Pod xt & xt live

merhaba allex hocam umarım zamanın iyi geçmiştir.seni buralarda tekrar gördüğüme sevindim wala.. hocam kaydı dinledimde ben heralde bu tonu kullansam baya bi cızırtı olur.. ve sanırım sizin bi bundle ınızda vardı joe fly tonu sanırım bu.. bundada çok gürültü yapıyor.Sorun şu; solo çalarken küçük bi belemede dip gürültü kendini çok fazla gösteriyor + kaydı yaparken pc nin önünde yapıyorum monitör fln açık yani montörü kapatıp denedim bişi değişmedi.. ilk kaydımın adresini vereyim isterseniz hızlı olduğundan amatörce oldu. zamanınız varsa indirip bakarsanız sevinirim..

http://zaz85.sitemynet.com/garyomer.zip

Zaz kardeş parçayı dinledim eline sağlık yalnız şunu söyliyeyim bu tipik topraklama problemi kaynaklı veya manyetik alanla ilgili bir cızırtı gibi geldi bana. Bu senin manyetiklerinle alakalı birşey olsa gerek. Bunu gidermek için maalesef XT Live da tavsiye edebileceğim bir ayarı yok zira sorun XT live da değil kanımca. Daha çok bu cızırtının kaynağını kablo, manyetik, topraklı priz, gitar yakınlarındaki cep telefonu vs gibi şeylerle araştırarak bulmak lazım. Tavsiyem şu : XT live ve gitarı alıp hiç manyetik etkisi olmayan bir odaya git direkt gitarı XT Live a girip kulaklığınıda XT Live a tak. Hatta gerekirse banyoya falan git. Bak bakalım orda da yapıyormu. Eğer yapıyorsa iki ihtimal kalıyor ya gitarın topraklamasında sorun var ya da XT Live ın adaptöründe veya converter kullanıyorsan onda. Ama XT Live da bunun için ayar arama derim çünkü bu noise gate in gidereceği türden değil direkt bir elektrikli cihazdan etkilenme cızırtısı gibi çok açık. Genede yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin.

Selamlar...

zaz,
dostum senin problemin tamamı ile topraklamadan kaynaklanıyor topraklı bir fişe uzatma ile takmayı dene kayıt yapıcaksan ama once git bi topraklı fiş ile kulaklık yada speaker ile dene muhakkak kesilecektir.

saygı sevgi hak edene...

hmm bizimkilere sordum binaın topraklamasında bişiler varmış iptal etmişler idareten bişiler yapmışlarda olmamış herhalde... problem anlaşıldı sanırım.topraklı bi priz arıycam artık :) yardımcı olan herkese ve özellikle allexstone a sayglar sevgiler.. bu arada podları olan arkadaşlar kendi yarattıkları tonları yada kayıtları burada bizimle paylaşırlarsa güzel olur... selamlar..

Sonunda ben de Pod uma kavuştum :D
Şu an için ton aramasına girmiyorum,1-2 hafta sonra gitarımı da alayım,sonra başınızın etini yiyecem :twisted:
(özellikle Allexstone,abi benden çok çekeceğin var :LOL: ama sözün vardı unutma :mrgreen:)

Storm sagol,tüm hazırlıkları aleti almadan tamamladım zaten :D Tüm programlar,driver vs var bilgisayarda.Customtone dan da haberim var,bayağı araştırdım almadan önce aleti :D
İnce ayarlar detaylar falan soracam sadece işin içinden çıkamazsam.Esprisine söyledim yukarıdakileri :p
Kendim öğrenirsem daha iyi olur zaten,anca işin içinden çıkamazsam yardımınızı alırım.
Allexstone da çok güzel tonlar yazıyor,onun için söyledim adını :)

Bulabilirsen ESP M 2 de uygundur. Hem manyetikleri de saglam. JB/Jazz de var EMG secenegi de) Ama bulmak zor olabilir. Tr'de ESP fiyatları ucuk olabilir.

