Boss Gt-8

merhaba arkadaşlar bu konularda biraz acemiyim yardımcı olursanız sevinirim. ben fender squier start almayı düşünüyorum tahmini fiyatı 650 ytl. prosesör olarakta arkdaşlarımın çoğu Boss GT-8 i öneriyor. şimdi kafama takılan bir soru var bu alet gitardan daha pahalı. sanki ikisi iyi bir ikili olmazmış gibi geliyor. sanki bu alet (Boss GT-8) fender usa ile daha iyi durur gibi geliyor. squier onun yanında hafif kalıyor gibi. bir de bir sorum daha var bi arkadaş bu digital olmayan pedalların prosesörlerden daha iyi olduğunu söyledi. ben daha çok blues üzerine çalmak istiyorum. sizce pedal mı daha iyi olur yoksa prosesör mü. şimdiden teşekkürler.

melih dostum ya bildiğin yumuşak bi distorjin solo tunu varmı sende varsa bana onu patchlermisin buraya...sende vardısanırım bir ara formda olduğunu söylemiştin ...teşekkürler.. :D

abi öyle vai tonu gibi bişey istiyosan ben daha keşfedemedim.:D bi ara bulursam gönderirim.yaa kafaya esiyo bazen şeytan diyo sat bi anfi bide boktan prosesör al.en azından her yerde ayarım sabit kalır.her gittiğim mixerde ve anfide ton değiştirmmekten sıkıldım yaa.bunun bi çaresini bilen varmı çok fazla farklı anfide ve mixerde deniyeniniz varmı?kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melih valla bende aynı sorunu yaşıyorum.iki ayrı yerde calıyorum bazen sesler bas,,veya tiz oluyor ama sanırım bu sorun saundla ilyili birşey kullandığın mixserin saunduyla ilgili :!: eğer her yerde anfi kulanırsak sanırım bu sorun halolmuş olur..tabi bu bütün presösörlerde var... südütyoda birkaç kere değişiklik yaptım ordada değişiyor..ne yapalım artık böyle katlanacaz sanırım :LOL: sen yine bir ara patchlersin ok :D

yaa abi katlancazda çileden çıkarmaya başladı bu beni yani. :LOL: şerefsizim anfim olsa taşıycam üşenmiycem.ama anfi yok ki.her yerde ayar değiştiriyoz.ben iyi bi stüdyoda iyi bi mixere girerek yüksek volüme de bi ton çekcem.sanırım ondan sonra mixere göre çok az değişikliklerle hallolur.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

arkadaslar drowning pool tear away adlı şarkının giriş kısmını yapmaya çalışıyorum bu aletle bir türlü beceremedim ama flanger gibi birşey var başında ,ama yapamadım yaw.. :evil: şarkıyı bilmiyorsanız eğer kesip gereken kısmı rapid e atabilirim.. :) yardımlarınızı bekliyorum..

Tonlarımızı mixerlerde yazmamız bu sorunu büyük ölçüde azaltıyor ama mix de ton yazdım deyip boşlamayı hemen çünkü mix in ayarlarınıda komple kaydetmelisiniz.Mesela ben geçen gün kaydettim ayarları tekrar gittim aynı soundu alamadım meer mix denen olay sadece bass mid ve tiz den ibaret değilmiş. Bu arada ben hangi processor veya pedalı kullandıysam bu sorunu hep yaşadım.Pedalımızı kullanacağımız yerde yeniden ayarlamamız yada en azından rötuşlamamız gerekecektir bu sadece Boss GT-8 de olan bir durum değil.Aslında bu bir sorun da değil. Ses zaten ortamdaki ayarlara göre çıkıyo.Yani ayarlanması lazım. Kolay iş değil yani...

Ben Rock the Nation da gözlemledim.Bütün gruplar sahnede 15 dk kalıyor ve çalıyorlar bu arada arka ekipte sound larını yakalıyıp ayarlarını kaydediyorlar.Yani demem oki üzülmeyin sorun aletinizde değil her zaman ayarlamanız şart...

LuciferioN demiş ki:
arkadaslar drowning pool tear away adlı şarkının giriş kısmını yapmaya çalışıyorum bu aletle bir türlü beceremedim ama flanger gibi birşey var başında ,ama yapamadım yaw.. :evil: şarkıyı bilmiyorsanız eğer kesip gereken kısmı rapid e atabilirim.. :) yardımlarınızı bekliyorum..

orda phaser vardı ya...

Arkadaşlarım benim şöyle bir sorum var. Hangi tonlarınızda hangi cabin smilatörünü kullanıyorsunuz neden? ve mic ayarı diye bir şey var ne işe yarıyor yani bunların sese kattığı özellikler neler.Benim amfim kötü olduğu için anlayamıyorum ne olduklarını.

kabin simülatörünü kendi istediğim sounda göre seçiyorum.mikrofon oalyı ise şöyle.her mikrofonun tonu ayrı.tonu bayaa değiştiriyo tizleştiriyo yada baslaştırıyo.tizlerinin açık olmasını istediğim tonda bas ses veren mikrofon tercihim genelde.ma atabii mirofon açısı Eq ayarları vs. çok parametre var tona etki eden.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Whammy adı altında bir effect yok. Ama assign dan expression pedalı pitch shifter ı arttırıp azaltmak için ayarlarsa whammy görevi görüyor. Ve Fx chain de iyi biryere koyarsa hoş tonları alabilir. Saygılarımla...

fx chain i değiştirmek nasıl bir sonuç veriyor ben daha alalı 4 gun oldu gt-8 i ama fx chain e dokunmadım daha.. değişik fx chain kombinasyonları yaratan varmı aramızda acaba..?? :roll:

arkadaşlar mesela anfi deyilde :!: direk boss gt 8 mixsere bağladığımızda... kabin simülatörü seceneklerinden hangisini kullansak faydalı olur :!: ...bu şekilde boss gt 8 kullanan varmı... :?: :p

valensole demiş ki:
beyler arkadaşım gt-8 aldı. fakat gt-8 de whammy nin olmadığını söylüyor. bu doğrumudur?

o efectin adı whammy olarak yok.çünkü isim hakkından dolayı.ama fx2 nin içinde pedal bend olarak geçiyor.aslında whamy ama ismi farklı.orda bulabilirsin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri