Boss Gt-8

www.bossgtcentral.com da forumu biraz karıştır hergün yeni tonlar geliyor , ayrıca boss gt-8 başlığının daha eski sayfalarına bakarsan birsürü ton linkleri ve tonların nasıl yazılacağı hangi programın hangi kablonun gerektiği detaylıca yazıyor..

ya biraz sinir bozucu bir program uğraşırsan biraz yuklersin midi in out ları doğru seçtğiinden emin on , tonu yukledikten sonra değiştir falan kurcala biraz.. pek işe yarar bir program olduğu söylenemez gerçi ama idare ediyor yinede..

Bu arada dun iyice bir presetleri karıştırdım birşey dikkatimi çekti aletin üzerinde yazılı gelen tonların bazılarında CTL pedalına birden fazla özellik atanmış bu nasıl oluyor biliyormusunuz..?

Biraz daha açacak olursam örneğin herhangi bir tonda çalarken CTL ye basınca hem preamp b channel a geçiyor hemde chorus açılıyor , preamp a channel da chorus yok.. bu nasıl oluyor..? ayrıca expression pedala hala gain atayamadık arkadaşlar bunu da biraz açalım ,daha deneyimli arkadaşlar bize yardımcı olursa sewiinirm..

LuciferioN dostum çalarken CTL ye basınca hem preamp b channel a geçiyor hemde chorus açılıyor olayı bendede var bir kaç tonda bu var...clt pedalına gain atma olayını buaralar kurcalıyorum sonuç alırsam nasıl yaptığımı yazarım.. :idea:

LuciferioN demiş ki:
ya biraz sinir bozucu bir program uğraşırsan biraz yuklersin midi in out ları doğru seçtğiinden emin on , tonu yukledikten sonra değiştir falan kurcala biraz.. pek işe yarar bir program olduğu söylenemez gerçi ama idare ediyor yinede..

Bu arada dun iyice bir presetleri karıştırdım birşey dikkatimi çekti aletin üzerinde yazılı gelen tonların bazılarında CTL pedalına birden fazla özellik atanmış bu nasıl oluyor biliyormusunuz..?

Biraz daha açacak olursam örneğin herhangi bir tonda çalarken CTL ye basınca hem preamp b channel a geçiyor hemde chorus açılıyor , preamp a channel da chorus yok.. bu nasıl oluyor..? ayrıca expression pedala hala gain atayamadık arkadaşlar bunu da biraz açalım ,daha deneyimli arkadaşlar bize yardımcı olursa sewiinirm..

abi şimdi aletin üstünden preamp a ya ne ayarlamak istiyosan ayarla sonra b tuşuna bas ve preamp b de ayarlarını yap.delay birinde açık ötekinde kapalı olsun mesela yada başka şeyler.sonra kaydet.böylece preamp ab geçişinde efectlerde değişecektir.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Bilgisayara direk bağladım gt8 i ama tonlar pekte açmadı ama ses kartım onboard ve hiçte iyi değil bilgisayaraına bağlıyan arkadaşlar ne marka ses kartı kullanıyorsa ve hangi özelliklere göre seçmişlerse yazarlarsa sevinirim.

Tonları beyenmemin nedeni patch volume çok açık gelmesi yüzünden sesin acayip bozulması output volume'u kısmak bu bozukluğu gidermiyor.Amfi sesini zaten açamıyorum acayip oluyor ses.Gaini köklersem gene bozuluyor vede noisegate i kapatmama rağmen çaldığım şey boğuluyor kesiliyor anlamadım.Bunun nedenini seskartı na bağlıyorum çünkü 4.1 i direk processore bağladığımda böyle sorunlar yaşamadım patch sesini kısmak zorunda kaldım ama direk bilgisayara girer gibi olmadı.Anlamadığım başka bişeyde 4. yüksek seslerde bu kadar çatlamaz ama dayanmadı genede gt8 e anlamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. :D

katilinek demiş ki:
Bilgisayara direk bağladım gt8 i ama tonlar pekte açmadı ama ses kartım onboard ve hiçte iyi değil bilgisayaraına bağlıyan arkadaşlar ne marka ses kartı kullanıyorsa ve hangi özelliklere göre seçmişlerse yazarlarsa sevinirim.

