Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

arkadaşlar buraya yazmam daha uygun olru herhalde:

elimde warwick bas gitar var. hem de streamer serisi. streamer lx 4. bunu satıyorum. istediğim en son fiyat 1000 dolar. bu fiyatın bu ba siçin son derece uygun olduğunu düşünüyorum. kaçırılmayacak bir fiyat. düşünenler özel mesaj atabilir.

Merhaba,
Yakın bir zamanda Hartke Kickback 10 alacağım. Bu amfiyi, gelecekteki konserlerimde monitör olarak kullanmayı planlıyorum. Sahne işlerine bir an önce atılmak ve bir profesyonel olmak istediğim için, monitör olayını organizasyonun insiyatifine bırakmayı doğru bulmuyorum. Miksere ise, monitörümden mikrofon ile bağlanmayı planlıyorum.

Sizce bunun için en iyi mikrofon hangisidir?

Saygılar,
U.

Bence oldukca dogru bir karar bende bir kac kere sahnede monitor olarak behringer amfiler kullandım her ne kadar karaktersiz amfiler olsada işe yarıyorlar mikrofon olayında ise sanırım shure un enstrüman mikrofonları oldukca iyidir

Performans kriterine göre SM57 çok iyi gidiyor istatistiklerime göre :) Bir de fiyat/performans açısından en iyi olanı bulmak istiyorum...

Teşekkür ederim,
U.

Shure Beta57 de çok daha iyi bir seçenek olabilir :) SM57nin vahşi midleri biraz kontrol altına alınmış olur, kabininin özelliğine göre daha fazla tiz de elde edebilirisin...

Jemokan demiş ki:
öncelikle herkeze merhabalar arkadaşlar ben yeni bir bass gitar almayı düşünüorum 1 milyar kadarda para ayırabilirim bu fiyata önerebileceiniz gitarlar varsa benimle paylaşabilirmisiniz bide fenderle music man di sanırım onlar hakkında daha fazla bilgisi olan varmı ???

musicman`in stingray ve sterling modelleri, piyasadaki enstumanlar arasinda acik ara ile en iyileri. bu aletlerin amerikadaki satis fiyati $1200 civarinda. turkiye`den alirken $1700-1800 arasi makul fiyat sayilabilir. pazarlik ederken ipucu olarak aklinda bulunsun; "yarisi pesin, geri kalani iki taksit" uygulamasini genellikle butun magazalar kabul eder. bol sans:)

arkdaslar forum kuralları konusunda hata yapmısım ozur dılıyorum oncelıkle.şimdi extreme dıe bı marka buldum aranızda kulllanan varmı?ilk baslayanlar içiçn uygun dıe yorumlar wardı.onceden d demısıtm ılk defa bass a gececem.kac watt'lık amfi yeter.procosser hemen almam gerekır mı.yanı kısacası yapmam gerekenlerı bırılerı bana kısaca anlatablr mı temasa gecebılcek arkdslar olursa mail adresımı vereblrım forum kurallarına ters degılse...saolun :eek:

KorayE demiş ki:
Shure Beta57 de çok daha iyi bir seçenek olabilir :)

katılıyorum SM57 frekans arallığı high mid ve tizlerde gezinen, en iyi sonucu tiz gitar tonlarında ve bağlamada veren bir enstruman mikrofonudur. Beta57 görece biraz daha low lara iner. Ancak burda da karşılaşacağın sorun şudur.

20hz-140hz arası frekansları da mixere yollamak için amplinin line out'unu kullanman gerekebilir. Aksi durum da low mid yoğunluğu yüzülden bas seslerde "vurup geçme" etkisi yerine "yayılma ve dolayısıyla uğuldama" sorunu yaşabilirsin. Bir de çalıştığın mekanda sub bass kabinler varsa yeterli alt frekans gönderemeyeceğin için daha da kötü bir ton çıkarabilirsin.

Benim önerim Shure Beta 52A, ve yanında tiz karakterli bir mikrofon (SM57) olabilir. Beta52A lar hem kick hem de bass enstruman mikrofonu olarak geçer. Ben kullanıyorum çok da memnunum. Ve ya Beta52A ile bas, low frekansları, line Out ve ya DI ile orta ve tiz frekansları mixere yollayıp iki kanalı blend de yapabilirsin.

