Boss Gt-8

chromatickey demiş ki:

Buyrun o zaman benden de bir kayıt.

http://rapidshare.com/files/61448256/DT-Overture_1928_Solo1_.mp3.html

ESP Horizon FR II, Boss GT-8, M-Audio Firewire Solo. Sadece ilk soloyu upload ediyorum çünkü tüm kaydın boyutu çok büyük ve benim o kadar beklemeye sabrım yok :) İsteyen olursa tamamını da uploadlayabilirim duruma göre tabi. Umarım güzel bir referans olur, herşeyiyle dört dörtlük bir processor diyebilirim. Saygılar.

basarthegreat demiş ki:
chromatickey demiş ki:

Buyrun o zaman benden de bir kayıt.

http://rapidshare.com/files/61448256/DT-Overture_1928_Solo1_.mp3.html

ESP Horizon FR II, Boss GT-8, M-Audio Firewire Solo. Sadece ilk soloyu upload ediyorum çünkü tüm kaydın boyutu çok büyük ve benim o kadar beklemeye sabrım yok :) İsteyen olursa tamamını da uploadlayabilirim duruma göre tabi. Umarım güzel bir referans olur, herşeyiyle dört dörtlük bir processor diyebilirim. Saygılar.

Güzel kayıt eline sağlık. Prosesörle uğraşmadan güzel tonlar alınamıyor. Uğraşmak lazım. Tonun güzel. Efekt parametlerini yazabilir misin?

RestlessOblivion demiş ki:
Güzel kayıt eline sağlık. Prosesörle uğraşmadan güzel tonlar alınamıyor. Uğraşmak lazım. Tonun güzel. Efekt parametlerini yazabilir misin?

Teşekkür ederim. Buyrun kullandıgım parametrelerin tam listesi:

Preamp/SP
Channel mode: Single
Channel select: Channel A
Preamp Type: R-FIER Vnt1
Gain: 95
Bass: 35
Middle: 82
Treble: 60
Presence: 71
Level: 45
Gain SW: High
Solo SW: On
Solo Level 50
SP Type: 4x12"
Mic Type: FLAT
Mic Dis.: On Mic
Mic Pos.: Center
Mic Level: 100
Direct Level: 0

Compressor: On
Type: Compressor
Sustain: 15
Attack: 35
Tone: +15
Level: 50

Equalizer: On
Low Cut: 55Hz
Low EQ: +6dB
Lo-Mid f: 500Hz
Lo-Mid Q: 1
Lo-Mid EQ: -2dB
Hi-Mid f: 4.00kHz
Hi-Mid Q: 1
Hi-Mid EQ: +4dB
High EQ: +2dB
High Cut: Flat
Level: 0dB

Master
Noise Suppressor: On
Threshold: 60
Release: 30
Detect: Input
Patch Level: 100
Master BPM: 120
Foot Volume: 100
Vol.Curve: Normal

Delay: On
Type: Tape
DlyTime: 280ms
Feedback: 25
Effect Level: 30
Direct Level: 100

Reverb: On
Type: Plate
Rev Time: 2.8s
Pre Delay: 0ms
Low Cut: 110Hz
High Cut: 6.00kHz
Density: 8
Effect Level: 29

CTL PDL Function: MANUAL On/Off
(2 Numaraya Reverb On/Off, 3 Numaraya da Delay On/Off)

Saygılar sunarım.

basarthegreat demiş ki:

Teşekkür ederim. Buyrun kullandıgım parametrelerin tam listesi:

Preamp/SP
Channel mode: Single
Channel select: Channel A
Preamp Type: R-FIER Vnt1
Gain: 95
Bass: 35
Middle: 82
Treble: 60
Presence: 71
Level: 45
Gain SW: High
Solo SW: On
Solo Level 50
SP Type: 4x12"
Mic Type: FLAT
Mic Dis.: On Mic
Mic Pos.: Center
Mic Level: 100
Direct Level: 0

