Boss Gt-8

arkadaşlar meraba oncelikle kusura bakmayın sorum biraz değişik...bende şuan xt live war we bi arkadaşım 2. el gt-8ini çok çok ucuza satıyor alet sağlam we çok temiz neden sattığını bende bilmiyorum bende çok heveslendim bu gt-8i alsam xt live la bi kombinasyon yapsam nasıl olur ilgilenirseniz çok ii olur tşkkrlr

spree demiş ki:
outcry demiş ki:
fiyat 70-90 arası değişiyor arkadaşım. gt-8 ile mixer arasına bağlıyorsun.xlr yani mikrofon kablosu almak gerek ama.
Dostum teşşekkürler ben de alayım bu aletten.Peki bunu kullanınca gt8 deki bütün amp simulatorlerini kapatmamız gerekiyor sanırım.

Hayır hiçbirşey kapatmana gerek yok normal nasıl kullanıyorsan o şekilde kullanıcaksın.Output'u Ultra-G'nin inputuna bağlıcaksın.Xlr çıkışından çıkıcaksın ama bende XLR girişi olan bir mixer falan olmadığı için bir ucu XLR bir ucu normal Jack olan bir kablo yaptırdım onu kullanıyorum ses kartında ve artık amfilerde bile...ama etkisi en fazla ses kartlarında mixerlerde canlı programlarda belli oluyor amplide kullandığınzda gönderdiğim demodaki bir değişm olmayacaktır ama bence yine bir değişim oluyor daha tok ve lead tonlar veriyor fakat canlı programlarda amfi mikrofonlama işini kafalarından salladıkları için ben ultra-g ile giriyorum direk sisteme amfidir mikrofondur falan uğraşmıyorum.Sıfır fiyatını bilmiyorum ki çokta fazla bulunmuyor artık Türkiye'de istanbulda varsa vardır ama ikinci ellerin fiyatı 80-90 gibi.Sıfırda 110 gibi bişi olabilr

DreamofStyks demiş ki:
spree demiş ki:
outcry demiş ki:
fiyat 70-90 arası değişiyor arkadaşım. gt-8 ile mixer arasına bağlıyorsun.xlr yani mikrofon kablosu almak gerek ama.
Dostum teşşekkürler ben de alayım bu aletten.Peki bunu kullanınca gt8 deki bütün amp simulatorlerini kapatmamız gerekiyor sanırım.

Pardon soruyu yanlış sormuşum. Cabin simulelerini kapatacakmıyım diye soruyorum gt-8'den çünkü zaten alet 4*12 cabin simule ediyor.

kabin simülatörlerini kapatman gerekli arkadaşım..kıvılcım müzikte bulabilirsin aleti..tünelde çok fazla var..çok çabuk tükeniyor ama yani bi gün 10 tane görürsen ertesi gün yok oluyor ama snuçta bulmama gibi şansın yok ve fiyatlar da max 90 ytl..

outcry demiş ki:
kabin simülatörlerini kapatman gerekli arkadaşım..kıvılcım müzikte bulabilirsin aleti..tünelde çok fazla var..çok çabuk tükeniyor ama yani bi gün 10 tane görürsen ertesi gün yok oluyor ama snuçta bulmama gibi şansın yok ve fiyatlar da max 90 ytl..

Saol dostum gidip alıyorum şu kablodan da yaptırim sanırım çok güzel olucak.

Arkadaşım sen benim yazdığı mı okumuyor musun benle dalga mı geçiyorsun yoksa

HİÇBİRŞEY KAPATILMAYACAK GT8 DE ULTRA-G KULLANILIRKEN.

GT8 DE Kİ SİMÜLATÖR BAŞKA BİRŞEY ULTRA-G DE Kİ BAŞKA BİRŞEY!

Babanızın uşağı var sanki yazmışız oraya satırlarca soruna cevap ondan sonra sanki hiçbirşey yazmamışız gibi adam tınlamadan bidaha soruyor.

gt-8 kendine ait bir çok seçenekli kabin simülatör varyasyonları var..bunlardan birisi de 4*12... ultra g nin işe yaraması demek...boss unuzda ki simülatörü kapatmak demektir....sevgiler...haricinde kapatmazsan sadece sinyalleri eşitler...

