Barış Akarsu

dizidede başarılıydı bana göre ama dizideki vocal dublör yani jön onu dahada insanlara bağladı etkiledi bu nedenle dizi etkili oldu tabi bir bakıma...

Çıkarlarınız kalmadı tabi artık...
o star tv bile resmen kullandı ... eğer barış akarsu bugün yoksa biraz da o dizi yüzünden yok star tv yüzünden yok..
hastanade yatarken milleti ekrana bağlayıp reyting kırmak uğruna dakika bası aynı seylerı gosterıp ...
reytingler azalıncada barış iyileşiyor mu ? diyip tekrar herkesi topladılar ..barış hepsini görüyor emin olun arkadaşlar bizim bunlara hiçbirşey söylememize gerek yok ...

ceyrek5fezginin5fgunlugxp3.jpg

Ezginin Günlüğü 25. Yıl Albümü "Çeyrek"

Ezginin Günlüğü`nün 25. yılında, 25 sanatçının seslendireceği 25 Ezginin Günlüğü şarkısını içeren bir albüm yayınlanıyor.

Ezginin Günlüğü Türkiye`de gerçekleşen dönüşümlere 25 yıldır tanıklık ediyor. Toplumsal sorunlara kayıtsız kalmadan, çağdaş bir anlayışla, kendi müzikal ve felsefi bakış açısıyla…

25 yıldır şarkılarıyla bir hikaye anlatıyor Ezginin Günlüğü.

Kentlerde yaşayan sıradan insanların hikayesi… Çocukların, kuşların, kedilerin, vapurların, köprülerin, balıkçıların ve İstanbul`un hikayesi…
Savaşın ve barışın hikayesi, göçün ve yalnızlığın hikayesi…

Aşkın, mutluluğun ve ölümün, yalanın ve gerçeğin… Hayatın hikayesi…

2007, Ezginin Günlüğü`nün 25. yılı…
25 yılda 15 albüm, onlarca şarkı...

Yalnızca kendi şarkı sözleriyle değil, benimsedikleri şairlerin, A. Kadir`in, Behçet Aysan`ın, Nazım Hikmet`in, Mevlana`nın, Ömer Hayyam`ın, W. Shakespeare`in, K. Kavafis`in, Can Yücel`in, Orhan Veli`nin ve daha pek çoğunun dizeleriyle, genç dinleyicinin düşünce dünyasını zenginleştirmeye yönelik çeyrek asırlık bir çaba…

Ağustos`ta yayınlanacak `Çeyrek` adını taşıyan albümdeki şarkıları aşağıdaki sanatçı ve gruplar yorumluyor.

Aşkın Nur Yengi, Ayşe Tütüncü, BARIŞ AKARSU , Bülent Ortaçgil, Bulutsuzluk Özlemi, Candan Erçetin, Feridun Düzağaç, Feyza Erenmemiş, Fuat Saka, Göksel, Grup Gündoğarken, Gürol Ağırbaş, Haluk Levent, Hüsnü Şenlendirici, Levent Yüksel, Mirkelam, Modern Folk Üçlüsü, Sebahat Akkiraz, Sezen Aksu, Sunay Akın, Vasiliki, Vokaliz, Yaşar, Yavuz Bingöl ve Yüksek Sadakat...

Yapımcılığını Seyhan Müzik`in üstlendiği albüm 24 Ağustos 2007 tarihinde müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Dipnot: Netbul.com' dan alıntıdır..

uyux demiş ki:
:) :) :) Barış Akarsu barışarock festvialinin en önde gelen isimlerinden biriydi eger hayatta olsaydı önumuzdeki gunlerde onu da izleyecektik o sahnelerde ama olmadı..Unutumayın ki Barışarock a en fazla sahip çıkan yayın yuxexestir gerek programda gerekse dergide festivalin amacını neler yaptıklarını yada neler yapacaklarını en ayrınıtılı şekilde anlatır.
Ama yazık ki Barış Akarsu yu yarışmacı olarak yada dizi oyuncusu olarak sevenler var burda oldugunada eminim o kişilerin.Bizler Barış ın müziğini sevdik ama yeri geldi dizi oyuncusu olmasını eleştirdik

