Mor ve Ötesi

durdugun yerden dewam etsın.
güzel olmasın kesılsın yıne.
koş koş kurtul.
eskıt yırtılsın pabucların.
birimiz eksildi.
küçük kaldık. düştük.
acımız oldu, çok olduk.
iyiki oldu iyiki oldun.

BEYAZ dibine dek BEYAZ.

Rüyası insana yalan söyledi
sadece
önce şaşkın dıbıne dek beyaz.
sonra iyiki warsın.

YADA BOŞWER ESKISI GIBI KALSIN.

arkadaşlar albümde boşuna 'bir derdim var' ya da 'cambaz'vari şarkılar aramayın, yok çünkü. albümde hit şarkı yok. bundan da son derece mutluyum.
burak güven in 'sonu belli' yi söylmemesi beni çok mutlu etti. dys'nin en büyük eksiği burak güven in söylediği bir şarkıyı içermemesiydi zaten bana göre.
mvö yü cambaz'la seven ama cambaz la yetinmeyen bir insan olarak bu albümü dys den önceki albümlere benzettim , farklı olarak daha fazla gitar solosu var ama daha sert değil bana göre. en sert albüm dys idi.

Ntv de 24 saat e çıktılar ordaki bayan hiç belli etmeden bir iki inceden inceye ayar verdi... Albümü dinlemedim ama Harun nun vokali yüzünden gitarların üstün örtülmüş diye söylüyorlar tabi bi dinlemek gerek.

benayevsen demiş ki:
Ntv de 24 saat e çıktılar ordaki bayan hiç belli etmeden bir iki inceden inceye ayar verdi... Albümü dinlemedim ama Harun nun vokali yüzünden gitarların üstün örtülmüş diye söylüyorlar tabi bi dinlemek gerek.
hayır, tam tersine gayet güzel gitar soloları var. ordaki bayan ne dedi anlatır mısın?

Abi ben bu adamlara rock müzigi yakıstıramıyorum..

neden diye sorarsanız bence sahneye yakısmıyorlar
bana kızmayın sadece kendi düsüncelerim gecen sene olması lazım
athenayla aynı sahneye cıktılar abi resmen atenanın yanında cömez bi grup gibi kaldılar ve vokali kimdir tanımam etmem biraz burnu havada sanki.

bilemicem yani sadece bi düsünce.

saygılar

Tansiyon-DavuL demiş ki:
athenayla aynı sahneye cıktılar abi resmen atenanın yanında cömez bi grup gibi kaldılar ve vokali kimdir tanımam etmem biraz burnu havada sanki.

1 ekim 2004 te yedikule'de oldu o konser ve ben de ordaydım. bana da tam tersi gibi geldi.
bir rock grubunun konserlerde seyircileri 'zıplatmaması' ya da 'zıplatacak şarkısı olmaması' o gruba rock yakışmadığı anlamına gelmez (bence).
athena slogan attırır, hareket çektirir; ama mvö kendini dinletir ve insanlara bir şeyler katar abi! bunu da hoplatmadan zıplatmadan yapabiliyorsa ne mutlu onlara!
grup üyelerinin kişilikleri hakkında bir bilgim yok, o yüzden maalesef o konuda karşı çıkamayacağım;)
kızmadım:D

yeni albüm çıkıyo sonunda:)
süper bişey oldu bence bu albüm.heyecanla bekliyorum.mor ve ötesi kendini kanıtlamış bi grup zaten...

nehirmavi demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:

1 ekim 2004 te yedikule'de oldu o konser ve ben de ordaydım. bana da tam tersi gibi geldi.
bir rock grubunun konserlerde seyircileri 'zıplatmaması' ya da 'zıplatacak şarkısı olmaması' o gruba rock yakışmadığı anlamına gelmez (bence).
athena slogan attırır, hareket çektirir; ama mvö kendini dinletir ve insanlara bir şeyler katar abi! bunu da hoplatmadan zıplatmadan yapabiliyorsa ne mutlu onlara!
grup üyelerinin kişilikleri hakkında bir bilgim yok, o yüzden maalesef o konuda karşı çıkamayacağım;)
kızmadım:D