DreamofStyks demiş ki:

Babanızın uşağı var sanki yazmışız oraya satırlarca soruna cevap ondan sonra sanki hiçbirşey yazmamışız gibi adam tınlamadan bidaha soruyor.

Senin olayın nedir yahu durup dururken neden celallendinki ???
Sen hiç birşey kapatılmayacak dedin tabi ama bu benim soruyu yanlış sorduğum gerçeğini değiştirmiyor.Bilgi vermek insanın içinden gelen birşey. Bu yüzden insanlara karşı biraz daha anlayışlı olmaya ne dersin.Kendini adam yerine konulmuyormuş gibi hissetmen çok ilginç.Bence sen burada bilgilerini en çok paylaşanlardan birisin ama sakin ol.

outcry demiş ki:
bu arada xlr kablo yerine bi ucu jack bir ucu xlr kablo yaptırırsan sinyalleri dengeleme ve ground noise denilen olayı yok etmene yardımcı olmayacaktır..
Bu çok ilginç bir bilgi arkadaşım peki ozaman bu işe bi çözüm bulmak gerek çünkü mix'e girmek o kabloyla olmuyormuş. bir ucunu jack yapmadan nasıl amfiye yada mixere giricez?

Bu arada yukarıda dediğin gibi forumun geçmişine bakarsak 4*12 kabin simulatörünün kapatılması gereken durumlarla ilgili çok fazla yorum yapıldı ben de bu bilgiler ışığında sorumu sormuştum zaten ama hala kapanacakmı kapanmayacakmı belli değil.benim anlamadığım şey görevlerinden biri 4*12 kabin simul etmek olan bir alete neden zaten 4*12 kabin simule edilmiş bir ses yolluoruz soruyu bu yüzden sormuştum işte ama bi dayak yemediğimiz kaldı. :)
Bilgilerin için teşekkürle yeni bir şey daha öğrendim.

çözüm bilgisayarda çalıyorsan ve kolonlardan alıyorsan sesi xlr girişli bir ses kartı professional yani.yahut 2 kanallı mixerler var onlardan alıcaksın bilgisayara giriceksin..yok amfi de çalıcam diyorsan zaten ultra-g ye gerek yok arkadaşım..bu daha çok direk mixere girme olaylarında yardımcı olan bi alet :) sevgiler.

spree demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:

Senin olayın nedir yahu durup dururken neden celallendinki ???
Sen hiç birşey kapatılmayacak dedin tabi ama bu benim soruyu yanlış sorduğum gerçeğini değiştirmiyor.Bilgi vermek insanın içinden gelen birşey. Bu yüzden insanlara karşı biraz daha anlayışlı olmaya ne dersin.Kendini adam yerine konulmuyormuş gibi hissetmen çok ilginç.Bence sen burada bilgilerini en çok paylaşanlardan birisin ama sakin ol.

Hayır bence gerçekten dikkatli okumuyorsun çünki yukarıda
1.olarak Ultra-G kullanılırken hiçbirşey kapatılmayacak dediğimi
ve
2.olarak kabin simülatörünü açmanız gerektiğini Ultra-G den yazdım.

Ayrıca sorunu ben bunları yazdıktan sonrada sorunu bana yöneltmemişsin sanki yokmuşum gibi outcry'a sormuşsun.Ben insanlar öğrensin diye uğraş veriyorum ama insanlar beni tınlamayınca evet fazla parlıyorum.Çünki verdiğim emeğe saygısızlık olarak görüyorum.
Neyse bu konu uzamasın kapatalım

Aklına takılan başka birşey varsa sorabilrsin Boss GT8 ve Ultra-g ile ilgili.

Ben açıklayayım bu arada neden iki simülatör birden açtığımızı.

GT8'de ki simülatör sesi yarı yarıya distorte etmekten kurtarıyor ama asıl amacı GT8'de sese hacim vermek şekil vermek.

Ultra-G'de ki kabin simülatöründe ise tamamen mikforonlanmaya odaklanmış gibi bir durum var.Sese hacim katmaktan ziyade bu alet sesi girdiğiniz sistemin anlayacağı dile çeviriyor kısacası.Böylece profosyonel bir amfi mikforofonlaması kullanmanız arasında bir fark yaratmaz.Sesi sistemin distorte etmesinden kurtarır peakları engeller.Daha tok bir ses alınır.

