Thomann'dan Alışveriş

abi valla bir ara almanca yazacaktım bir şeyler de vazgeçtim, paket de sağ salim ulaştı zaten 1 haftada, sağolsunlar taş gibi paketlemişler. konuşmasak da olur :D

Beyler bir sorum olacak
icon_smile.gif

Ben harley benton v30 kabin ve kablo siparişi verdim ama kargo yöntemi seçeneği filan var mıydı hiç dikkat etmedim?

Bir de sipariş takibi nereden yapıcaz? Bir şey gözükmüyor. Sipariş onaylanınca mı görücez?

Tecrübeli arkadaşlar bir baksın lütfen. Bu bana ne zaman gelir? Evimin önünde postane var ama orayla bir bağlantısı olacak mı acaba merak ediyorum?

Germany (Yurt Disi)/- - 15/07/2015 14:48:00 Receive item from customer (Otb)
Germany (Yurt Disi)/- - 16/07/2015 06:29:00 Receive item at office of exchange (Otb)
Germany (Yurt Disi)/- - 16/07/2015 07:38:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
Turkey/- - 22/07/2015 08:14:59 Receive item at office of exchange (Inb)
-/- - 22/07/2015 11:19:17 Send item to customs (Inb)
İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 22/07/2015 11:19:17 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 22/07/2015 13:39:24 Gümrükten Çıktı
İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 22/07/2015 15:18:34 PTT İşyerine Sevk Edildi
İSTANBUL(AVR)/ARNAVUTKÖY İSTANBUL KİM 22/07/2015 16:19:21 Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
İSTANBUL(AVR)/ARNAVUTKÖY İSTANBUL KİM 22/07/2015 21:49:21 PTT İşyerine Sevk Edildi

Çok ilginç bi şey geldi başıma. Bi şey almayı düşünüyorum thomann'dan. Bi deneyeyim dedim paypal mı yoksa direkt kredi kartı mı ucuza geliyor diye. Neyse paypal'a baktım çıktım. Kredi kartına girdim, kart numaralarını, her şeyi girdim. cep telefonuna gelecek olan şifre ekranı açıldı. zaten bu ekrana kadar TL bazındakaç lira çekeceği gözükmüyor. Girdim baktım paypal'dan avantajlıymış. İptale bastım.

Ertesi gün mailime bi girdim. Adamlar benim aleti paketlemiş, kargoya verilmiş. tracking number bile var. Şok oldum. Direkt bankanın internet şubesine girdim, acaba ödedim mi diye şüphelendim. Para falan çekilmemiş karttan. Adamlar fatura bile kesmiş. Sonra bi müşteri temsilcisine "bacım siz napıyonuz ben para mara ödemedim?" diye mail attım. Cevap bekliyorum. Tek kuruş ödemeden alet alcam utanmasam yani. İlginç.

Çok ilginç bi şey geldi başıma. Bi şey almayı düşünüyorum thomann'dan. Bi deneyeyim dedim paypal mı yoksa direkt kredi kartı mı ucuza geliyor diye. Neyse paypal'a baktım çıktım. Kredi kartına girdim, kart numaralarını, her şeyi girdim. cep telefonuna gelecek olan şifre ekranı açıldı. zaten bu ekrana kadar TL bazındakaç lira çekeceği gözükmüyor. Girdim baktım paypal'dan avantajlıymış. İptale bastım.

Ertesi gün mailime bi girdim. Adamlar benim aleti paketlemiş, kargoya verilmiş. tracking number bile var. Şok oldum. Direkt bankanın internet şubesine girdim, acaba ödedim mi diye şüphelendim. Para falan çekilmemiş karttan. Adamlar fatura bile kesmiş. Sonra bi müşteri temsilcisine "bacım siz napıyonuz ben para mara ödemedim?" diye mail attım. Cevap bekliyorum. Tek kuruş ödemeden alet alcam utanmasam yani. İlginç.

Ticaret bu, anında çektiler belki de henüz görünmüyor belki, kim bilir?

Ticaret bu, anında çektiler belki de henüz görünmüyor belki, kim bilir?
üstad ben şifreyi girmeden mümkün değil bankanın onay vermesi. ha öyle bi onay verildiyse bankanın suçu olur. şimdi baktım ben şifreyi girmeden provizyonda bekleyen işlemlerde harcama görünüyor. çok ilginç gerçekten. neyse netleşir pazartesi sanırım.

kabaca bu şu demek: kartım çalınsa, bilgiler girilerek alışveriş yapılsa, cep telefonuna gelecek şifreye ihtiyaç yok. olacak iş değil.

üstad ben şifreyi girmeden mümkün değil bankanın onay vermesi. ha öyle bi onay verildiyse bankanın suçu olur. şimdi baktım ben şifreyi girmeden provizyonda bekleyen işlemlerde harcama görünüyor. çok ilginç gerçekten. neyse netleşir pazartesi sanırım.

kabaca bu şu demek: kartım çalınsa, bilgiler girilerek alışveriş yapılsa, cep telefonuna gelecek şifreye ihtiyaç yok. olacak iş değil.
Benim başıma da benzeri geldiydi. Gitar elime ulaştı. 1 hafta sonra banka hesabıma gitarın tutarı geri iade edilmişti thomanndan.

Marshall DSL40C almak istiyorum bu arada thomanndan fakat 30kg sınırının üstüne çıkıyor toplam ağırlığı. Kargolanmadan önce hoparlörünü söktürüp sadece amfiyi yollasalar 2-3 gün sonrada hoparlörü kargolayamazlar mı acaba :) Mail atarak soracaktımda ingilizcem yetmedi okadarına :p

Benim başıma da benzeri geldiydi. Gitar elime ulaştı. 1 hafta sonra banka hesabıma gitarın tutarı geri iade edilmişti thomanndan.

Marshall DSL40C almak istiyorum bu arada thomanndan fakat 30kg sınırının üstüne çıkıyor toplam ağırlığı. Kargolanmadan önce hoparlörünü söktürüp sadece amfiyi yollasalar 2-3 gün sonrada hoparlörü kargolayamazlar mı acaba :) Mail atarak soracaktımda ingilizcem yetmedi okadarına :p

Eee ? Gitara ne oldu peki ? Şu geldi aklıma:

Thomann sahibi vs Thomann müşteri işleri

Son düzenleme:
Geri