Umut Kuzey

valla bende sevemedim...

ayrıca bişey dikkatimi çekti bu delikarakedi arkadaşımız umut kuzyin ta kendisi olmasın.. sanki oymuş gibi cevaplar veriyo... yada menajeri falan olmalı.. ona çok yakın birisi.. umut kuzey hayranları bence siz delikarakedi ye ulaşmaya çalışın çünkü onun mutlaka bi bağlantısı var onunla..

umut kuzey rock dinliyor olabilir rock a hizmet etmeye çalışıyoda olabilir saygıda duyarız ama asıl sorgulanması gereken soru umut kuzey gerçektende rock mu yapıyor!ayrıca şunuda açık yüreklilikle söyliyim ibrahim tatlıses,emrah,boys anılar vs. dinliyenler mavi sakal,serdar öztop,kurban gibi grup ve müzisyenleri dinlemelerini istemiyoruz!rock kendi çerçevesinde büyüsün daha saygın olması için her insanın rock dinlemesi gerekmiyo!

yani zaten pop müzikte buradan çıkıyor.. popüler kültürün getirdiği bir şeydir pop müzik.. popülerliğin anlamını düşünürsek zaten eğer bi kişiyi dinleyen çok fazla olursa o popüler olur.. bu yüzden birçok rock müzik grubu yada kişisi popüler kültürün insanlara sunduğu şeylere alet olmamak için ellerinden geleni yapıolar...

ben umut kuzey değilim. ki umut kuzey girdiği zaman umutkuzey nickiyle yazı yazmaktadır zaten. menajeri filanda değilim... sadece tanıdım yaptığı işlere saygı duyduğum abim gibi sevdim bir insanım yaptığı programlarlada destekleyen rock müzik dinleyicisi bir insanım. bana kimsenin ulaşmasına gerek yok beni bilen biliyor zaten...

rockbabyrock bu forumda olsun veya başka forumlarda olsun bir çok isim rock yapmasada yer alıyor. evet umut belki bildiğimiz olması gereken tarzda bir rock müzik yapamıyordur. ama anadolurock soundlu ve anadolurock tarzında bir müzik yapıtğı bir gerçek. sonuçta rock tek bir içerik içerisinde değil ve bir çok alt içerikler bulunuyor. senin dediğine bakarsak bir çok grubu veya ismi bu içerikten çıkarmamız gerekiyor bana görede.

dediğin insanları dinleyen insanlar neden dediğin isimleri dinlemesin anlamadım doğrusu. anladığım kadarıyla bunu istemeyen bir tek sensin:=)) böyle bir saçmalık olamaz bence... ki kaldı ki bir çok grup veya müzisyende bir çok insanı dinliyordur hangi dalda olursa olsun. onlarada mı böyle bir yasak getirelim dinlemeyin sizde diye? rock müzik piyasası zaten aldını başını gidiyor...

bir zamanlar pop müzik öndeydi popüler kültür akımı oluşmuştu ama şimdi bakıyoruz ki artık alternatif rock müzik piyasası gündemde ve bir çok isim grup kendini göstermekte. bu durumun nekadarı doğru nekadarı yanlış tartışılır... evet bir grubun veya ismin nekadar çok dinleneni varsa popüler olur ve böyle olmak zorunda. bununda iyi kötü yanları var tabii ama sonuçta önemli olan tanıtmaksa bu müziği olmalı.

davulzuma herkes mutlaka birilerini hatırlatır zaten... ama herkes farklıdır bunu unutma! ama kimi hatırlattığını yazsaydın keşke. böyle birşeyide ilk defa senden duydum da acaba kimi hatırlatıyor diye düşündümde...

umut kuzey kendi tarzında iyi bence.tarzı anadolu rock sanrım.ve iyi bir şekilde temsil ettiğine inanıyorum.programı da oldukça başarılı.konukları sağlam.amatör gruplara yer vermesi de oldukça güzel.beğenmeyenlere de saygı duyarım.zevk meselesi.ekibindeki elemanlar da iyi çalıyor.ve bence iyi müzik yapıyorlar.

tabiki insanın kendisi olması kendini olduğu gibi göstermesi gerekir. yapmacık veya taklid le bir yere gelinemez sonuçta... ama şuda var ki birilerinden birşeyler almak insanın kendisine katması yanlış değil olmamalı bence. tabii tıpa tıp başkası gibi olmak manasında kesinlikle olmamalı.

