Boss Gt-8

ben daha yeni aldım gt8 imi-aradım forumda ama bulamadım-gt8 de detune gibi bi efekt war mı yani çaldıım notayı 1 veya 2 nota aşağı çekicek bi özellik varsa nerde bulamıyorm??

arkadaşlar ben whamy almaı düşünüyorum boss gt8 le beraber kullanıcam ne dersiniz hatamı yaparım almakla..boss gt8 ile tam istediğim whamy tonunu yakalayamadım.. :?:

murat_72 demiş ki:
arkadaşlar ben whamy almaı düşünüyorum boss gt8 le beraber kullanıcam ne dersiniz hatamı yaparım almakla..boss gt8 ile tam istediğim whamy tonunu yakalayamadım.. :?:

Bu konuyu daha önce tartışmıştık ama bir daha söyliyim sanırım GT8'i yeni kullananlardansın.

Hangi patch'de Whammy yani GT8 de ki adı ile Pedal Bend'i kullanmak istiyorsan ilk başta FX-2 den Pedal Bendini ayarla ondan sonra FX Chain tuşuna bas burada efekt zincirlerini görüceksin burada OD (overdrive) ile PRE (pre-amp) arasına getir imlecini Parameter butonları ile getirdikten sonra FX2 butonuna bas bu sayede whammy pedalını OD ile PRE arasına sokmuş olucaksın.
OD-FX2-PRE şeklinde gözüküyor olucak ama eğer OD den hemen sonra kullandığın zincirde PRE gelmiyorsa sorun değil senin yapman gereken önemli nokta FX2 yi OD'nin sonuna yerleştirmek.

Ondan sonra hafiften "Wayyyy demek böleymiş" diye bir cümle kurucaksın ve istediğin efekti elde etmiş olucaksın.

Sonra yorumunu burayada yazarsan sevinirim ;)

DreamofStyks demiş ki:
murat_72 demiş ki:

Bu konuyu daha önce tartışmıştık ama bir daha söyliyim sanırım GT8'i yeni kullananlardansın.

Hangi patch'de Whammy yani GT8 de ki adı ile Pedal Bend'i kullanmak istiyorsan ilk başta FX-2 den Pedal Bendini ayarla ondan sonra FX Chain tuşuna bas burada efekt zincirlerini görüceksin burada OD (overdrive) ile PRE (pre-amp) arasına getir imlecini Parameter butonları ile getirdikten sonra FX2 butonuna bas bu sayede whammy pedalını OD ile PRE arasına sokmuş olucaksın.
OD-FX2-PRE şeklinde gözüküyor olucak ama eğer OD den hemen sonra kullandığın zincirde PRE gelmiyorsa sorun değil senin yapman gereken önemli nokta FX2 yi OD'nin sonuna yerleştirmek.

Ondan sonra hafiften "Wayyyy demek böleymiş" diye bir cümle kurucaksın ve istediğin efekti elde etmiş olucaksın.

anladım dostum ben onu zaten yapmıştım belkide benim tonumun parametrelerinde sorun vardır yani iyi ayarlanmamıştır ...eğer senin kullandığın Whammy ton varsa bana buraya yollarsan sevinirim ..tşk..

DreamofStyks demiş ki:
murat_72 demiş ki:

anladım dostum ben onu zaten yapmıştım belkide benim tonumun parametrelerinde sorun vardır yani iyi ayarlanmamıştır ...eğer senin kullandığın Whammy ton varsa bana buraya yollarsan sevinirim ..tşk..

murat_72 demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
murat_72 demiş ki:

http://rapidshare.de/files/31326064/Whammy2.syx

DreamofStyks demiş ki:
murat_72 demiş ki:
DreamofStyks
teşekkürler dostum... ;)

