Barış Akarsu

Geçen hafta itibariyle yeni albümü çıktı.Ben tuttum albümünü.
İlk albümündede başarılı bulmuştum.Bence çok sağlam bi sesi var.
;)

Ben de rockçıyım ve kadın programlarına çıkıyorum ne hoş değil mi?
Yapmayın yaa kadın programlarınaçıkan mı rockçı oluyor..
O kadar şey yazmışsınız ama adam Barışarock'ta yok bu sene!
Demek ki oonlar da anladı Barış'ı... Eğer çok iyi olsaydı hala bu sene gene olurdu...
Adamın kola içmediğini bile biliyorsunuz ne bu yaa!
Aynı evde felan mı kalıyorsunuz? Kullandığı çatal-bıçak markası nedir? Çok merak ettim açıkçası herşeyi bilen rockçılar!!
Ben artık rockçıyım diyemiyorum bunlar yüzünden...
Rock daha yeni yükseliyordu gene mi düşüyor Allah'ımmm :(:(

rockerrocker demiş ki:
nuwanda demiş ki:
Diziyi anladık oyuncluk yapmak istiyorda Yemek programında ne işin var be Barış, yazık oluyor abi dikkat edin harbiden yazık oluyor.

yazık olan nokta nedir müzisyenliğinemi yazık oluyor rock çı duruşu mu bozuluyor yemek programına çıkınca nedir bunu biraz açarmısın mümkünse !!!

Tanıtım için yapmayacağım şey yoktur imajı Doğuş imajıdır, bugun yemek programına çıkan yarın Top Aydın'dan makas alır.

nuwanda demiş ki:
rockerrocker demiş ki:
nuwanda demiş ki:
Diziyi anladık oyuncluk yapmak istiyorda Yemek programında ne işin var be Barış, yazık oluyor abi dikkat edin harbiden yazık oluyor.

yazık olan nokta nedir müzisyenliğinemi yazık oluyor rock çı duruşu mu bozuluyor yemek programına çıkınca nedir bunu biraz açarmısın mümkünse !!!

Tanıtım için yapmayacağım şey yoktur imajı Doğuş imajıdır, bugun yemek programına çıkan yarın Top Aydın'dan makas alır.
programi izlediğine göre tanıtım yapmadığını pekala biliyorsun.ve artık bu rock camiasının şekilciliğinden,tutuculuğundan çok sıkıldım.BARIŞ'IN bu kadar seviliyor ve dinleniyor olması sanki çok büyük bir kabahatmiş gibi davranmanızı da anlamıyorum.nedir yani rockçılar fildişi kulelerde oturup,ben ne şahane müzik yapıyorum baba yaw,kimseler dinlemesin fikrinde midir?ya da müzik ne için yapılır?bir tv programına çıkan rocker sesini mi kaybeder?daha önce sorduğum soruyu da yineliyorum.rock'n coke a katılan gruplar ve sanatçılar (cola sponsorluğu nedeniyle) rockçı sayılmazlar mı?aslında cevap beklemiyorum.çünkü buraya yazılan mesajların sebebini çok iyi biliyorum.ve sizin beğenmemeniz,albümü almamanız çok da önemli değil.D&R da hala 1 numarada.barışın müziği kendine hitap etmediği için dinlemeyen arkadaşlara saygı duyarım.onları ayrı tuttuğumu belirtmeden geçemiycem.barışarock konusunda da yetersiz bilgiye sahipsiniz,oraya kise çağırılmaz,sanatçı ve gruplar kendileri katılım talebinde bulunurlar.barış bu yıl katılmıyor.ama gelecek yıllarda katılmayacak demek değil bu.

sayın AKARSU demiş ki,

"Demek ki sistem beni iki yıldır kullanmış!!!!, :p şimdi de o sistemi ben kullanıyorum." :p

Vidoo;su Seyredilmişdir..yönetmenin gözü ile manşet olsun,emeği geçenlere özellikle de yönetmene
teşekkürler...

