Barış Akarsu

sunu soleyebilirimki muzik aleminde cem karaca veya baris manco erkin korayin yerini zaten alacak insanlar olmicak ama en azindan onun izlerini surecek onlar gibi ses rengi olabilcek insan sayisi cok nadirdir barista onlardan biriydi yeri dolmaz bu kesin onu cok sevdik yuregini cok sevdik mekani cennet olsun yapcak tek bisi var onun icin elimizden gelen dua etmek onu mutlu etcek sey bu artik umarim huzurlusundur seni seviyoruz... :cry:

freemann demiş ki:
quote="barisakarsu"]
ve bir gün gelecek o olacak,sağlam sözler, sağlam alt yapılar, rock müziğine yakışacak şekilde.

Barış seni severim, ama bu sözleri sana hiç yakıştıramadım. bir gün gelecek demek genelde o gün gelmeyecek demektir, çünkü o gün bu gündür ve sen bugünü geleceğe ertelersen hiçbirşey yapamazsın, malesef.

ama bu potansiyeli kendinde hissediyorsan, tüm enerjini dök, eminim "bu"gün yapabilirsin

sana inanıyoruz..

Geçmişteki mesajlara bakarken bu mesaj gözüme çarptı ve içimi acıttı :cry: kimbilir Barış ne albümler yapacaktı, ne hayalleri vardı demek ki hayatta bazı şeyler ertelenmeye gelmezmiş :cry:

dusselyalnizlik demiş ki:
ne kadarda abarttınız ya.Memleketin başına mollalar geçmiş siz üşenmeden burdan amasraya mezara gidiyorsunuz.tamam adamcagız öldü allah rahmet eylesin dedik.Oturup bunlara hala kafa yoracağınıza genelkurmayın "sinsi planlar yapılıyor ülkemizde" uyarısını düşünün şu aralar.ölenle ölünmez.
"Muhtaç oldugun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" alkol oranında değil...Memleket su haldeyken, hele söz konusu insan barış gibi vasat,iz bırakamamış bir müzisyense 5 dakikalık yolda olsa amasraya kalkıp gitmem.kendinize gelin ya...
bu basit gibi anlaşılan ama bir cennet kdr degerli olan sözlerin için seni ayakda alkışlıyorum arkadaşım birkaç sayfa geriye dönecek olursan bende bu konu hakkında çok sözler yazmışdım ama anlaşılmadım.... türkiyenin birçok kesminde kuraklık var ve göllerimiz barajlarımız kuruyor ve bunların içinde yaşayan birçok canlı ölüyor ve resimlerini tv lerde gazetelerde görüyoruz bunun konuyla alakası yok demeyin bu kdr duyarlı olsaydınız bunların bile önüne geçebiliriz ve geçebilirdik eminim barışda bunu yapardı kendinizi acındırıyorsunuz ve kendinizi duygusallıga vuruyorsunuz işde gerçek bunlar aynı şu sözlerim gibi paranın bir yüzü degil iki yüzüde paradır(kinimi büyüttün diger yüzünü gördüm karanlık satırlarımda bogulacaksın şimdi...)ne zmn acı çektiginde ne zmn yanlız kaldıgında ben hep farkedilmeden arkanda olacagım(doom metal) :arrow: http://img411.imageshack.us/my.php?image=resim001sr7.jpg

arkadaşlar, bakınız..
insanları sadece burada yazdıklarıyla değerlendiriyorsunuz.. kimseyi tanımıyorsunuz, haklarında burada yazdıklarından başka hiçbir şey bilmiyorsunuz.. eksik bilgilerle, yanlış fikirlere kapılıyorsunuz..
kimin neyle uğraştığını, ne iş yaptığını, hangi sosyal faaliyetlerle uğraştığını bilemezsiniz, dolayısıyla yaptığınız önyargılı bir biçimde insanları aşağılamaktan öteye gitmiyor.. ve ortamı geriyorsunuz..
burası Barış Akarsu başlığı, tabiki ona dair duygular, düşünceler, anılar olacak.. burada başka birşey beklemeniz saçmalık..
ama başka forumlarda, başka konularda kimin ne yazdığını bilmeden, ya da bırakalım forumları hayatın içinde neler yaptığını bilmeden atıp tutmak, "duyarlı" olduğunu ispat etmeye çalışan sizlere hiç yakışmıyor, inandırıcılığınızı yitiriyorsunuz..
birşeyleri anlamak istemeyen varsa sizlersiniz..
anlaşılmıyoruz diye hayıflanacağınıza biraz durup düşünün..
biz kimseye birşey ispat etmek zorunda değiliz, öyle bir derdimiz de yok, o yüzden, neden burada Barış dışında birşeyden konuşalım ki?

