Barış Akarsu

madxcan_die demiş ki:
dünyada bütün canlılar dogar büyür ve eger kaza ve kadere kurban gitmezse zamanın doluncaya kdr yaşar ve sonunda ölür önce bunu kabul etmeliyiz din bilgim çok fazla yok ama okumuş ve bilgimin dogrultusunda tanrımız şöle diyor insan önce kendini düşünecek sonra kardeşini ailesini düşünecek daha sonra akrabalarını daha daha sonrada başkalarını düşünmesi gerekiyormuş biz bunları yapıyor veya yapmıyor olabiliriz ama benim yaşadıklarım sürece içersinde bunları tam aksini görüyorum bakın sizlere bunun çok çok belirgin örneklerini burda yazmak isterdim...insan yakını kaybediyor belirli kısa bi süre içersinde unutup gidiyor şimdi barış akarsunun heykelini dikiyorlar vatan millet sakarya herhalde türkiyenin açlık içinde yaşan yoksullarını kurtardı yada kahramanlık gibi birşey yaptı ve heykeli dikecekler başka ugraşacak hiçbirşeyimiz kalmamışdı zaten bakın barış akarsunun yaptıklarını hangi biriniz yapıyordunuz sorayım istedigi her vakit bodruma gidip egleniyormuydu istedigi kızla çıkabiliyormuydu jetskilere biniyormuydu dünyadaki en zevkli işi yapıyormuydu gitar çalarak imaj yaparak tamam yardımsever olabilir yardımda etmiş olabilir ama bizim türktoplumumuzda yardım yapan çok insanlarımız var bunu örnek gösteremeyiz dedigim gibi herşeyi abartıyoruz son olarak şunu diyim herkesin bir hayranı kendisine çok örnek aldıgı kişiler olabilir ama herşeyede hazırlıklı olmalıyız:hayal bile edemedigin tüm gerçekler tatlı şamatalar içinde kaybolup yerini hüzünlü hale getirir GERÇEKLER
şuanda askerim o yüzden dolayı müzik işini durdurdum ama askerde arkadaşlarla gitar çalıyoruz mart geliyorum ve o yaz çıkışımız olcak

tamam anlayabiliyorum.insanlar üzülüyorlar sizde sanki insanlar hiçbirşeyin farkında değilmişler gibi gerçekçilik misyonunu üstünüze almışsınız hayat tecrübelerinizide yorumlarınıza yedirerek bunları insanların yüzüne çarpıp kendilerine getirmeye çalıyorsunuz. iyi güzel hoşta buradaki insanlar sanki toplanıp sakıncalı işler yapacaklar yanlış birşey yapıyorlar gibi tavrınız var. acaba biri kaybedildiğinde ardından üzülmek için ille o kişnin alkol komasına mı girip çıkması gerek, rocker olarak anılması için cenazesine rengarenk saçları vücudunun çeşitli yerlerinde piercingleri olan 25 yaş altı kişilerin mi katılması gerek(bu laflarım sadece üstteki yorumun sahibine değildir ilk sayfadan beri rockçı mı lan bu diyenler içinde yazıyorum- bilmemiyorum yazdıklarım hislerimi ne kadar yansıtacak) barış ın kendi de der çıkardığım ilk iki albüm tam olarak beni yansıtmıyor istediğim gibi değil diye ancak daha şarkılarını dinlemeden hatta yüzünü bile görmeden sesini dinlemeden ayy sevmiyorum ben bunu diyenler bile çıktı peki onlar ne çeşit rock müzik hayranları idi.
neyse geleyim üstteki üyenin yorumunda takıldığım yere
madxcan_die demiş ki:
istedigi her vakit bodruma gidip egleniyormuydu istedigi kızla çıkabiliyormuydu jetskilere biniyormuydu dünyadaki en zevkli işi yapıyormuydu gitar çalarak imaj yaparak
bodrum a keyfinden gitmedi çekim için ve orada lösemi hastası çocuklar için vereceği üstelik kendi biletinide aldığı konserini vermeye gitti. verilen arada da uzun zamandır yapmadığı tatili aradan çıkarmak istedi zaten malum olay olmasa 30 haziran da işine devam edecekti. istediği kızla çıkmak ha bunu nerede gördünüz acaba çocuğun 7 senelik kız arkadaşı da vardı o arabada başka biri ile karıştırdınız herhalde. kaldı jetskiye binmesi dediğim gibi uzun süreden sonra kendine kalan zamanı değerlendirmesi suç mu sanki göze batacak bir tek barış ın keyfi kaldı.ülkeyi sattılar milletin derdi barış jetskiye bindi ne üzülecem ardından be oldu öyle mi?dünyadaki en zevkli işi yapıyordu evet öyle insan sevdiği işi yaptığı sürece kayif alır hayattan herkeste bu fırsat oldu mu diğer yarışma birincilerine ne oldu adlarını hatırlayan var mı? barış ı bu noktaya getiren kişiliği oldu. çokta kolay kazanmadı sahip olduklarını o yüzden sadece bir kere haberde görüpte bunun ne farkı var ötekilerden deyip geçmeyin yazık ediyorsunuz. eğer tanımıyorsanızda onun neden sevildiğini anlayamazsınız.inanmayarak ha yardım ediyor olabilir diyebilirsiniz insanın illa milletin gözüne soka soka mı yardımda bulunması gerekir açları mı kurtardı demişsiniz evet elinden geldiğince ve bunu kendisi söylemedi memleketinin belediye başkanı söyledi.tam olarak tanımadığınız biri size herzaman dış kapının mandalı gibi görünecektir. o yüzden lütfen bilmediğiniz kişi hakkında ahkâm kesmeyin ve sadece kendiniz gerçekçi imişsiniz gibi davranmayın.
ve haykeltraş duygu insanıdır istediği kişinin heykelini yapar ki merak etmeyin barış ın haykelini kendi isteği ile yapıyor kimseden bir talep almadan yani işin ucu sizin cebinize yansımayacak ve bu amasra yı ilgilendirir laf söylemek bizlere düşmez