Compressor: On
Type: Compressor
Sustain: 15
Attack: 35
Tone: +15
Level: 50

Equalizer: On
Low Cut: 55Hz
Low EQ: +6dB
Lo-Mid f: 500Hz
Lo-Mid Q: 1
Lo-Mid EQ: -2dB
Hi-Mid f: 4.00kHz
Hi-Mid Q: 1
Hi-Mid EQ: +4dB
High EQ: +2dB
Level: 0dB

Master
Noise Suppressor: On
Threshold: 60
Release: 30
Detect: Input
Patch Level: 100
Master BPM: 120
Foot Volume: 100
Vol.Curve: Normal

Delay: On
Type: Tape
DlyTime: 280ms
Feedback: 25
Effect Level: 30

Reverb: On
Type: Plate
Rev Time: 2.8s
Pre Delay: 0ms
Low Cut: 110Hz
High Cut: 6.00kHz
Density: 8
Effect Level: 29

CTL PDL Function: MANUAL On/Off
(2 Numaraya Reverb On/Off, 3 Numaraya da Delay On/Off)

Saygılar sunarım.

Zahmet oldu çok sağolasın...

Bir de;

Kayıtı M Audio Solo ile yapmışsın. Ben de ses kartı almayı düşünüyorum. Kayıt çok kaliteli. GT8 i M Audio'nun RCA dan mı girdin.? Kayıpsız kayıt yapmak için.? Bilgilendirirsen sevinirim.

Kayıt çok sağlam. soloyu çok güzel çalmışsın. kıskandım :p ben ne zaman çalabilecem böyle :) alt yapıda ne kullandın ? guitar-pro mu? gitar kaydını nasıl yaptın?

bende de firewire solo var ben kayıpsız kayıt için digital out u kullanıyorum. kartın s/pdif girişine takıyorum diğer ucuda. ben bu halinden memnunum.

chromatickey demiş ki:
Kayıt çok sağlam. soloyu çok güzel çalmışsın. kıskandım :p ben ne zaman çalabilecem böyle :) alt yapıda ne kullandın ? guitar-pro mu? gitar kaydını nasıl yaptın?

bende de firewire solo var ben kayıpsız kayıt için digital out u kullanıyorum. kartın s/pdif girişine takıyorum diğer ucuda. ben bu halinden memnunum.
Teşekkür ederim yorumların için. Alt yapıda bir arkadaşımdan edinmiş oldugum mixlenmiş bir backing track kullandım, başka türlü alt yapılarda klavyeler ve davul zilleri çok rahatsız edici geliyordu. Valla digital out kullanmıyorum çünkü digital kablom yok :) Bir tercih meselesi degil yani. Kabloyu bugüne kadar edinmemiş olmam da tamamen kişisel üşengeçlik katsayımla dogru orantılı birşey, zaten digital outta da olsa, lineda da olsa aradaki ses kaybının çok rahatsız edici boyutlara varacagını sanmıyorum. Saygılar sunarım.

basarthegreat demiş ki:
Estağfurullah ne zahmeti:)

kardeşş senden bi isteğim olacakk yaparsann çok sevinirim..

yukarıda attığın soloyu 100-200 ytl lik bi gitarla atabilir misinn .. yakın zamanda elime bimiktar para geçecekk pedal mı gitar mı alayım bilmiyorum.. marifet gitarda mı gt8 de mi bilmek istiyorumm teşekkürlerr

Emre, bir ara o senin imzandaki çalışmalarım kısmına tıkladım. Parçalarının hepsini dinledim.. Mükemmel demek istiyorum :D Sonra bi ara ismini de sayfanın linkini de kaybettim. Şimdi yeniden buldum. Gerçekten zevkle dinliyorum. Parçalar sana mı ait. ? Değilse kime ait. Tabları altyapıları var mıdır.:?:

basarthegreat demiş ki:
chromatickey demiş ki:

Teşekkür ederim yorumların için. Alt yapıda bir arkadaşımdan edinmiş oldugum mixlenmiş bir backing track kullandım, başka türlü alt yapılarda klavyeler ve davul zilleri çok rahatsız edici geliyordu. Valla digital out kullanmıyorum çünkü digital kablom yok :) Bir tercih meselesi degil yani. Kabloyu bugüne kadar edinmemiş olmam da tamamen kişisel üşengeçlik katsayımla dogru orantılı birşey, zaten digital outta da olsa, lineda da olsa aradaki ses kaybının çok rahatsız edici boyutlara varacagını sanmıyorum. Saygılar sunarım.

