Boss Gt-8

Arkadaşlar size kısaca bir şey anlatmak istiyorum.Ben yaklaşık 6 ay önce aldım GT 8'i.Arkadaşımda da DigiTech RP 100 vardı.1 ay seslerimizi birbirimize benzetmeye çalıştık.Bunun imkansız olduğunu düşünmeye başlamıştım.Çünkü onun Amp type'ını bilmiyorduk.Sonunda benim aklıma RP 100'ün kitapcığına bakarak tonları okumak geldi.Baktıkki iki pedalda da ortak olan F-Rier yada R-Fier(rectifier dual) diye bir amp type var.Bundan yola çıkarak ben sesimi ona göre ayarlamaya başladım.Speaker type vs. Tam bunoktada ilginç birşey fark ettim.Tonlarımız neredeyse aynı idi ama bende bir şey eksik kalıyordu.Arkadaşım ise bana RP 100 de cromatic ton kullandığını söyleyip duruyordu.Ama GT 8 de cromatik diye bir şey yok.Gene sonunda baktıkki onun cromatic dediği şey Cry WAh yani Cr.Adam buna cromatik diye bişey sallamış...:)Ben tonuma cry wah ekleyince (ama pedal max da olucak ve hiç kullanılmayacak) sesler % 95 aynı oldu.Benim gt 8 tonu inanılmaz hoşuma gitti.Analog bir setup gibi ses geliyor.Megadeth tonuna çok yakın...

Demek istediğim şimdiye kadar yazdığım tonların hiç birine wah eklememiştim.Ama ekleyince wah pedalı kullanmasak bile o sese bir ton katıyor ve bu bazen aradığınız şey olabiliyor.İlginç...

gt8 canta

arkadaşlar,

istanbuldayım ve gt8 imi gitar gigbag i ile taşıyorum.
provaya giderken işkence oluyor. elimde bir hardcase birde gigbag.
ilk önce istanbulda nerede nasıl bir çözüm buldunuz veya bulabilirim?
ikinci olarakta sırt ağrılarıma nasıl bir çözüm bulabiliriz :D
acilllll

DreamofStyks demiş ki:
enderr demiş ki:
evet bende onun olmadığından bahsetmiştim. gnxin kalibrasyonuında onunda ayarı vardı
Bırak zaten Boss GT 8 aldığıma pişman oldum ne güzel gidip Digitech Gnx 3000 alacaktım.Hayatımda gnx'ler kadar ne istersen onu veren bi alet görmedim.

abi ama sesleri çok digital onlarında.ben gt-8 im ve ultra g ikilimden menunum istediğimi veriyo bi tek şu kalibrasyon ayarı dışında.bulamadım bu ayarı varsa nerde.yoksa kafayı sıyırıp içini miçini açcam aletin.yok böyle olmuyo yaa.eskiden üstüne çıkıp tepinince anca açılırdı wah şimdi dokumatik gibi açılıp kapanıyo.nolur biri şunun çaresini bulsun arkadaşlar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ben bu wah sorunu hala anlmadım nasıl yani pedala ayağınızı koyduğunuzda istediğiniden fazlamı wah alıyorsunuz şimdi açık açık anlatırmısınız.

aleti daha yeni aldım ingilizcem az ve ilk kez prosessor kullanıyorum. alet benim için tam bir işkenceye dönüştü. bu aletin midi kablosunu nereden bulabilirim acaba? bir fikri olan var mı?

Kullanma klavuzunda 91. sayfada nasıl pedalın kalibrasyonu yapılıyor anlatıyor. Bende elimden geldiğimce diğer sayfada çevirdim. En düşük noktayı değiştirin pedal biraz yukardayken yapın min noktasını dokunduğunda açılmaz yada hala ben sorunu anlamadım :D

biskuwi_etu dostum benim kabloyu aldığım firmanın adresi ..4s Makine Elektronik Bilgisayar San.Tic. A.Ş.Adres: Esenşehir Kürkçüler Cad. Nurettin Şiranlı İş Merkezi
No:19 Kat:2
Y.Dudullu Ümraniye
Telefon 1: (0216) 466 76 07
Faks: (0216) 364 08 24
yada..... http://www.garantialisveris.com/4smeb/str_dept_prod.asp?deptID=12212 buda firmanın veb sitesi burdan alabilirsin kredi kartıyla yada havele yada anadolu yakasındaysan oraya git.kablonun fiyatı 13$. 16ytl

XENTRIX dostum benim kabloyu aldığım firmanın adresi ..4s Makine Elektronik Bilgisayar San.Tic. A.Ş.Adres: Esenşehir Kürkçüler Cad. Nurettin Şiranlı İş Merkezi
No:19 Kat:2
Y.Dudullu Ümraniye
Telefon 1: (0216) 466 76 07
Faks: (0216) 364 08 24
yada..... http://www.garantialisveris.com/4smeb/str_dept_prod.asp?deptID=12212 buda firmanın veb sitesi burdan alabilirsin kredi kartıyla yada havele yada anadolu yakasındaysan oraya git.kablonun fiyatı 13$. 16ytl

katilinek demiş ki:
Exp pedalını nasıl kalibre edileceği kullanma kalvuzunun 91. sayfasında yazıyor.Sİze anladığım kadar anlatmaya çalışim.

1- Assıng[ctl/exp] tuşuna basılı tutarken aleti açın
2- Karşınıza
EXP CALIBRATION
Set Pedal to MIN yazısı çıkacak istediğiniz minumum konuma getirdiğiniz zaman write tuşuna basın
3- Bu sefer karşınıza
EXP CALIBRATION
Set Pedal to MIN yzısı çıkacaj gene istediğiniz max noktasına getirdikten sonra write tuşuna basın.
4- Sonra treshhold ayarı karşınıza gelicek bunuda o yuvarlak dönen kontrolle ayarlıyabilirsiniz sonra gene write a basın

Eğer istediğiniz yerde ayar almazsa demektir alet tam kapalı ve açık olarak çalışıyor.

evet arkadaşlar denedim ve sorunum çözüldü.kalibrasyon ayrı vs. varmış aletin.biscuit burayı okuyunca burdan yap yada bana msn den ulaş sanada anlatıyım.ohh be.sıyırmaktan son anda döndüm.bu alet çok karışık yaa.ama herşey var hakketen.bide nasıl yapcağımızı anlasak.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

İngilizce şart ama anlamadığım ülkede satılan CE bandrollü distribütör aracılığı ile gelen mallarda türkçe kullanım klavuzu şart diye biliyorum kaçak aldığınız mallarda bile türkçe kullanım klavuzu oluyor. Bu işte bir iş ama ne :D

Geri