şimdi şu mantığa bakınca niye iyi müzik ,ve kaliteli müzik yapmak için didinenlerin hep ilgisizlikten yakındıklarını daha iyi anlıyorum.
toplum olarak o kadar ön yargılı, o kadar atgözlüklü hayata bakıyoruzki
bizim için sadece hayat "Siyah Beyaz" onun dışında bi'renk seçtiysen
sen zaten baştan kaybetmişsin demektir. Ve bizler hayata dair herşeyi biliriz, herşey hakkında firkir yürütebiliriz ,varsın bilgi sahibi olmayalım
zaten kim takarki bilgiyi hele bide elinde iletişim araçları gibi günümüzün
çok güçlü bir silahını tutuyorsan kimse sana sen bilmiyorsun diyemez.
ve yine çok entresandır, en çok eşitlikten, özgürlükten ,kardeşlikten, başkalarının emeğinden ve haklarından bahsedenler. insanları çok güzel katogorize edip, dışlarlar kendi proğramlarında yer vermezler ,soruncada
ee canım o da yarışmadan çıktı, dizide oynadı, kendini ispatlamak ve ekmeğini kazanmak için bizim tavsip etmediğimiz şeyler yaptı üstellik bizden izinde almadı cık cık cık... o zaman biri de çıkar derki kardeşim yarışmadan çıkanları küçümseyeceğine niye bu sistemin yarattığı yarışmaları, bu yarışma formatlarını, daha doğrusu bugün Türk medyasının para uğruna girdiği bu çirkefde istedikleri gibi dolaşanlanları
eleştirmiyorsunuz . aaaa olurmu tabiki eleştiryoruz diyenlere şunu söyleyebilirim, kendileride bu sistemden nemalanan(lar) kimseye akılverme ve eleştirme hakkına sahip değildirler.

Adını duydukça, resmini gördükçe içim acıyor hala. Ölmesine değil üzüntüm, ölümünün kullanılmasına. Çokta severek dinlediğim biri değildi hani; tanırdım da kendisini ablamdan dolayı, ukela biriydi o yüzden itici gelirdi hep bana. Ama yaptığı müziğe saygım vardı var tabi ki hala.

Lanet olsun size haberciler, magazinciler. Bir insanı komadeyken bile hatta ve hatta ölüyken bile kendi çıkarınız için kullandınız. Çok üzülmüş numaralarına yatıp günlerce yasını tuttunuz. Lan bu olaydan önce umurunuzda değildi ya. Ayyy barış amann diye inleyenlerin kaçı kazadan önce severek dinlerdi barış'ı. Piyasaya ayak uydurmak işte, ölüye yapmayın bu saygısızlığı. Ayıp!..

Torm demiş ki:
Adını duydukça, resmini gördükçe içim acıyor hala. Ölmesine değil üzüntüm, ölümünün kullanılmasına.

ne ilginç bir mesaj.kaş yapayım demişsiniz ama göz çıkarmışsımız ölmesine değil üzüntüm derken....yani yazayımda bi hoşluk olsun der gibi mesajın tamamına bakıldığında.eminim ablanız bunu okusa üzülürdü..

Ezginin Günlüğü - Leyla

Bir sabah çıksam kaybolsam
Dönmesem kalsam anılarda
Belki bir sevda türküsünde vurulurdum
Gel künyemi al dağlardan

Aşk nedir söyle, kayboldum
Belki bir düşte unutulmak
Her sabah bir dev masalında uyanınca
Hep çocuk kalmak kurtulmak

Kar yağıyor bu gece
Öyle beyaz ki şehir
Anlamak bir ömür sürer
Hayat niye kirlenir

Karlı bir gece sen buldun
Kaldırımlarda kalbimi
Al götür rüzgarlara savur, hadi durma
Ver benim eski yarimi

Ben kimim söyle kayboldum
Dönmedim kaldım anılarda
Her sabah bir çöl masalında uyanırdım
Belki de yanlış bir Leyla

