Barış Akarsu

nezahat67 demiş ki:
Arkadaşlar;
Benim anladığım kadarıyla buraya olumsuz yazılar yazan kişi veya kişiler ( her ne kadar farklı isimlerle kayıt olsalarda ) aslında aynı kişiler.Ellerinizi yorup cevap dahi vermenize gerek yok bence.Biz kervanımızı yürütmeye devam edelim, gerisini anlayan anlar nasılsa.
Basrış'çığım kolay gelsin. :D Daha sık uğramalısın bence ;)
2006 BARIŞ YILI OLACAK. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

sen gerçekten insanların sadece barış akarsu'yu eleştirmek için foruma farklı nicklerle kaydolduğunu mu düşünüyorsun :D ?
arkadaşım, senin ve bu forumdaki daha birçok insanın anlamkadığı şey şu, bu başlık 'Barış Akarsu' başlığı, 'Barış Akarsu fan club' başlığı değil. içinde mutlaka yapıcı ve yıkıcı her türlü eleştiri olacaktır. bu eleştirileri 'Barış Akarsu'yu çekemiyorlar' şeklinde algılamak son derece yanlış bir şey. bu başlık insanların barış akarsu'nun müziği hakkında beğenilerini ve eleştirilerini belirtmesi için açıldı (sadece beğeni değil, eleştiri de yani).
hayır, barış akarsu'ya hiçbir garezim yok, ama müziğini cem karaca'nınkinden farklı bir formda, daha özgün biçimde göstermesinden yanayım.

nehirmavi evet doğru bir noktaya değinmişsin arakadaşlar burası gerçekten fan sitesi değil burası Turkrock içinde Barış Akarsu ya ayrılan onun da üye olması ve yazması sonucunda sabitlenmiş forumlardan biri ve tabiki eleştiride olacak yergide olacak övgüde olacak ama sevgili nezahat67 nin aslında takıldığı noktayı tahmin edebiliyorum nehirmavi yani burada o bahsettiğimiz tarzda eleştri yapan arkadaşlar var en sonuncusuda sensin güzel bir eleştri bence bu bir bakış açısı ve değerlendirme kişiden kişiye değişen ama yine o eleşti olmayan en son alcan nın uslubunda yazanlara karşılık yazılmış satırlardır nezahat67 nin yazdıkları zamanında bu forumda fazlasıyla gördük gerçektende aynı kişinin hakarete varan şeyler yazıp siteden atılıp başka bir nicle tekrar döndüğü yani o sebeple arkadaşımız bu bakış açısıyla o mesajı yazmıştır.

rockerrocker demiş ki:
nehirmavi evet doğru bir noktaya değinmişsin arakadaşlar burası gerçekten fan sitesi değil burası Turkrock içinde Barış Akarsu ya ayrılan onun da üye olması ve yazması sonucunda sabitlenmiş forumlardan biri ve tabiki eleştiride olacak yergide olacak övgüde olacak ama sevgili nezahat67 nin aslında takıldığı noktayı tahmin edebiliyorum nehirmavi yani burada o bahsettiğimiz tarzda eleştri yapan arkadaşlar var en sonuncusuda sensin güzel bir eleştri bence bu bir bakış açısı ve değerlendirme kişiden kişiye değişen ama yine o eleşti olmayan en son alcan nın uslubunda yazanlara karşılık yazılmış satırlardır nezahat67 nin yazdıkları zamanında bu forumda fazlasıyla gördük gerçektende aynı kişinin hakarete varan şeyler yazıp siteden atılıp başka bir nicle tekrar döndüğü yani o sebeple arkadaşımız bu bakış açısıyla o mesajı yazmıştır.

iyi tamam da, o insan sadece barış akarsu'ya hakaret etmek için yeniden girmemiştir ki bu siteye. nasıl siz sadece barış akarsu'ya yazmak için değilseniz bu sitede -ki umarım değilsinizdir- o da bunun zıttı olamaz yani. "sadece barış akarsu'ya hakaret etmek (hakaret etmek bir kere başlı başına komik bir terim) için bu siteye farklı nickle üye oluyorlar" mantığı çok gülünç gerçekten. bu sitedeki kimsenin barış akarsu'yla özel bir alıp veremediği olduğunu sanmıyorum açıkçası ben.
'o tarzda eleştiriler' tabii ki yapılacaktır ve yapılmalıdır da, müzisyenin sağlıklı müzik yapabilmesi için gerekli bir şey bu...