evet buraya BARIŞla ilgili konuşmaya giriyoruz şahsen ben öyle yapıyorum ayrıca kimsen,n kimseyi sevdiği sanatçı dinlediği insan yüzünden eleştirme hakkı yok

madxcan_die demiş ki:
ne kadarda abarttınız ya.Memleketin başına mollalar geçmiş siz üşenmeden burdan amasraya mezara gidiyorsunuz.tamam adamcagız öldü allah rahmet eylesin dedik.Oturup bunlara hala kafa yoracağınıza genelkurmayın "sinsi planlar yapılıyor ülkemizde" uyarısını düşünün şu aralar.ölenle ölünmez.
"Muhtaç oldugun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" alkol oranında değil...Memleket su haldeyken, hele söz konusu insan barış gibi vasat,iz bırakamamış bir müzisyense 5 dakikalık yolda olsa amasraya kalkıp gitmem.kendinize gelin ya...
bu basit gibi anlaşılan ama bir cennet kdr degerli olan sözlerin için seni ayakda alkışlıyorum arkadaşım birkaç sayfa geriye dönecek olursan bende bu konu hakkında çok sözler yazmışdım ama anlaşılmadım.... türkiyenin birçok kesminde kuraklık var ve göllerimiz barajlarımız kuruyor ve bunların içinde yaşayan birçok canlı ölüyor ve resimlerini tv lerde gazetelerde görüyoruz bunun konuyla alakası yok demeyin bu kdr duyarlı olsaydınız bunların bile önüne geçebiliriz ve geçebilirdik eminim barışda bunu yapardı kendinizi acındırıyorsunuz ve kendinizi duygusallıga vuruyorsunuz işde gerçek bunlar aynı şu sözlerim gibi paranın bir yüzü degil iki yüzüde paradır(kinimi büyüttün diger yüzünü gördüm karanlık satırlarımda bogulacaksın şimdi...)ne zmn acı çektiginde ne zmn yanlız kaldıgında ben hep farkedilmeden arkanda olacagım(doom metal) :arrow: http://img411.imageshack.us/my.php?image=resim001sr7.jpg

Susuyorum hep sabrımı zorluyorsunuz, senin gelip burada eleştri yapma hakkı yok madxcan_die, kaç kez kovuldun bu sitede, sana yapılan hakaretleri bir övgüymüş gibi aldın, hiç mi gurur yok halen bu sitede dolaşıp başlıkları kirletiyorsun, önce sana yapılan eleştirileri bir kulak ver sonra gel adam gibi eleştiri yap hadi git kendi inine..

neden eleştiri hakkım yokmuş herhalde burda insanlar bi konuyu tartışırken ayrı ayrı seçilerek mi yorum yapıyor idaa ediyorum sizinle aynı kanıda olsam aynı duyguları paylaşsam havalara uçardınız bende herkes gibi yorum yapıyorum ve saygısızlıkda yapmıyorum ama madem böle bir cümle kullandın....neden hep kızlar bu sayfada yorum yapıyor hiç düşündünmü beni konuşturuyorsunuz....

ne yani sence kızlar onu yakışıklılığı için mi yorum yapıyor öyle bile olsa artık sonuçta böyle bir insan yok ayrıca tabiki sende yorum yapma hakkına sahipsin fakat ölmüş birini eleştiremezsin bu hakka sahip deilsin ayrıca müzik otoritesi falan da değilsin eğer sevmiyorsan o sna kalmış birşey kimse seni birilerini sevmeye zorlayamaz saygısızlık yapma yeter ister kızlar yorum yazar ister erkekler bunu konuşmak sana kalmaz terbiye sınırlarını aşmayalım

madxcan_die bugüne kadar mesajlarınla hep karşılaştım bir tanesinin bile içi dolu değil hepsi boş mesajlar, eleştri yapma hakkı olup olmadığını halen anlıyamadıysan seni kaaleye almıyorum. Çünkü; "sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor" .