Tonları beyenmemin nedeni patch volume çok açık gelmesi yüzünden sesin acayip bozulması output volume'u kısmak bu bozukluğu gidermiyor.Amfi sesini zaten açamıyorum acayip oluyor ses.Gaini köklersem gene bozuluyor vede noisegate i kapatmama rağmen çaldığım şey boğuluyor kesiliyor anlamadım.Bunun nedenini seskartı na bağlıyorum çünkü 4.1 i direk processore bağladığımda böyle sorunlar yaşamadım patch sesini kısmak zorunda kaldım ama direk bilgisayara girer gibi olmadı.Anlamadığım başka bişeyde 4. yüksek seslerde bu kadar çatlamaz ama dayanmadı genede gt8 e anlamadım.

Sesteki bozulmaların nedeni ses kartının dayanamaması deil GT-8 in amfi silmulatörünün yuksek frekansları dogru verememesi. Ben daha önce alet bozuk felan diodum ama herkezde varmış rahatladım :). Çözüm yolu ise kolay. İlk önce tonları ayarladıktan sonra en son sim levelini ayarlamanız.. Böylece cızırtıların önüne gecmiş olursunuz.. Zaten GT-8in patch veya output levelinden nekadar acarsnız acın bi sorun cıkmıyor.. Tek sorun sim levelinde..

katilinek demiş ki:

Ultra-G ile yazdıklarım var daha önce sana da mucize gibi gelicek alet.Tam ilacın yani =)

Ultra-G processor ile girdiğinizde dijital ve hi-fi gelen sesleri neredeyse amfiye bağlamışçasına değiştiriyor.Bende amfi olmasına rağmen Ultra-G alıp stereo olarak birini amfi diğerini ise müzik setine bağladım aradaki fark nerdeyse sıfır gibi.Parasına göre boyundan büyük işler yapan bir alet ve zaten yine enstrüman forumunda linklerini verdiğim ultra-g örnekleriyle de bir sesi ne kadar değiştirebildiği kanıtlandı ama yine de aklınıza takılan şeyler varsa msn adresim profilimde yazılıdır isteyen ekleyebilir herkese merak ettiğini canlı canlı sesini dinletip sorularına cevap verebilirim .

DeadLead sim level dediğim amfi levelımı zaten onu yarıya kadar anca açıyorum ondan sonra bozuluyor tabi bu arada pacth levelda anca 6 da bu durumda output level sonda sorun yok şu an çalıyorum. Ultra-g yi kullanmak için bir de mikser lazım heralde xlr ı stereo haline getirmek pek işe yaramıyor diyorlar. Bir ama behringerin 2 li mikserini ee 2li almışken 2 de ultrag gibi bişey yapacaz heralde buda 250 300 ytl arası bişey tuuar heralde gene 2 ay öğrenimler gitti. :D

katilinek demiş ki:
DeadLead sim level dediğim amfi levelımı zaten onu yarıya kadar anca açıyorum ondan sonra bozuluyor tabi bu arada pacth levelda anca 6 da bu durumda output level sonda sorun yok şu an çalıyorum. Ultra-g yi kullanmak için bir de mikser lazım heralde xlr ı stereo haline getirmek pek işe yaramıyor diyorlar. Bir ama behringerin 2 li mikserini ee 2li almışken 2 de ultrag gibi bişey yapacaz heralde buda 250 300 ytl arası bişey tuuar heralde gene 2 ay öğrenimler gitti. :D

