Thomann'dan Alışveriş

Evet... Gümrükten geldim. İstanbuldaki çok zeki memurlarımız kargo ücreti ayrı olarak faturada yazmasına rağmen eşşeklik edip faturaya dahil sanmışlar ve paketi gümrüğe yollamışlar. Allahtan ilimdeki memurlar anlayışlılar da işimizi öyle böyle hallettik. Durumu farkedip normal şekilde vergilendirdiler. 760 civarı bir vergi ödedim bilginiz olsun. Herhalde uğraşmak istemiyorsanız kargo dahil 150 euro'yu aşmayacak şekilde alışveriş yapmalısınız. İş bilmezler, keyiflerine göre iş yaparlar, hizmet edicez diye akılları çıkar... Klasik.

Evet... Gümrükten geldim. İstanbuldaki çok zeki memurlarımız kargo ücreti ayrı olarak faturada yazmasına rağmen eşşeklik edip faturaya dahil sanmışlar ve paketi gümrüğe yollamışlar. Allahtan ilimdeki memurlar anlayışlılar da işimizi öyle böyle hallettik. Durumu farkedip normal şekilde vergilendirdiler. 760 civarı bir vergi ödedim bilginiz olsun. Herhalde uğraşmak istemiyorsanız kargo dahil 150 euro'yu aşmayacak şekilde alışveriş yapmalısınız. İş bilmezler, keyiflerine göre iş yaparlar, hizmet edicez diye akılları çıkar... Klasik.
Benim son 1 aydaki 2 siparişimde de aynı şekilde kargoyu vergilendirdiler ama toplamda 150euro altındaydı, 960TL civarında ödedim uğraşmadım, durduk yere 400TL fazladan almışlar

Ayın 18'inde 600 euroluk bir sipariş verdim, ayın 19'unda sipariş işleme alındı, a.tr belgesi için bana mail üzerinden ulaştılar ve gerekli bilgileri istediler. Türk olduğum için Türk bir müşteri temsilcisi ile iletişime geçirdiler. Ayın 22'sinden beri enstrümanlar export parcel center'da gözüküyor. Ptt takipte de teslimat sürecinde yazıyor. Bakalım ileride ne gibi baş ağrıları beni bekliyor...
Bu sabah Almanya'dan İstanbul'a ulaşmış görünüyor, PTT takipte de Ankara'ya doğru transfer sürecinde olduğu görünüyor. Daha herhangi bir ücret yansımamış. Hâlâ bekleyiş içindeyim, bakalım neler olacak.

Benim son 1 aydaki 2 siparişimde de aynı şekilde kargoyu vergilendirdiler ama toplamda 150euro altındaydı, 960TL civarında ödedim uğraşmadım, durduk yere 400TL fazladan almışlar
Bu da ayrı bi çakallıkmış... Hayret ediyorum... Şu bir Avrupa ülkesinde olsa memurun mmaum yerinden kan alırlardı herhalde... Ne güzel ülkeyiz ya.
27 Şubat'ta Thomann'dan sipariş vermiştim gelen üründe sorun olduğu için iletişime geçtim 23 Mart'ta yeni ürün yolladılar, Thomann invoice içerisine gümrük ücreti almayın diye not düştü aşağıya ekliyorum;
"Delivery free of charge - Taxes and Duties already paid.PLEASE DON´T CHARGE ANY ADDITIONAL FEES/TAXES FOR THIS REPLACEMENT DELIVERY, AS OUR CUSTOMERALREADY PAID IMPORT DUTIES WITH THE INVOICE MENTIONED ABOVE!"

ürün 5 Nisan'da gümrüğe girdi ve bu nota rağmen gümrük 475 lira vergi çıkarttı. İşinde gücünde olan vatandaş mağdur olurken kimbilir kimlere göz yumuyorlardır. Kokuşmuş bir düzen!

Son düzenleme:
IMG_7129.jpeg

Forumdan son yazılanları okuyup 130,25 + 30 Euro kargosu olan bir gitar siparişi verdim. Önceden aldığım kargosuyla toplam 150 euroyu aşmayan tüm siparişlerim sorunsuz gelmişti, ama şu an ürünüm Başakşehir Gümrük Ambarı şubesinde görünüyor. Tam da araya bayram girdi, şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Tuzla’dan oraya gitmek tam bir eziyet.

165274 eklentisini görüntüle
Forumdan son yazılanları okuyup 130,25 + 30 Euro kargosu olan bir gitar siparişi verdim. Önceden aldığım kargosuyla toplam 150 euroyu aşmayan tüm siparişlerim sorunsuz gelmişti, ama şu an ürünüm Başakşehir Gümrük Ambarı şubesinde görünüyor. Tam da araya bayram girdi, şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Tuzla’dan oraya gitmek tam bir eziyet.
Gümrüğe gelin diye bir yazı geldimi, ya da mail vs. Gelmediyse neden gideceksiniz
Bekleyin çıkar gümrükten. veya telefonla sorun ne oldu diye

Gümrüğe gelin diye bir yazı geldimi, ya da mail vs. Gelmediyse neden gideceksiniz
Bekleyin çıkar gümrükten. veya telefonla sorun ne oldu diye
Dün itibariyle ptt'den "İçeriğinde gümrüğe tabii eşya olduğu için ambarımıza alınmıştır kolinin 20 gün bekleme süresi olup bu süre içerisinde bizzat aşağıdaki adrese gelmeniz gerekmektedir" diye yazı geldi bu pazartesi açık mı bilmiyorum yarın verdikleri numarayı arayıp açık mı değil mi diye soracağım açıksa gideceğim bakalım.

Dün itibariyle ptt'den "İçeriğinde gümrüğe tabii eşya olduğu için ambarımıza alınmıştır kolinin 20 gün bekleme süresi olup bu süre içerisinde bizzat aşağıdaki adrese gelmeniz gerekmektedir" diye yazı geldi bu pazartesi açık mı bilmiyorum yarın verdikleri numarayı arayıp açık mı değil mi diye soracağım açıksa gideceğim bakalım.
zannedersem ikitelli metro istasyonuna yakın bri yerde burası o zaman çok kolay gidilir metro ve marmarayla

Tam bayram dönemine denk gelmiş tüh

alışverişinizin faturasını basıp yanınızda götürün. kredi kartı ile yaptığınız ödeme tutarını da gösterebilir olun. vergisini hesaplayıp size ürünü verecekler.

Şimdi gümrükten dönüyorum. Faturayı gösterdim he tamam diyip 836 lira gümrük vergisi çıkardılar.

Bayramdan önce verdiğim 2 yurtiçi 2 yurtdışı siparişim de elime geçti... 😬

Merak eden varsa diye belirteyim Aliexpress ve Thomann siparişlerim aynı gün verilmesine ve gümrüğe aynı hafta girmelerine rağmen sorun çıkarmadılar. Aliexpress siparişleri farklı bir gümrüğe gidiyormuş sanırım. Siz yine de aynı hafta sipariş vermeyin nolur nolmaz.

Benim de sipariş gelmişti fakat üründe hasar vardı. Thomann ile bir hafta yazışma sonrasında yenisini göndereceklerini ifade ettiler. Bakalım şimdi de onu bekleyeceğiz. :)

selamlar;
biraz aç gözlü biriyim thomandan maximum kaç gitar şipariş edebiliriz,js22 ve ltd 256 almak gibi bir hyalim vardı 2 tr fiyatlarında çok tuzlu thomanda ltd fiyatına 2 alabildiğimi görünce gözümü karartım.bilen arkadaşlar paylaşırsa ise çok teşekkür ederim.

Geri