Ezginin Günlüğü- ÇEYREK albümü çıktı bugün.25 sanatçı 25 farklı şarkıyı seslendirmiş. Barış ise LEYLA'YI..
Kaçıncı dinleyişim bilmiyorum. Çok güzel yorumlamış Barış..Şarkıyı dinledikçe kendisine önerilen şarkılar içinden neden bunu seçtiğini düşünmeden edemiyorum.
Kendi 2. albümünün de (DÜŞMEDEN BULUTLARDA KOŞMAM GEREK ) ana teması ölümdü.. :(
Onca hayat doluyken, neşeli, enerjik, durduğu yerde duramayan hiperaktif bir adam neden hep ölüm temalı şarkılara meyleder ki.. Ah be Barış hissediyor muydun? Ölümle yaşamı ayıran o incecik çizgiyi bu kadar mı derinden görüyordun?Bize bunu göstermek miydi bütün amacın..
Daha söylenecek yüzlerce şarkı, verilecek yüzlerce konser, çıkarılacak onlarca albüm vardı...
Biz sevenlerine son armağanın Leyla için teşekkürler BARIŞ'CIM. Nur içinde yat, yıldızlar yağsın üstüne..
Seni sevmekten, seni dinlemekten asla vazgçmeyeceğiz.

Barış'tan kalan son şarkı..Çok anlamlı,fazla anlamlııııı :(
Bu kadar mı güzel söylenir Barış,bu kadar mı acıtır insanın içini bir şarkı..
Bunlar mı olacaktı son sözlerin..Dönmeyip anılarda kalmayı neden bu kadar içten söyledin Barış ne hakkın vardı..Dayanamıyorum Barış..Bizi bırakıp gittiğine inanamıyorum..Her şey yarım kaldı,biz yarım kaldık..Sensiz hayat çok boş geliyor Barış..Çok boş.................. :(

bnde barışarocktaydm. bugn döndüm. milletvekili ufuk uras, baskın oran, mvö üyeleri harun tekin ve kerem kabadayıyla barışla ilgili yapılacak söyleşiye katılmak içn söyleşi alanına gittiğimde barışın babasını gördüm. ilk olarak ona söz verdiler. barışın 12 yaşnda savaşa karşı eylemde çekilmş fotoğrafını gösterdi. oğlunu 68 kuşağının ruhu, devrim ve sosyalizm inancıyla yetiştirdiğini ve barışın bu inançla öldüğünü, oğlunun hep magazinden kaçtığını ama magazincilern ölümünü kullandığını ifade ederk önlem alacağını söyledi. siyah barış akarsu yazan bir tshirt giymşti. daha sora alanda bi kaç kez karşılaştım. cenazedeki halinden bi farkı yoktu. çok çökmş. sürekli yanlız geziyordu. konuşması, ne kadar çökmş olursa olsn metanetli hali bni çok duygulandrdı. kndisini hem metanetinden, hem de bu kdr düzgün bi çock yetiştrdiğinden dolayı tebrik ediyorum.

başka bir sitede yazılmış bir yazıdan alıntıdır...

(26.08.2006) Bugünkü Cumhuriyet'in Müzik sayfasından bir haber daha;

Haber "Ezginin Günlüğü Arena'da" başlığıyla verilmiş... 25. yıllarına girerken "çeyrek" adlı saygı albümünün Kuruçeşme Arena'daki konser haberi bu...

Sonra "Akarsu'dan Leyla" diye devam ediyor haber;
Nadir Göktürk, Hüsnü Arkan, Fatih Saçlı, Erkan Gürer, Sedat Yapıcı, Gürkan Tümkaya ve solist Eylem Atmaca'dan oluşan Ezginin Günlüğü'nün en sevilen şarkılarından Leyla'yı, Çeyrek Albümünde haziran ayında kaybettiğimiz Barış Akarsu seslendiriyor. .Halk müziğinin geleneksele en bağlı yorumcularından Sabahat Akkiraz'ın "Gemi" şarkısını söyleyerek kendi tarzının dışına çıkması, albümün en ilgi çekici yönlerinden birini oluşturuyor.

Barış bu albüme çok yakışmış...Ezginin Günlüğüne O'nu hatırladıkları ve albümlerinde yer verdikleri için bir kere daha teşekkür ediyorum.

Barış'a rock'a katılan başka arkadaşlar yokmu? Özgür, eminim sen ordaydın lütfen bize etkinliği , özelliklede Barış ile ilgili olanları birazdaha ayrıntılı yazabilirmisin .

