Thomann'dan Alışveriş

KDV %20 VERGİ %20 gümrükte sana yansıtılacak bir de ek %20 bir vergi daha var. Kısaca şuan mevcutta ki duruma göre %60 ek ödemen olacak gibi. Bu paraya müşavir ücreti, noter vekalet masrafı, gümrükte karşına çıkacak diğer abuk sabuk masraflar HARİÇ

Kısaca sen 19k ödediğin malına 11.400 Lira kdv ve vergi vereceksin bir de tahmini olarak 5-6 bin lirada noter ve müşavirlik ücreti etti sana 16.400

19.000 + 16.400 = 35.400-TL tahmini olarak yaptığım hesaplama

Hele ki şimdi ki ekonomi bakanı varken ve ekonominin düze çıkması için vergi artışları ve ek vergi getirme politikaları izlenirken hiç kaçarın yok.

Ama sen ver sipariş. Sallama burada ki hiç bir tecrübeyi ve yazılanı.

Ardından gel yaz ama burada ne ödedin ne oldu diye de bize de bilgi olsun.

Ama paşa kardeşim gelip gelişme falan yazma.

Yani yüzlerce mesaj, onlarca sayfa arasında gelip sanki burada ki gümrük memuruymuş gibi one şune bune diye sosruyorsan yazma bir şey.

Adamlar 1 yıldan fazladır %50'ye yakın vergi alanacak diye yazdı. Yazan adama kimse kaale almadı oturup %50 vergi ödeyince haaa böyley oluyormuş dediler.

Bak bir adam ısrarla yazdan beri ek vergi gelecek gelecek dedi adam dedikleri bir bir çıkıyor.

Ha ama tatmin olmadıysan sana yazayım ben. Şuan ki vergi sistemi ile gitara vereceğin para hariç bir 20K daha ödeyeceksin muhtemelen
Birader seni geren veya rahatsız eden nedir? Ben foruma kayıt olalı 5 gün oldu, geldim buraya yorum yazdım. Buradaki insanların tecrübelerine inanmıyorum da demedim, bir arkadaş daha yorum atmış onda da aynı şekilde saçma sapan bir sitem söz konusu. Vergilerle ilgili fiyat artışlarının sebebi sanki benmişim gibi benim üzerime ne geliyorsunuz? Herkeste saçma sapan bir sitem etme ve birbirine önceki konuları okusaydın tavrı hakim. İnsan gibi geçmiş sayfalarda var yazamıyorsanız o sizin kabahatiniz. Anlatmaktan bıktıysan da forumlarda insanlara gelip çatma, karşında insan var.

Birader seni geren veya rahatsız eden nedir? Ben foruma kayıt olalı 5 gün oldu, geldim buraya yorum yazdım. Buradaki insanların tecrübelerine inanmıyorum da demedim, bir arkadaş daha yorum atmış onda da aynı şekilde saçma sapan bir sitem söz konusu. Vergilerle ilgili fiyat artışlarının sebebi sanki benmişim gibi benim üzerime ne geliyorsunuz? Herkeste saçma sapan bir sitem etme ve birbirine önceki konuları okusaydın tavrı hakim. İnsan gibi geçmiş sayfalarda var yazamıyorsanız o sizin kabahatiniz. Anlatmaktan bıktıysan da forumlarda insanlara gelip çatma, karşında insan var.
Güzel abim.

İnsanların sitemi ve yermesi aslında doğrudan seninle bağlantılı olan bir mevzu değil.
Bu başlık altında senin sorduğun soruyu belki milyar defa insanlar sordu.
Verilen cevaplar da hepsi aynı. Hatta insanlar değişen sistem ile yaptıkları alış veriş tecrübelerini nereye ne kadar ödediklerini nasıl bir yol izlediklerini dahi yazdı ayrı başlıkta paylaştı ama yine senin gibi kardeşlerimiz abilerimiz bunları okumak araştırmak bakmak yerine gelip bodozlama aynı mevzuları tekrar tekrar sormaya devam etti.
E şimdi insanlarda sıkıldı be abim benim. Kısaca konu sen değilsin. Yardım istediğin konuda aslında yazılmış ve tecrübelenmiş yüzlerce mesajın olması ama senin bunları okumamış olman.

