Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

merhaba arkadaşlar hard rock için 4 telli gitarlar önere bilrmisiniz not:en fazla 1000 tl ye çıkabilirim şimdiden teşekkürler

Bir konuda yardımızı isteyecektim. line 6 x3 live processor, elektro gitar, vokal ve bass gitar için yazılmıs hazır tonlar vardı. aynı şekilde hd 500 de mevcut mu bu tonlar. yani hd 500 de aynı sekilde bass gitar ve vokal için uygun mu, yoksa hd 500 sadece elektro gitar için mi üretildi? yardımınız için simdiden teşekkür ederim.

Kenarda öylesine bekleyen cort actionı perdesize çevirttiğim için tam anlamıyla ortalama bir şey arıyorum. Daddarioda karar kılmış gibiydim fiyatı falan iyiydi, ama ernie balla bir sempatim var. Rotosoundun da adını çok duydum öyle kaldım ortada. Kullandığın varsa al veya alma diyeceğin var mıdır hocam?

Malesef flat tel kullanmaktan pek hoşlanmadığım için kişisel bir öneride bulunamayacağım. Ama madem öylesine duran bir perdesiz, çok pahalı olmayıp içinize sinecek bir set tel ile giriş yapabilirsiniz. Baktınız hoşunuza gitti ondan sonra işin detayına dalarsınız.

Aynen bende yahu. Halfwound daha bir hoş oluyor gibi sanki.
Bir dönem "traşlı tel" diye çıktı flatwound mevzuusu insanlarda diğer teller tuşeye zarar verir yargısı vardı. Evet verir fakat, ya çok sert "bend" yaparsanız ya da çok uzun zaman sonra. Şu ana kadar 1 tane basımda ufak bir tesfiye istemişti o kadar. Flatwound, precison bir perdeli bas da daha tatlı oluyor bence

Ben direk round nikel tonunu seviyorum perdesiz bas da :)

Gerçekten güzel görünüyorlar ama sonlara doğru sanki övmek için biraz kasmışsınız gibi duruyor.
Övmekten ziyade bu gibi enstrümanların Türkiye de tanıtılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ortada ciddi bir emek, çalışma ve yılların tecrübesi söz konusu. Birçok popüler marka dışında, ülkemizde bas gitar bulmak eskiden imkansızdı. O dönemi yaşamış bir basgitarist olarak, merak ettiğim enstrümanları bir türlü, bırakın elde etmeyi göremedim bile. Şimdi bulunca biraz üzerine gidilmesinde zarar olmadığını düşünüyorum. Bu baslara gelince, zaten övülmesi yada övülmemesi farketmez, gelip görebilirsiniz, elimde bazı modeller mevcut, sipariş vererek alabilirsiniz.Yani memnun kalırsanız almak isteseniz bile yapılması gerekir büyük ihtimalle. Çok fazla detay sözkonusu olan profesyonel baslardır ve bence basçıların yararına olacak fiyat aralığı ve kalitesi ile burda olması belki de aradığı soundu bulamayan birçok basgitaristin aradığını bulmasına vesile olacak.

Övmekten ziyade bu gibi enstrümanların Türkiye de tanıtılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ortada ciddi bir emek, çalışma ve yılların tecrübesi söz konusu. Birçok popüler marka dışında, ülkemizde bas gitar bulmak eskiden imkansızdı. O dönemi yaşamış bir basgitarist olarak, merak ettiğim enstrümanları bir türlü, bırakın elde etmeyi göremedim bile. Şimdi bulunca biraz üzerine gidilmesinde zarar olmadığını düşünüyorum. Bu baslara gelince, zaten övülmesi yada övülmemesi farketmez, gelip görebilirsiniz, elimde bazı modeller mevcut, sipariş vererek alabilirsiniz.Yani memnun kalırsanız almak isteseniz bile yapılması gerekir büyük ihtimalle. Çok fazla detay sözkonusu olan profesyonel baslardır ve bence basçıların yararına olacak fiyat aralığı ve kalitesi ile burda olması belki de aradığı soundu bulamayan birçok basgitaristin aradığını bulmasına vesile olacak.
yoyoyoo ben de tanıtılmasından çok memnunum. Çok fazla ayar çok fazla model var güzel değişik renkler falan da var hatta. Ne bileyim 19-17 mm olayı, iki askı yeri olması -tabi ki çok güzel ama- biraz yapay, abartı durmuş diye dedim. Elinize sağlık genel olarak.

yoyoyoo ben de tanıtılmasından çok memnunum. Çok fazla ayar çok fazla model var güzel değişik renkler falan da var hatta. Ne bileyim 19-17 mm olayı, iki askı yeri olması -tabi ki çok güzel ama- biraz yapay, abartı durmuş diye dedim. Elinize sağlık genel olarak.
Selam öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Fakat 17mm,19mm olayı birçok bas gitarist için büyük önem taşıyor.Özellikle slap çalarken birçok basçı fiziksel olarak iri ellere sahipse 19mm tel aralığını tercih ediyor.arada 2mm fark var gibi görünse de işin içine 5 ya da 6 tel girdiğinde o 2mm ler artıyor ve çalınması zor bir bas gitar haline gelebiliyor.Custom basgitar yaptırmanın asıl amacı fabrikasyonlarda bulamadığın özellikleri yapabilmek. Aynı şekilde elleri küçük olan basgitaristler için de geniş tel aralıkları ızdırap olabilir.Çünkü malum enstrüman genel olarak zaten büyük, bir de geniş tel aralığı ile lüzumsuz parmak açmaya çalışmak dert olur. 2 askı pinine gelince, bilmiyorum headless hiç çaldın mı ama tamamen farklı bir ergonomik durum sözkonusu.aletin tamamen doğası farklı bu yüzden o 2 askı pini çok önemli.Tabi bu yazdıklarım, enstrümanıyla çok uzun zaman geçiren basçıları daha çok ilgilendiriyor.Mesela enstrümanın dengesi kadar bu dengeyle birlikte hafifliği de çok önemli.Uzun süre sahnede kalan ve ağır basgitar yüzünden boyun fıtığı olmuş meslektaşlarım var. Sadece hafiflik değil, dengeli olmalı.Yani gövde ve sap arasında ağırlık farkları çok fazla ise, neck diving denen durum ortaya çıkar.Yani bas hafif bile olsa gövdeden daha ağır bir sap aşağı basar.Yani o sapın ağırlığı sol ele biner ve uzun sahnelerde sakatlanmalara bile sebep olabilir. O yüzden profesyonel bir enstrümanda bu saydığım detaylar olmalıdır.Yoksa fabrikasyon bir çok marka var.Bu gibi detaylar aranmıyorsa onlar tercih edilebilir.

Bu konuyu tekrar uplayayım bari bir soruyla. Kendinizi nasıl motive ediyorsunuz hevesiniz kaçtığında? Oturup şu şarkıyı çalayım neşeleneyim olayı pek yok malum.

Geri