Albüm ;alındı dinlendi , yorummm ,yorum yok,

DİZİ; sini seyretmedik yorum yok.
Reklamı bol olsunnn :p
neden derseniz, :?:

çünkü biz reklam severizzz... :p

topikinizi inşallah bozmamışızdır..
ahhh ahhh benim akılsız parmaklarımmmmaa cızzzzzzz...

kadın programlarına çıkmasını bende tasvip etmiyorum bu güne kadar bir kac kez cıktı ama bundan sonra bari inşallah cıkmaz, çıkmamak onun için daha iyi. seviyesi karizması daha yuksek daha itibar gören tabiri caizse baba programlara cıkarsa onun için daha iyi olur..

Barışarock olayına gelince, Barış Akarsu Barışarock ile kontratmı imzaladı ki her sene çıkacak diye bir şey söz konusu değil. Adamın kolasından bahsediyorsunuz bunu bilmek için aynı evde yaşamaya gerek falan da yok..

Bir müzisyen aylar bazen yıllar süren çalışmalarından emeğinden sonra bir albüm yapıyor bu Barış Akarsu da olabilir başka biri de ama Barış Akarsu için bir saygınız sevginiz yoksa hiç olmassa emeğine ekibine biraz saygınız olsun. Beğenmiyorsanız beğenmiyorum tarzım değil deyin bana uymaz deyin.. Kendinize yakıştırıyorsanız bir şey demeyeceğim biraz seviyeli olun bu konuda.

Siz nasıl sevipte sonuna kadar savunuyorsanız bizde beğenmeyip sonuna kadar savunuyoruz.. Buna kimse karışamaz... Barış'ı bundan sonra anca sanırım kadın programları paklar... Gerçi dizi olmasaydı oralara bile çıkamazdı ya neyse :)
Sevgiler saygılar forumm kuralları ;):p

ptrunk arkadaşım..başka kimleri beğenmiyor ve sonuna kadar savunuyorsun çok merak ediyorum başka bir art niyetim yok..sordum yalnızca..beğenmediklerinin savunma derecesi birbirinden ne kadar farklı? saygılar..

sevilay_06 demiş ki:
nuwanda demiş ki:
rockerrocker demiş ki:
nuwanda demiş ki:

programi izlediğine göre tanıtım yapmadığını pekala biliyorsun.ve artık bu rock camiasının şekilciliğinden,tutuculuğundan çok sıkıldım.BARIŞ'IN bu kadar seviliyor ve dinleniyor olması sanki çok büyük bir kabahatmiş gibi davranmanızı da anlamıyorum.nedir yani rockçılar fildişi kulelerde oturup,ben ne şahane müzik yapıyorum baba yaw,kimseler dinlemesin fikrinde midir?ya da müzik ne için yapılır?bir tv programına çıkan rocker sesini mi kaybeder?daha önce sorduğum soruyu da yineliyorum.rock'n coke a katılan gruplar ve sanatçılar (cola sponsorluğu nedeniyle) rockçı sayılmazlar mı?aslında cevap beklemiyorum.çünkü buraya yazılan mesajların sebebini çok iyi biliyorum.ve sizin beğenmemeniz,albümü almamanız çok da önemli değil.D&R da hala 1 numarada.barışın müziği kendine hitap etmediği için dinlemeyen arkadaşlara saygı duyarım.onları ayrı tuttuğumu belirtmeden geçemiycem.barışarock konusunda da yetersiz bilgiye sahipsiniz,oraya kise çağırılmaz,sanatçı ve gruplar kendileri katılım talebinde bulunurlar.barış bu yıl katılmıyor.ama gelecek yıllarda katılmayacak demek değil bu.

