Boss Gt-8

lipstick_ demiş ki:
spree demiş ki:
Merhaba arkadaşlar benim sorum şu:Rolandın sitesinde gördüm adam pedal yukarıdayken clean tonda çalıyo sonra pedala basıyo ve ton sertleşiyo (OD veya Distortion oluyor) bu nasıl yapılıyor?

(Gören olmadı galiba o yüzden tekraar yazdım)
pedalı amp -drive ın gaini ne atıyorsun..

Saol dostum ama tam alayamadım biraz daha detay verirmisim çünkü bu atamayı yapamadım hiçbir yerden...

ta2ad demiş ki:
Arkadaşlar merhaba :

GT-8 imi en verimli şekilde

Roland JS-120 (jazz chorus) amfime nasıl bağlayabilirim ...

Amfi üzerinde EFFECT LOOP altında SEND ve RETURN var ( hemde return stereo ) birde LiNE OUT ve normal iNPUT var..
birde bu LOOP devresine girince GT-8 üzerinde bir ayar yapıp bir yerleri açıp kapamam gerekirmi?

teşekkürler..

Kullanma klavuzunu okuyarak JC120 ye oldukça verimli bir şekilde bağlayabilirsin. :) Şaka değil ikiside Roland ürünü olduğu için adamlar fazlasıyla anlatmışlar yani.

ben yakın bir zamanda boss gt-8 alıyorum daha doğrusu parayı verdim siparişin gelmesini bekliyorum :LOL:

sorum şu ki bu boss gt-8 in yanına ek olarak neler alınabilir..? ben 2 tane behringer ultra di box da alıyorum bununla daha başka birşeye gerek var mı sizce... :?:

bence hiç bişi almana gerek yok.ama kendine bi anfi edinsen ii olur.özellikle konsere falan çıkcaksan.çünkü bağladığın miksere ve anfiye göre tonun değişiyo.değişmez bi ton istiyosan kendi anfini taşıyacaksın her yere.tonunuda onla çekceksin.ve böylelikle hiç bişi ile uğraşmıyacaksın.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Merhaba arkadaşlar. Ben de yakında almayı planlıyorum. Aleti denedim ve processorlere yabancı olmayan biri olarak aldığım sonuca inanamadım. (pod da dahildir denediğim aletlere). Eskişehirde olduğum için pek uygun fiyata bulamadım acaba farklı şehirlerdeki piyasa fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz? Tabii önce elimdeki Zoom gfx-5 i satmam lazım (aslında memnundum ama gt-8 den sonra olmuyor valla beğenemiyor insan pek). Şimdiden sağolun.

arkadaşım ,zuhalde gt-8 720 ytl diyor ama peşin alırsan birşeyler yapıyorlar , ben aydında oturuyorum izmirden sipariş ettim gt-8 i 700 ytl ye alıcam , 600ytl +100 ytl şeklinde 2 taksitte...

fiyatlar 700 -750 ytl arasında oynuyor 750 den fazla verme eğer eskişehirden alacaksan , istanbul dan falan kargoyla getirt bence zuhale.. herhalde eskişehire yollarlar..

melih dostum evet bende boyle bir sorunla karsılştım ben boss gt 8 afiye bağlayarak tonlarda bıraz değişiklik yaptım..baya iyidi ama direk mixsere bağlayınca tonlar arasında değişiklik oluyor.. her zaman anfiyi kullanmak daha iyi bencede.en azından tonların tadına varıyorsun :D

lynard skynard ın freebird'ünü hepiniz biliyorsunuzdur herhalde ,şarkının başında böyle eski bir ''organ''sound u geliyor ya

http://www.music123.com/Electro-Harmonix-The-Pog-i148913.music

o ses gitardan bu octave pedalı aracılığıyla çıkıyormuş , tesadüfen music 123 karıştırırken buldum ,verdiğim linkte sayfanın alt kısımlarına doğru download video demo var oradan bu pedalın demo videosunu indirin sonlarına doğru adam bu octave pedalı ile freebird ün aynısını yapıyor.

