Back To The Future

limpin_parkit demiş ki:
2.filmde ekranda marty i isten kovan patrona dikkatlice bakin.orada patron rolundeki kisi RED HOT CHILI PEPPERS in gitaristi.(ismini hatirlayamadim)
red hot'in bascisi Flea, filmdeki adi needels ama patron degil mcfly ile is ceviren eleman..patron japon yaw :LOL: ayni zamanda 3ncü filmin en sonunda da var su jeepi kullanan punk :kaydim

hmmm mnayak bi seridir ozellkli alternative time hikayesi cok iidir sırf bu mantıgı dusunup bole bı fılm yaratmak bile dahiane bi istir 80 leri en ii anlatan filmleren biridir

Cook severim bu seriyi... her film birbirinden guzeldir ama favorim ilki... Van Halen sahnesi gercekten de defalarca izlenebilir...
Ayni zamanda nickimi aldigim film... Flux Capasitor, Prof. Emmett Brown(ki en sevdigim aktorlerden Cristopher Lloyd oynarr), Marty veee sahane araba DeLorean'in 88 mile cikinca tekerlerinden cikan alevler, yildirim dusen saat kulesi... off offf... Harikaydi valla, ne aksiyon ne heyecan... simdi yok valla oole filmler :)

Öyle görünüyor ki filmi beğenmeyen yok; herkesin hemfikir olduğu ender konulardan biri olacak çıktı karşıma :) Ama hakikaten bende inanılmaz seviyorum, bu seri ile kahramanım haline gelen Michael J. Fox' un sonradan düştüğü ve halen daha süregelen durumu ise çok üzücü olmuştur benim için... Gerçi şimdi biraz daha iyiymiş...

Sanother demiş ki:
sanırım bu film forumun yarısından yaşça büyük...

:D

pizzacida şapkalı küçük bi çocuk vardı topu topu 2 dk fln gorunuyordu ..elijah jordan wood.küçüklükten çarpılmıştım...ne filimdi ya...eskiden kanald yayınlıyordu keşke gene yayınlasalar....

1-2 yıl etkisini üzerimden atamadığım,(-ki hala da çok severek izlerim; o etki seriyi 500-600 defa izlediğim için hafiflemiştir), zaman zaman rüyalarıma giren, sık sık hayalini kurduğum zaman makinasının, uçan kaykayın vs. olduğu ve ileride çocuklarıma izleteceğim muhteşem bir filmdir bu.Taparım.Başlığın açıldığını gördüğümde müthiş sevindim açmak benim neden aklıma gelmedi diye üzüldüm.Diğer sayfalardaki yorumları okudum.yazılan tüm yorumların toplamından fazlasını söyemek isterdim; çünkü ben bu filme tapıyorum.Marty'den etkilenip onun gibi giyiniyor,onun mimiklerini yapıyor ve onun gibi yürüyordum :oops: . kaykaya başlamam bu sayede oldu(-ki bugün de Marty kadar olamasam bile iyi bir kaykaycıyımdır 8) )

dünyanın en güzel serilerinden biridir ve zannımca bu seriyi sevmeyen yoktur.en az 100 er kez izlememe rağmen yine ve gene geçenlerde arkadaşlarla toplanıp tekrar izledik üçünüde,çok güzeldi;her saniyesinde heycandım,replikler aklıma geldi,ne olcağını bildiğim halde yerimden zıpladım.doktor,marty,biff...hep doktor gibi bi arkadaş istemişimdir ama bulamadım hala.

yeni başlığını açtım ama kapanır sanırım benim en sevdiğim filmdir böyle bir senaryo daha olmaz olamaz yazılmadı yazılmaz yazılamaz bu kadar kaliteli bir film daha görülemez

FiratSaN demiş ki:
limpin_parkit demiş ki:
2.filmde ekranda marty i isten kovan patrona dikkatlice bakin.orada patron rolundeki kisi RED HOT CHILI PEPPERS in gitaristi.(ismini hatirlayamadim)
red hot'in bascisi Flea, filmdeki adi needels ama patron degil mcfly ile is ceviren eleman..patron japon yaw :LOL: ayni zamanda 3ncü filmin en sonunda da var su jeepi kullanan punk :kaydim

evet evet dikkat ederseniz needles orda marty ye chicken deyip tahrik ediyor
aslında Marty'nin o durumda olmasına sebeb te o
needles la yarışırken marty rolls royce'a çarpıp geleceğini mahfediyor

tabii bunlar filmde gözükmüyor
marty 1985'e döndüğünde needles la yarışmayarak kurtarıyor paçayı

birde şu var filmle ilgili ilk filmden sonra George McFly'ı oynayan aktör diğer filmlerde oynamak istememiş 2 ve 3 te bazı sahnelerde ilk filmden görüntüler kullanmışlar bazı sahnelerde de benzeyen başka bir eleman kullanmışlar

Marty'e "chicken" denmesinin Mc Fly , Mc Chicken gibi bi alakası var mı acaba diye de epey düşünmüştüm. Bilgisi olan var mı?
Hemen sonrasında da Beef =Biftek aklıma gelirdi. :)

Not: Öbür başlığa da o kadar yazdık yahu. Keşke kaldırmak yerine yazıları buraya taşısalar...

Zelenhgorm demiş ki:
Marty'e "chicken" denmesinin Mc Fly , Mc Chicken gibi bi alakası var mı acaba diye de epey düşünmüştüm. Bilgisi olan var mı?
Hemen sonrasında da Beef =Biftek aklıma gelirdi. :)

Not: Öbür başlığa da o kadar yazdık yahu. Keşke kaldırmak yerine yazıları buraya taşısalar...

yok korkak anlamında kullanıyorlar

Anlamını biliyorum da bi çift anlamlılık var mıdır diyorum. Hani fly-chicken gibi falan.
Bi de filmde dublaj esnasında (mecburen) yenen bi espri daha vardı. 1950 lerde genç Marty kafeye girer ve şöyle der:"I want a Pepsi Free" Free burada "free of sugar" ın kısaltılmışıdır, yani "şekersiz". Tabi o dönemde böyle bir kavram olmadıından, Dükkan sahibi "free" yi "bedava" olarak algılar ve. "Burada bedava bişey bulamazsın dostum, birşey istiyorsan, parasını vermelisin" der. :)

Super film..kucuklugumun idolu..
bazen duygulaniyorum!!1885'te orda yaşasamıydım die..
benimde aklima 1955'e gittigi zaman geldi şimdi..
marty bufeye gider bikaç bişi alır..
karsılıgında 1985'ten yanında olan parayı verir..
bufeci adam'dan -herzaman-kac sifir war bundaaa ulan yavsak?diye tepki beklerken hep,bu para nie kucuk die sorar..eglenirim iste..
ben de divx istiyom ya..ankarada nerde wardr??

Geri