kalan kalmıştır,ölen ölür ve iflah olmaz insanoğlu sanki bir şeyler değişebilecekmiş gibi ölünün ardından haaaala tartışmaya devam eder...işte aynen böyle.
size esenlikler dilerim keşke bu başlıkta,bu saatten sonra tartışma olmasa.

dünyada bütün canlılar dogar büyür ve eger kaza ve kadere kurban gitmezse zamanın doluncaya kdr yaşar ve sonunda ölür önce bunu kabul etmeliyiz din bilgim çok fazla yok ama okumuş ve bilgimin dogrultusunda tanrımız şöle diyor insan önce kendini düşünecek sonra kardeşini ailesini düşünecek daha sonra akrabalarını daha daha sonrada başkalarını düşünmesi gerekiyormuş biz bunları yapıyor veya yapmıyor olabiliriz ama benim yaşadıklarım sürece içersinde bunları tam aksini görüyorum bakın sizlere bunun çok çok belirgin örneklerini burda yazmak isterdim...insan yakını kaybediyor belirli kısa bi süre içersinde unutup gidiyor şimdi barış akarsunun heykelini dikiyorlar vatan millet sakarya herhalde türkiyenin açlık içinde yaşan yoksullarını kurtardı yada kahramanlık gibi birşey yaptı ve heykeli dikecekler başka ugraşacak hiçbirşeyimiz kalmamışdı zaten bakın barış akarsunun yaptıklarını hangi biriniz yapıyordunuz sorayım istedigi her vakit bodruma gidip egleniyormuydu istedigi kızla çıkabiliyormuydu jetskilere biniyormuydu dünyadaki en zevkli işi yapıyormuydu gitar çalarak imaj yaparak tamam yardımsever olabilir yardımda etmiş olabilir ama bizim türktoplumumuzda yardım yapan çok insanlarımız var bunu örnek gösteremeyiz dedigim gibi herşeyi abartıyoruz son olarak şunu diyim herkesin bir hayranı kendisine çok örnek aldıgı kişiler olabilir ama herşeyede hazırlıklı olmalıyız:hayal bile edemedigin tüm gerçekler tatlı şamatalar içinde kaybolup yerini hüzünlü hale getirir GERÇEKLER
şuanda askerim o yüzden dolayı müzik işini durdurdum ama askerde arkadaşlarla gitar çalıyoruz mart geliyorum ve o yaz çıkışımız olcak

