Pod xt & xt live

tonları alete atabilecegin program yok ama tse x50 , lecto gibi kayıtta işine yarayabilcek ücretsiz amfi simülasyonu
pluginler var google dan ufak bi arastırmayla bulabilrsin

çok teşekkür ederim dostum. guitar pro da farm benzeri bir programı vardı ve programda ton açtığımızda bütün ayrıntıları görebiliyorduk. bilgisayara ton indirip tonun bütün ayarlarına bakıp gt8 üzerinden ayarları yapabiliyordum. pod xt live için bu tarz birşey bulamadım. bir de yazılı olarak bile olsa bu tarz ton açılımlarını bulabilecğim bir site vs birşey var mı? ben bulamadım.

Arkadaşlar diyorum ki Line6 Pod xt ve xt live için facebooktan bir grup kuralım ve orda birbirimize yazdığımız tonları gönderelim.Sorunlarımızı falan daha rahat tartışabiliriz ne dersiniz? :D

Metal shop paketini ücretsiz edinmenin bir yolu yok mu ben daha yeni adlım aleti hazır soundları da denedim kendimden bir şeyler yazmayı denedim fakat isteğimi hiç karşılamadı açıkçası sürekli ötüyor sanki 100-200 milyonluk prossesör sesiymiş gibi ses alıyorum veya ben tonuma çok güveniyorum diyen birisi tonunu paylaşabilir mi aletten şüphe etmeye başlayacağım çünkü

Beyler kayıt olayınca yardımcı olurmusunuz bana? Güzel ses alamıyorum kayıtlarda buda beni prosesörden soğuttu

Bu biraz çetrefilli bir konu bence. Forumda konuya ayrıca hakim olan insanlar var. Yine bu bölümdeki (Müzik Yapımı ve Teknolojisi olarak) başlıkları bir incele istersen. Olmadı kendin başlık açıp sorununu detaylı anlatırsan daha tatminkar cevaplar alabilirsin bence.

Bunu denedim ama kimse anlamadı sorunumu.
kardeş sorun bizzat sende ve yeni nesilde.. kusura bakma ama pedalı alalı neredeyse 5-6 ay kadar olacak biliyorum bunu, takip ediyorum mesajlarını ve sürekli bir yardım bekleme derdindesin...Zamanın boşa gidiyor. Eğer yeteri kadar araştırsa idin, forumdan yardım beklemek yerine başına oturup aletin inciğini cinciğini inceleseydin emin ol aletin şahı olmuştun şimdiye. yanlış anlama tepkim sana değil. gözlemlediğim kadarı ile senin jenerasyonuna bağlı bütün gençlerde bu problem var.. armut piş ağzıma düş müzik dünyasında yeri olmayan bir mantıktır..

bak ben 13 yaşımda gitar aldiğimda aterimi, poloroid fotoğraf makinemi vs toplayıp evkurcuya satip parasıyla ilk klasik gitarimi almıştım ve o zamanlar internet vs hak getire.. sadece kaset, ve teyp. ve kendi kendime öğrendim gitar çalmayı. önce deli gibi müziğe eşlik edip headbang, sonra ufaktan akorlar falan ve bugün böyle.. DEMEK İSTEDİĞİM. çok şanslısınız, ancak malesef bu şansı göremiyor ve kullanamıyorsunuz.. otur başına prosesörün ve kurcala, olmadı gir pod un sitesine forumlarına, neler yazılmış al onları google translate ile çevir, saçma çevirilerde mantığını kullan. İstemen yetecektir. sevgiler.

kardeş sorun bizzat sende ve yeni nesilde.. kusura bakma ama pedalı alalı neredeyse 5-6 ay kadar olacak biliyorum bunu, takip ediyorum mesajlarını ve sürekli bir yardım bekleme derdindesin...Zamanın boşa gidiyor. Eğer yeteri kadar araştırsa idin, forumdan yardım beklemek yerine başına oturup aletin inciğini cinciğini inceleseydin emin ol aletin şahı olmuştun şimdiye. yanlış anlama tepkim sana değil. gözlemlediğim kadarı ile senin jenerasyonuna bağlı bütün gençlerde bu problem var.. armut piş ağzıma düş müzik dünyasında yeri olmayan bir mantıktır..

bak ben 13 yaşımda gitar aldiğimda aterimi, poloroid fotoğraf makinemi vs toplayıp evkurcuya satip parasıyla ilk klasik gitarimi almıştım ve o zamanlar internet vs hak getire.. sadece kaset, ve teyp. ve kendi kendime öğrendim gitar çalmayı. önce deli gibi müziğe eşlik edip headbang, sonra ufaktan akorlar falan ve bugün böyle.. DEMEK İSTEDİĞİM. çok şanslısınız, ancak malesef bu şansı göremiyor ve kullanamıyorsunuz.. otur başına prosesörün ve kurcala, olmadı gir pod un sitesine forumlarına, neler yazılmış al onları google translate ile çevir, saçma çevirilerde mantığını kullan. İstemen yetecektir. sevgiler.

