Boss Gt-8

utkuzz demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
yigit_KORN demiş ki:
Evet çok haklısın DreamofStyks...
Bütün forumu okudum...Sen ve diğer emek veren arkadaşların yazıları çok bilgilendirdi saolun..
Ultra-G'yi de okudum..Ama biraz daha incelemem lazım...

Bir de arkadaşlar sözüm meclisten dışarı...''Herkes hazıra konmasın(patch konusunda)...biraz uğraşalım ve paylaşalım hadi..

saygılar...

Teşekkür ederim

http://www.turkrock.com/ftopic48601-20.html

Bu linkte Ultra-G ile ilgili geniş bir bilgi yazdım şimdi ve linkte üstteki mesajımda Ultra-G ile ilgili bir kayıt aşşağıdaki mesajımda da onboard ses kartımın line-in girişiyle yaptığım bir kayıt var var GT8+Ultra-G olarak.

Yazıyı okuyarak ve kayıtları dinleyerek daha iyi bir fikre sahip olabilirsin.

http://rapidshare.de/files/32026904/van_halen-aint_talkin_bout_love__GT-8___Onboard_ses_kart__.mp3

bu kayıtta benim dandik ses kartımla yapıldı ultra-g yok yorumun ne olucak merak ettim...

Yani ultra-g siz berbat mı oluyo her zaman?

Hayır asla berbat olmuo. Ben Ultra-G siz kullaniorum GT-8 i ki yabancı forumları takip ediorum , kimse ultra-g kullanmio normalde, ben burda ilk defa duydum bunu. sesi güzelleştiriomuş. ama bilmiorum ben denemedim. Tek başına da harika tonlar verio.

Fakat dediim gibi Aleti direk gireceksin mixere veya bilgisayara veya FRFR rigine yani bi Klavye amfisine veya power amfiye. Anca o şekilde en güzel tonu yakalarsın. Bir Amfi ye returnden girersen o sese yine de karakter katio ve kötüleşio. anca amfin senin evindeyse. o amfiye returnden girip ona göre ton yazarsan ii bişey elde edebilirsin. o zaman da hep amfiyi yanında taşırsın. GT-8 in dezavantajı burda. Böle durum değişiklerine kolay adapte olamior. Yani sen Amfi ile kullaniosundur ona göre ton yazarsın gidersin Bi konsere başka amfi vardır ton değişik, kötüleşir, veya mixere girmek zorundasındır amfi yoktur. o zaman da ii olmaz orda hemen tekrar tonunu yazman gerekir. bunla bağlı olarak tekrar levellarını ayarlamk zorundasındır dier patchlerle birlikte. sonuçta bi patch kullanmiosun.

Veya tam tersi (benim gibi) evde yaparsın tonlarını bilgisayara bağlayarak. Sonra gidersin stüdyoya orda Marshall JCM2000 vardır, returnden girersin. Bu sefer tonun bok gibi olur. orda ton yazmaya çalışırsın yine zamanın kıstılı olduu için bi boka yaramaz. Öle bi durumda mixere girmek en iisidr falan filan.

GT-8 çok güzel bi amfi modelleyicisi, harika efetkleri var. harika cleanleri var. Lead tonlarının aynısını elde edebilirsin ve illa Ultra G ye ihtiyac yok. Ama dediğim gibi alet Tek başına herşeyi gördüğü için. Onun sesini yükselticek Amfi Flat Response Full Range bişey olmalı yani , Klavye Amfisi, Mixer, Poweramp gibi. ve bhep bu şekilde kullanamlaısın hep aynı verimi almak için.

NeroKing demiş ki:
utkuzz demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
yigit_KORN demiş ki:
Evet çok haklısın DreamofStyks...
Bütün forumu okudum...Sen ve diğer emek veren arkadaşların yazıları çok bilgilendirdi saolun..
Ultra-G'yi de okudum..Ama biraz daha incelemem lazım...

Bir de arkadaşlar sözüm meclisten dışarı...''Herkes hazıra konmasın(patch konusunda)...biraz uğraşalım ve paylaşalım hadi..

saygılar...

