Kazım Koyuncu

didou nana

zamanında.tekrar tekrar dinleyip bukadar ağladığım başka bir şarkı yok,hala dinlediğimde tüylerimi diken diken eden bir şarkı...

kazım abi için öldü sözünü bile ağzıma alamıyorum aslında alışmak çok zor onun yokluğuna...
inanmak çok zor oldu...

rahat uyu abi...

Çernobil faciası, Karadeniz’de görülen kanser vakalarının en büyük sebeblerinden biri olarak bilinir. Karadeniz bu facianın izlerini uzun süre üzerinden atamamış, bu olayın sonucunda yayılan radyasyondan dolayı binlerce kişi kansere yakalanarak hayatlarını kaybetmişlerdir. Karadeniz bu sefer facianın zehirini yetişkin bir genç olan....

şeklinde gidiyor çernobile bir tepki olarak yazmaya çalıştığım senaryo çalışmam. Kazım Koyuncudan sonra bu felaket bu lanet olayın getirip götürdükleri bir kez daha ciddiyetini gösterdi ve bizi yakmaya devam etti. Karadenizin en hırçın çocuğunu zehirleyen, başımızdakilerin sorumsuzca hareketlerinden kaynaklanan durumlarda masum insanların hele ki Kazım Koyuncu gibi değerli bir insanın nasıl harcandığına tanık olduk. Üzüldük, ağladık, elimiz kolumuz bağlı kaldık. Çevreyi korumak adına atılan adımların bu ülkede ve dünyada prim yapmadığını gördük. İnsan yaşamından daha önemli şeylerin olduğunu gördük, mesela nükleer ve onun sorumsuzca kullanımı şeklinde. Masum insanların kaderlerini bu şerefsizler belirledi. Onların seslerini kıstı, güzelim saçları toprakta çürüttü.

Kazım Koyuncuyu unutmayacak ve unutturmayacağız.

bu vermiş olduğum 5000 kişi hayatını kaybedenlerin sayısı da olabilir emin değilim
ama ben de çok yakınımı kaybettim kanser sebebiyle artık istemiyorum kesinlikle :cry:

gerçek bir sanatçı, gerçek bir anadolu rockçıydı, Zugaşi Berepe tarzı bir müziğin dünyada benzeri yok bence

nede çabuk unutuldu işte böyle insaların ne kadar deeğerli oldukları önemli değil ölürler biraz ağlanır sızlanır sonnada 3-5 kişi ya hatırlar ya hatırlamaz bugün youtubeden bi kaç vidoesunu izledim dağıldım resmen çok üzüzcü allah tekrar rahmet eylesin

geçen haftasonu kadıköyde bir mekana gittik...bütün karadenizlilerin toplandığı bir mekandı....sahnedeki arkadaşımız sanki Kazımın yeni versiyonuydu...okadar güzel söylediki...gözlerinizi kapasanız kazımın söylediğini zanedersiniz....o gece hepimiz yine onu andık...

Bugün 25 Haziran...Kazım' ın aramızdan ayrılışının 2. yılı. Kazım' ı ölümünün ikinci yılında hüzünle anıyorum. Karadenizli şair ceketli çocuğa binlerce selamlar...

Kazimişi gzas vorert![/b]

CulDeSuc demiş ki:
geçen haftasonu kadıköyde bir mekana gittik...bütün karadenizlilerin toplandığı bir mekandı....sahnedeki arkadaşımız sanki Kazımın yeni versiyonuydu...okadar güzel söylediki...gözlerinizi kapasanız kazımın söylediğini zanedersiniz....o gece hepimiz yine onu andık...
o sahnedeki muhtemelen vira cemaldir ah gidi karadeniz şarkısı iç sızlatır ağlatır

2 koca sene oldu senden ayrılalı abim nice seneler geçecek böyle sensiz ve hep hissedilecek yokluğun :cry:

'Ayrılık Şarkısı' adlı parçada aynısı olmakta banada.Sanatçının diğer tüm parçalarında yaşattığı his gibi tadından yenmez ve doyurucu..Kendisinin yeri bende çok özeldir hemşerimdir,devrimcidir,insandır(özde..)..En verimli döneminde sevenlerini çernobil yüzünden bırakmak zorunda kalmış bir karadeniz uşağıdır."Bizde öldük.Ama herşeye rağmen bu yeryüzünde güzel şarkılar söyledik."diyebilmiş bir insandır..Cumaçkmi Kazım!

ben sadece
ben sadece
ben olmak istiyorum....mükemmel bi şarkı rock müziğin ruhunu en iyi yansıyan şarkılardan biri...çok yazık oldu,hakettiği ilgiyi öldükten sonra gördü......

Geri