Sanırım ''gel gör beni'' coverınız varmıs albümdede varmı tam olarak bilmiyorum.. Bi programda baska gruplarında bu coverı yapıp ilk yaptık dedikleri söylendi. Siz tam olarak bişey söylemediniz ama ne zamandır söylüyorsunuz merak ettimde cünkü bildiğimiz gibi bu coverı yapan ve albüm öncesinde de konserlerde söyleyen grup var :roll: Zaten programda neden sanki o gruplar haksızlık yapmıs gibi dile getirildi anlamıs değilim ama sormak istedim ;) :oops:

nehirrr demiş ki:
Sanırım ''gel gör beni'' coverınız varmıs albümdede varmı tam olarak bilmiyorum.. Bi programda baska gruplarında bu coverı yapıp ilk yaptık dedikleri söylendi. Siz tam olarak bişey söylemediniz ama ne zamandır söylüyorsunuz merak ettimde cünkü bildiğimiz gibi bu coverı yapan ve albüm öncesinde de konserlerde söyleyen grup var :roll: Zaten programda neden sanki o gruplar haksızlık yapmıs gibi dile getirildi anlamıs değilim ama sormak istedim ;) :oops:

evet gel gör beni coveri barışın albümündeki 4 numaralı şarkıdır.dinlemeni şiddetle tavsiye ederim..dorian grubu sahnede tabiki söylemiştir..sonra albümündede yer almıştır.ama albüm kaydı olarak ilk kez barış akarsu söylemiştir..iki cover çok farklı bir alt yapıya sahip zaten..ben dorianınkinide dinledim..ikiside beğenilere hitap doğrultusunda güzel...ben kendi adıma daha sert bir alt yapıya sahip olduğu için barışınkini daha çok beğendim....

nehirmavi demiş ki:
bir de şu kendine iyi BAG esprisi nedir, öğrenebilir miyim? merak ettim gerçekten...

BAG Barış ın fan sitesinin adıdır açılımı Barış'ı Anlayanlar Grubu dur. Barış bir mesajında gruba hitaben kendinize iyi BAG ın dedi espride oradan doğdu. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Malesef bazı arkadaşlar eleştri ile karalamayı birbirine karıştırıyorlar burada sadece Barış ın formuna yazan arkadaşlar da vardır diğer sevdikleri sanatçı veya grupların forumlarına yazanda yani herkes dilediğini yapar. :)

nehirrr demiş ki:
Bahsi geçen grup basında:''Bir İlahiyi İlk Kez Rock Tarzında Yapan Grup'' diye gösterildi hep ve bu yanlışlık düzeltilmedi.Oysaki "Gel Gör Beni Aşk Neyledi" isimli şarkı İLK OLARAK Barış AKARSU’nun OCAK 2005 tarihinde piyasaya çıkan albümünde yer almıştır.Haksızlık olarak dile getirilmesinin sebebi budur. ;)

detaylı dinledim dorianla barış akarsunun gel gör benilerini.gerçekten barış akarsunun coveri daha süper olmuş.dün bulduğumda baya bir dinledim.gerçekten kalite bakımından dorian ın coverini geçmiş.eline sağlık emeği geçenlerin ;)

nehirrr demiş ki:
tamam bilgiler için cok tesekkürler ;)

Ama Dorianla Barıs Akarsu coverları karsılastırılmasın bence her ikiside güzeldir,emek harcanmıstır ;)

kesinlikle karıştırılmamalı her ikisinede çok fazla emek harcandığı belli bunu kimse inkar edemez yorumlarıda birbirinden cok farklı zaten...