Erhan abi öncelikle haklı olduğun konular var fakat birde benim açımdan bak olaya. Bende gitarı kendim öğrendim kimse gelipte şunu şöyle yapcan demedi halada kendim öğrenmekteyim. Bir yerlerden başlamayı denedim ama bu cidden çok karmaşık bir iş. Bu daha ilk prosesörüm benim, biraz prosesörler ile ilgili temel bilgim olsa, ipin ucunu tutabilsem asla bırakmam. Tonlarla,kayıtlarla ilgili neredeyse hiç bişey bilmiyorum amfi ve kabin ayarları falan filan hiç bir şey anlamıyorum bu yüzden anlam veremiyorum benim sorunum ne diye. Bu yüzden milletten yardım istiyorum. Sorunumu tam anlamıyla bilsem emin ol o konuyla ilgili uğraşır bilgi sahibi olurdum. Başlayacağım yeri bilsem her türlü uğraşırım. Çünkü büyük keyf duyuyorum bu tür şeylerle uğraşırken bunun sebebide sonunda alacağım sonucu düşünmek.

şöyle bir şey canım benim.. öncelikle ton almaya bak prosesöründen.. otur ton yaz. ilk iş ton yazmaktır.. otur amfi simulasyonlarına bak.. sana en uygun geleni tut, gainini kıs, aç levelini yükselt, mid bas tiz ayarını yap, illa ki istediğin tonu bulacaksındır. atla deve değil sonuçta emin ol buna. kurcala işte aleti korkma.

şöyle bir şey canım benim.. öncelikle ton almaya bak prosesöründen.. otur ton yaz. ilk iş ton yazmaktır.. otur amfi simulasyonlarına bak.. sana en uygun geleni tut, gainini kıs, aç levelini yükselt, mid bas tiz ayarını yap, illa ki istediğin tonu bulacaksındır. atla deve değil sonuçta emin ol buna. kurcala işte aleti korkma.

Abi onu nasıl yapacağımı bile bilmiyorum. Tek bildiğim amfi seçiminin istediğim tonlarla alakalı olduğu başka bir şey bilmiyorum gearbox, pod farm 2, line 6 edit programlarını kurdum kendi tonumu yazmak için ama denememe rağmen beceremedim nereden yapacağımı.

yav çok garip abuk subuk tuşlara bassan bile bir şeyler olur ve zamanla tanırsın aleti.

kimse anasının karnında öğrenmiyor ya kullanmayı.

Metalist kardeş, gerçekten görünüşe göre çok ağlıyorsun, durmadan mazeret üretiyorsun. Bana kalırsa ya dalga geçiyorsun ya da derdini anlatamıyorsun. Prosesör mantığı çok basit olan, birkaç saatte, haydi hayatında hiç görmeyen birisi için birkaç günde temellerini öğrenebileceğin bir cihaz. Bu kadar çok dertliysen bir bilenin evine git, ya da bir müzik dükkanına gidip sor, bir miktar ücret ver, öğren. Senin yerinde olsam çoktan yapmıştım.

Merhaba,selam sana ey hortlayan konu.Öncelikle forumunuza hoş geldim :) Ben de pod xt live cihazı aldım ikinci el olarak.Fakat usbde bir problem var.Bilgisayarım cihazı görmüyor,dolayısıyla ton mon atamıyorum cihaza.Driverları kurdum,monkeyi falan da kurdum merak etmeyin.Sildim bi kaç kere daha kurdum.Unplug olayını da yaptım.Bütün yabancı site forumlarına da baktım ama feedback yapan da olmadığı için maalesef nasıl çözmüşler,çözmüşler mi bilemedim.Size danışmak istedim.Ne yapmalı?Eyvallah şimdiden.

Bazen cihazı bağladıktan 2dk sonra devreye giriyor bendeki pod xt. Bazen başka bi usb portuna takmak gerekebilir. Bi de kabloda ve cihazın girişinde bir ezik, sorun vs. olabilir. Windows sürümün o cihazı desteklemiyor olabilir. Başka da aklıma bişey gelmedi :)

Geri