Boss Gt-8

acanon demiş ki:
Arkadaşlar biri bana lütfen gt2 yi gt8 e nasıl bağlıyacağımı söyleyebilirmi acaba,amfimde fx send return olayı yok.Sırasıyla anlatabilirmisiniz,beceremedm ben:(

gt8in arkasındaki fx loopa bağlayacaksın.sonra özelliklerden fx loopu aktif hale getireceksin.fx chain ile gt2yi efekt zincirinde istediğin yere koyacaksın.sonra jan janlı bir patch ismi ve write :D

Abi yaptım ses gelmiyor.Kafayı yiyicem ya.İlk gt 2 den giriyoruz dimi.Ya ben böle yapıyorum;
Gitar-gt2 input
Gt2 output-Gt 8 send
gt8 return -amfi
loopuda açıyorum ama nafile ,detaylı bier şekilde yazarsanız çok memlun olurum.Teşellürler

Abi ben Boss GT-8'imi LCD monitöre bağlıyorum ses gelmiyor?

Banada bir zahmet detaylı bir şekilde anlatıverin,olmadı Ariston çamaşır makinesine bağlıyacağım.

Teşellürler

acanon demiş ki:
Abi yaptım ses gelmiyor.Kafayı yiyicem ya.İlk gt 2 den giriyoruz dimi.Ya ben böle yapıyorum;
Gitar-gt2 input
Gt2 output-Gt 8 send
gt8 return -amfi
loopuda açıyorum ama nafile ,detaylı bier şekilde yazarsanız çok memlun olurum.Teşellürler

şöyle yaparsan olacak sanırım

gitar -> gt-8 guitar input
gt-8 fx-send -> gt-2 input
gt-2 output -> gt-8 fx return
gt-8 output -> amfi

gt-8 de loop tuşunu aktifleştirmen ve fx chain 'de Loop sırasını istediğin gibi değiştirmen gerekiyor

justaperfectday demiş ki:
acanon demiş ki:
Gitar-gt2 input
Gt2 output-Gt 8 send
gt8 return -amfi

şöyle yaparsan olacak sanırım

gitar -> gt-8 guitar input
gt-8 fx-send -> gt-2 input
gt-2 output -> gt-8 fx return
gt-8 output -> amfi

gt-8 de loop tuşunu aktifleştirmen ve fx chain 'de Loop sırasını istediğin gibi değiştirmen gerekiyor

aynen :D

01 kardeşim benim süpersin :) 4 hortum methoduyla bağla makinaya :dil yumuşatıcı koymayasın drivelar kötü gelir... LCD konusunda da ciddi olmadığını düşünüp cevap vermiyorum :)

Mrb slm ben bu aletten jınjınlı kıvrak beton etkisi yaratan tonlar alabilir miyim? Bir arkadaşımın setup'ı delay pedalı-hoparlör-gt2-dr 2-ipod hoparlörü şeklindeydi dehşet tonlar alıyordu kıskanmıştım. Teknik death'e uygun mudur bir de?

...

Ustalar bizi makaraya sarmış bizde bilmiş bilmiş cevap yazdık. Gerçekten böyle sorular soran bir yığın adam var,iyi niyetliydim keşke salak yerine konan ben olmasaydım da onlardan birine sarsaydınız :) LCD monitörde etkiliymiş ama :)

ozibozi demiş ki:
Mrb slm ben bu aletten jınjınlı kıvrak beton etkisi yaratan tonlar alabilir miyim? Bir arkadaşımın setup'ı delay pedalı-hoparlör-gt2-dr 2-ipod hoparlörü şeklindeydi dehşet tonlar alıyordu kıskanmıştım. Teknik death'e uygun mudur bir de?

valla uygundur da bu espri anlayışındaki yaratıcılıkla teknik birşeyler çalabileceğini zannetmiyorum.

-Daha önceden GT-8 de ayarladığın tonları nerde dinleyerek ayarladın?

Şu anda ayarladığın tonları evdeki 15w çalışma amfinde yada kulaklıkla yada bilgisayara girip speakerlarından duyarak yaptıysan output yanı sıra EQ dengelerinde özellikle baslarda sorunların olacaktır (global EQ dan işi çözebilirsin)

Eğer blues junior,vox gibi karakteristik bi amfin var ayarlarını orda yapıp şimdi konser için MG100 kiraladıysan MG100 preampı karakteristik amfinin preampına göre farklı olduğu için yine sorun yaşayacaksın.

Daha önceden ayarladığın tonların içinde kabin sim. varsa phones çıkışını kullandıysan, bu konserde kullanacağın MG100 de stack ise kabin sim. dolayısıyla phones çıkışına ihtiyacın kalmayacaktır GT-8 in out unu STACK AMP a ayarlayıp MG100 e direk inputtan girebilirsin bu durum seni açmazsa STACK Return yapıp MG100 ün preampını atlayıp MG100 ün arkasından FX Return den girebilirsin bu bağlantı şeklinde marshall ın preampı doğal olarak EQ. devre dışı kalır tonla ilgili herşey GT-8 den gelmiş olur. (Bu durumda GT-8 in mono çıkışını kullanırsın)

Basit bi cevap vermem gerekirse GT-8 in mono çıkışından çık 100W lık marshall amfiye gir OUTPUT Select i STACK AMP yap.

Konu hakkında çokta aydınlatıcı şeyler söyleyemediğimin farkındayım ama durumu biraz daha açıklarsan daha iyi bi sound alman için ona göre bildiğimiz kadarıyla önerilerde bulunabiliriz. Anlattıklarımda yanlış varsa arkadaşlar düzeltsin.