Arkadaşlar Barış Akarsu nun son klibi MAVİ yi uydusu olanlar tatlıses tv den izleyebilir ama en iyi ve kolay ulaşım yolu ise www.klip24.com
bu adresi açtığınızda hemen başta yeniler içinde Mavi klibini ve diğer izlemek istediğiniz klipleri bulabiliyorsunuz.

selam dostlarım

arkadaşlar merhaba nasılsınız?benim için yapılan tüm eleştirilere açığım,tabi beni sevende olacak sevmeyende,bunlara takılmayız,biz sadece severiz, sayarız :LOL: beni tanıyanlar ve ruhumu hissedenler yazdığımı çok iyi anlayacaklardır,anlamak istemeyen olursa zaten olacaktır sanıyorum eyvallah deriz geçer biter 8) önce bi kendimize dönelim ve kendimize soralım,yani ilk önce kendimize bi bakalım sora eleştirelim,sorgulayalım,sonuçta hepimiz insanız, 8)
sizleri seviyorum
dostça kalın :D

Re: selam dostlarım

barisakarsu demiş ki:
arkadaşlar merhaba nasılsınız?benim için yapılan tüm eleştirilere açığım,tabi beni sevende olacak sevmeyende,bunlara takılmayız,biz sadece severiz, sayarız :LOL: beni tanıyanlar ve ruhumu hissedenler yazdığımı çok iyi anlayacaklardır,anlamak istemeyen olursa zaten olacaktır sanıyorum eyvallah deriz geçer biter 8) önce bi kendimize dönelim ve kendimize soralım,yani ilk önce kendimize bi bakalım sora eleştirelim,sorgulayalım,sonuçta hepimiz insanız, 8)
sizleri seviyorum
dostça kalın :D

Barışcım helal olsun sana , evet seni tanıyanlar ve anlayanlar ne demek istediğini çok iyi biliyor kardeşim :)

barisakarsu demiş ki:
merak eden arkadaşlara BAG nedir açıklayayım.BAG-barışı anlayanlar grubu.he ewt şöle sorular var, barış bu kadar anlaşılmazmı,yada biz neden anlayamıyoruz,bakın arkadaşlar herşey sözle,kelimeyle ne bileyim lafla anlatılmaz,yüreğinle anlatırsın bazı şeyleri ama onu anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır, işte buda böyle bişeydir,BAG açılımı budur 8)
herkese sevgiler :LOL:

;)

sevgili barış hoşgeldin..seni tanıyanların seni çok iyi anladıklarına emin ol.tanımayanlarda zamanla tanıyacaklardır..zaman içinde oturan sevgiler daha uzun süreli bağlılıklarında nedenidir.kendine iyi bak.albümü merakla bekliyoruz:))

Herşeyden önce senin gibi bir insanı tanımaktan duyduğum onuru ifade etmek istesemde yeterli kelimeyi bulabileceğimi sanmıyorum. Tabiki sevende olacak sevmeyende anlayanda olacak anlamayanda ama Zülfü Livanelli'nin bir şarkısının sözleri gibi " Dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı sevmekle başlayacak herşey"

Eleştri her zaman olmalı zaten olmalıki insan kendini diğer kişilerin de bakış açılarından görebilsin değerlendirebilsin ama tek amacın karalama olduğu tasvirlerdir bizleri üzen ve gereksiz diyaloglara sokan

Barış Akarsu senin yolun çok açık bu bir gerçek 2. albümünle ne demek istediğini işte o zaman daha iyi anlatacaksın buna eminim. seni çok seviyoruz. Çünkü sen özüyle sözüyle müziği ile doğru olan bir insansın :)

giggle demiş ki:
barisakarsu demiş ki:
merak eden arkadaşlara BAG nedir açıklayayım.BAG-barışı anlayanlar grubu.he ewt şöle sorular var, barış bu kadar anlaşılmazmı,yada biz neden anlayamıyoruz,bakın arkadaşlar herşey sözle,kelimeyle ne bileyim lafla anlatılmaz,yüreğinle anlatırsın bazı şeyleri ama onu anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır, işte buda böyle bişeydir,BAG açılımı budur 8)
herkese sevgiler :LOL:

;)

nedemişler olur böle hatalar Türk modları yakalar :LOL:

Arkadaşlar bu yazıyıda Barış bugün yazmış ama yanlış yere yazmış:eek:)))

Geri