Boss Gt-8

stüdyoda peavey 5150 kafa marshall 1960 kabin kullanıyorum. gt-8 in gerçek gücünü orataya çıkarmak için 5150 ile arasındaki bağlantıyı nasıl yapayım? :D varmıdır önerisi olan?

dimarzio demiş ki:
arkadaşlar gt-8 de bir riff çalıp kaydedip o riffi sonsuza kadar tekrar edebiliyor mu.. üzerine çalmak için...

Aslında bu özellik var fakat 3-4sn gibi oldukça kısa bir süre için kullanılabiliyor ve bu kadar bir süre kesinlikle yetersiz. Ben gt-10 da fark ettim en basit riff bile 10sn yi buluyor

Arkadaşlar,gt 8 de system bölümündeki meter tam olarak ne işe yarıyor.Preamp ve efeckt parametrelerini dengelemek içinmi?Nasıl kullanıyoruz.

Nocure demiş ki:
dimarzio demiş ki:
arkadaşlar gt-8 de bir riff çalıp kaydedip o riffi sonsuza kadar tekrar edebiliyor mu.. üzerine çalmak için...

Aslında bu özellik var fakat 3-4sn gibi oldukça kısa bir süre için kullanılabiliyor ve bu kadar bir süre kesinlikle yetersiz. Ben gt-10 da fark ettim en basit riff bile 10sn yi buluyor

Bu ozellik icin processorle ugrasmayin.Digitech lexicon gibi markalarin jamman urunlerine bakin cok asiri pahali seyler degil.Evde jam keyfini yasamak istiyorsaniz gozu kapali verirsiniz zaten bu parayi.Ha yok oyle cebimde bulunsun diyorsaniz 10 saniyelik kayit bile gereksiz bence.

Gt-8 in bu ozelligine gelince manuali karisik bulan arkadaslar icin Turkce anlatayim:

Adim 1=Delay efektini aciniz type den holdu seciniz.
Adim 2=Delay efektini actiktan sonra exit butonu ile ekrandan cikiniz.
Adim 3=Hangi banktaysaniz onun uzerindeki kirmizi isik yanip sonmeye baslayacaktir.Yanip sonerken basmaniz gerekiyor isik kapaliyken kayit baslamaz.O anda basip gireceginiz ritmi girin sure bitince otomatik kesiyor kaydi zaten.2-3 kere deneyerek sigdirabileceginiz birseyi metronomik oturtursunuz ama sure 4.8 saniye galiba kisa bir hayli.

Kullanim tavsiyem:Synth acarak org gibi bir ses cikarabiliyorsunuz gitardan.Sabit bir akor vurarak uzerine girmek en verimli kullanimi oluyor hold delayin.Gonul isterdi 10-12 akor degistirecek vaktimiz olsun ama okadar jam meraklisiysaniz dedigim urunlere goz atin bende bir ara vakit ayirmayi dusunuyorum...

arkadaşlar gt 8 i yeni aldım ve kullanım hakkında hiçbirşey bilmiorum. biraz kurcaladım ama bişi yapamadım. bağlantıları veya yapmam gereken yerleri sölerseniz sevinirim... bu arada anfim marshall mg15 cd

cultraslan demiş ki:
arkadaşlar gt 8 i yeni aldım ve kullanım hakkında hiçbirşey bilmiorum. biraz kurcaladım ama bişi yapamadım. bağlantıları veya yapmam gereken yerleri sölerseniz sevinirim... bu arada anfim marshall mg15 cd
başlığı baştan sona okursanız merak ettiğiniz herşeyi ve hatta daha fazlasını bulabilirsiniz.

Arkadaşlar boss gt-8 i marshall avt 50 ile en verimli şekilde kullanmak için nasıl bağlamam gerekiyor.Şu anda fx return den girip output select den linephone u seçiyorum.Var mı bir önerisi olan?

GNR79 demiş ki:
Arkadaşlar boss gt-8 i marshall avt 50 ile en verimli şekilde kullanmak için nasıl bağlamam gerekiyor.Şu anda fx return den girip output select den linephone u seçiyorum.Var mı bir önerisi olan?

4 cable method kullanacaksın.

Gitar<-->GT8 input
GT8 External Send<-->Avt50 input
Avt50 Send<--> GT8 External return
GT8 output <-->Avt50 return

GT8'den distortion'u external'a getireceksin. Bi yerden de external effects loopu açıp kapama gibi bir ayar var, nerde olduğunu hatırlamıyorum, onu açacaksın, default açık da olabilir emin değilim.

Böylece drive'lı patchler yazarken tonunu AVT'nin preampından alabilirsin. Disti açtığın zaman sinyal amfinin preampı üzerinden akıp geri döner. Kapattığın zaman ise direk return'e girmişsin gibi olur. Drive'lı patch yazarken PREAMP'ı kapayı DIST'i açarak AVT'nin drivelarını kullanmış olursun. Clean patch yazarken ise GT8 üzerinden Clean bir preamp seçerek onu kullanırsın, avt nin preampına hiç bulaşmadan.

