Ipod

Özellikle son çıkan her markanın malları iyi bence. IPod çok ilginç bir şekilde ün yaptı ve Macintosh/Apple markası arkasındaki gücüyle ortada çok daha iyi markaymış gibi görünüyor. Halbuki her markanın başarılı olduğuna inanıyorum.

Tabi, Ipod sitelerinde ve ürünlerinde kopyaya karşı her türlü promosyon ve buna göre yapılanma olması bakımından hemen her müzik firması / müzikle ilgili üreticiler tarafından el üstünde tutuluyor. Ürünleri biraz daha pahalı ama diğer markalarda artık ucuz değil.

Seçiminiz ne olursa olsun bence hepsi de işe yarar.

arkadslar ben de ipod alıp almama konusunda kararsızım..en buyuk nedeni pili? kalem pille calısırsa muziğin olmadık yerde kesilme olaslıgı azalıyor sonucta her marketten kalem pil alabilirsin...pilin ölmesi soz konusu da değil...ipod alma diyenlerin en buyuk kozu da bu zaten :) ortalama 1 yıl sonra ipod fiyatına bi pil almak da istemem acıkcası...ipod kullanan arkadaslar bu konuda aydınlatırsa bizi seviniriz..bu piller ne kadardır ne kadar sure calısıyor tam doluyken vs....
sevgiler

omeraktash demiş ki:
arkadslar ben de ipod alıp almama konusunda kararsızım..en buyuk nedeni pili? kalem pille calısırsa muziğin olmadık yerde kesilme olaslıgı azalıyor sonucta her marketten kalem pil alabilirsin...pilin ölmesi soz konusu da değil...ipod alma diyenlerin en buyuk kozu da bu zaten :) ortalama 1 yıl sonra ipod fiyatına bi pil almak da istemem acıkcası...ipod kullanan arkadaslar bu konuda aydınlatırsa bizi seviniriz..bu piller ne kadardır ne kadar sure calısıyor tam doluyken vs....
sevgiler

Pilden yana ben 60GBlik iPod'umda fazla sorun yaşamıyorum.3-4 gün şarj etmeden gittiği oluyor.Ki ben müzik dinlemeyi aşırı abartırım,ama sorunum yok.iPod çok sağlam alet,tek sorun çizilme karşı duyarlı olması ama birşey olmuyor.Kontrastı kısarsan pil ömrü artar,çiziklerde fazla göze batmaz.

iPod pilleri teorik olarak -şarjlı tüm MP3 player pilleri için geçerli- 500-700 tam şarjdan ve ya 18 aydan sonra eski kapasitesini yetirmeye başlıyor ama ölmüyor.Sadece 10 saat çalıyorsa,9 saat 40 dakikaya iniyor gibi düşünün.Yedek pil olayı falan var zaten ama tuzlu olabilir.

Kaçak iPodlara para verilir mi? :D Firmware'i bulamadığı sürece cihazı çalıştıramaz.Format atınca sadece harici disk olarak çalışır,içinde yazılımı olmadığı için MP3 falan çalamaz.

yani bu aletler in mp3 programı haricimi oluyo bi formatta program falan kalmaz yaniii :?

bende kaçak bii mp3 çalar aldım :D sürekli basıyorum formatı hiç bir sorun çıkartmıyor.. :? :? :?

Playerlerın kendi programları vardır,onlarla format basarsan,firmware silinmez.Ama normal Windows'tan atarsan,firmware gider ki bu tavsiye edilmez.Kaçak iPodlar zaten sakat şeyler olduğundan -destekleri yetersiz bir kere- bu konuda problemli oluyorlar.Firmware bulamazsa çalışma şansı düşük sanırım...Ama modeli falan bilmediğimden teoride böyle olduğunu söyleyebilirim.İnternette forumlarda bir araştırma yapması iyi olur.

iTunes 7 sürümü sorunlu...Ben ondan şarkı atamıyorum.iTunes 6 bulmaya çalış.iPod'u takıp,iTunes'ı açarsın,istediğin dosyaları aktarırsın,o kadar...Winamp iPod plug-in de iyidir.

IPod Mini 6 GB var çok memnunum. Şimdi 60 GB Ipod ile Creative W modeli arasında seçim yapmaya çalışıyorum. (V vision değil). Bu W modeli creativin en iyi malı. Çok kafam karıştı ama creative de Ipod kadar ilgi çekici ve kaliteli dolu mallar üretiyor.

Atalay demiş ki:
Özellikle son çıkan her markanın malları iyi bence. IPod çok ilginç bir şekilde ün yaptı ve Macintosh/Apple markası arkasındaki gücüyle ortada çok daha iyi markaymış gibi görünüyor. Halbuki her markanın başarılı olduğuna inanıyorum.

Tabi, Ipod sitelerinde ve ürünlerinde kopyaya karşı her türlü promosyon ve buna göre yapılanma olması bakımından hemen her müzik firması / müzikle ilgili üreticiler tarafından el üstünde tutuluyor. Ürünleri biraz daha pahalı ama diğer markalarda artık ucuz değil.

Seçiminiz ne olursa olsun bence hepsi de işe yarar.

katılıyorum.ipod iyidir ama bu kadar çok satılmasının en büyük nedeni piyasadaki mp3 player eksikliğinden yararlanıp , herkesin kullanabileceği pratik aletler üretmekti.

diğer markalar da çok iyidir.hele creative'in modellerini de takip ederim.ben telefonla idare ediyorum.2 gb hafıza yetiyor telefonumda.

Kararsızlık pozisyonunda , imkan varsa Ipod u ve Creative i ses kaliteleri açısından kıyaslamak en iyisi.

Ipod un orjinal kulaklığı kötü ama iyi bir kulaklıkla çok iyi performans alınıyor.

Ipod'un aksesuarlarının çok pahalı olması çok komik. Bu sadece burada değil, yurtdışında da aynı. Markette iyi yer edinmişler gibi, çünkü millet alıyor bu aksesuarları. İternette araştırdım, sadece Ipod için aksesuar üreten yerler var. Ben ise kalite müzik ve çok fonksiyonlu bir cihaz almak istiyorum. Sanırım Creative Vision W için bekleyeceğim. Çok sıkı görünüyor.

prod15752_hdr_1_6_1.jpg

Geri