Ezginin Günlüğü - Leyla

Bir sabah çıksam kaybolsam
Dönmesem kalsam anılarda
Belki bir sevda türküsünde vurulurdum
Gel künyemi al dağlardan

Aşk nedir söyle, kayboldum
Belki bir düşte unutulmak
Her sabah bir dev masalında uyanınca
Hep çocuk kalmak kurtulmak

Kar yağıyor bu gece
Öyle beyaz ki şehir
Anlamak bir ömür sürer
Hayat niye kirlenir

Karlı bir gece sen buldun
Kaldırımlarda kalbimi
Al götür rüzgarlara savur, hadi durma
Ver benim eski yarimi

Ben kimim söyle kayboldum
Dönmedim kaldım anılarda
Her sabah bir çöl masalında uyanırdım
Belki de yanlış bir Leyla

Barış Akarsu - Ben

Hep bir şeyler içimde
Kaybolduk sessizce
Tükendi umutlar
Yaşanmadan gizlice

Bir zehir sardı bedeni
Öldürmeyen süründüren
Razıyım artık yeter
Ne olur kurtar beni

Kayboldum tenimden
Ne gelirki elimden
Fırlattım tüm yalanları
Çırılçıplak kaldım birden.

madxcan_die demiş ki:
neden eleştiri hakkım yokmuş herhalde burda insanlar bi konuyu tartışırken ayrı ayrı seçilerek mi yorum yapıyor idaa ediyorum sizinle aynı kanıda olsam aynı duyguları paylaşsam havalara uçardınız bende herkes gibi yorum yapıyorum ve saygısızlıkda yapmıyorum ama madem böle bir cümle kullandın....neden hep kızlar bu sayfada yorum yapıyor hiç düşündünmü beni konuşturuyorsunuz....

nolur konuşma öyle korkutuyorsun ki bizleri sakın acma o ağzını

madxcan_die e kızmamak lazım.Saçlarını güzelce tarayıp fotografı koymus adam,hem bakın muzisyen ya da cok iyi anlıyo muzikten,bir sürü degerli yorum yazıyo,evinde klavyesi var,e mevcut kapasitesiyle napıcak baska?neden kızıyosunuz ki,elbette kirleticek buraları.Napsın cocuk.

Huzur içinde yat Barış,umarım gidenlerimizin bile arkadasından atip tutarak ezikligini bastırmaya calisan insanların oldugu bu çirkin bu iğrenç yerden,yani bu dünyadan,daha iyi bir yerdesindir.

Adı Soyadı:Barış AKARSU
Doğum Tarihi:29-06-1979
Doğum Yeri: Amasra
Eğitim : Açık Öğretim fakültesi /Halkla İlişkiler bölümü

Hatice Hanım ve Selahattin Bey'in 29 Haziran 1979 da Zonguldak'ta bir erkek bebekleri oldu. 1979 yılı "Çocuk" yılı ilan edilmişti ve bebeklerine BARIŞ ismini koydular.1982 yılında doğan kızkardeşi Nesrin'le birlikte aile Amasra'da yaşamlarına devam etti.

Amasra'da denizle haşır neşir büyüyen ve okul yıllarını da Amasra'da geçiren BARIŞ AKARSU için deniz ve kumsallar her zaman çok önemli oldu. Flüt çalarak başladığı müzik sevgisi mızıka ve kumsallarda çalınan gitar ile devam etti.