Tamamen kıskançlık ve çekememezlik durumunun bariz bir örneği.Sende Bodrumda jetskiye binip çevrende binlerce kız olmasını isterdin bunu inkar edemezsin.Bu bütün ünlülerin ya$adığı bir$eydir.Bu konuda onu ele$tirmen mantık ötesi..O kadar insana demiyor arkamdan ko$un beni çok sevin diye..Hareketleri delikanlılığı insanlığı onu sevdiriyor pe$inden ko$turtuyor.
Ben de Barı$ı tanımazdım ama dizisini olsun birkaç röportajını izlediten sonra yakından tanıdım ve $ahsen takdir ettim adamı hatta içten içe bende kıskanıyordum onu..Çünkü insan gbi insan birisiydi ayrıca yakı$ıklıydıda .)

Neyse burada gereksiz tartı$ma çıkarmanın zerre mantığı yok..bırakın hayranları duygularını dile getirsinler eğer Barı$a kar$ı olumsuz bir dü$ünceniz varsa içinizde kalsın buraya yazıp insanlara ve onun ruhuna saygısızlık yapmak abesle i$tiraktır....

neden ünlüler hep lösemililer yararına konser verir.veremliler,ülserliler,eşcinseller yada homoroidliler yararına neden yardım konseri vermezler?neden hep yardım edilen hastalar çocuktur.falan filan.(herhalde ben bunları sorabildiğim için birazda olsa rockçıyım)

adaşıma allahtan rahmet,ailesine sabır diliyorum.

suzaku demiş ki:
madxcan_die demiş ki:

tamam anlayabiliyorum.insanlar üzülüyorlar sizde sanki insanlar hiçbirşeyin farkında değilmişler gibi gerçekçilik misyonunu üstünüze almışsınız hayat tecrübelerinizide yorumlarınıza yedirerek bunları insanların yüzüne çarpıp kendilerine getirmeye çalıyorsunuz. iyi güzel hoşta buradaki insanlar sanki toplanıp sakıncalı işler yapacaklar yanlış birşey yapıyorlar gibi tavrınız var. acaba biri kaybedildiğinde ardından üzülmek için ille o kişnin alkol komasına mı girip çıkması gerek, rocker olarak anılması için cenazesine rengarenk saçları vücudunun çeşitli yerlerinde piercingleri olan 25 yaş altı kişilerin mi katılması gerek(bu laflarım sadece üstteki yorumun sahibine değildir ilk sayfadan beri rockçı mı lan bu diyenler içinde yazıyorum- bilmemiyorum yazdıklarım hislerimi ne kadar yansıtacak) barış ın kendi de der çıkardığım ilk iki albüm tam olarak beni yansıtmıyor istediğim gibi değil diye ancak daha şarkılarını dinlemeden hatta yüzünü bile görmeden sesini dinlemeden ayy sevmiyorum ben bunu diyenler bile çıktı peki onlar ne çeşit rock müzik hayranları idi.
neyse geleyim üstteki üyenin yorumunda takıldığım yere
madxcan_die demiş ki:
istedigi her vakit bodruma gidip egleniyormuydu istedigi kızla çıkabiliyormuydu jetskilere biniyormuydu dünyadaki en zevkli işi yapıyormuydu gitar çalarak imaj yaparak
bodrum a keyfinden gitmedi çekim için ve orada lösemi hastası çocuklar için vereceği üstelik kendi biletinide aldığı konserini vermeye gitti. verilen arada da uzun zamandır yapmadığı tatili aradan çıkarmak istedi zaten malum olay olmasa 30 haziran da işine devam edecekti. istediği kızla çıkmak ha bunu nerede gördünüz acaba çocuğun 7 senelik kız arkadaşı da vardı o arabada başka biri ile karıştırdınız herhalde. kaldı jetskiye binmesi dediğim gibi uzun süreden sonra kendine kalan zamanı değerlendirmesi suç mu sanki göze batacak bir tek barış ın keyfi kaldı.ülkeyi sattılar milletin derdi barış jetskiye bindi ne üzülecem ardından be oldu öyle mi?dünyadaki en zevkli işi yapıyordu evet öyle insan sevdiği işi yaptığı sürece kayif alır hayattan herkeste bu fırsat oldu mu diğer yarışma birincilerine ne oldu adlarını hatırlayan var mı? barış ı bu noktaya getiren kişiliği oldu. çokta kolay kazanmadı sahip olduklarını o yüzden sadece bir kere haberde görüpte bunun ne farkı var ötekilerden deyip geçmeyin yazık ediyorsunuz. eğer tanımıyorsanızda onun neden sevildiğini anlayamazsınız.inanmayarak ha yardım ediyor olabilir diyebilirsiniz insanın illa milletin gözüne soka soka mı yardımda bulunması gerekir açları mı kurtardı demişsiniz evet elinden geldiğince ve bunu kendisi söylemedi memleketinin belediye başkanı söyledi.tam olarak tanımadığınız biri size herzaman dış kapının mandalı gibi görünecektir. o yüzden lütfen bilmediğiniz kişi hakkında ahkâm kesmeyin ve sadece kendiniz gerçekçi imişsiniz gibi davranmayın.
ve haykeltraş duygu insanıdır istediği kişinin heykelini yapar ki merak etmeyin barış ın haykelini kendi isteği ile yapıyor kimseden bir talep almadan yani işin ucu sizin cebinize yansımayacak ve bu amasra yı ilgilendirir laf söylemek bizlere düşmez
sizlere bu yazdıklarım konu ve husus hakkında daha çok söylecem sözler vardı ama şu yukarda yazdıgım birkısım gerçekleri bile saptırıp yanlış anlamanız sizlerin aslında gerçekleri degilde daha daha çok duygusallık yönlerinizi ortaya çıkarmışdır ve fazla yoruma acep yok artık he birisi yakışıklı demiş ona bende yakışıklıyım ne olcak şimdi
http://img411.imageshack.us/my.php?image=resim001sr7.jpg
son sözüm beni çok i anlayacak ve saptırmayacak kişiler için söylüyorum;
etrafımdaki acılara baksana bi aşkım aglayıp ölmemin tek sebebi budur...