Tarih: Pzr Ağu 26, 2007CUMHURİYET GAZETESİ/ EN DUYGULU AN

Tarih: Pzr Ağu 26, 2007 8:22 pm Mesaj konusu: CUMHURİYET GAZETESİ 27/ 08 / 2007 EN DUYGULU AN

EN DUYGULU AN

Genç yaşta yitirdiğimiz Barış Akarsu'nun babasının Barışarock'çıları sahneden selamlaması,festivalin en duygulu anıydı.Yaşamını insanı insan yapan değerler için savaşmakla geçirdiğini,Barış'ı da aynı düşüncelerle büyütüp 68 ruhunu verdiğini anlatan acılı baba,2005 yılında Barış'ın bu sahnede olduğunu anımsattı.Bodrum Torba'da yolların güvenliğini almayan yetkillileri sert dille protesto eden Selahattin Akarsu,''BARIŞ'IN YATTIÐI YER BARIŞSEVERLERİN SEVGİSİYLE DOLSUN'' dedi.
Herkesi gelecek yıl Amasra'da Barış Akarsu adına yapılacak festivale çağıran Selahattin Akarsu'ya Barışarock'çılar ''BARIŞ KALBİMİZDE YAŞIYOR'' sloganlarıyla yanıt verdiler.

Cumhuriyet Gazetesi'nden

Dün eklemeyi unuttuğum haber.

Tarih: Pts Ağu 27, 2007 TEK DERTLERİ BARIŞ/2007-08-26 Birgün Gazetesi

TEK DERTLERİ BARIŞ

Barışarock festivali `Rock Şişede Durmaz ` sloganı ile ilk olarak 2003 yılında başladı. Barış gönüllülerinin başlattığı bu festival binlerce rock severi bir araya getirerek konserlerle ve etkinliklerle buluşturdu. `Karşı festival` olarak adlandırılan Barışarock festivali yaşanan savaşlara, adaletsizliklere tepki çekmek amacı ile her sene İstanbul `da düzenlenmeye devam ediyor. 2004 yılında Irak `ta yaşanan savaşı eleştiren festival, dünyayı tehdit eden küresel ısınmaya karşı da duyarsız kalan ve Kyoto Protokolü `nü imzalamayan Türkiye `ye olan tepkilerini de dile getirmişti... `Evimiz Dünya ` sloganı ile 2004 yılında da rock severlerle buluşan Karşı Festival , 5 yıldır düzenlenmeye ve rock severleri bir araya getirmeye devam ediyor. Ülkemizde her sene düzenlenen Rock`n Coce festivalinin ücretli olmasına da bir tepki olan Karşı Festival , her sene ücretsiz olarak düzenlenme geleneğini de sürdürüyor. Bu sene 5. yılına giren BarışaRock , yaşananlara karşı olan tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. BarışaRock bu sene küresel ısınmaya karşı önlem olarak Kyoto Proto -kolü`nün Türkiye tarafından da imzalanmasını istiyor.

ETKİNLİÐE ROCK

Mehmet Akif Ersoy parkında düzenlenen ve 5. yılını kutlayan BarışaRock `da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye `nin çeşitli illerinden gelen tiyatro toplulukları festival alanında oyunculuklarını sergiliyor. Festivalde katılımcılara farklı atölyelerde bulunma imkanı da sağlanıyor. Şarap yapma atölyesi , çöplerden ritim atölyesi bunlardan ikisi. Festival alanında fotoğraf çadırı, küresel ısınma karikatür sergisi, kısa film ve belgesel gösterimleri de yer alıyor. Geçtiğimiz senelerden farklı olarak bu sene elektronik müziğe de farklı bir sahnede yer veriliyor. Kadife Çekiç ve Mavi Duman sahnelerinde, festivale katılan gruplar performanslarını sergiliyor. Bülent Ortaçgil , Demir Demirkan , Grup Deli, Moğollar , Bulutsuzluk Özlemi ve Mısırlı rock şarkıcısı Mazhar Egbari performansları ile katılımcıların ilgisini topladılar. Binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen Barışarock `ta katılımcılar kendilerine ayrılmış olan çadır alanlarında konaklama imkanını buluyorlar. Küresel BAK `ın daveti ile ÖDP Milletvekili Ufuk Uras ve Baskın Oran da katılımcılarla bir araya geldi.