Edit: Hay allahım yanlıs topige yazmısım :)

Muazzam kardeş, cihazın hayırlı olsun umarım memnun kalırsın başın sıkışırsa yardımcı olmaya çalışırım eh söz verdik o kadar :LOL:

Umarım kafana gönlüne yatan da bir gitar alırsın ve müzik hayatının temiz sayfalarına yeni ekipmanlarınla kalitenin imzasını atarsın. ;)

Selamlar...

Selamlar.Saolasın Allexstone,arada çalarız kapını ;)

Evet millet ilk sorun başgösterdi :D
Expressiona basarken arada bir taş zemine lastik sürtermiş gibi bir ses çıkıyor vıcı vıcı diye.Araya bir şey falan mı kaçtı acaba? Nasıl düzeltirim bu olayı?Yeni aletin içini açmak istemiyorum da başka şansım da yok sanırım.Bu ses çıkarken pedal hafiften sertleşiyor.Aleti Almanyaya geri götürme şansım da yok :D Ne yapmam gerek?

Edit:Yeni olduğundan dolayı böyle olduğunu tahmin ettim ve de dikkatlice pedalın 2 ayağına özel makine yağı damlattım,ve sorun çözüldü :)

Herkese selamlar.
Pod XT Live ı amfiye(behringer gx112 bluedevil) bağlayarak kullanıyorum.Amfinin hiçbir özelliğini kullanmak istemiyorum(ton,efekt,eq,vs..) Sadece sesini almak istiyorum.
Sorum şudur:
Pod u amfiye nasıl bağlamalıyım?
Amfinin inputuna takmayacağımı biliyorum Very Happy
Şimdi bu amfide bir adet aux girişi var (müzik seti,drum machine,hede hödö bağlamak için),bir de fx send/return çıkış-girişleri var.Bunların hangisine bağlarsam en temiz,kaliteli(ya da almam gereken,değişime uğramayan) tonu alırım?

Onun haricinde pod un çıkışını(line/amp) amp olarak seçmem lazım sanırım.Output mode u neye ayarlamalıyım? Seçenekler :
Bose PS-1 / Stack Poweramp / Stack front / Combo poweramp / Combo front / Studio direct

Pod un çıkışı şu an insert returnde , gitarı da pod a giriyorum.Çıkış amp ta,output mode Combo Poweramp.
Yaptığım ne kadar doğrudur?

Bir de sahneye çıktım diyelim,amfimi götürmedim,orda da amfi yok,direk miksere girmek zorundayım.Elbette evdeki tonları bire bir elde edemem ama böyle bir durumda çıkış ayarlarını ne yapmalıyım? Mikserin tüm ayarlar flat mi olmalı? Büyük bir ton kaybı yaşar mıyım?

Bir de bu aletin kullanım klavuzunda çoğu yerde bir PA System diye bir şeyden bahsediyor(anladığım kadarıyla ses sistemi falan gibi bir şey) Nedir bu PA System?

pod xt ile ilgili yorumumu yazmak istiyorum

basta, daha onceden bu alete olumsuz elestirilerimle haksizlik ettigimi belirteyim

gercekten cok cok guzel bir alet sadece cozmesi biraz zaman gerektiriyor
uzerinde biraz ugrasinca harika tonlar elde ediliyor.
pod da beni tatmin etmeyen tek sey wah efekti..
daha onceden analog wah kullandigim icin bana bayagi zayif geldi ozellikle ritimlerde ama wahla isim olmuyor zaten :p

pod'a olumsuz yaklasmamin 2 nedeni vardi;