Teşekkür ederim

http://www.turkrock.com/ftopic48601-20.html

Bu linkte Ultra-G ile ilgili geniş bir bilgi yazdım şimdi ve linkte üstteki mesajımda Ultra-G ile ilgili bir kayıt aşşağıdaki mesajımda da onboard ses kartımın line-in girişiyle yaptığım bir kayıt var var GT8+Ultra-G olarak.

Yazıyı okuyarak ve kayıtları dinleyerek daha iyi bir fikre sahip olabilirsin.

http://rapidshare.de/files/32026904/van_halen-aint_talkin_bout_love__GT-8___Onboard_ses_kart__.mp3

bu kayıtta benim dandik ses kartımla yapıldı ultra-g yok yorumun ne olucak merak ettim...

Yani ultra-g siz berbat mı oluyo her zaman?

Hayır asla berbat olmuo. Ben Ultra-G siz kullaniorum GT-8 i ki yabancı forumları takip ediorum , kimse ultra-g kullanmio normalde, ben burda ilk defa duydum bunu. sesi güzelleştiriomuş. ama bilmiorum ben denemedim. Tek başına da harika tonlar verio.

Fakat dediim gibi Aleti direk gireceksin mixere veya bilgisayara veya FRFR rigine yani bi Klavye amfisine veya power amfiye. Anca o şekilde en güzel tonu yakalarsın. Bir Amfi ye returnden girersen o sese yine de karakter katio ve kötüleşio. anca amfin senin evindeyse. o amfiye returnden girip ona göre ton yazarsan ii bişey elde edebilirsin. o zaman da hep amfiyi yanında taşırsın. GT-8 in dezavantajı burda. Böle durum değişiklerine kolay adapte olamior. Yani sen Amfi ile kullaniosundur ona göre ton yazarsın gidersin Bi konsere başka amfi vardır ton değişik, kötüleşir, veya mixere girmek zorundasındır amfi yoktur. o zaman da ii olmaz orda hemen tekrar tonunu yazman gerekir. bunla bağlı olarak tekrar levellarını ayarlamk zorundasındır dier patchlerle birlikte. sonuçta bi patch kullanmiosun.

Veya tam tersi (benim gibi) evde yaparsın tonlarını bilgisayara bağlayarak. Sonra gidersin stüdyoya orda Marshall JCM2000 vardır, returnden girersin. Bu sefer tonun bok gibi olur. orda ton yazmaya çalışırsın yine zamanın kıstılı olduu için bi boka yaramaz. Öle bi durumda mixere girmek en iisidr falan filan.

GT-8 çok güzel bi amfi modelleyicisi, harika efetkleri var. harika cleanleri var. Lead tonlarının aynısını elde edebilirsin ve illa Ultra G ye ihtiyac yok. Ama dediğim gibi alet Tek başına herşeyi gördüğü için. Onun sesini yükselticek Amfi Flat Response Full Range bişey olmalı yani , Klavye Amfisi, Mixer, Poweramp gibi. ve bhep bu şekilde kullanamlaısın hep aynı verimi almak için.

Abi yapma gözünü seviyim arkadaşın verdiği linkteki kayıdı çek bi dinle yüksek seste sence iyi mi yani o ses ?

Ultra-G kullanmadığım nerdeyse heryerde de o sesi alıyorsun çok iyi biliyorum.

Resmen decodersız CINE5 sesi gibi geliyor.

Abi adam Clip ettirmiş patchini tabi ki öle çatlar ses. Bu alet tek başına yeterli bi alet kayıt için. Tonlarını Ultra-G ye göre ayarlaıp, sonra Ultra G yi çıkartıp kaydedersen sorun yaşarsın . Sonuçta ben hayatta böle bişey yaşamadım GT-8 ile tek başına kayıt yaparken. Eğer başka birileri yaşiosa problem onlardadır ayarı verirken.

alın size Sadece GT-8 İle yapılan bir kayıt:

http://members.home.nl/r.basic/html/Ismar - Trust in Panic1.mp3

Ne Ultra G ne amfi. Direk biligsayara girilmiş.

sorun morun yok , gt-8 başlı başına yeten bi alet, ultra - g biraz daha iileştirio mu bilemiorum patchleri ona göre yaparsan olur. sonuçta herkesin kişisel tercihi bu. yukardaki kayıtı dinle anlarsın

pardon bu konu hakkında cvp gelmiş...k.bakmayın...
yenilememişim...