Kesinlikle mvö' é kötü müzik yapıyor vs gibi sözlerim yok belki güzel müzik yapıyordur..

ya ne bileyim bi duman gibi Sahne becerisi yok :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Dumanla kıyaslamak cok acayip kactı ama

genede seviommu mvö sini sevmiommu karar yok :D

Tansiyon-DavuL demiş ki:
Abi ben bu adamlara rock müzigi yakıstıramıyorum..

neden diye sorarsanız bence sahneye yakısmıyorlar

bilemicem yani sadece bi düsünce.

saygılar

Vokal kim midir? harun tekin dir,
Sen Mvö begenmiyorsun belli, çok güzel müzik yapiyorlar bence
Ayrica her rock grubunun sahne performansi baska olur, korn konseri asla coldplay gibi olmaz mesela, onlarin tarzi belli ve gayet basarili bir grup

Duman'a gelince bende konser cd leri var ve hayatimda dinledigim en kötü konser albümü, O ses nedir ya, adam kusacak sanki, igrenc benim için,
Bence duman rock yapmiyor, ARABESK-rock

8O

hahahaha :) Güldüm gercekten yaa :) euheueheueheueheueheueh

britney spears 'in Tarkandanda cok funu var bizim bahsettigimiz Türkiyede rock Yapanlar sen ta americalara gitmissin neyse biraz daha müzik bilgilerin güclensin sonra polomik yap hem ben burada sadece bi kac sey dile getirdim sölemek istedigim hani bu forum bütün anlamıyla iyi yada kötü elestirilere acıktı belki forum acıkdır ama bi kac kisi kendini cok kaptırmıs

saygılar

Mor ve ötesini athena ile karşılaştırmak sence akılane bir fikir mi?Yani müzikten anlıyorsan bunu yapmamalısın di mi?ikisininde çok farklı müzikleri ve sözleri var.Athena konserinde tabiki coşulur ama mor ve ötesinde kaç kişi gördün pogp yapan..

Grupları karşılaştırmayı kesinlikle doğru bulmuyorum.Hele de mor ve ötesini..Çünkü onlar Türkiye de kendilerine özgü müzik yapan nadir gruplardan biri..En azından gündemde olan..-

yaa athena ile mor ve ötesini karşılaştırmak çok aptalca adamarın müzikleri farklı bir kere mor ve ötesinin kendine özgü bir tarzı var ama çok ii bir grup........

Duman ın konserlerindeki binlerce sarhoş insan "arabesk" melodileri gitarla döndürerek efkarlanırken, ne batuhanın bozuk akorduna nede kaan ın kötü sesine bakıyorlar birincisi. duman a tarz vermek gerekirse "ıkınarock" demek doğru olur diye düşünüyorum; heleki mor ve ötesinin yanında heleki albümde bile akordu bozuk gitarlarla kayıt yapmayı başaran bi gruptan dumandan bahsediyoruz.. Kıyaslanmaz asla ama kıyaslarsanda bence sonuç bu.

Hit konusuna gelince, bence bu albümde hit değil ama hit yapmaya çalışılmış bir parça var ki "şirket" ben beğenmedim. Ayrıca "bir derdim var" özellikle bence çok başarılıydı ve bence gayette kendi tarzlarında piyasaya oynanmamış ve gerçekten rock müzikle çok geniş kitlelere ulaşmasını sağlamış bir parçasıydı mor ve ötesinin.Piyasaya oynanmış şarkı olması kötü bence çünki mor ve ötesinin öyle bir şeye ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Ama ben İyiki bir derdim var gisi yok diyene kesinlikle katılmıyorum....

Geri