peki kimi hatırlattı acaba sana onu merak ettim hani:=)) eğer özel mesaj yoluyla filan yazar söylersen sevinirim...

rockbabyrock demiş ki:
umut kuzey rock dinliyor olabilir rock a hizmet etmeye çalışıyoda olabilir saygıda duyarız ama asıl sorgulanması gereken soru umut kuzey gerçektende rock mu yapıyor!ayrıca şunuda açık yüreklilikle söyliyim ibrahim tatlıses,emrah,boys anılar vs. dinliyenler mavi sakal,serdar öztop,kurban gibi grup ve müzisyenleri dinlemelerini istemiyoruz!rock kendi çerçevesinde büyüsün daha saygın olması için her insanın rock dinlemesi gerekmiyo!

Sende kimsin kendini bilmez Rock'ın babasımı? :twisted:

ben umut abinin şarkılarını sevmedim açıkçası ama kendisini sevdim.... çok samimi ve mütevazı geldi bana... kraldaki programıda güzel seviyoruz kısacası

bulutsuzluk özlemi şarkısını akın eldes ve serdar öztop'la şahane yorumlamıştı. o zaman dedim bu adam turkrock'ını yalamış yutmuş.
programa katılan sevenlerinin(doğum günü olayı) tümünün erkek olmasıysa bana yapaylık hissi verdi.aylin aslım'a "rock müzik tuttu sende rock yapıyorsun ilk albümün elektronikti ...gelecek albümde rock'mı olacak..." tarzındaki manalı sorusu çok yerindeydi.
adam iyi niyetli programda başarılı oldu sanırım ama amatörlere pek fayda sağladığını düşünmüyorum.onları garnetür olarak değilde(sonuçta 60.000 amatör grup var)programda daha etkin yerlere koysa daha iyi olur.(toptan konuk alsın amatörleri bi 15 dk,ünlü konuğun yanında bi konuşturtsun vb).
koyunun olmadığı yerde bu tür programlarda böyle oluyor.akıllı dediklerimizinde akılları bir karış havada.

Sudenaz bu ne hiddet yaws. arkadaş bir şekilde fikrini düşünceni açıkca ifade etmiş bunda ne var ki... ciddiye almayacaksın kendi çapında takılcak yani. düşüncesi çok saçma tabii ama burası tartışma yeri değil o mevzuunun.

kallipardi

erkek veya bayan olmasının ne alakası var ki. bayanda vardı ama görmemişsin birde o arkadaşlar öle çıkmak istemediler. ne tür bir yapaylık hissi verdi anlamadım doğrusu? ki birde program geç saatte biraz ve oldukcada geç saatte bitiyor ve gelmek isteyen bir çok arkadaşımız gelemedi.

amatörlere nasıl bir fayda sağlanmıyor yapma gözünü sevim. tv ekranlarında amatörlere hangi bir kanal bu şekilde destek veriyor??? kendi videoları parçalarına canlı performanslı video kilp çekilip kendilerini tanıtma fırsatı veriliyor karşılıksız ve hiçbir beklenti içinde olmadan!!! toplu nasıl konuk alınacak acaba? Hangi birine zaman ayırılcak ve hangi biri kendini o kadar kısa sürede tanıtabilcek...

ben umut kuzeyin cok iyi bi insan olduğunu düsünüyorum..bunu yaptığı programda mütevazılığıyla ve kendini öne cıkarma cabası olmadığı düsüncesiyle söyüyorum..ama demek ki her iyi insan iyi müzik yapamıyor...umut kuzey=iyi adam=kötü müzik..benim fikrim bu..şimdi delikarakedi kızacak ama dediğim gib benim fikrim bu ve kimsenin kızmaya hakkı yokbenimde fanı olduğum grup ve sanatcılara tonlarca elestiri yapılıyo ama biz sen kimsin rock'n babasımı bilmemm ne tarzında sacma sapan seyler yazmıyoruz hatta cvp bile vermiyoruz..ben bu adamı seviyorum ama gercekten kötü müzik yapıyor..en azından bana hitap etmiyo yaptığı müzik..

abi bu delikarakedi gibi tipler bence grubu veya kişiyi savunacağım derken yerin dibine sokuyorlar.(delikarıkedi=umut kuzey'in ta kendisi olsa bile)ayrıca kişi üzerine antipati toplanmasına sebep oluyorlar.