sorum şu ki biz bunu gt-8 deki efektlerle yapabilirmiyiz..? :? :LOL:

arkadaşlar slm.size bi sorum var biraz acil.yani şimdidye kadar hiç lazım olmadığı için kullanmamıştım onun için bilmiyorum.bu gt-8 de pramp ı kapatıp kabin simülatörünü açık bırakma şansımız varmı? varsa nasıl yapıyoruz.yani anfi simülasyonları kapanacak başka bi preamp bağlıycam ve onları ondan alcam.ama direk mixere girceğim içinde 4x12 yada 8x12 kabin simülatörünün açık kalması gerekiyo.bunu nasıl yaparız.yapmanın bi yolu varmıdır?bilen arkadaşlar acil yardım ederlerse sevinirim.kib.kolay gelsin.müzilke kalın.:D

abi adamın kullanğı şey ne ya :LOL: ama bahzettiğin o ton sanırım gt 8 var tabi demodaki gibi bir saund değil ama :!: bu amfide bir kaç değişiklikten sonra elde edilebilinir.benim zamanım olursa bununla ilgili uğraşırım sonrada burda paylaşırız... BEN ZATEN SUDA DOÐMUŞUM...

adamın kullandığı şey ocatver ama nasıl bir octaver kardeşim bu.. :D çok da güzel bir alete benziyor ama usa fiyatı bile 365 dolar.. bende alayım gt-8 imi uğraşalım bu ton üzerinde,gerçekten çok guzel.. :)

gt-8 editör de pramp channel seçeneğinin yanında on/off var bu programda varsa gt-8 de de vardır ama preamp ve kabin simülatörleri tümleşik mi bilmiyorum , amp sim seçenekleri arasında cabin seçiyorsun eğer preamp kapatırsan galiba kabin simülatörler de gider.. galiba 2 si ayrı ayrı olmayacak gibi.. (emin değilim..) farzet ki olmadı eq 'su flat response olacak bir preamp seçersin ve o tonu pek etkilemez ve sende ekstradan taktığın preamp i kullanablirsin..? :?

ben aleti evde anfiye takarak kullaniyorum.sonra mixere takinca yaptigim butun tonlar cok ötüyo.noise suppressorden treshold u 100 yapinca da calarken ses kaybi cok oluyo.bu otmenin sebebi nedir?konserde amfinin onune mikrofon koysan yine otecek midir?

ebonitcubuk demiş ki:
ben aleti evde anfiye takarak kullaniyorum.sonra mixere takinca yaptigim butun tonlar cok ötüyo.noise suppressorden treshold u 100 yapinca da calarken ses kaybi cok oluyo.bu otmenin sebebi nedir?konserde amfinin onune mikrofon koysan yine otecek midir?

Kablo!!! Evet hakikaten kablodan yapıyor ben aldığımdan beri sanıyorum ki topraklamadan yapıyor bu ötmeyi(aslında ötme değil .ınlama gibi garip bir ses ama kesinlikle feedback veya hum değil çınlama gibi sanki kabin sallanıyor gibi bir ses garip)meğersem kablodanmış. Gitarın volüm potansını kapattığımda bile bir uğuldama yapıyordu deli ediyordu beni sonra.....

Farklı kablolarla test edeyim şu aleti dedim. Elimdeki iki ucu mono olan jackta bu ötmeyi yapıyordu(kabloda problemde olabilir tabi ama jack bağlantıları güzeldi onlarda sorun yoktu ölçü aletiyle ölçtüm yine bi sorun yoktu belki birkaç damar koptuysa arada bir temas ediyorsa yapabilir diye düşündüm)
Sonra yine kendi yaptığım iki ucu stereo jacklı kabloyu denedim gürültü çok düşüktü hatta noise gate seviyesini öteki kabloda 50-60 arasında kullanırken bu kabloda 20 ye kadar düşürdüm .