ultra g için illa mixer lazım değil.xlr olursa daha iyi oluyor.fakat olmayıncada işe yaramıyor demek değil.işe yarıyor.ama bende abartı farkt ettirmiyor.arkadaşlar daha öncede söylemiştim.gt-8 de hiç bişeyi köklemiyceksiniz.yüksek gainli tonlar için mesela clean bi anfi ve yüksek gainli bi distorion pedal seçeneği.yada yüksek gainli anfi ve booster.yani asla 2 yüksek gainli aleti aynı anda kullanmayın.ton ayarlarken bas tiz mid dengesinde asla saat 12 yönünü yani 50 yi geçmeyin.özellikle anfilerde higain seçeneğini seçmişsenin gaini çok açmayın.bu kurallara uyarsanız güzel tonlar çıkar.yoksa onu kökle onu aç baş edemezsiniz.sadece gürültü çıkar ortaya.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Benimde huyumdur ya basla midi yada midle tizi köklerim gainde işte orta bir değer olur.Neyse biraz daha uğraşim bakalım ne olacak.Bu arada daha efekt ayarlarına bakmak bile nasip olmadı amfileri doğru ayarlamakla uğraşmaktan inşallah onlar bu kadar dertli değildir.

ultra g den bilgisayara kayıt nasıl yapılır pekii..? bildiğim kadarıyla ulta g nin üzeride XLR çıkış var bunu bilgisayara uyarlayacak bir jack var mı..? yoksa illaki küçük 2-3- kanallı bir mixere girip ordan mı pc ye girmek lazım..?

LuciferioN demiş ki:
ultra g den bilgisayara kayıt nasıl yapılır pekii..? bildiğim kadarıyla ulta g nin üzeride XLR çıkış var bunu bilgisayara uyarlayacak bir jack var mı..? yoksa illaki küçük 2-3- kanallı bir mixere girip ordan mı pc ye girmek lazım..?

evet kabloda çok bi fark olmuyo.yani olur ama onu anca sesi kökleyipde büyük sistemlerde çalarsan anlarsın.evdeki ses seviyesinde fark edilecek bifark değil o.XLR yi çivi jack yapan bir kablo var.onu alıyorsun iş bitiyor o kadar.zaten 100$ lık ses kartı bile alsan üzerinde XLR giriş yok.onun için yaa çok iyi ses kartın olcak ( yani çok çok pahalı:D ) yada çivi jack ile girceksin.başka yolu yok.ses farkıda çok yok.çivi ile girersin onun için.:Dkib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

arkadaşlar bişey sorcam sizlere.yaa benim gt-8 imin wah pedalı yalama oldu yada bi ayarı bozuldu bilmiyorum.wahı sonuna kadar kullanamıyorum.sonuna geldiğinde dokunmatik şekilde kapanıyo öyle basmak falan gerekmiyo dokununca kapanıyo.hatta sürekli vw hızlı bi wahsa o saniyelik dokunuşlarda bile kapanıyo.bunun bi çaresi varmı? yoksa benim pedal yalama mı oldu? kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Arkadaşlar benim amfimde (Hartke GT60C) gerekli girişler var.Acaba GT-8'imi bu amfime 4 kablo yöntemi ile nasıl bağlıyorum anlatabilirmisiniz.Teşekkür ederim.

Step 1: Adjust the GT-6 so that the OD/DS is on "custom".
Step 2: Cable from guitar to normal input on the GT-6.
Step 3: Cable from GT-6 effects out to Marshall in.
Step 4: Cable from Marshall "Send" (on the back) to GT-6 effects in.
Step 5: Cable from GT-6 normal output to Marshall "Return".

Yani benim anladığım kadarıyla ilk önce Overdrive veya distortion seçiyoru,daha sonra gitarı normal input'a giriyoruz.Gt8 Ext loop send'i ,amfimizin normal inptuna giriyoruz.Daha sonra Marshall Fx send'i gt8'imizin return kısmına giriyoruz.En son da Gt8'in normal outputunu amfimizin fx return'una girdikten sonra bitiyor.

Ses her amfide daha iyi olmayabilir bilginize.

Dünyanın sorununu yaşıyorum bu pedalla hadi hayırlısı işalla çözülcek,kafanız rahat olsun istiyorsanız bu aletten uzak durun.Fazla profosyonel başınızı ağrıtabilir.

Geri