delikarıkedi bence burada insanlar tamamen sevecen davranırsan.(madem bi avukatlık misyonu yüklendin).insanlardan güzel tepkiler alacağını göreceksin.

millet herife zaten bayılmıyor.bence biraz daha sempatik durun.fazla övgü yapmayın.mesela en başta "boşver onlar kendi çaplarında takılsınlar,biz programıda kapmışız kraldan,parsel parsel yeriz"mahiyetinde sözler söyleme mesela.

başarılar

nehalimvarsa demiş ki:
ben umut kuzeyin cok iyi bi insan olduğunu düsünüyorum..bunu yaptığı programda mütevazılığıyla ve kendini öne cıkarma cabası olmadığı düsüncesiyle söyüyorum..ama demek ki her iyi insan iyi müzik yapamıyor...umut kuzey=iyi adam=kötü müzik..benim fikrim bu..şimdi delikarakedi kızacak ama dediğim gib benim fikrim bu ve kimsenin kızmaya hakkı yokbenimde fanı olduğum grup ve sanatcılara tonlarca elestiri yapılıyo ama biz sen kimsin rock'n babasımı bilmemm ne tarzında sacma sapan seyler yazmıyoruz hatta cvp bile vermiyoruz..ben bu adamı seviyorum ama gercekten kötü müzik yapıyor..en azından bana hitap etmiyo yaptığı müzik..

kallipardi demişki:abi bu delikarakedi gibi tipler bence grubu veya kişiyi savunacağım derken yerin dibine sokuyorlar.(delikarıkedi=umut kuzey'in ta kendisi olsa bile)ayrıca kişi üzerine antipati toplanmasına sebep oluyorlar.

delikarıkedi bence burada insanlar tamamen sevecen davranırsan.(madem bi avukatlık misyonu yüklendin).insanlardan güzel tepkiler alacağını göreceksin.

millet herife zaten bayılmıyor.bence biraz daha sempatik durun.fazla övgü yapmayın.mesela en başta "boşver onlar kendi çaplarında takılsınlar,biz programıda kapmışız kraldan,parsel parsel yeriz"mahiyetinde sözler söyleme mesela.

başarılar

işte fazla söze gerek yok!

Arkadaşlar konuşaROCK programını severek izliyorum.Sevdiğim Rock sanatçılarını tanıma ve canlı performanslarını izleme imkanı buluyorum. Burada boş boş yazan ,sadece kendilerini iyi ve farklı hissetmeleri adına yaptıkları haksız ve gereksiz eleştirilerini üzülerek okuyorum.Neden iyi şeyler yapmaya çalışan bir insan için destek değil köstek olunmaya çalışılıyor.Bu şahıs 5 yıldır beğenen veya beğenmeyen olabilir(Kaldı ki ben bestelerini beğenen insanlardanım) sadece müziği ile var olmaya çalışıyor.Çıkıp orda burda abuk subuk popüler kültüre malzeme olmadı.Ve şu anda genç arkadaşlarımıza kendilerini anlatma fırsatı veren bir program ve Sevdiğimiz rock sanatçılarını konuk edip değer verdiği iki program hazırlıyor sunuyor.Hemen hemen bütün kanallarda rock sanatçılarına beyaz show, Zaga dahil sadece 5 dakika ayırırken sadece "Konuşarock" ve "Yüxekses te iki saat onları tanıma fırsatı buluyoruz.Az önce Mavi Sakal başlığını inceliyordum.Ve onların bu akşam "Konuşarock" programına konuk olduğunu öğrendim.Buradaki bir hayranı olduğum Mavi Sakal bateristi Murat Tümer in bu program ile ilgili yorumunu rock müziği adına bir şey yapmamış boş boş konuşan tüm arkadaşlara gönderiyorum.

""""scrotestical demiş ki:
ya herşeyi anladım da, Kral Tv mevzusunu çözemedim kafamda..

Herkese Merhaba,

Albüm lansmanından önce son konserimizi Cumartesi günü Trend Show'da verdik. Konserden 2 saat önce Telsim standını doluran herkese teşekkürler. Yeni şarkılara gösterdiğiniz ilgi bizleri çok mutlu etti.

Bu günlerde her an herşey değişebilir arkadaşlar , o yüzden gerek bu forum'u gerekse MAVİSAKAL web sitesini takip etmenizi rica edeceğim.