ya sen şu zırt pırt iğrenç bestelerini buraya heryere yollayan munasebetsiz değil misin hah hiç şaşırmadım bu hareketine.albüm yapıcaklarmış bence hiç parayı bosuna harcamayın

evet ya ben de biyerden tanıyorum bunu diorum..videolarını izlemiştim baya oldu tam hatırlamıyorum ama hiç beğenmemiştimm..ayrıca gerçekten çok yakışıklısın yaa??? :twisted: böle yorumlar yazarak dikkat çekmeye çalışıyor resmen...albüm fln boşuna çıkarmayın bence de boşa para yani :twisted:

Genç yaşında zamansız bir ölümün ardından ne denilebilir ki?Dayanamadığım şeylerden biri genç yaşta birinin ölüm haberini almak.
Allah ailesine sevenlerine sabır versin.
Allah rahmet eylesin.

son sözler hep şarkı sözü oluyor sanırım.birgün sizinde kendi çapınızda kitleniz olur adınıza konu açılır hayranlarınızla orada paylaşırsınız ne paylaşacaksanız burası barış ın konusudur reklam yeri değildir.

Müzik dünyasında bir anda parlayıp kayıp giden yıldız oldu Barış Akarsu.Bir yarışma programıyla ünlendi," Ben rock müzik yapıyorum" diye kendisini "popçu" olarak değerlendirenlere karşı direndi.29 HAziran 1979'da Zonguldak'ta doğan Barış,4 Temmuz 2007'de Bodrum'da feci bir kaza sonrasında yaşamını yitirdi.
İki albüm ve yarım kalmış bir dizi filmle,gelecekte neler yapabileceğine ilişkin belirslizikle 28 yaşında dünyadan ayrıldı.Cumhuriyet Hasta SOnu ekinin 7 Aylül 2006 tarihinde yayımlanan röportajı sırasında genç şarkıcı müzikte gelmezk istediği yeri, "İnsanlar beni hatırladıklarında 'Barış Akarsu çok iyidi
ruhu çok güzeldi, çok güzel düşünüyordu' diyebilsinler" diye anlatmıştı.
ROCK MÜZİK...
Barış Akarsu'yla gazetemiz binasında yaptığım söyleşiyi,yayımlayamadığımız bölümleriyle özetleyerek genç şarkıcının sevenleriyle paylaşmak istedik. Akarsu, Zonguldak'lı olmalarına karşın belediye işçisi olan babasının işi gereği bulundukları Bartın'ın ilçesi Amasra'yı çocukluğunun bütün güzelliklerini yükleyerek anlatıyordu.Okullarda öğretmenlerinin sesini beğenerek şarkı söylettiği Akarsu,Zülfü Livaneli,Ruhi Su, Rahmi Saltuk, Ahmet Kaya ve Cem Karaca dinleyerek büyümüş.Kısa bir süre bağlama kursuna giden Akarsu, lise döneminde sock müziğe merak salar ve U2, Cat Stevens,Queen dinlemeye ve gitar öğrenmeye başlar:
"Amasra'da yaşadığım için kendimi çok avantajlı hissediyorum.Rockerlığı,Deep Purple'ı,Doors'u,Led Zeppelin'i bizim Amasra'nın gerçekten farklı,yaşları benden büyükinsanlardan öğrendim.Amasra'nın yapısında o isyanı hissedebilirsiniz.O güzelliği,ister istemez denize karşı haykırmak gelir içinden".
