Emre Yılmaz

genç bir işadamına
şeytanın fısıldadıkları
isimlerinde 2 kitaba sahip yazar. bol okumuş, bol gezmiş hafiften narsist olduğundan şüphe ettiğim, en sevdiğim türk yazar olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim kişi.

kadınlara, erkeklere, huzur ve mutluluğa, paraya, zenginliğe, aşka, topluma dair pek fazla şey söylemiş kitaplarında. görüşlerinin çoğuna katıldığım ender kişilerden biri… azıcık hin üstelik biraz da tutarsız ve sanirim bu sempatimi arttırıyor.

şeytanın fısıldadıkları’ndan birkaç örnek;

kadın ne ister? ne mi ister?
hepsini ister. ve ayni anda.
peki erkekler ne ister?
hem sevgili karıları hem de haremleri olsun isterler.

kadının çapkınına o***** derler. erkeğin o*****suna ise çapkın.

iş dünyasında doğruyu söylemek aptallıktır, siyasette suç, sosyetede ise terbiyesizliktir.

sadakat ihanettir.
nasıl mı?
canım çeker ama yapamam.
- yani?
yani sana sadık kalırken kendime ihanet ederim.
- yani?
yani sadakat ihanettir.

beni acıtabilmek için önce nereye vuracağını çok iyi bilmelisin.
nereye vuracağını bilmek için beni çok iyi tanımalısın.
beni çok iyi tanıyabilmek için sevgilim olmalısın.
sevgilim olman için seni çok sevmeliyim.
-yani?
yani seni çok seversem, beni acıtabilirsin.
-eee?
ne ee'si?... ayrılıyoruz.

şeytanın fısıldadıklarını okumuştum..gerçekten iyi idi..kitabı iki kere okumuştum..bi de sanırım 30.basım fln oldu kitabın..ama hiç popüler olmadı..bu daha iyi bir şey..

ben de şeytan'ın fısıldadıklarını okumuştum.arada zekice cümlelerin çıktığı doğru ama bakmayın siz onun asice atıp tutumalarına.bence tanrıyı algılayış biçiminden anlaşılıyor yok sayar gibi görünüp aslında tapındığı.
ve yazdıklarında biçok çelişki bulmuştum.kısaca pekte sevemedim kendilerini.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
skjultlys demiş ki:
ben de şeytan'ın fısıldadıklarını okumuştum.arada zekice cümlelerin çıktığı doğru ama bakmayın siz onun asice atıp tutumalarına.bence tanrıyı algılayış biçiminden anlaşılıyor yok sayar gibi görünüp aslında tapındığı.
ve yazdıklarında biçok çelişki bulmuştum.kısaca pekte sevemedim kendilerini.

eh şey... çelişki olması doğal... adam tutarsızlığı savunuyor zaten :roll:

Geri