Merhaba arkadaşlar, ben 5-6 senedir gitar çalıyorum. Epey zamandır içimde ukte olarak kalmış bas gitara geçmeye karar verdim. Çaldığım grupta tarz olarak soft rock yapıyoruz (cake,cardigans..), onun dışında bol chorusla erkan oğur-ebow vari sololar atmak istiyorum. Bas,amfi ve efekt aletleri için toplam 600-700 dolar gibi bir param var. Her tavsiyeniz altın değerinde çünkü bas gitar model ve markaları hakkında forumlarda okuduğumdan başka çok fazla fikrim yok. yardımınız için şimdiden teşekkürler.

hasansabbah demiş ki:
Jemokan demiş ki:
öncelikle herkeze merhabalar arkadaşlar ben yeni bir bass gitar almayı düşünüorum 1 milyar kadarda para ayırabilirim bu fiyata önerebileceiniz gitarlar varsa benimle paylaşabilirmisiniz bide fenderle music man di sanırım onlar hakkında daha fazla bilgisi olan varmı ???

musicman`in stingray ve sterling modelleri, piyasadaki enstumanlar arasinda acik ara ile en iyileri. bu aletlerin amerikadaki satis fiyati $1200 civarinda. turkiye`den alirken $1700-1800 arasi makul fiyat sayilabilir. pazarlik ederken ipucu olarak aklinda bulunsun; "yarisi pesin, geri kalani iki taksit" uygulamasini genellikle butun magazalar kabul eder. bol sans:)

çok teşekkürler hasansabbah :)

ibanezk5 demiş ki:
arkdaslar forum kuralları konusunda hata yapmısım ozur dılıyorum oncelıkle.şimdi extreme dıe bı marka buldum aranızda kulllanan varmı?ilk baslayanlar içiçn uygun dıe yorumlar wardı.onceden d demısıtm ılk defa bass a gececem.kac watt'lık amfi yeter.procosser hemen almam gerekır mı.yanı kısacası yapmam gerekenlerı bırılerı bana kısaca anlatablr mı temasa gecebılcek arkdslar olursa mail adresımı vereblrım Forum Kurallarına ters degılse...saolun :eek:

valla arkadaşım ben bir basçı olarak şunu söyleyeyim...eğer elinde iyi bir bas gitar alacak kadar para yoksa biriktir çünkü bas iyi olmazsa sende sıkıntı yapar...ki ben bas giitarda ibanez in 1 numara olduğunu düşünüyorum ;) bu arada basçı olacağın için seni şimdiden tebrik ediyorum...gitarın babasıdır kendileri ;) başarılar

öncelikle merhaba. şu ana kadar bu foruma hiç mesaj atmadım ama bayadır takip ediyorum. benim bi sorum olucak. bende musicman bongo var. gerçekten çok güçlü bir bas.iyi konserlerde pek sorun olmuyo amfiler sağlam olduğu için. ama küçük barlarda çok çekiyorum. amfiyi ve sistemi şişirmemek için hep tonumdan ödün veriyorum ve çoğunlukla buda işe yaramıyo. bana önerebileceğiniz sağlam bi dibox preamp vs. modeli varmıdır ben mxr bi modelini duydum ama maselef bulamadım istiklalde bi dükkanda satılıyomuş ordada kalmamış.sipariş etmekde istemiyorum çünkü deneyip beğenmeme ihtimalim var.daha önce bu modeli deneyen yada başka bi model önerecek biri varsa çok sevinirim. hepinize iyi günler saygılar.

öncelikle merhaba. şu ana kadar bu foruma hiç mesaj atmadım ama bayadır takip ediyorum. benim bi sorum olucak. bende musicman bongo var. gerçekten çok güçlü bir bas.iyi konserlerde pek sorun olmuyo amfiler sağlam olduğu için. ama küçük barlarda çok çekiyorum. amfiyi ve sistemi şişirmemek için hep tonumdan ödün veriyorum ve çoğunlukla buda işe yaramıyo. bana önerebileceğiniz sağlam bi dibox preamp vs. modeli varmıdır ben mxr bi modelini duydum ama maselef bulamadım istiklalde bi dükkanda satılıyomuş ordada kalmamış.sipariş etmekde istemiyorum çünkü deneyip beğenmeme ihtimalim var.daha önce bu modeli deneyen yada başka bi model önerecek biri varsa çok sevinirim. hepinize iyi günler saygılar.

ben de cort action var. cortun üst modellerinde gördüğüm aktif gitarların tonlarına bayıldım. aktif bir manyetik takabilme olanağım var mı? aktif manyetikler pil olmadığı zaman pasif olarak kullanabiliniyor mu? aktif manyetiklerin fiyatları nelerdir? slaplerde başarısı nedir?

Aktif manyetik takabilirsin. Pili bittiğinde ses alamazsın, pili değiştirmek gerekir. Manyetik olarak EMG tavsiye ediyorum. Modeline göre değişir ama benim beğendiğim 250$ civarında. Slap tekniğiyle çalarken daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

Geri