AMASRA'NIN GÜZEL İNSANLARI
Amasra'yı,Zonguldak'ı,babasının mücadelersini uzun uzun anlatarak rock'çılığının temelini açıklamaya çalışmıştı.Barış:
"Biz,madencilerin şehri Zonguldaklıyız.Hep Amasra'nın doğal güzellikleri belgeselleri çekilir.Amasra'nın en eskileri Nazım Abi vardır,Süleyman Çil vardır.Onların belgeselini çekmek gerkir.Babam 68 kuşağının sağlamlarındandı.'Kelaynak' derlerdi.Çocukluğum 1 Mayıs'larda madenci yürüyüşlerinde geçtiBen 13 seneden beri gurbette yani dışarıdayım, Amasra'da tanıdığım kadar samimi insanlar göremedim.40bin sayfalık kitaptan onlardan öğrendiklerimi alamam."
AKADEMİ TÜRKİYE
Bir televizyon kanalında yayımlanan "Akademi Türkiye" yarışmasına 2004 yılında arkadaşlarının ısrarıyla katılan Barış Akarsu'nun yaşamı birinci olmasıyla birdenbire değişti."Akademi Türkiye"de birinci olan Akarsu'ya yarılma koşulları gereği Seyhan Müzik tarafından Haziran 2005'te yapılan albüm,hayranı olduğu Cem Karaca'nın ünlü "Islak Islak" şarkısının adını taşıyordu.Bir yarışma sonrasında popülerleşmesi, rock çevrelerinin Akarsu'dan uzak durmalarına neden olsa da karşı festival Barışarock'ta 2005 yılında sahne alanlar arasındaydı:
"Her zaman rock diyorum.Gerçek anlamda rock yapmak istiyorum.Gerçekte rock müziğin neler anlatması gerektiğini anlatmak istiyorum.Gerçek rock müzik bir yaşam felsefesi.İnsanın saçını uzatmasıyla, farklı görünmesiylr, şekilcilikle rocker olunmuyor.Rock tamamen duyguyla ve yürekte hissedilen bir şeydir.Rock'ın özüne bakınca bir isyan,insanların daha güzel yaşayabilmesi için bir haykırış görürüz.Güzelliğe doğru bir isyan.Haykırıyorsam insanlar daha güzel yaşasın diye haykırıyorum.Bence insanın duygusunu en güzel ifade eden şey haykırmaktır.Çoğu zaman kendi başıma kaldığım zaman bağırıyorum.Sevdiğim zaman da bağırıyorum, duygularımı haykırarak ,ifade ediyorum."

BULUTLARDA KOŞMAM GEREK
Barış Akarsu'nun Seyhan Müzik tarafından geçen yıl temmuz ayında yayınlanan "Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek" adlı son albümünü yapmak istediklerinde bunu bir basamak olarak değerlendiriyordu:
" Bulutlarda tutunmak zordur ve yaşadığımız dünyanın şartları da bulut gibi.Yaşamak da zor tutunmak da zor.O bulutlarda yürümek için çabalamak gerekiyor.Çalıştığınız zaman bulutlarda bile yürüyebiliyorsunuz..Bu bir rock albümüdür.Bundan sonraki daha da rock olacak.Ben asla popçu olmadım,yaşam standartlarımda da hiç pop şekilde yaşamadım.Ben işçi, çocuğuyum, tabandan geliyorum.Yani çalıştım,çabaladım, kendi tırnaklarımla bir yere geldim."