KARŞI FOTOÐRAFLAR

Festivalde ayrıca 2003`ten bu yana alanda çekilmiş fotoğraf ve video görüntülerinden oluşan `BarışaRock Fotoğraf Sergisi `de Karşı Sanat Çalışmalarında açıldı. 300`e yakın fotoğraftan oluşan sergide Cem Karaca , Kazım Koyuncu , Barış Akarsu `da anıldı. Sergi 1 Eylül tarihlerine kadar açık kalacak. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan BarışaRock bugün sona eriyor.

* * *

BarışaRock Barış`ımın festivali

TRAFİK kazasında hayatını kaybeden müzisyen Barış Akarsu `nun babası Selahattin Akarsu bu yıl BarışaRock `a katıldı. Selahattin Akarsu festival hakkında şunları söyledi; oğlum 2005 yılında festivale katılmıştı. Çok heyecanlıydı. Oğluma moral vermeye çalışmıştım. Oğlumu trafik teröründe yitirdim. Öldü diyemiyorum çünkü Barış sevenlerin kalbinde yaşıyor. BarışaRock Barışımın festivali. Barış burada, aramızda, içimizde. Babası olarak Barış`ımı burada temsil ettiğim için gururluyum. Her yıl oğlum adına burada olacağım. Tüm Barış sevenlerle beraber, Barış`ın insancıllığıyla, do -ğacılığıyla, hayvan sevgisiyle, candan ve karşılıksız bir şekilde BarışaRock `a gelmeye devam edeceğim. Savaş karşıtlığı ile BarışaRock `tayız`.

EREN CERCİZ - SAYGINHAN ÇELİK

2007-08-26 04:45:26 Birgün

ah Selahattin baba ah biz bu haldeyken kimbilir senin yüreğin nasıl
acıyordur. Buna rağmen metanetli oluşun ,dik duruşun, bitmeyen sevginden dolayı, önünde saygıyla eğiliyorum. Barış'ın, niye böylesine sevgi dolu olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

çok büyük kayıp... hep ztn değer kaybedilince anlaşılıyor... bir kısım insan dinlerdi barış akarsu'yu ölünce tüm türkiyee dinler oldu...illede ölünmesi mi gerekiyor anlamıyorum... ve ölünce ağlayan arkadaşları felan 2 gün sora tatile çıkıp tvlerde boy gösterdiler... yine ağlarsa annesi babası ağlıyor arkasından...:(

berfinkoc demiş ki:
Barış'a rock'a katılan başka arkadaşlar yokmu? Özgür, eminim sen ordaydın lütfen bize etkinliği , özelliklede Barış ile ilgili olanları birazdaha ayrıntılı yazabilirmisin .

evet ordaydım hatta selahattin amca ile beraberdim c.tesi ve pazar.
Oğlunu yaşatmak için çabalayan bir baba gördüm , cuma gününden alana giden her an gözleri nemli olan bir baba... Barış burda ruhu burda biliyorum hissediyorum diyen baba... BARIŞ AKARSU adını layık olan platformlarda devam ettirmek isteyen , bunun için mücadele edeceğini söyleyen bir baba bu mücadelede tek olmadığını hepimizin sonuna kadar destek olduğunu söylediğim bir baba...

Barışarock alanında bir çok etkinlikte yer aldı , bir çok söyleşide konuştu selahattin amca ve gerçekten Barış Akarsu adını duyurdu...