Benim hatam her şeyi okumadan önce yazmaktı orası ayrı zaten, onu ben de kabul ediyorum. Şu an güncel olarak gümrük müşaviri 6-7bin TL ücret talep ediyor. Gitarın iki katı fiyatından daha fazlaya geliyor zaten her halükarda. Hakan Bey'in göndermiş olduğu başlıktaki olayı okudum ve %46 oranında bir vergi ödediğini söylüyordu mesela fakat şu an oran %65 civarında. Ben ülkede hiç bir zaman her şey 1-2 ay önce kaldığı gibi kalmıyor diye direkt güncel bilgiyi almak için yorum attım. Olan yine biz gitar severlere oluyor. İyi forumlar dilerim herkese.

Canınızı sıkmayın yahu,benden de duymuş olmayında ek vergiler yolda ithalatta 😊

Birde muadili ülke içinde olan her ürün için ek vergi de yolda,kendi sektörümden biliyorum.

Valla hangi yolla alırsınız bilemem de,bütçeniz dahilinde yıllardır söylenen “bugün yarından daha ucuz,alabildiğinizi alın”kavramı artık daha da anlamlı olacak.

Benim için yurtdışından müzik aleti alma işi imkansız artık:( ben hep 2. el pazarlıkla alırdım aldığım ürünler farklı ülkelerde oluyor.Bu yapılanların ekonomik bir izahı yok Türkiyede müzik sektörünün cirosu belli bu ürünlerden alınan vergi Sarayın 1 haftalık harcamasını bile karşılamaz önce paypalı yasakladılar sonra vergiler şimdide başımıza bu çıktı kahretsin.

Canınızı sıkmayın yahu,benden de duymuş olmayında ek vergiler yolda ithalatta 😊

Birde muadili ülke içinde olan her ürün için ek vergi de yolda,kendi sektörümden biliyorum.

Valla hangi yolla alırsınız bilemem de,bütçeniz dahilinde yıllardır söylenen “bugün yarından daha ucuz,alabildiğinizi alın”kavramı artık daha da anlamlı olacak.
Pandemi sonrası elimde avucumda ne varsa sattım. Gitarlarımı amfimi pcmi tabletlerimi star wars koleksiyonumu kısaca paraya çevirebileceğim ne var.

Tek hayalim bir adet Honda Gold Wing almaktı. Canım anam beni hangi saatte doğurmuşsa tam parayı denkleştirdim Rusya Ukrayna savaşı çıktı. Honda motosikletler TR'ye rusya üzerinden geliyormuş. GELMEDİ. Ha geldi ha geliyor ambargolar falan derken. O dönem örnek 300.000-TL olan alet 500.000-TL oldu. Neyse dedim.

Tam sevkiyat ambargo sorunları çözüldü geliyor derken Reis yeniden C.B. seçildi. 500.000-TL olan motor şuan 1.500.000-TL
Bayinin önüne gidiyorum, camdan yansımamı motorla hizalayıp üstüne biniyormuş gibi yapıyorum. Adam kaskta vereyim mi diyor bana bir de🥺

Aynen abi mübarek @solitude71 abim çok yazar bunu. Bugün aldın aldın der yarın daha pahalı olacak.

Pandemi sonrası elimde avucumda ne varsa sattım. Gitarlarımı amfimi pcmi tabletlerimi star wars koleksiyonumu kısaca paraya çevirebileceğim ne var.

Tek hayalim bir adet Honda Gold Wing almaktı. Canım anam beni hangi saatte doğurmuşsa tam parayı denkleştirdim Rusya Ukrayna savaşı çıktı. Honda motosikletler TR'ye rusya üzerinden geliyormuş. GELMEDİ. Ha geldi ha geliyor ambargolar falan derken. O dönem örnek 300.000-TL olan alet 500.000-TL oldu. Neyse dedim.