YALANCI YARIİM YARIM KALDI
Star televizyonunda yayımlanan duygusal komedi " Yalancı Yarim" dizisiyle oyunculuğa başlayan ve giderek popülaritesini arttıran Barış Akarsu, dizinin müzik çalışmalarına destek olacağını düşünüyordu:
"İki yıl müzik yaptım,200 konser yaptım ama kimse bunu bilmiyor.Bir diziye başladım, her yerden teklif gelmeye başladı.O kabuğun içine sığmayacağım.Ben insanlara bir şey anlatmak istiyorsam, bir kişiye değil, on kişiye ulaşmak isterim.Ulaşmamın da en büyük yolu buradan geçiyor.Kalıcı olabilmek için uğraşacağım.İnsanlar beni hatırladıklarında ' Barış Akarsu çok iyidi, ruhu çok güzeldi, çok güzel düşünüyordu' diyebilsinler."

Hatice Tuncer, 8 Temmuz 2007 Pazar
Cumhuriyet- Müzik

bu içine ettiğin kaçıncı başlık madxcan_die ? görüyorum ki düşüncende haklı olduğun noktalar bile olsa gerek bozuk türkçenle gerekse konuyu bağlarken gayet kelalaka bir şekilde o saçma grubunun reklamını yapma çabanla kendini rezil ediyorsun. çamur atmadan, efendi efendi yorum yapmayı öğrenememişsin yazık. ayrıca bu kadar insan sana ve tavrına karşı birşeyler söylüyorsa bu dozaşımına uğramış özgüvenini bir gözden geçir derim. bir de resmini koymuşsun oraya ben de yakışıklıyım diye. insanların fiziksel özellikleri ile ilgili yorum yapmak eğer ki o insanın işi mankenlik modellik gibi bir iş değilse ayıptır. ama sen resmen "tüm forum, bana hakaret edin noolur çok istiyorum." diye çırpınıyorsun. doymadın mı anlayamadım.

bu başlığı uzun süredir yorum yapmasam da takip ediyorum. bazı arkadaşların üzüntülerini paylaşırken yazdığı şeyler kimimize inancımız gereği ters geliyor. örneğin ölüm ona yakışmadı, barış cennette gitarıyla şarkılar söylüyor falan türünden yorumlar belki bir duygu patlamasıyla yazılmış, belki yazanın bile aslında öyle olmadığını düşündüğü ama kendince avunmak adına kurduğu cümlelerden oluşuyordur bilemem. ölümden sonrası için hiçbirimizin net bir bilgisi olmadığı gibi hepimizin ama genç yaşta ama uzun bir ömürden sonra öleceği gerçek. kimseyi bu şekilde yorum yaptığı için yargılamıyorum belki de o arkadaşlar gerçekten öyle olduğuna inanıyorlardır. zaten bu ayrı bir tartışma konusudur ve gerekirse başka bir başlıkta tartışılır.

sevgili barış'ı, sevgili hemşerimi gerçekten çok genç yaşta kaybettik. ne mutlu ona ki bu kadar kısa bir sürede kişiliğinden ödün vermeden, şımarmadan, arkasından kötü hiçbir şey söyletmeden, milyonları etkileyerek göçtü bu dünyadan diyerek avunup üzüntümü bastırmaya çalışıyorum. dinlemiyordum ama çok üzüldüm diye yorum yapanlar var. bu noktada düşünürsek şu anda ölse pek fazla etkilenmiyeceğimiz bir sürü insan var. insanlara bunu bile söyletebildiyse barış çok güzel birşeyi başarmış demektir. gönül isterdi ki uzun yıllar yaşayıp sevenleriyle kucaklaşabilsin ama kaderi böyleymiş, elimizden birşey gelmiyor. gerek dinleyip gerekse dinlemeden de seven tüm insanlar adına konuşuyorum; üzüntümüz çok büyük allah tüm sevenlerine en başta ailesine sabır versin. huzur içinde yatsın sevgili barış...