Karadeniz Ereğli'sinde, Antalya'da, Ankara'da zaman zaman animatörlük, zaman zaman müzisyenlik yapıp yaşam kavgası verirken TV lerde gördüğü AKADEMİ TÜRKİYE yarışmasına biraz da arkadaşlarının ısrarıyla son gün katılmaya karar verdi.Yarışmalara karşı olduğunu her zaman belirtse de yarışmada verilecek eğitim, katılmaya karar vermesindeki en büyük etken oldu.

Haftalar boyunca birinci olmasındaki en büyük etken sesi ve karizması kadar, insancıllığı, doğallığı, yapıcı tavırları, duygusallığı, paylaşımcılığıdır.

Türkiye'nin çok sevdiği BARIŞ AKARSU 2004 Temmuzun da yarışmayı da birincilikle bitirdi ve İstanbul'a yerleşti. Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde okuluna devam etti.

Yarışmadan sonra kurumların arasındaki anlaşmazlıklar yüzünden verilen hiç bir söz yerine getirilmedi. BARIŞ AKARSU kendisine güvenen insanlarla birlikte 14 Ocak 2005 tarihinde prodüktörlügünü Serdar Öztop'un yaptığı ve Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardığı "ISLAK ISLAK" albümüyle müzik dünyasına profesyonel bir giriş yaptı.

"ISLAK ISLAK" albümündeki

ISLAK ISLAK
KİMDİR O
AMASRA
MAVİ

parçalarına klip çekildi ve klipler çeşitli TV kanallarında yayınlanmaya devam ediyor.

17 Ağustos 2006 tarıhinde Ayhan Orhuntaş ve Ergin Altınel prodüktörlüğünde gerçekleştirilen ikinci albümü "DÜŞMEDEN BULUTLARDA KOŞMAM GEREK" Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. 10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi BARIŞ AKARSU'ya ait "YETER BE" ve "BEN" adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümden;

VURDUM EN DİBE KADAR
YAZ DEMEDİM

parçalarına klip çekildi ve yayınlanmaya devam ediyor.

Hayat felsefesi ve yaşam tarzıyla her zaman rocker olduğunu her fırsatta dile getiren BARIŞ AKARSU ilk albümünden bu yana 300 den fazla konser verdi ve çeşitli TV programlarına çıktı.

Müzik dışında projelere de imza atan BARIŞ AKARSU Star TV de yayınlanan YALANCI YARİM dizisinin başrolünde TARIK karakterini canlandırarak oyuncu kimliğiylede evlerimize konuk oldu.

Yarışma başından itibaren oluşan ve gün geçtikçe büyüyen B A G (Barış’ı anlayanlar grubu) adını alan fan grubunu “büyük sevgi dolu ailem” diye tanımlayan BARIŞ AKARSU, çocukları çok sevdiğinden Lösemili çocuklar için başlattığı ve “HAYIRLI BİR İŞ” adını verdiği son projesi kapsamında 23 Haziran 2007 günü Bodrum kalesinde sevenleriyle buluştuğu son konser oldu.

Üçüncü albümü için çalışmalarına başlamışken 29 Haziran 2007 Cuma günü 28.yaşgünü için kendisine düzenlenen doğum günü partisine giderken Bodrum/Torba kavşağında geçirdiği, iki arkadaşının öldüğü ve kendisininde ağır yaralandığı trafik kazasının ardından getirildiği Özel Bodrum Hastanesinde beş günlük yaşam savaşının ardından 4 Temmuz 2007 Çarşamba saat 20.30 sıralarında büyük bir müzisyeni, güçlü bir sesi, yardımsever bir insanı, bulunması çok zor bir kişiliğe sahip ve yeri doldurulması imkansız bir insanı BARIŞ AKARSU’yu kaybettik.

Ailesi, dostları, binlerce seveninin katılımlarıyla ve onların omuzlarında, çok sevdiği memleketi olan ve adına şarkılar söylediği Amasra'da BARIŞ AKARSU’yu sonsuzluğa uğurladık...