Tam sevkiyat ambargo sorunları çözüldü geliyor derken Reis yeniden C.B. seçildi. 500.000-TL olan motor şuan 1.500.000-TL
Bayinin önüne gidiyorum, camdan yansımamı motorla hizalayıp üstüne biniyormuş gibi yapıyorum. Adam kaskta vereyim mi diyor bana bir de🥺

Aynen abi mübarek @solitude71 abim çok yazar bunu. Bugün aldın aldın der yarın daha pahalı olacak.

Anlık bizler 😊 Benzer şey benim de başıma geldi. Sanırım herkesin başına gelecek.

kemal sunal.JPG

hayır işin kötüsü yakın zamana kadar hemen al yarın daha pahalı diyordum çünkü hemen almak bir opsiyondu... şimdi alım gücü öyle düştü, fiyatlar öyle uçtu ki hemen alabilmek bir zamanlama tercihi değil başlıbaşına bir bütçe kararı oldu
hani aç ve fakir adama hocam ıstakoz ve havyar yiyeceksen hemen ye, yarın artacak der gibi oluyor şu an

hayır işin kötüsü yakın zamana kadar hemen al yarın daha pahalı diyordum çünkü hemen almak bir opsiyondu... şimdi alım gücü öyle düştü, fiyatlar öyle uçtu ki hemen alabilmek bir zamanlama tercihi değil başlıbaşına bir bütçe kararı oldu
hani aç ve fakir adama hocam ıstakoz ve havyar yiyeceksen hemen ye, yarın artacak der gibi oluyor şu an

Son iki üç aydır ben de hissediyorum hocam bu alım gücü düşüşünü, bordrolu çalışan olarak daha iyi olmayacağını bildiğim için artık ekipman alımı çok zor bizler için. Geçmiş olsun hepimize.

Son iki üç aydır ben de hissediyorum hocam bu alım gücü düşüşünü, bordrolu çalışan olarak daha iyi olmayacağını bildiğim için artık ekipman alımı çok zor bizler için. Geçmiş olsun hepimize.
Gitarını - ekipmanını göster gibi başlıklar altındaki mesajlar azaldı epey. Sıfırını geçtim, kaliteli eski bir model güzel gitar alayım derseniz onların da fiyat uçtu. Reverb fiyatları bile katlandı.
RG550, Hello Kitty gitarların bile koleksiyonluk olduğu bir piyasa şu anki.

selamlar, eğer fırsatınız varsa yurtdışından 2.el ürün almanız çok daha mantıklı olacaktır. yurtdışı adresi olması büyük avantaj olur, kargo gümrük durumlarını bilmiyorum.

genelde isveçten blocked.se den alışveriş yapıyorum eskiden yarı fiyatınaydı, TL değer kaybına rağmen gayet alınabilir seviyede.

basit bir örnek vereyim

pazarlıkta gayet yapılabiliyor hadi yapmadınız.
kr güncel kur : 2,43 x 16.990 kr = 41.285 TL

TR fiyatlarını biliyorsunuz.

şu kaynakta epey site mevcut belki birilerine yardımcı olur.

Valla üzüldüm,Yeşilçam tadında anlatmışsın.

Valla üzüldüm,Yeşilçam tadında anlatmışsın.
Abiiim bak yukarda allah var. Yeminle neredeyse her gece honda motor siteye giriyorum bir bakıp öyle uyuyorum. Manitayı bile hayalimden çıkardım. Alıcam alıcam da canım anam peder beye ant verdirmiş. Motor alınmayacak diye. Sağolsun bizim peder de hiç korkmaz canım anamdan. :) yoksa 50 kere destek atardı.

(Allah'ım resmen @Dolastiği abime benziyorum git gide.)

Ne yapalım en son dışarıdan getirteceğiz birileriyle. Distribütörler de hiiiiiiç kusura bakmasın artık. Bu kendilerinin de zararına, insanların almak istediği enstrümanı, ülkesinin distribütöründen alıp da garantisiyle kullanmak varken niye dışarıdan getirtsin ki. Azıcık bastırsınlar yani. Her türlü elektronik cihaz marka distribütörleri için de geçerli. Fender'in sitesinde 1.100 dolar yazan player plus strat burda 50.000tlye dayanmış. Yazık yahu

Son düzenleme:
Geri