Ölen bir kişinin ardından bile reklam yapılıyor. Nasıl insanlarla yaşar olduk. Her yerde ölen birinin ardından reklam amacı var. Burda bile bu amacla yola cıkmıs kişileri gördükten sonra insanda konusmaya güc kalmıyor. Ne istiyosunuz siz ya! Ölmüş birinin ardından neyin tartısmasını yapıyorsunuz! Ölüm son noktadır (en azından yasadığımız dünya için) Son noktaya gelmiş,gecmiş ve ölmüş birinin ardından nasıl vicdanınız rahat tartısma yapabiliyorsunuz. Ya da şöyle söyleyeyim Ölmüş birinin ardından nasıl vicdanınız rahat reklam yapıyorsunuz. Ayıptır... Burası BARIŞ AKARSU başlığıdır.

Her insan farklıdır. Siz belki ölen birinin ardından daha sağlam,daha gercekci yorumlar yaparsınız. Acı herkeste farklı belirir. Bir baskası acısından cok farklı yorumlar yapar. İnsanların yarası henüz bu kadar tazeyken siz nasıl yorumlarına laf atarsınız. İnsanlar acılı.. Bırakın acılarını dile nasıl getiriyorlarsa öyle getirsinler...

Barış, giderken öyle bir ders verdin ki bize. Sevginin gücünü bir kere daha kanıtladın. Hersey sevgiymiş gercekten. Seni tanımayan onca insan sana üzülüyor,ağlıyor. Sadece genc yasta öldüğün için değil. Gözlerindeki sevgiyi gördükleri için. Ama inan bu kadar reklama meraklı insan arasında herkesi sevmek zor olacak. Hele ki ardından yapılanları gördükten sonra.

Nur içinde yat,mekanın cennet olsun

Utanmazlık sınırlarını aşan ve bence kendi reklamını yapmaya çalışan bu kişiye daha çok cevap verip sinirlerinizi bozmayın arkadaşlar. amacına ulaşmış sizi sinir ederek otursun gülsün. yaptığı berbat yorumlar Barışı geri getirmeyecek. Bizi anlamayan bu şahıslara ne desek az zaten.

madxcan_die bir de demişsin "ben de yakışıklıyım, nolcak şimdi" Sen hiç aynaya bakmıyorsun heralde ya :)) Hülya avşara sataşıp prim yapmaya çalışan gülben ergen kılıklı insan seni..

Barış abimiz bizim canımızdı, bizden biriydi ve hep öyle kalmayı bildi. İlerde çocuklarımıza onun ismini koyup, onun gibi karakterli insanlar yetiştirerek (bir öğretmen adayıyım) onu yaşatmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın..

ya hiç gülesim yoktuu madxcan_die brad pitt halt etmiş yanında :LOL: benceee şu madxcan_die herneysee ona özle bi sayfa acalımmm...kendi orda grubundan flan bahsetsinn takılsınn ;)

Tek mesaj yazıcam. Hiç sevmiyorum böyle konularda konuşmayı. Allah rahmet eğlesin çok üzücü bir olay bu yaşta bir müzisyenin kaybı. Tanrı sevenlerine ailesine sabır versin diyorum.

Anlamadığım nokta, bu adamın imaj yapmasının, gezip tozmasının, afedersin hatunlarla takılmasının, yemesinini içmesinin garip birşeymiş gibi karşılanması. Gencecik delikanlı, yaşı benimle bir nerdeyse. O yaşta herkes yer içer gezer tozar. Rahmetli de bunu yapmış helal olsun naptıysa. Anlamsız tartışmalara girmeye gerek yok. Kimse ölüm üzerinden taziye bildirerek reklamını yapmaz, bu işin şakası olmaz. Önce ölümle ilgili konuştuğunuzu farkedin. Adamı putlaştıran, ilahlaştıran kimse yok. İnsanlar öldükten sonra da sevilebilir, hayran olunabilir. Bir sürü insan arkasından gözyaşı döktü. Bence Barış'ın ölümünü " Ben analmıyorum abi, sanki adam dünyayı kurtardı", " Her gün onlarca şehit ölüyor" gibi düzeysiz, amaçsız boş mesajlarla tartışmanın bir anlamı yok. Sizin burda bunları konuşabilmeniz için 250 bin can verdi cephede. Acaba kaçınız gidip mezarlarını ziyaret ettiniz? Anıtlara gidip dua ettiniz ? . Konuyu sapıtmaya gerek yok. Bir insan ölmüştür genç yaşta, acıdır, üzücüdür. İnsanların gözünün önünde olan birinin kaybı olması daha büyütür acıyı. Bir de giden gittikten sonra konuşmak kime ne fayda.

Geri