Ben tartışma veya şov amaçlı yazmıyorum. Kimseye kendimi ispatlamıyorum beni bilen bilir. Eğer Barış'ı karı çorap şeker incir programlarında görmek istemiyorsak bunun bir sebebi vardır. Şekilcilikle alakası yok bu düpe düz kendinle çelişmektir. Geçen sene Taksimde barışarock ilanı dağıtan bu kişi geçip dangalak bir kadının programında hamur yoğurup saçını savurmaz, dizilerde fink atmaz. Bu beni neden ilgilendirir? hemen söyleyim çünkü bu adam Akademi Türkiye evinden çıktı diye bu adamın yaptıklarını, barışarock çabasınıo, dünya görüşünü anlatarak arkadaşlarımla tartıştığım ve savunmuşluğum vardır daha bunun üstünden bir kaç ay geçmeden karı kız programında gördüğüm bir rockçı imajını kabullenemiyorum üstelik sahnelerde "Kapat televizyonu anne seni de kandırıyorlar (Yaşar Kurt - Korku * cover) nidalarıyla çıkan birini görmek istemiyorum. Çık abi reklamını yap seviyeli ol ama ne işin var senin hamur yoğuruyosun Pasta çörek kitabımı yazdın albümmü yayınladın?
Keremcemmisin? İdolun Cem Karaca mı?
Kola mı içersin? Barışarocka çıkmadan önce neden beni protesto ediyorlar dersin?
Fenerlimisin? Cimbomlumusun?

Nesin, kimsin, ne yaparsın?

Çelişki hoş değil. Eğer Barış Akarsu bizim karşımıza böyle bir adam olarak yansıtsaydı kendini yemin ederim şurda helal olsun iyi yemek yapıyor derdim. Tek kelime etmezdim ama Barışarock kulisinde abi neden heyecanlısın protesto edenlerden, birilerinin terbiyesizliğinden mi korkuyorsun cevabına " ya abi bunlar beni sadece yarışmadan tanıyor, geçmişimi bi bilseler farkımız yok valla" diye cevap verip Star televizyonlarında bana kek yaparsa bende burda yazarım bildiğimi.

Tekrar ediyorum şov yapmıyorum, iyi okuyun, sindirin, anlayın. İmaj falan da tartışmıyorum büyük bir çelişkiden söz ediyorum hani şu herkesin kullandığı ve duygu sömürsüne dönüştürülmüş rockçıyım çelişkisinden.

Saygılarım

1. Barış Akarsu'nun albümünü dinliyorum, mükemel olmuş. Türkiye'de rock yükselecekse, bu Barış gibi rockerlar sayesinde olacak. Albümde Barış'a ait 2 parça var ki süper. Alıp dinleyin sonra konuşun derim ben.
2. Ayrıca rockerları kadınlar sevmez diye bir kural yok, bu gün çıktığı program bir yemek programı idi, ve korkunç keyifli sıcacık bir programdı.
Barış sıcaklığı, mütevaziliği, esprileri ile çok etkileyici idi. Rockerlar ille kitlelerden uzak, suratsız, iletişim kuramayan insanlar olmak zorunda değil. Barış Akarsu örnek olacak hepsine. Rock müziği erkeklere ait bir müzik değil, kadınlara da sevdiriyor ise asalım mı Barış'ı. Ayrıca, bu gün çıktığı program, bir Okan Bayülgen(erkek programı olarak o geldi aklıma, bir de Okan'a çıktığı için kimsenin yargılandığını görmediğimden onu örnek veriyorum),programından daha kalitesiz veya kaliteli bir program değildi. Hergün 3 öğün yediğimiz yemelerden birinin tarifini verdiler. Barış evde yemek yapıyor ve bunu bizlerin görmesinden korkmuyor ve utanmıyor. Ve sizler tarafından yargılanmayıda takmıyor. Yani adam sonuna kadar gerçek. Numara yapmıyor. İmaj çizmiyor.

3.Sistemi kullanmaya gelince, tüm akıllı insanlar bunu yapabilir ve yapıyorlar. Sistemin içinde yer alıyor diye okullara gitmeyi, holdinglerde çalışmayı, hastahanelerine gitmeyi reddedeniniz var mı? merak ediyorum. Sistem sizi dışına atmadı ise. Bu sistemin tv sini seyretmiyormusunuz. Barış kendinden, kişiliğinden ödün vermeden akıllı ve emin adımlarla ilerliyor.
4. Cola konusu çok komik. Diyecek bir şey bulamıyorum. Ama Barış şöyle diyor
Bırakın yeter be
Hergün aynı şeyler
Bu düzeni kim kurduysa
Gün gelir elbet biter

Sevgiyle kalın, Barışcıl olun

Heeeheeeyt be!