Bu şekilde kullandığın zaman wah gibi preamp öncesi efektleri falan da istediğin yere koyup verimli kullanabilme şansın olur, effect chain'i ayarlayarak.

Yukarıyı okurken anlamadığım bir nokta oldu sormak istiyorum.

Şimdi GT-8 ile amfiyi açtığımızda iki preamp çakışır denmiş. Yakın zamanda GT-8 alacağım ve sahnede kendi amfime girerek kullanacağım. Amfimde fx loop yok. Inputtan giremeyecek miyim ben bu aleti? Biri bana anlatabilir mi bu durumu? GT8 i girdiğimde prosesörün drive kullanımı mı sorun oluşturacak bana yani drive değilde sedece efektlerini kullandığımda mı sorun olmayacak? Teşekkürler şimdiden...

Bir de bir soru daha;

Bir a-b switch alıp analogları bir kanala, GT8 i bir kanala ayırmak istiyorum. Yani GT8 çalıştığında analoglar çalışmasın, analoglar çalıştığında GT8. Mümkün müdür?

Mümkündür. Radial ENgineering'in çok modeli var. Mydukkan da da satışı var sanıyorum. İnternetten modellere bak istersen. Muhteşem makineler satıyorlar.

Yukarıyı okurken anlamadığım bir nokta oldu sormak istiyorum.

Şimdi GT-8 ile amfiyi açtığımızda iki preamp çakışır denmiş. Yakın zamanda GT-8 alacağım ve sahnede kendi amfime girerek kullanacağım. Amfimde fx loop yok. Inputtan giremeyecek miyim ben bu aleti? Biri bana anlatabilir mi bu durumu? GT8 i girdiğimde prosesörün drive kullanımı mı sorun oluşturacak bana yani drive değilde sedece efektlerini kullandığımda mı sorun olmayacak? Teşekkürler şimdiden...

Sorum sayfanın sonunda kaldı güme gitti, bilen biri cevaplayabilir mi bunu?

Teşekkürler şimdiden...

Ya girip kullanırsın ama preampların çakışaşacağı doğru.Ben de aynı sorunla müzdaribim.Gt 8 in saf sesini alamıyorsun bu sebeple.Ancak söle yapabilirsin:
1)Gt8 in sadece od/dist ve efectlerini kulanırsan çakışma olmaz.
2)İlla gt8 in preamp bölümünü kullanıcam diyorsan,mümkün olduğunca amfinin eq ayarlarını flat konuma getir.Ve cihazın output kısmına dikkat et.Amfide kullanacaksan line/phonu seçme bence.Ben en iyi sonucu böyle aldım.
3)Bizim için en iyi çözüm ise Tech21 pe60 gibi preampı olmayan bir amfi almak,o zaman herşekilde kullanabiliriz aleti ve kullananlar çok iyi sonuç aldığını söylüyor.Ama pahalı bir seçeenek tabi.Bide pa sistem var ama gt serileri pa sistemde pek iyi sonuç vermiyormuş galiba.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

acanon demiş ki:
Ya girip kullanırsın ama preampların çakışaşacağı doğru.Ben de aynı sorunla müzdaribim.Gt 8 in saf sesini alamıyorsun bu sebeple.Ancak söle yapabilirsin:
1)Gt8 in sadece od/dist ve efectlerini kulanırsan çakışma olmaz.
2)İlla gt8 in preamp bölümünü kullanıcam diyorsan,mümkün olduğunca amfinin eq ayarlarını flat konuma getir.Ve cihazın output kısmına dikkat et.Amfide kullanacaksan line/phonu seçme bence.Ben en iyi sonucu böyle aldım.
3)Bizim için en iyi çözüm ise Tech21 pe60 gibi preampı olmayan bir amfi almak,o zaman herşekilde kullanabiliriz aleti ve kullananlar çok iyi sonuç aldığını söylüyor.Ama pahalı bir seçeenek tabi.Bide pa sistem var ama gt serileri pa sistemde pek iyi sonuç vermiyormuş galiba.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Peki tech21 pe60 dışında boss gt8 le en uyumlu amfiler hangileri bilgisi olan var mı?

Aykankk...

Anlatayım abicim bildiğim kadarıyla....

--Fx loop olmazsa zor iş...Şöyle birşey yapabilirsin..Amfinin drivenı yada kendi beğendiğin bi driveı kullanabilirsin...Tabiki gt8den od/distleri kapatarak....Efektleri ve wahı da gt8den alırsın...Fxloop olsa sorun olmazdı ama, fx loop yoksa preamplar üstüste biner kötü bi durum şayet, driveı amfi yada pedaldan alırsın efektleri gt8den...

Benden bu kadar..

Kal sağlıcakla.

Geri