Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

bence bassı bir dene önce denemeden sakın alma! ve denediğinde istediği fiyatın karşılığını veren bir gitar olduğunu düşünüyorsan istediğin ton o gitardaysa tereddüt etmeden al

thebigredmonster demiş ki:
arkadaşlar ben yeni bass gitar almak istiyorum tanıdığınız güzel iyi bass gitarları olna bir yer var mı?

Anladığım kadarıyla Manisada oturuyorsun bu yüzden de istediğin gibi bir bass gitar bulmakda zorluk çekiyorsun. Eğer; İstanbul Ankara ya da İzmir gibi büyük şehirlere gelme şansın olursa, bütün müzik marketleri gez, büyük ihtimalle istediğin gibi bir gitar bulabilirsin. Büyük şehirlere gelme gibi bir imkanın yoksa bütcen dahilinde, internetten alabileceğin bütün gitarları listele ve mümkünse bunlar hakkında yazılan bütün olumlu olumsuz yorumları incele ve ses kayıtlarına netten ulaşmaya çalış. Böylece kendine en uygun gitarı denemeden bulabilirsin. Ayrıca seçtiğin gitarı netten sipariş vererek ayağına kadar getirebilirsin. Bütceni ve ne tarz sound dan hoşlandığını paylaşırsan sana burdan yardımcı olabilirim ;) sevgiler,saygılar

calis demiş ki:
Arkadaşlar bir tane arkadaşım bass gitara başlıcak 350 ytl civarı bütçesi var önerebilceğiniz bass gitar+amfi markları nelerdir ?

Eğer arkadaşın bassa yeni başlıyacaksa ilk etapta anfi almasına gerek yok. Bütün parasını bass gitara yatırması onun için daha yararlı olur. Bunun dışında 350 YTL ye alınacak sıfır bir bass gitar yerine, ikinci ele yönelirse elindeki bütceyle daha iyi bir gitar edinmiş olur. Cort un C serisi o fiyat aralığında iyidir ama dişini sıkıp 50 YTL daha biriktirebilirse yamaha RBX 374 de bulabilir. Ama cort alması daha iyi olur, çünkü elden çıkarması diğer gitarlara göre daha kolaydır zamanla ne istediğini anladığı zaman ister istemez ilk gitarı elden çıkarır çoğu kişi o yüzden ikinci el bir cort en mantıklısı ;)

Mack-Yack demiş ki:
calis demiş ki:
Arkadaşlar bir tane arkadaşım bass gitara başlıcak 350 ytl civarı bütçesi var önerebilceğiniz bass gitar+amfi markları nelerdir ?

Eğer arkadaşın bassa yeni başlıyacaksa ilk etapta anfi almasına gerek yok. Bütün parasını bass gitara yatırması onun için daha yararlı olur. Bunun dışında 350 YTL ye alınacak sıfır bir bass gitar yerine, ikinci ele yönelirse elindeki bütceyle daha iyi bir gitar edinmiş olur. Cort un C serisi o fiyat aralığında iyidir ama dişini sıkıp 50 YTL daha biriktirebilirse yamaha RBX 374 de bulabilir. Ama cort alması daha iyi olur, çünkü elden çıkarması diğer gitarlara göre daha kolaydır zamanla ne istediğini anladığı zaman ister istemez ilk gitarı elden çıkarır çoğu kişi o yüzden ikinci el bir cort en mantıklısı ;)
abi ısınamadım cortlara bi türlü hangi basçıyı görsem şikayet ediyo.yamaha daha iyi gibi sanki :)

halilpazarlama demiş ki:
Mack-Yack demiş ki:
calis demiş ki:

abi ısınamadım cortlara bi türlü hangi basçıyı görsem şikayet ediyo.yamaha daha iyi gibi sanki :)

cortun bass larını bende sevmem :D zamanında bende yamaha kullandım ama cortu elden çıkarması daha kolay zaten 350 YTL ye alınan bir bass gitarı elinde sonunda değiştirme gereği duycak. İdareten ve evladiyelik bir bass gitar için en az 1500 YTL yi gözden çıkarmak gerek.

yok hocam oyle deme ya bende (hani 1 yıl anca dolmadı bile) yeni sayılırım her neysede benım gitar 150 dolarlık kıytırık sandıgım bır jazz kasa bas gitar ama tonu inanmıycagım kadar iyi çıktı ben ne diyim örnegin 500 dolarlık wahsburn ve bilimum cort lada çalmış denemiş bir adam olarak kendi gitarımın tonuna gün ve gün hayran olmaktayım kısacası marka takıntısına gerek yok hiç umulmadık gitarlardanda çok iyi tonlar gelebılıyor bide benım tavsıyem ucuz gitar alıncaksa jazz kasa alınmasıdır çünkü diğer tip gitarlar hafifleştirilmeye ufaltılmaya çalışıldıgı için genelde ton açısından istenilen performansı vermeye biliyor sonuç olrakdan gitar alıcak kişi elinden geldigince çok gitar denemeledir hiç ummadıgı bir gitardan çok iyi bir sonuç alabılır

Başlık gereksiz ve sataşma içeren mesajlardan temizlenmiştir. Lütfen bu forumun bir bilgi alışveriş ortamı olduğunu unutmayalım, gereksiz mesajlarla kirliliğe neden olmayalım....

moderatörlere selamlar, başlıkta ufak bir hata var bence

Bas / Bas Gitar Ekipmanı Hakkında Her Şey

yerine

Bas Gitar/ Bas Gitar Ekipmanı Hakkında Her Şey

olması Türkçe kullanımı olarak daha doğru sanki:D

ha sığmıyorsa şöyle deneyelim

Bas Gitar ve Ekipmanı Hakkında Her Şey

çok mu takıntılıyım?

arkadaşlar ben bas gitara 6-7 ay kadar önce başladım kırık dökük bi sunrise bass aldım:)) öss derdi olduundan fazla uğraşamadım
ama yaz geldi öss derdi bitti ve kendimi tamamen bass a vermek istiyorum ama piyasa hakkında fazla bilgim yok

benim istediğim duncan patterson (anathema nın ex -bassçısı) un yakaladığı tonlarda (özellikle pentecost albümü) bir bass gitar.bunun içi ne tür ekipman lazımsa almaya hazırım çünkü o hafif metalik dolgun ses beni büyülüyor hatta bunu bir arkadaşa sordum hafif distortion lu bir bass tonu demişti.

bu tonu en iyi elde etmek için ne tür bi bass almalıyım ve yanında ne tü ekipmanlar olmalı.saygılar....

IntoForever-SS-6-4-5_16.JPG

sizce bu nasıldır bilgisi olan var mı

B.C Rich Beast, burada şeklinden başka bir şey anlaşılmıyor, BC'nin belli bir seviyeden sonraki basları gayet güzel ancak aşağısı da bir o kadar kötü. En azından şimdiki NT serisinden falan olursa tercih edilebilir gayet hoştur.

arkadaşlar aklımda esp forest b gitar var tonları hakkında' klavyesi vs hakkkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim ve tabiki fiyatı tam olarak ne kadar?? verceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

arkadaslar!size bir sorum olcak! BARTOLİNİ BC4CBC-T bass manyetik almam lazım ama bulamıyorum..nereye bakayım??yurt dışında var ama nasıl olur ne yapmam lazım bilmiyorum..türkiyede satan yer yokmudur?yardımıcı olursanız çook sevinirim..

Geri