Rojhan Beken

GENELDE Amed'deyim ama istanbul'da kaldigim da oluyor.okullar tatilde iken istanbul'dayim.
Roj tv Rojhanin bazi sarkilarini klip yapip veriyor.EZ JI TE HEZDIKIM i çok güzel klip yapmislar konser görüntülerle..

evet janajan,Kürtçe rock süper ve bunu ROJHAN BEKENle gördük..LAWO albümünü dinleyen herkes bagimlisi oluyor çevremde.Dersanede de herkes kopyaliyo cdsini.Kürt-Türk farketmeden herkes dinliyor..

Rojhan ilk çiktiginda herkes sadece Kürtçe nin bölücülügü gözüyle bakiyordu ona.ama albümünü dinleyenler onu severek anlatiyorlar baskasina.bu da hep gördügüm ilginç bir durum...
mesela iki arkadasim 'ne dinliyon la bu kürt lavugu' diye önce tepki veriyordu(_ki ben Kürtken); simdi bagimlisi oldular ve gittikleri her yere Rojhanin kaseti de wolkmenla onlarla gidiyor:)

Bence Rojhan Beken in LAWO albümü harika olmus.Klibini kaydedip sürekli izieyip dinliyorum.
JANA DİLE MİN Klibini daha çok tvde görmek ister gönül ama sansürün gözü kör olsun..dilerim daha özgür günlerde Rojhan Beken i daha çok izler ve dinleriz.

yani klibi izliyorum da,neyi yasakliyorlar anlamiyorum.bildigimiz klip iste.yine güzel bir kiz,bir rock grubu ve solist Rojhan..yani bir sey yok ki sansürlenecek.Alt yazida Türkçesi var;sözlerde de illegal bir sey yok.Garip,yasaklarin sürdügünü hala kabullenmeyecek miyiz?

bu adamın mücadele enerjisine hayranım.iki klibi sansürlenip te gösterilmemiş;ama üçüncü klibi de çeken başka sanatçi var midir?Haberlerde şöyle dedi:'varolmayi kabul ettirene kadar sürecek çabalarim.'
bu arada üçüncü klibini en sevilen slow şarkisi' te ji min heznekir ' e çekmiş.

ben de izledim cine5te.
çagla kubat:_Müziginizi kötü niyetle kullanmak isteyen gruplar olabilir.illegal gruplar gibi.izin verir misiniz?
Rojhan Beken:-isterim ve izin veririm.sanatçi,kendisini kimin dinleyecegine karisamaz.

pito demiş ki:
bu adamın mücadele enerjisine hayranım.iki klibi sansürlenip te gösterilmemiş;ama üçüncü klibi de çeken başka sanatçi var midir?Haberlerde şöyle dedi:'varolmayi kabul ettirene kadar sürecek çabalarim.'
bu arada üçüncü klibini en sevilen slow şarkisi' te ji min heznekir ' e çekmiş.
Vayyy..bu mesaj nasil da gözümden kaçmis?
'Te ji min heznekir' benim parçam ya..olamaz böyle duygusal sarki.çok sevindim.klip çekildi mi acaba?Bu kliple dilerim sansürü deler.
Haklisin.Adamdaki HIRS hayran birakiyor.Baskasi olsa ' ya bunlar zaten beni yasakliyor.ben de susayim artik ' derdi ama Rojhan kararli galiba..
...........................
TUTUKLANMA KARARI OLAYI NEDiR YA?OLAYIN ASLINI BiLEN VARSA MUTLAKA YAZSIN.Nasil öyle hemen karar çikabiliyor ki?Hukuken var midir böyle bi sey?

aa evet sağol yener doğru ya unutmuştum oda seyhan müzikten çıkarmıştı albümünü ordan demoları dinleyebilirim ayrıca sağolsun xece de bir mp3 ünü gönderecek

ok.sana Türkçe çevirisini de gönderirim.Zaten cd kartonetinden kopyalayacagim.Cd kartonetinde bütün sarkilarin Türkçesi de var.Eve vardiginda haber ver,göndereyim.Dogrusu çok merak ediyorum;nasil bulacagini.:)

Geri