Saw / Testere I-II-III-IV

bende manyak beğendim saw1 ide 2 yide.
şuana kadar izlediğim en iyi gerilim filmiydi,aa bide hannibal vardı tabii
valla 3.sünüde bekliom ne diim :p

Hajı Saw II nasıl bir filmdir ya öyle, son derece güzel bir senaryo ve o vahşet sahneleri felan bitirdi beni. Benim inanılmaz bir şekilde iğne fobim vardır, artık düşünün o iğne çukuru sahnesinde ekran karşısında nasıl can çekiştiğimi. Benim zaafımı bulup bunun üzerine yapılan filmlere bayılıyorum ya, hajı film dediğin beni aynen bu şekilde etkileyecek, kadın o çukura girdiğinde, ben girmiş gibi oldum fobim yüzünden, annecim :?

Key-of-Hell demiş ki:
teksas katliami testerenin devami mi ? oyle bi baslık altidna ama eminmisiniz devami oldugundan ?

Hayır devamı değil, Teksas Katliamı 2003'de bütün testere filmlerinden önce çekildi.
Bu arada Saw III yakında geliyor...
Yönetmen Darren Lynn Bousman kaldığı yerden devam ediyor.
Senaryo: James Wan , Leigh Whannell
Yapım: 2006, ABD
Oyuncular: Tobin Bell (John Kramer) , Angus MacFadyen (Jeff) , Dina Meyer (Kerry) , Shawnee Smith (Amanda) , Bahar Soomekh (Lynn)

saygılar

Testere 1'e lafım yok herşeyiyle muhtesem ama 2.bence o kadarda korkunç değil..tıksındıgım bir sahnesı oldu kaslı olan adamın ensesındekı derının bır kısmını kesmesi..o sahne cok iğrençti...bırde bence ızleyıcıyı sıkmadan bitirmek lazım 1-2 anladık ama 3 sankı cok da iyi olmaz artık gibi gelıyor..çünkü hiçbir gizemi kalmadı...

böyle bir film dünya tarihine az gelir 4 seriden oluşuyor diye biliyorum ve şimdiden bir üzüntü kaplıyor içimi her filmin sonunda bize ohaaaa tepkisi verdiren mükemmel bir zeka işi bu senaryo 3. sabırsızlıkla bekliyorum ...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

EmilioDeCarro demiş ki:
böyle bir film dünya tarihine az gelir 4 seriden oluşuyor diye biliyorum ve şimdiden bir üzüntü kaplıyor içimi her filmin sonunda bize ohaaaa tepkisi verdiren mükemmel bir zeka işi bu senaryo 3. sabırsızlıkla bekliyorum ...

Bence ilki kadar iyi değildi bazı falsolar vardı.İzlerken yakaladığım o kadar şaşırtmadı beni.Ve katilin değişmesi hoş olmadı bence.Adamın deli bi karizması vardı bence

saw_2_2.jpg

saw_2_5.jpg

saw_2_6b.jpg

saw_2_7.jpg

saw_2_9.jpg

saw_poster2.jpg

Bence ilki kadar iyi değildi bazı falsolar vardı.İzlerken yakaladığım o kadar şaşırtmadı beni.Ve katilin değişmesi hoş olmadı bence.Adamın deli bi karizması vardı bence[/quote]

aynen bence ilki daha guzeldi ve katilin degismesi hos olmadi gercekten 3. sunu sabirsizlikla bekliyoruz

ilk filmin seyrettim..ikinciyi tam izleyememiştim o zamanlar psikolojim bozuktu ve ölümlü şeyler izleyemiyordum..ama ilk film hakkında yorum yapabilirim..film farklı geldi bana..en azından dier korku filmleri gibi klişe korku ögeleri kullanılmamış..filmin her sahnesinde bir sürprizli ölüm şekilleri hazırlamış insanlara hayatın degerini anlatmaya çalışan hasta adam...ayı kapanı,adamın midesinden anahtar alınması gereken sahne,iki adamın bir odaya kapatılıp gizli mesajlarla onlara şifreler vermesi,odadaki x i ışıklar kapatılınca fosforlu olarak görmeleri,ve belki en çok sevdigim hasta adamın gönderdiği maskeli bir robota benzeyen şey...maskedeki ifade psikopatça gülüş...filmi bütünüyle sevmiştim..fazla korkutmuyor ama insanı müthiş bir heyecan ve merak duygusuyla sarmalıyor...tavsiye ederim en azından ilkini..

evet ilkini bende çook sevdim süprizi zaten güzeldi ama mesajları falan hakikaten enfesti ...
ama ikincisinde sanki izleyici birden bişey anlamamış gibi katil bunları niye yaptığını uzun uzun anltıyodu o bayaa bir bayıktı ayrıca finali 1 kadar etkilemedi
şimdi galiba 3 ü çıkartçaklarmış
en azından 3 te katil kim biliyo olacaz....
dimi sinama dostları :)

Geri