(Durumun acil olduğu için sorularım olan ilk msg ı editledim tahminlerim doğrultusunda direk cevap verdim)

bar programlarımız var.provalarıda studyoda alıyoruz o yüzden hep mixere giriş yaapyoduk. şimdi konser var cuma günü ve gt8 i amfiye baglamayı düşündüm amfiyede bi mikrofon filan gibisinden. öyle deneyeceğim. aleti çözemedim açıkçası çok da kurcalayamadaım derslerden falan o yüzden cahilim biraz bu konuda.tavsiyen için sagol..

Gt-8 i kurcalamaktan korkmayın. Çok çok özel fonksiyonları inanın ki yok. Ben aldığımın ilk 2 ayı gerçekten kurcalamaktan çekindim çok soru sordum bilenlere. Sonrasında kullanım kılavuzunu aldım kritik bölümleri türkçeye çevirdim. Aleti anlamaya başladım. Sonrasında sattım :p

OUTPUT butonuna basıp Global EQ. ayarlarını kullanıp girdiğiniz sistemler arasındaki değişiklikleri dengeleyebilirsiniz, kesinlikle her çeşit sistemde sistemin kalitesine göre verim alacağın bir alet ama uygun ayarlamaları yapmak gerekecektir.

Tonlarınızda nekadar az effect kullanırsanız ses çıkışını aldığınız sisteme göre üzerinde değişiklik yapmanız gereken parametre okadar azalacaktır.

İlk etapta karışık gelmesi normal aslında aynı işi birden fazla şekilde yapabileceğiniz bir alet, sol üst tarafta bulunan knoblarla yapılanlar parametre tuşları ve büyük dönen tuş yardımı ile de yapılabilir.

Aleti verimli kullanabilmek için Fx chain mantığına, EQ değerlerinin tona neler katabileceği gibi bilgilere hakim olmak gerekli. Herşeye rağmen önemli olan enstrumana hakim olabilmektir iyi ton yakalamakla uğraşırken hele GT-8 gibi amfinin tipini, speaker tipini mikrofonladığın mikrofonun tipini amfiye olan mesafesini simüle edebilen (kısmen sadece etmeye çalışan) bir aletle uğraşırken, müzikten uzaklaşıp bir bilgisayar programcısı gibi ton parametrelerinin içinde saatlerinizi geçirmemeye çalışın.

Zaten GT-8 başlığı altında insanlar emek verip bu benim anlattıklarıma yaklaşık şeyler anlatmıştır onların lafı üstüne laf söylemekte aslında bana düşmez :)

artık benim de bir boss gt-8'im var :D
aleti kurcalamaya başladım. kurcalaya kurcalaya öğrenicem artık...
amfiyle çıktığım konserlerde preamp'ı devre dışı bırakmayı düşünüyorum...
peki amfisiz çıktığımda en kullanışlı preamplar hangileri? hangilerini kullanmamı tavsiye edersiniz?
tarz olarak da nu metal,alternatif,endüstriyel tarzı şeyler çalıyorum
ayrıca sonradan ek olarak ultra g ve distortion pedalı almayı düşünüyorum...

Söylediğin tarzları düşünürsek mesa simülasyonunu kullanabilirsin. Ultra-G konusunda detaylı yazılarımız olmuştu o konuya hiç girmiyorum, harici bir drive pedalı ile GT-8 i desteklemenin tonuna artısı olacaktır. Bu bilgiler imzamdanda anlaşılacağı üzere kulaktan dolma bilgiler değildir. Bu yapacağın eklemelerin GT-8 den alacağın tonu daha SICAK,KÖŞELİ,KIRÇILLI,YUVARLAK v.b. gibi bana göre saçma kelimelerle tariflemek istemiyorum sana sıcak gelenle bana sıcak gelen aynı değildir :) mutlaka denemelisiniz ben ekstradan alacağım her ekipmanı denemek için GT-8i de yanımda götürüyorum.

Yarın konser var dun diğer grubun gitaristinin gt-8 ile çalışmada çaldım çok kötüydü. Eleman ayarları iyi yapamamış galiba. İnanılmaz dijital geliyordu sesler. Clean scream die bişi vardı aradım başka clean bulamadım clean demeye bin şahit lazım. Gerçi stüdyodada bir sorun vardı ama yarın konserde o gtden se mt-2 ds-1 ve avt100 ün cleanleriyla çalacam artık.

metalcafe demiş ki:
Yarın konser var dun diğer grubun gitaristinin gt-8 ile çalışmada çaldım çok kötüydü. Eleman ayarları iyi yapamamış galiba. İnanılmaz dijital geliyordu sesler. Clean scream die bişi vardı aradım başka clean bulamadım clean demeye bin şahit lazım. Gerçi stüdyodada bir sorun vardı ama yarın konserde o gtden se mt-2 ds-1 ve avt100 ün cleanleriyla çalacam artık.

aynen tek gecede kurcaladım ve yazdım bi kaç ton.yardımlar için teşekkürler.volkan sen benim gt 8 den bahsediyosun sanırım :D :D tarzlarımız farklı olduğu için sen beğenmedin benim clean tonumu ama bizim tarza göre bakınca da gayet güzel oturuyo. BITIX arkadaşımın dediği gibi sana sıcak gelen bana sıcak gelmeyebilir :D

Geri