Yeter be!

Neyi tartışıyosunuz... Yok sistemmiş yok colaymış yok reklammış yok yok yanııı!!!!!!

Bi anektot ve gözlem: Yıl 2005, Barışarock Festivalindeyim. Binlerce rockçı, bir aradayız. Abi bi ara nedense gözüm yerlere takıldı. Oda neee? Rokçıların ve rock felsefesini savunanların (bende dahil) ayaklarında malumunuz hepinizin bildiği markalı lastik ayakkaplar, kotlarııııı hiiiç söölemiyim, üzerinde baskılı penye bluzlar daha sayim mi? Yani bişeyin arkasında dururken, birşeylerin protestosunu, eleştirisini yaparken durup bi düşünmeli. ??????? !!!!!!!!!!!!!! DÜŞÜNÜN DÜŞÜNÜN DÜŞÜNÜN.

ptrunk demiş ki:
Siz nasıl sevipte sonuna kadar savunuyorsanız bizde beğenmeyip sonuna kadar savunuyoruz.. Buna kimse karışamaz... Barış'ı bundan sonra anca sanırım kadın programları paklar... Gerçi dizi olmasaydı oralara bile çıkamazdı ya neyse :)
Sevgiler saygılar forumm kuralları ;):p

beğenmiyorsan begenmediğini söyle barışı hangi programların paklayacağına senmi karar vericeksin

begumcan demiş ki:
1. Barış Akarsu'nun albümünü dinliyorum, mükemel olmuş. Türkiye'de rock yükselecekse, bu Barış gibi rockerlar sayesinde olacak. Albümde Barış'a ait 2 parça var ki süper. Alıp dinleyin sonra konuşun derim ben.
2. Ayrıca rockerları kadınlar sevmez diye bir kural yok, bu gün çıktığı program bir yemek programı idi, ve korkunç keyifli sıcacık bir programdı.
Barış sıcaklığı, mütevaziliği, esprileri ile çok etkileyici idi. Rockerlar ille kitlelerden uzak, suratsız, iletişim kuramayan insanlar olmak zorunda değil. Barış Akarsu örnek olacak hepsine. Rock müziği erkeklere ait bir müzik değil, kadınlara da sevdiriyor ise asalım mı Barış'ı. Ayrıca, bu gün çıktığı program, bir Okan Bayülgen(erkek programı olarak o geldi aklıma, bir de Okan'a çıktığı için kimsenin yargılandığını görmediğimden onu örnek veriyorum),programından daha kalitesiz veya kaliteli bir program değildi. Hergün 3 öğün yediğimiz yemelerden birinin tarifini verdiler. Barış evde yemek yapıyor ve bunu bizlerin görmesinden korkmuyor ve utanmıyor. Ve sizler tarafından yargılanmayıda takmıyor. Yani adam sonuna kadar gerçek. Numara yapmıyor. İmaj çizmiyor.

3.Sistemi kullanmaya gelince, tüm akıllı insanlar bunu yapabilir ve yapıyorlar. Sistemin içinde yer alıyor diye okullara gitmeyi, holdinglerde çalışmayı, hastahanelerine gitmeyi reddedeniniz var mı? merak ediyorum. Sistem sizi dışına atmadı ise. Bu sistemin tv sini seyretmiyormusunuz. Barış kendinden, kişiliğinden ödün vermeden akıllı ve emin adımlarla ilerliyor.
4. Cola konusu çok komik. Diyecek bir şey bulamıyorum. Ama Barış şöyle diyor
Bırakın yeter be
Hergün aynı şeyler
Bu düzeni kim kurduysa
Gün gelir elbet biter

Sevgiyle kalın, Barışcıl olun

Arkadaşım dediklerine aynen katılıyorum..Bide deepzargana arkadaşımın yazdıkları çok önemli..Eleştirirken önce kendimize bakmalıyız bencede :!: :!:

