Thomann'dan Alışveriş

thomanndan mikrofon premafisi sipariş vermeyi düşünüyorum. Daha önce tecrübe etmiş olan, herhangi bir bilgisi olan arkadaşlar var mıdır? Amfi, kabin almada sıkıntı yok evet. Acaba preamfiye bu radyo aletidir arhadaşım diyen memurla muhattap olur muyum diye endişeleniyorum. Ekstra vergiler falan flan...

thomanndan mikrofon premafisi sipariş vermeyi düşünüyorum. Daha önce tecrübe etmiş olan, herhangi bir bilgisi olan arkadaşlar var mıdır? Amfi, kabin almada sıkıntı yok evet. Acaba preamfiye bu radyo aletidir arhadaşım diyen memurla muhattap olur muyum diye endişeleniyorum. Ekstra vergiler falan flan...
Ben ayın 14ünde SPL Goldmike siparişi verdim, muhtemelen haftaya elimde olacaktır, sorun olacağını sanmıyorum, vergisini ödeyip alıyoruz, yasadışı bir durum yokki neden tepki versinler anlamadım? 2 ay önce de 500 euro'luk buzuki aldım 15 günde kapıya kadar geldi, thomann'ın zaten sipariş aşamasında fiyattan düştüğü vergi farkını kapıda ptt'ye ödeyerek teslim aldım. Thomann çok iyi bir firma, kargonuzun her hareketini an be an takip edip size mail ile bilgi veriyor, gümrükte sorun yaratacak bir ürün olsa size zaten göndermez, kaldı ki bir sürü insan thomann'dan sürekli malzeme alıyor, ptt görevlileri artık thomann'ın müzik aletleri satan ciddi bir firma olduğunu anlamıştır herhalde. yalnız alacağınız her ne ise aynı şeyden iki adetten fazla almamaya çalışın, hatta mümkünse tek alın, o noktada ticaretini mi yapıyorsun diye müdahale edebilirler işte...

başka bir thomann başlığında okumuştum ses kartına radyo muamelesi yapmışlar. Bandrol parası, vs. birşeylerden bahsediyordu. Bu sebepten bir sorayım dedim. Şu sıra bu tarz birşeyler alan var mı diye

Ben bu tür bir ürün almadım hiç. Bilgisayar parçası diye de farklı bir muamele yaparlar mı bilmiyorum onu da bak. Ne zamanın olayı idi acaba? Eskiden saçmalıklar çok sık oluyordu ve bürokrasi ile insanı boğuyorlardı. Artık ürünler kapıya dek geliyor, varsa vergisi falan kapıda ödeniyor.

Ben bu tür bir ürün almadım hiç. Bilgisayar parçası diye de farklı bir muamele yaparlar mı bilmiyorum onu da bak. Ne zamanın olayı idi acaba? Eskiden saçmalıklar çok sık oluyordu ve bürokrasi ile insanı boğuyorlardı. Artık ürünler kapıya dek geliyor, varsa vergisi falan kapıda ödeniyor.
Geçen ay arkadaşım Motu ses kartı, dt770 kulaklık aldı, toplam fiyatta buranın tam yarısına mal etti, hiç de bir sorun yaşamadan teslim aldı. Dediğiniz gibi artık orada görev yapanlar daha bilinçliler ve sistem tıkır tıkır işliyor, kapıya kadar ürününüz geliyor, farkını ödeyip sen sağ ben selamet diyorsunuz :)

başka bir thomann başlığında okumuştum ses kartına radyo muamelesi yapmışlar. Bandrol parası, vs. birşeylerden bahsediyordu. Bu sebepten bir sorayım dedim. Şu sıra bu tarz birşeyler alan var mı diye
Hocam dünkü mesajınızdan sonra merak ettim araştırdım bu radyo muamelesi ve bandrol olayı nedir diye. Cihazı radyoda kullanılabilecek bir alet sandıklarını varsayarsak, Türkiye'de radyolarda kullanılacak sinyal alıp-veren her türlü cihazın Türk Telekom onayından geçmesi gerekiyormuş. Sebebi de askeri haberleşme ve uçak iletişim hatlarına zarar verebilme riskiymiş, böyle bir bilgiyi de sayenizde araştırıp öğrenmiş olduk :)

10 sene kadar önce Almanya'dan Türkiye eşyalarımı getirtim. Kolilerimde iki müzik seti de vardı. Biri aiwa markalı 90-100 EUR'luk bir mini müzik seti, diğeri de ebay'den 50-60€ gibi bir paraya almış olduğum 50W'lık stereo bir Harman Kardon receiver.