Arkadaşlar ben bişey anlamadım...DreamofStyks Ultra-G diyor NeroKing Gt-8 kendisi yeter diyor...

NeroKing'in verdiği kayıtta fena diil..

Olay sadece kullanma kabiliyetine bakio. kulaklarınız sizi aldatmaz. buyrun dinleyin tek başına yeterli mi diil mi die. Ha Ultra-G ucuz bi alet sonuçta, bi yerde gidin deneyin onla. Bu iş tamamen zevk işidir. Herkesin kendi tarzı vardır zevki vardır. Ben sadece "Ultra-G olmazsa olmaz" lafına katılmayarak bunları gösterdim. Ultra-G ile güzel tonlar alabilirsin gayet ama olmazsa olmaz die bişey yok.

Yok arkadaşım sen bence illa inatlaşmak için bunları yazıyorsun anlaşıldı.

Gidip denedin mi Ultra-G söylenildiği şekilde ? Hayır!

Bu gönderdiğin kayıtları sen mi yaptın ? Hayır.Ses sistemi derken o ses sisteminin içinde aynı Ultra-G'nin görevinin benzerini yapan bir yapı olmadığını nerden biliyorsun ? Bilmiyorsun.

Benim sana gönderdiğim demolar BURDA BU FORUMUN İNSANLARININ KAYDETTİÐİ KAYITLAR.

Sence ben bilmem ne sisteminin ne olduğunu bilmediğim biri kayıdı mı öne sürüp inanıyım.

Yoksa burda herkesin kayıtı neyle yaptığını söyleyen ve sonuçlarına bakabildiğimiz ne kullandığını bildiğimiz kayıta mı inanıyım ?

Ordaki kayıtları yapan insanlar iletişim halinde olduğum insanlar. Bu forumun üyeleri olmayabilirler. ama onlar da insan =) en küçük detayına kadar biliorum, Ne ile yapıldığını , hatta ssleri bile mevcut kaç kanalla yapıldığı vs. Dediim gibi GT-8 ve Ses kartı birleşimi yapılmış ev kayıtları bunlar.

Sinirlenmeye gerek yok. Ben Ultra G ye laf atmiorum kaç kere belirttim bunu. Sadece "Ultra G olmazsa olmaz" lafına katılmıorum ki tek başına yettiği bi gerçek. Koskoca Boss bi alet yapıp düzgün şekilde kayıt için Speaker smilatörüne ihtiyacınız olacaktır, yoksa kötü ton alırsınız mı diecek. Böle bi aleti kim alır ki başka bi alete bağlanmadan ii sonuçlar alınamayacak .

Türkiye şartlarına göre konuşalım..

Canlı performansta kanal kayıtta ki gibi olamıcağı bir gerçek sanırım ,sahnede kullanıldığında 5000€'luk ses kartıda alsan birşeye yaramaz.

Türkiyede'ki çoğu bar ve sahnelerinde ise nerdeyse düğün mixerleri ve sistemleri konulduğundan kabin simülatörü koymasakta olur bu mixer ses kartı gibi kaliteli ses veriyor diyemiyoruz.

Bizim tartıştığımız ve olmazsa olmaz dediğimiz real-time performans içindir.Sahneye ses kartı kuramadığımızdan Ultra-G kuruyoruz.

Konu kayıtlardı ben hiç canlı performansdan bahsetmedim. Deminden beri ev kayıdı koyuoruz ortaya. canlı performans kayıdı diil.

Ses kartı nedir ki ses kartının içinde Speaker Simülatörü yok ki, ses kartı kayıt sırasında, senin aldığın sesi kalitesine göre bilgisayarına iletiyor. Gerisi kayıt yapma kabiliyetine kalmış.

Boss Gt-8 forumlarına baktım. Ultra G yi araştırdım bi adam harbi övmüş. kayıtlar falan yapmış. Harbi güzel şeyler çıkmış ortaya. canlı performansda da ii sonuçlar verebilir. Hiç bir lafım yok bu alete.

Yanlış anlamayın. Düzgün okuyan benim demek istediimi anlar.