Bende alcam inşallah yakında gt8i'imi.abi slm çok beğendim soloyu ellerine sağlık.merak ettim kaç senedir çalıyosun bide yaş kaç acaba?

chromatickey demiş ki:
Benden mi bahsediyorsun Restless?

evet.. tonları sevmedim itiraf edeyim .gt 8 sanırım. ben de gt 8 kullanıyorum tonlarından pek memnun olduğum söylenemez.. hatta hiç memnun değilim =)
biraz doğaç çalmışsın gibi mesela when you left'i. çok satriani dinliyorsun sanırım =)

hüzünlü parçalar =)

Buyrun arkadaşlar beklenen 2.single :D:D =P Ne kadar bekleniyosa artık annem falan bekliyodu en son o kadar =)

İlkini bliyorsunuz zaten Dream Machine buda ikincisi, biraz zahmetli oldu bu ilkine kıyasla ama sanırım güzel bir iş çıktı.İlk şarkıdan sonra ilk şarkıya benzemeyen fakat hemen hemen aynı tonları kullandığınız bir parçayı başkalaştırmak zor oluyor tabi ki artık kalıplaşmış rifflerden %5 oranında duyulabilinir o kadar olsun zaten oda belirli bir çizgi demek çalan kişi için.

Serkan Korkmaz - Funky03

http://rapidshare.com/files/61920738/Serkan_Korkmaz_-_Funky03_192kb.mp3.html

wodyy demiş ki:

yukarıda attığın soloyu 100-200 ytl lik bi gitarla atabilir misinn .. yakın zamanda elime bimiktar para geçecekk pedal mı gitar mı alayım bilmiyorum.. marifet gitarda mı gt8 de mi bilmek istiyorumm teşekkürlerr

@wodyy; soloyu 100-200 ytl lik bir gitarda da atarsın, atamamak için bir sebep göremiyorum. Ama aynı tonları alabilir misin diye sorarsan cevabım "büyük ihtimalle hayır" olacaktır. Eger eline para geçecekse ve gitarda belli bir seviyeye ulaştıgını düşünüyorsan ilk yapacagın iş kalburüstü bir gitar almak olsun, zaten emin ol ucuz bir gitara Boss GT-8 iki gömlek büyük gelir, tonlardan memnun kalmayıp da suçu GT-8 e atma olasılıgın yüksek.

Kısaca, doğal olarak marifetin ekipmanda degil çalan kişinin ellerinde oldugunu söylemek isterim son olarak. Saygılar.

on_air demiş ki:
Bende alcam inşallah yakında gt8i'imi.abi slm çok beğendim soloyu ellerine sağlık.merak ettim kaç senedir çalıyosun bide yaş kaç acaba?

@on_air; teşekkürler güzel yorumun için :) Garip bir soru olmuş ama söyleyeyim: yaşım 21, henüz 4 senelik gitaristim, ama zamanında aklım olsaydı şu anda en az 10 yıldır gitar çalıyor olurdum.

_DreamofStyks_ demiş ki:
Buyrun arkadaşlar beklenen 2.single :D:D =P Ne kadar bekleniyosa artık annem falan bekliyodu en son o kadar =)

İlkini bliyorsunuz zaten Dream Machine buda ikincisi, biraz zahmetli oldu bu ilkine kıyasla ama sanırım güzel bir iş çıktı.İlk şarkıdan sonra ilk şarkıya benzemeyen fakat hemen hemen aynı tonları kullandığınız bir parçayı başkalaştırmak zor oluyor tabi ki artık kalıplaşmış rifflerden %5 oranında duyulabilinir o kadar olsun zaten oda belirli bir çizgi demek çalan kişi için.

