Boss Gt-8

iyi bir lambalı anfin ve sıra sıra analog pedalların yoksa.yada bunları alacak paraz yoksa zaten sl1 e gt 8 bağlamazsan ayıp etmiş olursun.yani eğer iyi bir lambalı anfi ve iyi analog pedallar alacak paran varsa al. sl1 e yakışır.ama yoksa al bi gt-8 keyfinde bak derim ben.ilerde analog kurarsın.gt-8 ide satarsın.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

iyi bir lambalı anfin ve sıra sıra analog pedalların yoksa.yada bunları alacak paraz yoksa zaten sl1 e gt 8 bağlamazsan ayıp etmiş olursun.yani eğer iyi bir lambalı anfi ve iyi analog pedallar alacak paran varsa al. sl1 e yakışır.ama yoksa al bi gt-8 keyfinde bak derim ben.ilerde analog kurarsın.gt-8 ide satarsın.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melih dostum whammy tonu yani bu pedal pendi tam olarak nasıl whammy olarak kullanabılırım neler yapam gerekır tam olarak bır onceki sayfada arkadasın bırı anlatmıs denedım ama olmadı onun yolladığı demoyu dınledim baya hosuma gitti :LOL:

yogun istek uzerine gt-8 whammy patch.. anfi sim. falan yazmıyorum onları istediginiz gibi ayarlarsınız..Unutmadan söyliyim kendi yapmış oldugum patch dir.Çaldıgınız sarkıya göre delay ve reverbleri ayarlarsınız.
Audioslave - like a stone sarkısının solosunda calınabilir.Hemen hemen aynı ton veya cok yakını denebilir karar sizin... sevgiler..

DELAY :
delay type : single
delay time :561 ms
feedback : 17
high cut : 8.00 kHz
effect level : 68
direct level :99

REVERB :
type : plate
rev. time : 2.8 s
pre delay : 23ms
low cut: 165 Hz
high cut : 4.00KHZ
density:8
effect level:54
direct level : 100

FX-1
fx-1 select : TM(tone Modify)
Type : presence
low:0
High:0
level:50

FX-2
Fx-2 select: PB (pedal bend)
Pitch min:0
Pitch Max : +12
Pdl Position : 0
effect level : 100
direct level : 15

MASTER
Noise Suppressor : ON
Thrasehold : 35
Release : 30
Detect : input
Patch level : 172 (istegine gore ayarla)
Master BPM:120
foot Volume Level : 100
foot Volume Vol.Curve Normal

Uzun bekleyiş ve sabır sonunda bende artık gt8 sahibiyim. Yeni alıcak nasıl alacağını bilmiyen arkadaşlara anlatim nasıl aldığı onlar anlar. Adanada oturuyorum istanbulda tanıdığım var ama yakın zamanda aleti alacak kimse yoktu bende dayanamadım aradım zuhali gitar bölümüne bağlandım. gt8 alacam adanadayım nasıl olacak dedim. Havale ediceksiniz parayı bize fakslıycaksınız size kargo ile yolluycaz dediler 600$ dediler dedim indirim yokmu. 725 ytl ye düztüler Elden alsam daha pazalık yapardım ama telefondan beceremiyorum :) Toplam telefon, otobüs(bankaya gitmek için), havale( ama bankamatikten), kargo(adanaya 5 ytl ye geldi) işte 740 en fazla edecekdir. İstanbulda elden aldınızmı 700 ytlye alma şansınız var iyi pazarlık ederseniz. Sınav haftaları diye aleti eve getiri getirmez saatlerce çamadım ama 505den sonra amfini inputuna girmeme rağmen ses gerçekten iyidi inputtan girince çıkışı line out yaptınızmı pekte amfiyi hissemiyorsunuz aslın daha detaylı kurcaladığımda ilgimi çeken yeri yazarım. Herkese iyi çalmalar.

MErhaba arkadaşlar, ben de ctl tuşuna birşeyler atamayla ilgili sorun yaşıyortum, mesela atadığımda sadece açma kapama tuşu olmasını değil de basılı tuttuğumda o efkti vermesini istiyorum ( böyle bir şey vardı hazır presetlerde warp veriyordu solo tonuna basılı tuttuğum sürece ) , nasıl yapabilirim

hocam bi exp. pedala gain atayamadık ya helal bize.bizde boss çuyuz demeyelim kendimize.ayıp bize :):):):). abi yok mu şunu beceren bi arkadaşımız. iflit oldum valla.eminim başklarıda vardır bunu bekleyen..

kendi yaptigim her ton sesi cok fazla actigimda feedback yapiyor.bu sorunumu daha once anlattigimda kablolarini degistir dediler cort un noiseless cablolarindan aldim hic fayda etmedi.bunun sebebi ne olabilir

bendede aynı sorun var.ama bazı tonlarda.ne tip tonlarda diyecek olursanız.preamo ayarları uç noktadaki tonlarda oluyo.yani bas tiz ve midleri 50 nin üstündeyse bide gain açıksa bunun üstüne bide sesi açmışsanız yandınız.ben artık ton yazarken bas tiz mid hepsini 30 ve altında kullanıyorum.gaini açacaksam preamp ayarlarından gain i low gain yapıyorum.ve sesi çok abartı açmıyrum patch leveldan.gerektiği kadar.bu sayede bir çok feedbackten kurtuluyorum.geri kalanlarıda artık mute teknikleri ile hallediyorum.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Kabin similatörü istemiyomusun ultra-g kabin similatörü mikserinde varmış 2 tane ultrag al birini sağ birini sol çıkışa bağla xlr kablolarla gir miksere. Zaten başka türlü verim alamazsın heralde kabin similatörlerinden.

Geri