Halkalı gümrüğüne müşavirimle gittim. Gümrük memuru kara kaplıyı açtı ve her cihaz için 150 EUR bandrol bedeli istedi. Taşınabilir radyo bandrolü 5-10 EUR gibi bir şeydi. Ancak radyonuzun sapı yoksa bandrol bedeli cihaz başına 150EUR. Vermedim ve cihazlarım devletleştirildi. O Harman Kardon'u hala özlerim arada.

2014'te mevzuat değişti sanıyorum. Herhalde artık %8- %16 gibi bir bandrol bedeli var.

Son düzenleme:
Az önce ilk siparişimi verdim. Öncelikle tercih ettiğim bir durum değil yurt dışı almak. Fazlası ile yurt içi alışveriş yapıyorum. Mantıklı sınırlar dahilinde (Yurt dışı maliyet + %20) her alışverişim yurt içi. İçeriği yazmıyorum 471 Euro'luk bir sipariş. 28.01.2015 21:30 siparişi verdim, paypal ile ödeme yaptım, normal sabit kargoları ile gelecek.

Az önce ilk siparişimi verdim. Öncelikle tercih ettiğim bir durum değil yurt dışı almak. Fazlası ile yurt içi alışveriş yapıyorum. Mantıklı sınırlar dahilinde (Yurt dışı maliyet + %20) her alışverişim yurt içi. İçeriği yazmıyorum 471 Euro'luk bir sipariş. 28.01.2015 21:30 siparişi verdim, paypal ile ödeme yaptım, normal sabit kargoları ile gelecek.

Haydi hayırlısı.

Kardeşler alışveriş sürecim şurada kaldı: Waiting for Customer Confirmation
This order has not yet been commissioned thomann for shipping, because we are still waiting for information or a confirmation from you.

E benim onaylayabileceğim bir buton falan yok ki? Bu ne anlama geliyor yahu anlayamadım gitti. Var mı fikri olanlar?

Kardeşler alışveriş sürecim şurada kaldı: Waiting for Customer Confirmation
This order has not yet been commissioned thomann for shipping, because we are still waiting for information or a confirmation from you.

E benim onaylayabileceğim bir buton falan yok ki? Bu ne anlama geliyor yahu anlayamadım gitti. Var mı fikri olanlar?
Thomann müsteri servisine mesaj yazarak daha açiklayici bilgi edinebilirsiniz.

Satış bölümü komisyonundan stok ile ilgili onay alınıyor, yapabileceğin birşey yok beklemekten başka. Acelesi olan birine göre değil thomann'dan ürün almak. adamlar Almanya'dan direk ptt'ye veriyor, onlar da 15 gün oldu daha yurda sokamadılar cihazımı. bu çağda uçakların kullanıldığı bir dünyada tırla 15 günden fazla kargo bekletmek nedir yahu yazık, 30 euro ödedik bi de bu hizmet için...

Yani süreç benim onaylamamla ilgili değil? Enteresan, yazdıklarına benim onayımı bekliyor gibiler. Mail attım bakalım bekliyorum. Olmadı yarın telefondan ararız icabında o müthiş ingilizcemizle :)

Ben sorunumu çözdüm. Adres olayında sıkıntı varmış. Aradım, ben Almanca konuşmalarını bekliyordum açıkçası. Daha kötüsü çıktı, fransızca konuştular. boncur moncur derken panikledim biraz ama sonra ablamız çıktı ingilizce derdimizi anlattık, nihayetinde kargolanacak bugün ya da yarın.

Geri