En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

Şu an 2 kitabı birden idare ediyorum,bidaha böyle bişey yapmıycam...
Leonardo Da Vinci gibi düşünmek ve Freud ve eserleri_Ernest Jones fena değil kitaplar,bu da yorumum (:)
Dünya klasiklerinden nefret ediyorum sanırım okul dönemimde zorla okutmaya çalıştıkları için sevmiyorum.Evet evet sanırım bu yüzden...
Irvin Yalom un kitapları en çok etkilendiklerim arasında bu arada...

piyanist...
birçoğunuz filmini izleişsinizdir belki ama filmde anlatılmayan bir çok şey bu kitapta var..
bu kitabı okuyunca filmin bazı yerlerinin de uydurma olduğunu anlıyorsunuz.
çok güzel,etkileyici,akıcı bir kitap ki ben 7 kez okudum.

jorge luis borges in alçaklığın evrensel tarihi ni okudum en son...120 sayfalık bişey ama gerçekten hoşuma gitti...
ayrıca ;"morell onu linç etmeyi hayal eden zencilerin ayaklanmasını yönetiyor;morell yönetmeyi hayal ettiği zenciler tarafından linç ediliyor"..
bu cümleler çok hoşuma gitti...(evet beğendiği cümlelerin altını çizenlerdenim :LOL: )

irwin yalom tüm kitapları okunmalı bence
oğuz atay-tutunamayanlar, etkilenmeyen yoktur sanırım
nazım hikmet- memleketimden insan manzaraları (şeker tadında, oku oku bi daha oku!)
otostopçunun galaksi rehberi: bunu şiddetle tavsiye edrim, süper kitap! ayrıca okumuş olanlar varsa tartışalım kitap hakkında

yldry demiş ki:
nazım hikmet- memleketimden insan manzaraları (şeker tadında, oku oku bi daha oku!)

memleketimöden insan manzaraları nı rutkay aziz tiyatroya uyarlamış
ankara sanat tiyatrosunda hala sergileniyo bildiğim kadarıyla git izle derim ben müthiş olmuş

waxen demiş ki:
yldry demiş ki:

memleketimöden insan manzaraları nı rutkay aziz tiyatroya uyarlamış
ankara sanat tiyatrosunda hala sergileniyo bildiğim kadarıyla git izle derim ben müthiş olmuş
ben izlemiştim... şey, aslında pek beğenemedim... umarım o güne özgü bir şeydir ama beklediğimi bulamadım... :roll:

jostein gaarder - sofi'nin dünyası

türü roman ama içinde bir çok filozoftan ve olaylardan bahsediyor. felsefe tarihine göz atıyor, göze batanları açıklıyor. doğa filozoflarından (Atina) başlayarak günümüze kadar gelen teorilere ışık tutuyor ve bunu yaparken sıkmamak için araya kitabın okunmasını da sağlayacak romansı olaylar ekliyor. felsefeye girmemi sağlayan kitap eğer başlamak isterseniz de mutlaka bu kitapla başlayın..

hmm...şu ana kadar ursula k. leguin in "mülksüzler" i...

bu arada "the hitchhiker's guide to the galaxy" in yani "otostopçunun galaksi rehberi" nin filmi geliyor.sevenleri varmış,haberleri olsun...

da vinci şifresi güzel, evet ama ticarı kaygılarla yapıldığı bariz belli olan bi roman.
ursula k. leguin'in yerdeniz büyücüsü'yle başlayan serisini tavsiye ederim, sonuncusu öteki rüzgar'dır ki o da çok iidir.
tabii zaman çarkı'nı şiddetle tavsiye ederim, mutlaka okunması gereken bir seri.robert jordan saolsun.ama 11. kitaba kadar nasıl dayanırsınız bilmem :twisted:
ölüm kapısı serisi var sonra...
kara kule serisi...
lotr ve silmarillion'u söylemiyorum bile...

O kadar çok var ki..Aklımda en çok yer eden Guguk Kuşu ydu.Herkese şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca filmi de var.Yaklaşık 1-2 ay önce izledim en son sanırım, trt1 deydi..

faust-goethe(tiyatro)
herakletos-kırık taşlar(şiir,karalama,FELSEFE)
Anatole france-tanrılar susamışlardı(roman)
dostoyevski-kumarbaz(roman)
tagore-profil(seçme şiirleri)

dostoyevski-insancıklar,suç ve ceza..
platon-sokrates'in savunması
balzac-goriot baba
emily bronte-uğultulu tepeler(filimide var)

..........

ben bu aralar orta çağ gizli tarihine baya kaptırdım

da vinci nin şifrei
tapınak şovalyeleri
kutsal kase ve kutsal kan

son okudugum 2 kitap:
buyuk bagarozy..helmut krausser,surukleyici bir kitap filmi çekilse etkileyici olurdu dogrusu

birde billie letz in yüreğin attığı yer hayat dolu bi öyku insana mutluluk veriyo
simdide izmir buyuculerini okucam..

''inanç yittiğinde dağlar geri donduler ve yerlerine oturdular''(helmut)

(bu arada yazılıslarda yanlısım olabilir..)

Geri