Boss Gt-8

katilinek dostum kabin similatörünü kullanmak istiyorum benim sorduğum şey mixserde hangi secenek yi kulanırsam daha iyi verim alırım mesela 4/12 mi yoksa 8/12mi :?:

Evet arkadaşlar bende psikopat bir Digitech kullanıcı olup aslandan,kedi,tren,alien gibi çeşitli gerçek sesler çıkartabildikten sonra Boss'a terfi ettim biraz korkularım olsada çözmekle iligli işin mantığını az çok uzun süredir kavramış bulunmaktayım.2.korkum ise bu çıkışların her ortama göre değişik sesler vermesi!

Sanırım bu sorunuda yakın zamanda Boss gt8'in sonuna alacağım Ge7 ve Ultra G ile hallederim ama tabi bu sorun olursa bakalım daha bugün geçti elime =)

Digitech Gnx1 de Selçuk abimizin elinde olucak yarın =)

murat_72 demiş ki:
katilinek dostum kabin similatörünü kullanmak istiyorum benim sorduğum şey mixserde hangi secenek yi kulanırsam daha iyi verim alırım mesela 4/12 mi yoksa 8/12mi :?:

4/12 genelde Steve Vai tonlarında kullanılır.Bu rakamlarda ki "4" sayısı sanal olarak atadığın amfinde ki hoparlör sayısını , "12" sayısı ise her bir hoparlörün yanlış bilmiyorsam inch cinsinden büyüklüğünü gösterir.(Örnek:15" Monitör gibi)

Eğer solo atmak için bir ton yazacaksan hoparlör sayısını 4 ten yukarı çıkarmamanı tavsiye ederim çünki aksi taktirde hoparlör fazlalığı sana chorus'a benzer bir geri dönüş sağlar ama ritm için bir ton yazıyorsan eğer 4 ten yukarı çıkartabilirsin hoparlör sayısını çünki o zaman da ritmlerde tek tek tellerin sesini duymaktan ziyade alev topu gibi bir ritm olucaktır.

murat_72 demiş ki:
ultra g nin ne gibi bir faydası olucak :?:

DreamofStyks demiş ki:
buyrun size benimde yine forumdan bulduğum iki ultra g li örnek ilkinde 20.saniyede ultra g ve kabin simülasyonu devreye giriyor ultra g nin ikincisinde tamamen ultra g var ama yine kabin simülasyonunun steve vai tonuna yakaştırdığı etkiyi açıkça görüyoruz .

1-) http://rapidshare.de/files/9987292/ultrag-test.mp3.html

2-) http://rapidshare.de/files/10513057/ultra-gsolo.mp3.html

DreamofStyks sanırım ultra g nin faydası benim anladığım kadarıyla direk boss gt8 den gelen sesin tiz mid ve gain olayını orantılı bir şekilde anfiye yada mixsere..veriyor...... kabin similatör seceneklerini boss gt 8 in yani bunları kullanıyormuyuz :?: ultra g ile beraber yoksa boss gt 8 deki kabin similatörlerini kapatıyormuyuz :?:

hem gt-8 de hem de ultra g de kabin simulatörlerini açarsan çok guzel oluyor , gerçi sadece gt-8 i de line phones output ile 2.1 e bağlayınca guzel oluyor..

bu arada dreamOfStyx ,yazdığın ton çok hoşuma gitti.. sana zahmet olmazsa yazarmısın ,bende yazayım benim gt-8 e..?

arkadaşlar ultra-g kullanırken eğer ultra-g nin kabin simülasyonlarını kullancaksanız gt-8 inkileri kapatıyosunuz.bende ultra g var.şu ana kadar ses sistemi oldukça üstün 2 mekanda çalarken kullandım.birisi biziz bar diğeri ise if performans hall. ankaralılar bilirler buraların ses sistemleri iyidir.ama şöyle bişey varki; gt-8 in zaten olgunlaşmış tonlarına ultra -g çokta mudahale etmiyor.yani bi analog pedalı sisteme girdiğinizde gereksiz midler yaratır ve bu ise hi-fi denilen seslere sebep olur.ultra g bu hi-fi sesleri önler.fakat gt-8 de sesler çokda hi-fi gelmediği için ( ben tonlarımı oldukça düşük rakamlarda yazdığım için olabilir.) ultra -g de işleyecek pek bişey bulamıyoruz.ultra g nin kabin simülasyonu güzel fakat alet bence o kadar elzemde değil.