Bu tür cihazların Ultra-G gibi bir iki kademe üstünü Joe Satriani abimiz kullanıyor fakat onun aldığı alet bizim aletle aynı işlevleri görmesine karşılık fiyatı 500€ hehe :D Ultra-G den sonraki alıcağım şey o olucaktır ama iyice para kazanmaya başladıktan sonra tabi..

outcry demiş ki:
çözüm bilgisayarda çalıyorsan ve kolonlardan alıyorsan sesi xlr girişli bir ses kartı professional yani.yahut 2 kanallı mixerler var onlardan alıcaksın bilgisayara giriceksin..yok amfi de çalıcam diyorsan zaten ultra-g ye gerek yok arkadaşım..bu daha çok direk mixere girme olaylarında yardımcı olan bi alet :) sevgiler.

Evet buda doğru fakat çok gariptir ki ben Ultra-G ile amfiyide kullanıyorum.Neden diceksin çünki çalışmalarda mecburen amfiyi zorlamak zorunda kalıyorum sesi açarak ve sesi açtıkça ses sadece tiz ve basa dönüşüyor bütün tonlar aynı gibi sanki..Bu sorunun %75lik çözümünü amfiye de Ultra-G bağlayarak çözdüm =) İlginç ama amfide de yüksek ses seviyesinde ciddi işe yarıyor.

hocam valla peaklerin ölmesi iyi birşey değil ki.mid seslerin kaybına çok fazla uğrayacaksın..sizin hem boss un hem ultra g nin simülatörlerini kullandığınızda elde ettiğiniz solo tonları ve distortion tonlar sizi tatmin edebilir ama bu böyle olması gerektiği anlamına gelmiyor..bu sadece sizin kullanım opsiyonunuz ve adığınız sesten memnunsunuz sonuçta.ama genele yaydığımızda bu durum böyle olmaması gereken bi durum..yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltsin lütfen...2 li bir fikir alışverişinden çok 5-10 kişi fikrini yazarsa bu konu hakkında..sorusu olan arkadaşımız ve tabi ki bizler aydınlığa kavuşucaz yahut bi fikir edinicez..buyrun arkadaşlar yorumlarınız..

outcry demiş ki:
hocam valla peaklerin ölmesi iyi birşey değil ki.mid seslerin kaybına çok fazla uğrayacaksın..sizin hem boss un hem ultra g nin simülatörlerini kullandığınızda elde ettiğiniz solo tonları ve distortion tonlar sizi tatmin edebilir ama bu böyle olması gerektiği anlamına gelmiyor..bu sadece sizin kullanım opsiyonunuz ve adığınız sesten memnunsunuz sonuçta.ama genele yaydığımızda bu durum böyle olmaması gereken bi durum..yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltsin lütfen...2 li bir fikir alışverişinden çok 5-10 kişi fikrini yazarsa bu konu hakkında..sorusu olan arkadaşımız ve tabi ki bizler aydınlığa kavuşucaz yahut bi fikir edinicez..buyrun arkadaşlar yorumlarınız..

Peakler iyi bir şey değil ki =/ Yani aynı olaydan bahsediyorsak tabi..Benim bahsettiğim peak sisteme aşırı yüklenmeden doğan çatır-çutur benzeri sesler..hani ses sistemlerinde çok yüklendiğimizde yanıp sönmeye başlayan Peak sinyali gibi..

Hatta bknz http://eksisozluk.com/show.asp?t=peak

Birde bunun dışında ben tam aksine esas Ultra-G ile mid tonlarını alabiliyorum.Genelde arkadaşlarımın tonlarımla ilgili yaptığı yorumlar da hatta "Cayır Cayır" tanımlaması olur :)

senni bahsettiğin peakler output a yüklenmeyerek aşılabilecek bir olgudur arkadaşım..gitar çalarken ses anlamında sololarda özellikle sese cayır cayırlık etkisi katan yani kulak çırmalayan delirten soloların bazı noktaları vardır. işte bunlardan bahsediyorum...2 simülatörüde kullanarak bunu çok uzak bi ihtimal kılarsın dolgunluk etkileyicilik anlamında.o sesi çıkartamazsın demiyorum yoksa :) mid tonlarına gelince sorun alıp almaman değil ki hocam....

Geri