Bende Barış Akarsu'nun albümü aldım ve çok beğendim..Sözle,müzikler herşey çok güzel..Ve bütün şarkılarda dön dolaş beni dinle diyorlar bana..Yolun açık olsun Barış Akarsu..

nuwanda arkadaşım seni az çok bilenlerdenim merak etme..
dediğinde iyi niyetli olduğunu ve devamında haklı olacağın noktalar olacağını biliyordum, evet programlara çıkarken çok seçici olması gerekiyor.. ancak konu uzadıkça haklıyken haksız konuma düştüğünü gördüm, kendi fikrimce..
her ne kadar karı-kız programları diyerek küçümsesen-aşağılasan da, annelerin karşısına ne şekilde çıkacağını bilmezsen istediğin kadar "kapat televizyonu anneeee" diye kendini yırt, öyle varlıklardır ki onlar, bazı şeyleri dinletemezsin, anlatamazsın.. ben rock müziği annemden, babamdan öğrenmiş olsam da bazı şeyleri dinletemedim, anlatamadım, dinletemiyorum, anlatamıyorum.. ama o dinletiyor, anlatıyor.. belki acı ama ne yazık ki gerçek.. kendi kuşaklarından sonrakileri pek dinlemediler.. eskiden yasakçı zihniyete karşı cem karaca, barış manço, erkin koray dinlerlerdi.. bugün herşeyin serbestliğine karşı olarak hiçbir şey dinlemiyorlar.. takip etmiyorlar, edemiyorlar.. hala eskileri çıkarıp dinliyorlar.. arada bir baktıkları 'aptal kutusu'nda Barış'ı gördüler, genç kuşaktaki her uzun saçlı, küpelinin serseri olmadığını gördüler.. kayıp neslin içinden de adam gibi adam çıkabileceğini gördüler.. olaylara, çevrelerine duyarsız kalmadıklarını gördüler.. tekrar eskisi gibi, merak etmeye, araştırmaya başladılar..
yemek yaptı da ne oldu.. akademi evinde de yapıyordu, kendi evinde de yapıyor, orda da yapar ne var bunda..
yemek yapmaktan gocunmaz, incileri dökülmez, erkekliğinden, duruşundan bişey kaybetmez.. yeter ki hayata karşı sert ve sağlam dursun, durabilsin.. ekrana insanları kandırmaya çıkmıyor.. kendisi olarak çıkıyor.. gülen bir yüzle çıkıyor.. belki kalıpların dışına çıkıyor.. ama 'sert kalmak' çatık kaşla oturmak, her yerde her ortamda ciddi olmak değildir.. bunu yeri geldiğinde yaparsın.. Barış neyse o'dur..
değiştiği gün buraya tek cümle yazarım zaten:

YAZIKLAR OLSUN BANA..

Barış Akarsu kendi evinde de boxerla dolaşıyorsa tv'de de dolaşsın, herkes dolaşsın. Ben anne manne karıştırmadım eğer dikkatini çektiyse bir şarkının bi cümlesini koydum. "begumcan" arkadaşıma gelince savunmak için savunuyorsunuz ama neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz sizin burda yapmanız gereken "evet ne işi var" olacak. Eğer Doğuş veya Bülent Sertaçla Barış Akarsuyu aynı kefeye koyuyorsanız ona karışmam tabi yemek yapmasını savunun.

Birşeyi daha eklemek isterim ki;
Karşıma alıp tartışığım Barış Akarsu dinleyicisini bilinçli ve yazdığım cümlenin nereye gittiğini bilen bir dinleyici sanırdım onda da yanıldım. Daha çok yazdığıma maddeleştirerek cevap veren ama asıl konuları atlayan, her defasında aynı şeyi bocalayan ancak bir türlü kabullenemeyen, bugun bir başkası öyle şeyler yapsa eleştirebilen bir dinleyici türü. Körü körüne allaha bile bağlanmayın, Size iyi tartışmalar.

abi bu ne karızma bu ne yakısıklılk ya ben boyle karızmayı bırde johnny depp de gordum (jack sparrow) birde barıs ta helal diyorum , ses te kalıtelı umarım basarılar devam eder..

Geri