İstediğin ton oldu mu bişeyler yaz çok merak ettim beklentilerini karşıladı mı diye =)
dostum tşk ama ben o,ra tonu yükleyememiştim bugün bakayım derken..sorun cıktı! sorun gt8 editör programının silinmiş olması! linkleri tıkladım onlarda hata verdi ne olduğunu anlayamadım..dostum DreamofStyks
bununla ilgili bilgin varsa yardım edsersen iyi olucak abicim valla...tşk

boss gt 8 almamin en onemli sebebi steve vai satriani hastasi biri olarak onlarin tonlarina yakin tonar yakalamakti.left cikisi bass amfisine right cikisi da muzikseti hoparlorune bagliyorum biri tiz biri bass birbirini dengeliyorlar.aleti alali yaklasik 5 ay oluyo ve yeni yeni verim aliyorum.ben yaptigim tonlari burada dosya olarak verme sansim yok.ama ilgilenirseniz parametleri teker teker usenmeden yazarim.benim gibi ugrasan diger arkadaslarla fikir alisverisi yaparsak hedefe daha kolay ulasiriz diye dusunuyorum

murat_72 demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
murat_72 demiş ki:
DreamofStyks
teşekkürler dostum... ;)

İstediğin ton oldu mu bişeyler yaz çok merak ettim beklentilerini karşıladı mı diye =)
dostum tşk ama ben o,ra tonu yükleyememiştim bugün bakayım derken..sorun cıktı! sorun gt8 editör programının silinmiş olması! linkleri tıkladım onlarda hata verdi ne olduğunu anlayamadım..dostum DreamofStyks
bununla ilgili bilgin varsa yardım edsersen iyi olucak abicim valla...tşk
Buradan indirebilirsin editörü.

http://homepage.ntlworld.com/robert.redding/GT8_Editor.exe

Ayrıca sana yukarıda vermiş olduğum Whammy dosyasını indirmek için linke tıkladığında alttaki FREE yazan butona basıcaksın daha sonra sayfa değişicek ve geriye sayan bir snaiye beliricek saniye bittiğinde kutucuktaki kodu boşluğa yazıp enter dediğinde dosyayı indirirsin.

ebonitcubuk demiş ki:
boss gt 8 almamin en onemli sebebi steve vai satriani hastasi biri olarak onlarin tonlarina yakin tonar yakalamakti.left cikisi bass amfisine right cikisi da muzikseti hoparlorune bagliyorum biri tiz biri bass birbirini dengeliyorlar.aleti alali yaklasik 5 ay oluyo ve yeni yeni verim aliyorum.ben yaptigim tonlari burada dosya olarak verme sansim yok.ama ilgilenirseniz parametleri teker teker usenmeden yazarim.benim gibi ugrasan diger arkadaslarla fikir alisverisi yaparsak hedefe daha kolay ulasiriz diye dusunuyorum

İnternet aleminde karşılaşabilceğin en iyi tonlar

http://boogieshooz.com/gt8/files/

Sitesinde toplanmıştır bende kendim test ettim ve doğruladım.Ciddi bir zaman avantajı sağlıyor insana.

Burada da ikinci olarak yine farklı niteliklerde patchler bulman mümkün.

http://www.thestompbox.net/PatchXchange.aspx

ebonitcubuk demiş ki:
netteki patchlar dogruyu saglamiyo.bende test etteim.normalde steve vai compressor kullanir ama patchlerin hic birinde yok comp.nasil is anlamadim.yine is basa dusuyo herlde

E tabi ki o insanlar da zaten Steve Vai'nin kullandığı setupın aynsını koymuo ki patche. kendi kulaklarından nasıl duyuolarsa en yakın nasıl geliosa hallediolar. Kulağınıza ii gelen patchleri çekip üstünde oynayın nasıl geliosa.

Size tavsiyem

Amp EQ larını genellikle 50 civarlarında bırakın ki karakterini kaybetmesin. dier EQ den belli oynamaları yapın fazla ellemeden. Global EQ ile de gereksiz kirlenmeleri kesin. Basları -1 -2 ye düşürerek. Tizleri de +3-5 arasına çıkartarka. 6 dan fazlası kirlilik yapio.

Ben Global EQ ayarlarını uzun süren deneme yanılma yöntemiyle en iyi şuanki durumda olduğunu tespit ettim (tabi bu benim şahsi fikrim).

Bas +5
Mid+5 Frekansı 1.60
Tiz +2 veya +1 isteğe göre.

Bütün tonlarıma inanılmaz bir canlılık katıyor.
Tabi bu ayarları Ultra-G'den çıkan sese göre ayarladığımıda unutmamak gerek.

Benim gitarımdan mı dolayı bilmiorum Les Paulların tonları da toktur zaten ama çok basslı ton aliorum. o yüzden global eq dan indirorum bassları hep. bi de zaten Rectifier kullaniorum hep onlar da çok tok oluo.

Geri