"scrotestical" çok yerinde bir soru sormuş. Geçen gün aynı soru başka bir şekilde plak şirketimizde de geldi. Neden çıkıyoruz bu programa??? Dikkatinizi çekerim, bu kanal'a demiyorum.... Bu programa???

Bazısı diyorki: "yeterince rating almayan bir programa çıkmayın"

Bizde diyoruzki: "Hiç farketmez. Bir kanalda, bir arkadaş, tek başına savaşarak bir rock programı hazırlamaya çalışıyor aylardır. Çalıştı, didindi programını öğleden sonra abuk bir saatten Cuma gecesine aldırdı. Her hafta genç grupları programına çıkartarak ulusal bir kanalda tüm Türkiye'ye tanıtmak için çabalıyor çocuk. Sonra tanınmış gruplara davetiye çıkartıyor, insanlar rating'i düşük diye destek olmuyorlar.... "

Bz mi???

Seve seve gideceğiz KonuşaRock'a... Bu genç bir adama destek için. Aylardır yılmadı ve programını her geçen gün daha düzgün bir format'a oturtmak için çabalıyor, her türlü imkansızlığa rağmen. Eğer bizler destek olmazsak ileride çok düzgün yerlere gelebilecek bir rock programı kaldırılacak yayından. Zaten kaç tane varki?"

Bu soru için teşekkür ederim "scrotestical".

Yakında görüşmek üzere.

Sevgiyle,

M.
"""""""""

umut kuzey yeni diziye başlayınca bende bu foruma başlığa dönerim abi.belki diziye figüran olarak amatör gruplarıda aldırır.süper olur.

mavisakal'sa ayrı bir deryadır.çok iyi adamlar.o programı izlemeye çalışacağım.başarılar.

benle alakalı olan yönünü tam çözemedim ama neyse.

ben niye kızim kardeşim yani alla alla:=)) ben yaptığı işe saygı duyuyorum ve destekliyorum okadar. tabiiki dinlediğimiz istediğimiz tarzda bir rock müzik kalitesinde müziğini icra etmiyor olabilir sana göre, saygı duyarım; bunu söledin diye niye kızim anlamadım. adamın yaptığı zaten alternatif tarzda birşey değil anadolurock ağırlıkta. bunuda herkes anlayamaz gibi geliyor sanırım. ha elinden geldiğince de bu müzik adına kendince birşeyler yapmaya çalışıyor. illa herkes için iyi müzik yapacak değil adam. kendine göre kendini nasıl yansıtmak istiyorsa öle yansıtmış sonuçta.

adamı yerine dibine sokmak istesem niye böyle şeyler yazim! benim uyuz olduğum saçma sapan alakasız şeyler yazanlara karşı! burda kimse kimseye birilerinin müziğini zorla beğendirtmeye hakkı yok. isteyen beğenir isteyen beğenmez herkesin fikrine saygımız var nihayetinde! ama adabı aşmadan çok bilmişlik taslamadan yapılmalı bunlar bana göre. böyle herşey çok basitmiş gibi gören at gözlükleriyle bakan insanlardan gıcık alıyorum!

ki kaldı ki yapılan her iyi veya kötü niyetteki eleştiri eleştiriyi yaptğınız insana mutlaka ki birşeyler katıyordur katacaktır. kötü derkende tabii yine haddimizi aşmadan yapmamız gerekiyor.

ben burda umut kuzeyide rockın babasıdır diyede ilan etmedim veya en iyi rockçıdır diyede ilan etmedim...

''millet herife zaten bayılmıyor.bence biraz daha sempatik durun.fazla övgü yapmayın.mesela en başta "boşver onlar kendi çaplarında takılsınlar,biz programıda kapmışız kraldan,parsel parsel yeriz"mahiyetinde sözler söyleme mesela.''

bayılmak zorunda değil zaten. elimden geldiğince olumlu yaklaşmaya ve sempatik durmaya çalışıyorum. ama boş konuşup gereksiz sorun yaratanlar olursa cevabımıda veririm. ki o adam sempatiyi direk yazdığı yazılardan haketmez zaten! övgüde yapmadım hiçbir zaman... o dediğğin parantez içindeki lafı kim demiş merak ettim doğrusu. asla öyle bişey demedim! bu tür sözler söylemeyede hakkım yok zaten! direk bana söyleme demişsinde o açıdan belirtmek istedim.

Geri