Sonra da vakti zamanında paraya kıyıpta aldığım on/off düğmeli Cort cabloyu taktım. Dedim "oha murad allah cezanı vermesin kablodan gürültü yapıyor sen toprak toprak diyosun" ve mutluyum :)

Kolay gelsin.

ebonitcubuk demiş ki:

Kablo!!! Evet hakikaten kablodan yapıyor ben aldığımdan beri sanıyorum ki topraklamadan yapıyor bu ötmeyi(aslında ötme değil .ınlama gibi garip bir ses ama kesinlikle feedback veya hum değil çınlama gibi sanki kabin sallanıyor gibi bir ses garip)meğersem kablodanmış. Gitarın volüm potansını kapattığımda bile bir uğuldama yapıyordu deli ediyordu beni sonra.....

Farklı kablolarla test edeyim şu aleti dedim. Elimdeki iki ucu mono olan jackta bu ötmeyi yapıyordu(kabloda problemde olabilir tabi ama jack bağlantıları güzeldi onlarda sorun yoktu ölçü aletiyle ölçtüm yine bi sorun yoktu belki birkaç damar koptuysa arada bir temas ediyorsa yapabilir diye düşündüm)
Sonra yine kendi yaptığım iki ucu stereo jacklı kabloyu denedim gürültü çok düşüktü hatta noise gate seviyesini öteki kabloda 50-60 arasında kullanırken bu kabloda 20 ye kadar düşürdüm .

Sonra da vakti zamanında paraya kıyıpta aldığım on/off düğmeli Cort cabloyu taktım. Dedim "oha murad allah cezanı vermesin kablodan gürültü yapıyor sen toprak toprak diyosun" ve mutluyum :)

Kolay gelsin.

hadi yaa.bu dediğin ses nasıl bişey tarfi edermisin.tam anlayamadımda skull.bende hiç öyle bi dip ses vs. yapamdı.ama anfiye inputtan girince dayanılmaz bi vıyaklama yapıyo alet.tamam preamplar çakışıyo falan ama ben kullanlar gördüm.bi benimkimi antika merak ettim.sizlerdede oluyo mu bu?kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Abi sesi nasıl tarif edeyim :) Sende yapmadıysa kablolarında sorun yok demektir :D Ben ampliye inputtan hiç girmedim ama bir denerim hafta sonu. Bu arada Returndende girince tonlar bozuluyor zaten merak etme.(belkide esas ton returnden girdiğimdir ben evde kulaklıkla tonluyorum o beni yanlıtıyordur)

Akşama o çınlama vınlama gibi şeyleri + çınlamama vınlamama gibi şeyleri kaydeder bir tanede cillop kayıt koyarım.(patchlerimi vermem :twisted: )

Skull_KruSher demiş ki:
Abi sesi nasıl tarif edeyim :) Sende yapmadıysa kablolarında sorun yok demektir :D Ben ampliye inputtan hiç girmedim ama bir denerim hafta sonu. Bu arada Returndende girince tonlar bozuluyor zaten merak etme.(belkide esas ton returnden girdiğimdir ben evde kulaklıkla tonluyorum o beni yanlıtıyordur)

Akşama o çınlama vınlama gibi şeyleri + çınlamama vınlamama gibi şeyleri kaydeder bir tanede cillop kayıt koyarım.(patchlerimi vermem :twisted: )

evet returnden girince tonlar bozuluyo.bende şu ultra g olayına sardım.bundan bi tane edince kendime mixerden gircem bundan sonra.

ama şu patchler oluyu olmayo skull.ayıp yavv nerde kollektivizm nerde gt-8 kardeşliği nerde paylaşımcılık.:D patchleride bekliyoruz.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

evet hepimiz patchleri paylaşalım dioruz ama kimse kendi yazmıor.ben de paylaşalım diorum :) ama yazacak pathcim yok.ses konusunda daha bilgili daha prof arkadaşlar varsa gerçekten bizimönümüzü açabilirler.lütfen sunu.belki bizler üzerind oynayarak daha tatalı tonlar elde edebiliriz.lütfen forumla ilgilenelim arkaşadlar.boss kardeşliğini gösterelim pod xt live cı lara..all we know that is the most powerfull bosss guitar processor ever''!!!..

Geri