1.si
pod xt ilk prosesorumdu, daha onceden hep analog kullandim ve hic prosesor kullanma tecrubem olmadigi icin aleti cozmem bayagi bir vakit aldi
2.si
pod xt mi aldigim zaman butun gitarlarimi sattigim ana denk gelmisti ve elimde sadece jackson ps-2 gitarim kalmisti ve bu gitarla hic tatmin edici tonlar alamadim cunku uzerindeki manyetikler harbiden bir boka yaramaz. (tabi guzel tonlar edilebiliyor ama daha onceden iyi bir gitar kullandiysaniz aldiginiz ton tatmin etmiyor)
pod u almadan once jackson randy rhoads ps-37 mi sattim ve pod olmadan once bu gitari amfiye direkt girip cok saglam tonlar aliyordum kesinlikle ps-2 ile uzaktan yakindan alakasi yok rr-ps-37nin..
yani kisaca demek istedigim pod u rr ile deneme firsatim olmamisti ama su an yeni gitar aldigim icin cok memnunum podun performansindan :p

arkadasimda gt8 var ve efektleri disinda tonlari hic tatmin etmedi ve wah i da vasatin altinda.. pod ile gt8i kiyaslayinca gt8 dijital kaliyor ;)

artik su sorunun yanitini kesinlikle verebiliyorum

pod xt live mi yoksa boss gt8 mi?

10 kere pod 8)

Arkadaşlar ekte bir bundle var. İçinde 64 tane patch var. Benim çok sevdiğim bir bundle dır bu. Görüyorumki forumda Pod Xt Live ve Pod Xt alan çok kişi var. Bu bundle da güzel tonlar bulabilirler. Bu sadece POD XT Live için değil POd XT sahipleride bu bundle ı deneyebilirler. Her iki cihaza da uyumludur.

Bundle download

Bu bundle ı nasıl çalıştıracağınızı anlatayım.

1- Dosyayı download edip makinanızda bir yere kaydedin. (masaüstü olmasın ama C nin altında herhangi bir yer olabilir.)

2- Makinanıza kaydettiğiniz dosya zip dosyasıdır bu dosyayı extract edin içinden bundle.gpt diye bir dosya çıkacaktır.

3- Pod XT veya XT Live ınızı açın. Ardından Line6 Edit programını açın.

4- Line6 Edit programında "file" menüsünden "open" a tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede bundle dosyanız neredeyse onu bulup seçin ve "open" düğmesine basın.

5- Artık bundle açılmış durumdadır. Line6 Edit ana penceresinin sol köşesinde Tones, Amp Setup, FX Setup yazan altalta bir menü göreceksiniz. Orda Tones a çift tıklayın artık bundle içindeki bankalara ulaşmış durumdasınız. Sol tarafta 64 tane bankanın listesi çıkacak. Hangisine çift tıklarsanız o ton açılacaktır. Tek tek hepsine çift tıklayarak tüm tonları deneyebilirsiniz.

6- Beğendiğiniz tonları kaydetmek için XT Live üzerindeki save tuşuna basmanız yeterlidir. (Nereye kaydetmek istiyorsanız önce banka seçin cihazınızdan sonra save tuşuna basın direkt o bankaya kaydeder) Eğer save tuşuna basmadan Line6 programını kapatırsanız. Bundle hiç bir şekilde XT Live a kaydolmaz. Ne zaman isterseniz yukarıdaki adımları uygulayarak bu bundle ı açıp içindeki tonlara ulaşbilirsiniz.

Not : Bu işlemin cihazınıza bir zarar vermesi mümkün değildir ama usulune uygun olsun ben yine de söylemiş olayım. Bu bundle ın yüklenmesi ve bununla ilgili hertürlü çıkabilecek problem yükleyen kullanıcıya aittir. :LOL:

arkada?lar kanadada bi tan?d?k vas?tas?yla pod xt live getirtmek istiyorum. fakat amerikadan kanadaya geçerken fiyat ne kadar katlan?yo noluyo bilmiyorum.ynai fiyatlar? k?yasl?y?m olmazsa burdan 2. el filan alcam.yada amerikadan klandaya göndercem kargo az tutsun diye.size sorum ?u. kanadadaki pod xt live fiyatlar?n? ö?renebilece?imiz bi yer var m? bildi?iniz?ona göre fiyatlara bak?p hareket etcem.kanadadan cevap gelmesi daha uzun sürcek çünkü.cavaplar?n?z için ?imdiden çok te?ekküler.kib.hepinize kolay gelsin.müzikle kal?n.:D

Geri