Serkan Korkmaz - Funky03

http://rapidshare.com/files/61920738/Serkan_Korkmaz_-_Funky03_192kb.mp3.html

eline sağlık Serkan. emek harcadığın belli. tonların fena değil ama ekipmandan kaynaklanıyor sanırım. bu gt 8 i bir türlü anlayamadım gitti. parçadan pek haz ettiğimi söyleyemem .. saygılar..

basarthegreat demiş ki:
wodyy demiş ki:

@wodyy; soloyu 100-200 ytl lik bir gitarda da atarsın, atamamak için bir sebep göremiyorum. Ama aynı tonları alabilir misin diye sorarsan cevabım "büyük ihtimalle hayır" olacaktır. Eger eline para geçecekse ve gitarda belli bir seviyeye ulaştıgını düşünüyorsan ilk yapacagın iş kalburüstü bir gitar almak olsun, zaten emin ol ucuz bir gitara Boss GT-8 iki gömlek büyük gelir, tonlardan memnun kalmayıp da suçu GT-8 e atma olasılıgın yüksek.

Kısaca, doğal olarak marifetin ekipmanda degil çalan kişinin ellerinde oldugunu söylemek isterim son olarak. Saygılar.

on_air demiş ki:

@on_air; teşekkürler güzel yorumun için :) Garip bir soru olmuş ama söyleyeyim: yaşım 21, henüz 4 senelik gitaristim, ama zamanında aklım olsaydı şu anda en az 10 yıldır gitar çalıyor olurdum.

hmm ozamann hemenn bi fender almam gerekk :)))

Emre, bir ara o senin imzandaki çalışmalarım kısmına tıkladım. Parçalarının hepsini dinledim.. Mükemmel demek istiyorum :D Sonra bi ara ismini de sayfanın linkini de kaybettim. Şimdi yeniden buldum. Gerçekten zevkle dinliyorum. Parçalar sana mı ait. ? Değilse kime ait. Tabları altyapıları var mıdır.:?:

Teşekkür ederim. parçaları kendim yaptım. evde kaydediyorum. tableri vs yok. kaydedip bırakıyorum.

evet.. tonları sevmedim itiraf edeyim .gt 8 sanırım. ben de gt 8 kullanıyorum tonlarından pek memnun olduğum söylenemez.. hatta hiç memnun değilim =)
biraz doğaç çalmışsın gibi mesela when you left'i. çok satriani dinliyorsun sanırım =)

gitar tonlarında son çalışmalarıma doğru bir iyileşme var. tüm şarkılarda gt8 kullanmadım son üç şarkıda gt8 var (en üstteki üçü) ayrıca kayıt ve miksleme bilgilerim artıkca biraz daha iyileşiyor. gt8 begenmedim demişsin ancak gt8 i ben cok beğeniyorum. kompakt bir processor için fazlasıyla iyi.

bizim gibi amatör ev stüdyorunda kayıt yapanlarla profesyönel kayıtları karıştırmamak lazım. o kayıtlar en üst seviyede stril ortamlarda ve üst seviyede çok pahalı aletlerle yapılıyor. bizim 300-500 ytl lik aletlerle - bence- bu kadar ses alabilmek bence bir başarı. ama tabiki eksiklerimiz çok. her seferinde kendimizi bir adım öteye atmak için çabalıyoruz.

evet doğaçlamayı seviyorum. şarkıların bazı yerleri doğaç bazı yerleri planlanmış melodilerle oluşturulmuştur. ilgine teşekkürler :)

üstteki 3 ü GT-8 ise tonlar iyi ben alttakilerin tonlarından hiç hoşlanmamıştım. Doğru diyorsun. 500ytl lik bir prosesörden de Mesa road king II performansı beklememem gerekiyor. Buna rağmen bu cihazın tonları iyi. Senelerce kullanılır. En azından bi lambalı alana kadar.

Kayıtlara bir sözüm yok. Kayıtlar gayet iyi. Böyle kayıt elde ediliyorsa ben de alacağım bu ses kartından.

Gitar ne kullanıyorsun merak ettim doğrusu.

Yeni bestelerini ben şahsen bekliyorum. Kaç tane böyle dinleyicin var bilmiyorum ama ben takipçinim =)

Geri