Kısa yaşamının tek felsefesi olan "SEVGİ"yi "KALBİNİZDEN SEVGİYİ HİÇ EKSİK ETMEYİN, ÇÜNKÜ SEVGİ HERŞEYİN ANAHTARIDIR VE PAYLAŞTIKÇA ÇOÐALIR" diyerek bize de hatırlattığın için sana çok teşekkürler BARIŞ AKARSU...

Ödülleri:

•Akademi Türkiye Yarışması Birincisi 2004 Haziran
•Olay FM 2005’in en iyileri: En İyi Çıkış Yapan Rock Sanatçısı
•Future Dergisinin okullarda yaptığı anket:
2005’in En Sevilen Rock Sanatçısı
•Turuncu Medya Grup Organizasyon Altın Nota Müzik Ödülleri – En İyi Pop Rock
•İstanbul Üniversitesi Bilişim Ödül Töreni /Cem Karaca Özel Ödülü
•USDER (Uluslar arası Sağlık, Eğitim ve Sosyal hizmetler Derneği)
Yılın En İyileri Anketi Rock Müzik Dalında 1.
•CEM KARACA ÖZEL ÖDÜLÜ Expo Kanal (1 Nisan 2007)
•13.Kral TV Video Müzik ödülleri..EN İYİ ROCK dalında 1.(09.05.2007)

BARIŞ AKARSU'NUN biyografisini özellikle tekrar ekledim.
Bu sayfaya gelip de BARIŞ hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan arkadaşlar bu biyografiyi okusun. Eleştiri hakkı tabi ki var. Ama lütfen sadece eleştiri olsun, karalama değil.
BARIŞ'I seven dinleyen insanları küçümseyip onlara hakaret etmeyi eleştiri yapmak sanan arkadaşlara da diyecek hiç bi sözüm yok. Lütfen onları kaale alıp yanıt bile vermeyelim.. ;)

7 EYLÜL 2007 CUMA

SAAT: 21.30

TGRT HABER TV

"BENİM HAYATIM" PROGRAMI

BARIŞ AKARSU

Benim Hayatım

TGRT Haber Televizyonu'nda yayın hayatına başlayan "Benim Hayatım", ülkenin tanınmış simalarını, bir döneme damgasını vurmuş, iş, siyaset ve sanat dünyasının önemli isimlerini ekranlara taşıyor...

Yayın hayatına bugün başlayan ve bir ilki başaran
Benim Hayatım programı, iş, sanat, siyaset dünyasına damgasını vurmuş Türkiye'nin önemli şahsiyetlerini ekranlara taşıyıp, aynı zamanda, "TGRTHABER" haber portalında da yılın her günü internet ortamında yayınlayarak izleyicisiyle buluşturacak.

www.tgrthaber.com.tr/BenimHayatim

UYDU BİLGİLERİ

http://www.tgrthaber.com.tr/section_view.aspx?guid=c96f4408-37fd-43a9-acb1-06f4a49c2d92

Çok komiksiniz.bizde tandoğanda sizi bekliyorduk amanında amanın.sizden hiçbirşey olmaz.bakıyorumda eleştiriye gelemiyorsunuz bayanlar.sizi sinirlendirmek ne kadar kolay ya.aklıma kedimi getirdiniz.barış akarsuyu başıma allah yapan kişilerle müzik ve sanat tartışmam ben.onların kapasitesi ortadadir.bir eleştiri yaptım çocuk gibi mızıkçılık yapıyorsunuz.ben bütün zamanımı müzik yaparak geçiriyorum hanımefendiler.dizi yıldızlığı yaparak değil.size kariyerimin hesabını mı verecegim saygısız insanlar.siz gidin benim 2 yasındaki halimle sanatı tartışın.o zaman sanatin ne oldugunu bilmiyordum ve yeni konuşmaya baslamıştım.komik insanlarsınız.sizin gibi beynini boş işlerle meşgul eden kadınlar yüzünden kadın milletinden soğuyacağım bu gidişle.şimdi teker teker uzayın..

kibir dedikleri şey bu olsa gerek diyorum...(Kendini büyük görme, başkalarından üstün tutma, büyüklenme.)

Geri