Bi kaç araştırma yaptım. Ultra G hakkında

Şimdi Dijital bir işlemden sonra (GT-8) Analog bi devre (Ultra-G)sesi daha "warm" hale getirebilir, türkçe nasıl denir sıcak =) yani daha temiz belirgin hale. Ultra-G bu işlemi yapio. GT-8 deki Fizz ve Fuzz dediimiz yüksek ve düşük frekanslı çarpık sesleri kesio. Yani keskin uçları törpülüo. Bu olay yüksek gainli distortion efetklerinde işe yararken clean tonlarda negatif etki yapabilir. Çünkü bu törpüleme sonucunda sesin canlılıığı da gidebilir. Bu yüzden Gt-8 forumlarında Radley adlı kullanıcı, Harmonic Converger adından bi alet geliştirdi. Ultra G nin daha gelişmişi, aynı mantıkla çalışıo. fakat bu canlılığı kaybını azaltıor sesi daha bi analog sese yaklaştırıo.

Ultra G nin olayı bu. güzel bi alete benzio.ucuz zaten ama avantajlarıyla birlikte dezavantajları olabilir.

Ama kesinkikle öle Mastering özelliğine sahip diil. Yani arkadaşın dedii gibi Hani Mp3 e çevirir gibi her sistemde aynı duyulmasına neden olmuo. Buna mastering denir ki o mastering masasında kayıt sonucunda yapılan frekans ayarlamasıdır. Bunu 100 dolarlık bi alet kendi başına yapamaz zaten.

Fakat faydalı birşey olduğu ortada. Budur. =)

Bence gt8 den tam anlamıyla temiz ya da istediğimiz gibi bir ton istiyorsak direk olarak tüm kontrolleri gt8 in üstünden yapabilceğimiz bir sistem seçmeliyiz...

Yani ben tüm kontroller derken volume kontrolünden de bahsediyorum...
"volume" mü de gt8 in "output level" düğmesiyle ayarlamalıyız...

Bende behringer gx210 var... önceden returnden giriyordum outputu "JC-120 RETURN" olarak seçiyordum.Tonları da ona göre yazmıştım... Ses hacmini amfinin masterından ayarlayordum...

Sonradan outputu LINE/PHONES olarak seçtim ki optimum seçenek budur...Ve gt8 i amfinin "SLAVE IN" girişinden bağladım.(Bu giriş farklı kablo kombinasyonlarıyla güç amfilerine çıkış olarak kullanılabilen bir giriştir...)

SLAVE IN girişini kullanınca amfi üstünde master dahil olmak üzere her kontrol iptal oldu...

Ve volume ü de gt8 in output levelinden ayarladım

Ben behringerde "slave in" i kullandım...Dreamofstyks in tavsiyelerine göre behringerdeki Slave in in işini marshallarda "emulated cd in" yapıyor...

Tonlar böylelikle analoğa biraz daha yaklaştı...(Bu arada analogtan kastım flamentli triodlar kullanılan drive tonlarıdır yoksa o JRC4558'li oyuncak stomp boxlar değil...)

Yani demek istediğim eğer gt8 den "Bu alet çok profesyonel " diye yakınmak istemiyorsanız bütün kontrolleri (VOLUME DAHİL) gt8'in üstünden yaptığınız bir sistem seçmelisiniz...

Saygılar herkese...

arkadaslar marshall vs 100 amfi kullanıyorum yeni aldıgım gt6 yi direk gt6nın outputundan amfinin inputuna girdim fakat cok cılız ton alıyorum en sert dist. clean ton gibi buna nasıl bi ayar cekmem lazım gt6 daki output select tusundan girdim butun çıkışları denedim pek fazla bişey değişmedi ayrıca gt6 nin fabrika ayarlarına nasıl dondurebilirim tskler..

anatolia999 demiş ki:
arkadaslar marshall vs 100 amfi kullanıyorum yeni aldıgım gt6 yi direk gt6nın outputundan amfinin inputuna girdim fakat cok cılız ton alıyorum en sert dist. clean ton gibi buna nasıl bi ayar cekmem lazım gt6 daki output select tusundan girdim butun çıkışları denedim pek fazla bişey değişmedi ayrıca gt6 nin fabrika ayarlarına nasıl dondurebilirim tskler..
http://lib.roland.co.jp/manual/en/dl_04-00390/GT-6_e4.pdf

Burada yazması gerek ama dikkatli incelemen gerekebilir bazen çok küçük bir alana yazıyorlar.

Geri