BarışaRock slogana bak!
60'a yakın sanatçının sahne alacağı BarışaRock adlı festivalin ilk günü tam bir şenlik havasındaydı. Afişler, slogan ve broşürler ise festivalin değişmeziydi

'Karşı festival' olarak adlandırılan BarışaRock, önceki gün İstanbul'da, Mehmet Akif Parkı'nda, konserler, tiyatro oyunları ve söyleşilerle başladı. Rock'n Coke Festivali'ni protesto etmek amacıyla yola çıkan, barışı, kardeşliği, çevreciliği savunan BarışaRock, bu yıl beşinci yaşını kutladı.
Bu akşam sona erecek olan festivalin ilk günü oldukça neşeliydi. Katılımcılar kamp alanını çarşamba günü doldurmaya başlamıştı. Ve ilk gün yaklaşık 60 bin katılımın olduğu açıklandı.
Ağırlıklı olarak 17-30 yaş grubunun ilgi gösterdiği BarışaRock'ın olaysız geçen ilk günü Mavi Duman Sahnesi ve ana sahne olan Kadife Çekiç Sahnesi'nde saat 14.00'ten itibaren konserlerle başladı. İlk gün Violet, Gevende, Zilzurna, Nev, Bülent Ortaçgil, Aylin Aslım, Hakan Kurşun ve daha pek çok grubun sahne aldığı BarışaRock'ta 3 gün boyunca 60'a yakın sanatçının konseri olacak.
Bu yıl ilk kez elektronik müziğe de kapılarını açan festival süresince BarışaRock Elektronik Müzik Sahnesi'nde 33 DJ ve grup 60 saatlik müzik performansı sunuyor. 28 tiyatro grubu da 12.00-24.00 saatleri arasında oyunlarını sahneliyor.

Festivalin değişmezi
Önceki gün festival alanı, tam bir şenlik ortamıydı. Festivalin değişmezi ise afişler, sloganlar, söylemlerdi. "Nükleer İstemiyoruz", "Irkçılığa ve milliyetçiliğe darbe", "İran - Irak olmayacağız", "KPSS Kaldırılsın" afişleri ve daha niceleri dört bir yandaydı. 45 sivil toplum örgütünün stantları da festival alanını renklendiriyordu.
Her ne kadar çöpler düzenli olarak gönüllüler tarafından toplansa da, etrafa dağıtılan broşürlere hakim olmak pek mümkün değildi! Sarıyer Belediyesi, sivrisineklerle mücadele için düzenli olarak ilaçlama yapıyordu.

Her telden müzik
Gün içerisinde ana sahne özellikle gençlerin cazibe merkeziydi. Rastalı saçlı, baştan aşağı siyahlara bürünmüş gençler kâh Gevende'nin hareketli parçasında Roman dansı yapıyor kâh Nev'in müziğiyle sakinleşiyordu. Ana konser ise Bülent Ortaçgil'inkiydi.

Barış Akarsu da anıldı

Bülent Ortaçgil'in ardından Barış Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu sahneye çıkarak şunları söyledi: "Ben Barış'ı '68 ruhuyla yetiştirdim. Kısacık ömrüne 300 konser ve 2 albümü sığdıran oğlumu trafik terörüne kurban verdim. Her türlü teröre dur demenin zamanı gelmedi mi? Terörü bitirelim. Trafikte Barış adlı bir eylem başlatacağım."
Barış Akarsu'nun babasının konuşması sırasında izleyiciler de "Barış ölmedi kalbimizde yaşıyor" diyerek ona destek verdi.

http://www.milliyet.com.tr/2007/08/26/yasam/axyas01.html

BarışaRock Barış'ı Sevgiyle Uğurluyor

2005 yılında BarışaRock festivalinin kapısını çocuk gözlü, ismi güzel, heyecenlı ve genç bir rock müzisyeni çalmıştı. "Ben BarışaRock'ta çıkmak istiyorum." diyen Barış Akarsu'yu hemen toplantılarımıza buyur etmiştik. Barış Akarsu bizimle heyecanlandı, bizimle sokaklarda bildiri dağıttı.

Barış Akarsu sadece bir rock şarkıcısı, bir dizi oyuncusu değil; bir barış eylemcisiydi aynı zamanda. Küresel ısınma ve savaş karşıtı eylemlerde birlikte yürüdük, barış panayırlarında yine birlikteydik. Bugün, savaş karşıtı hareket, ismi kendisine çok yakışan bir gönüllüsünü yitirdi.

Bu sene beşincisini gerçekleştireceğimiz BarışaRock karşı festivalde Barış'ın da aramızda olacağından hiçbirimizin kuşkusu yok.

Biz Barış Akarsu'yu çok sevmiştik. Ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

BarışaRock İnisiyatifi

Geri