bu arada ultra - g alırım her yerde tonum aynı kalır gibi bişey söz konuse değil.sebebi ise her mixerin EQ ayarları farklıdır.bu sebepten direk sisteme girilen durumlarda mutlaka ayarların yenilenmesi gekemektedir.bunu önlemenin tek yolu anfinizi yanınızda taşımalsınız.kib.koley gelsin.müzikle kalın.:D

Arkadaşlar bu gt8 de en iyi noise supressor ayarı nedir master da ve tonlarda çözen var mı seviye düşürsem çok gürülüt oluyor çok açınca harmonicler resmen yok oluyor bu sorunu sadece ben mi yaşıyorum ?

Birde tondaki hi-fi'liği düzeltiyim koyucam buraya.

bu dreamofstky arkadasimizin bi forumdan buldugu steve vai tonu tamamen boss gt 8 ve ultra g den oldugunu sanmiyorum.cunku tonlar birbirine cok benziyo.ben steve vai hayraniyim.yapmak icin ugrastigim tek ton o.ama simdiye kadar o tona yaklasamadim bile.eger gercekten gt8 le yapilmissa ultra g ye pekde ihtiyac yok.cunku ayni kabin simulatorleri gt 8de de var.master ayarlari genelde standart oluyo sanirim her tonda ayni ben onlari kullaniyorum tam ayarinda oluyo

ebonitcubuk dostum DreamofStyks göndermiş olduğu demoyu ultra g ve gt 8 beraber kaydettiğini söyledi bana cok sağlam geldi tonlar kısa sürede bukadar iyi cözmüşse boos gt 8 helal valla...tabi ultra g nin kabin similatörleri gt 8 var solo tonlarda genelde 4/12 kullanılıyormuş ben hiç denemedim ama yakında ultra g ile bir demo yapıcam bakalım nasılolucak... :LOL:

ebonitcubuk demiş ki:
bu dreamofstky arkadasimizin bi forumdan buldugu steve vai tonu tamamen boss gt 8 ve ultra g den oldugunu sanmiyorum.cunku tonlar birbirine cok benziyo.ben steve vai hayraniyim.yapmak icin ugrastigim tek ton o.ama simdiye kadar o tona yaklasamadim bile.eger gercekten gt8 le yapilmissa ultra g ye pekde ihtiyac yok.cunku ayni kabin simulatorleri gt 8de de var.master ayarlari genelde standart oluyo sanirim her tonda ayni ben onlari kullaniyorum tam ayarinda oluyo

Arkadaşlar ben daha Ultra-G almadım ki :idea: Bu kzayıtlar doğrudan çatadanak diye mikrofon girişinden bt8'i bağlayarak yaptığım kayıtlar Ultra-G yi alsam tonlar daha gerçekçi olucak.Amfide kullanmama gerek yok zaten Ultra-G yi ama bilgisayara veya ona benzer herhangi bir yere girişte ciddi derecede etkisi oluyor,tabi birde bir XLR bir ucu normal çivi Jack olan bir de kablo yaptırmak gerek ses kartımda XLR giriş yok çünki :)

ebonitcubuk demiş ki:

gt-8 ile yakalayamıyacağın ton olduğuna inanmıyorum.sadece aleti gerekli hassas ayarlarını yaparak kullanmak lazım.yani biraz oturuğ uğraşmak lazım.bu arada ultra g yi çok süper alet olarak tanımlamayın.bence.çünkü o kadarda mühteşem bişi değil emin olun.bir çok iyi ses sisteminde gt-8 ime bağlayarak kullandım.hemde direk XLR girdim. kabin simülatörü güzel ama abartıda faklı değil gt-8 inkinden.çok az bir fark var.tabii Dı box olması dolayısı ile sesleri biraz temizliyo bunuda inkar edemem.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

katilinek demiş ki:
DreamofStyks peki bilgisayara bağlarken nasıl bir kablo kullandın.

Normal bildiğin iki ucuda gitara giren cinsten jacklı kablo kullandım ama tabi bilgisayara giren kısmına bitane küçültücü taktım zamanında elektronikçiden almıştım 500lira normal bildiğin jackı küçük kulaklık jackına çeviriyor ama Ultra-G alırsam farklı bir kablo yaptırmam gerekicek bir ucu XLR diğer ucu jack olan.

Geri