Mor ve Ötesi

athena da duman da iyi gruptur...ama karşıLaştırmak anLamsız..

şu bir gerçektir ki rock müzik başLı başına bir isyandır..bu sevgiLiye,düzene veya başka şeyleredir..

mvö'de bu geneL oLarak düzene ve önceLik sözLerde yani sözLer mvö'nün duruşunu -düşünceLerini- yansıtmaLı...iLLa ki sosyal mesaj vermeLiLer...bu noktada duman ve athena'dan ayrıLıyor...

stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL nickli arkadaş galiba dikkat cekmek için abuk subuk şeyler yazmış... (Profiline bakmanız yeterli... )

:) profilime bakınca ne oluyo :) onları profile bakmadanda göre bilirsin :)

neyini sevecem ''Cambaz Sarkısınımı '' başka sarkısını bilmiyorum :)

her neyse halka açık bir forumda iyi veya kötü yorumlar yapmakda serbestim eger sıkıntıya giren varsa girmez siteye olur biter :D:D

DuManiStTt

ozgur196 demiş ki:
Duman ın konserlerindeki binlerce sarhoş insan "arabesk" melodileri gitarla döndürerek efkarlanırken, ne batuhanın bozuk akorduna nede kaan ın kötü sesine bakıyorlar birincisi. duman a tarz vermek gerekirse "ıkınarock" demek doğru olur diye düşünüyorum; heleki mor ve ötesinin yanında heleki albümde bile akordu bozuk gitarlarla kayıt yapmayı başaran bi gruptan dumandan bahsediyoruz.. Kıyaslanmaz asla ama kıyaslarsanda bence sonuç bu.

Hit konusuna gelince, bence bu albümde hit değil ama hit yapmaya çalışılmış bir parça var ki "şirket" ben beğenmedim. Ayrıca "bir derdim var" özellikle bence çok başarılıydı ve bence gayette kendi tarzlarında piyasaya oynanmamış ve gerçekten rock müzikle çok geniş kitlelere ulaşmasını sağlamış bir parçasıydı mor ve ötesinin.Piyasaya oynanmış şarkı olması kötü bence çünki mor ve ötesinin öyle bir şeye ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Ama ben İyiki bir derdim var gisi yok diyene kesinlikle katılmıyorum....
Sende bi öqrenm issin edebiyat yapmayı :D

olum isinize gelmiyor madem okadar kötü grup

Sizde akor yapmayın sizde ıkınarak söleyinde :Dgörelim boyunuzun ölcüsünü :D

Sen gitarın akoruna basmayı biliosunda ne fark ediyor hic bisey

anca burada öle bos bos edebiyat parcalarsın bi digeri sen bana yorum yapmıssın dumana degil yada dumana yorum yapacaksan dumanın başlıgına yap burası mor ve ötesinin başlıgı :)

Tansiyon-DavuL demiş ki:
Karsılastırırım abi sonucta onlar müzik yapıyorsa bendee dinliyorum...

begenmiyorum mor ve ötesini bukadar basit !! :)

Ben dumandan nefret ediyorum, Duman rock yapmiyo ki?
Kimileri konserlere kafa dagitmak için gider çogu insanda müzik dinlemek için gider,

Athena/mor ve ötesi? ne alaka ya
Ben de ekleyim o zaman; pentagram ve duman? hangisi daha iyi, kim daha çok sahneye yakisiyor?

Müzikten anlar gibisin ama biraz daha dersine çalisman lazim

Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL nickli arkadaş galiba dikkat cekmek için abuk subuk şeyler yazmış... (Profiline bakmanız yeterli... )

her neyse halka açık bir forumda iyi veya kötü yorumlar yapmakda serbestim eger sıkıntıya giren varsa girmez siteye olur biter :D:D

DuManiStTt

sen de söyLemişsin zaten "cambaz"ı biLiyormuşsun bir tek...ama "cambaz"a göre yorum yapmamaLısın mvö'ye...güL kendine,bırak zaman aksın,şehir,derin esmer,aLper tekin var daha...

pure_evil demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:

DuManiStTt

sen de söyLemişsin zaten "cambaz"ı biLiyormuşsun bir tek...ama "cambaz"a göre yorum yapmamaLısın mvö'ye...güL kendine,bırak zaman aksın,şehir,derin esmer,aLper tekin var daha...

işte demek istedigim su ki belki begenmedigimden dolayı
sarkılarının ismini bilmiyorumdur
abi simdi oyun oynamayalım dumanı sevmeyen yokdur :)
bukadar alıngan olmayın yaa allam yarabbim :D
2 laf ediyoruz herkez üstüne alınıyor
hani sanki ben gelmisimde iste mvö 'i cok kötü calıyor cok kötü sauntu var
müzik kariyeri cok dandik demisim gibi yorumlar geliyor..
bu genel yorum yani sonucda müziklerini bizler dinliyoruz mesela sizlerden bazıları DUMAN'ı sevmiyor ben burada laf dalası yapiyormuyum hayır cünki gayet normal onlar müzik yapıyorlar sizde begenirsiniz begenmessiniz size kalmıs ama nedense benim ön görüslerme saygı duyulmamış :D

saygılar

konser9909.jpg

albüm "büyük düşler" 8 mayıstan itibaren piyasada

Tansiyon-DavuL demiş ki:
pure_evil demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:

DuManiStTt

işte demek istedigim su ki belki begenmedigimden dolayı
sarkılarının ismini bilmiyorumdur
abi simdi oyun oynamayalım dumanı sevmeyen yokdur :)

dumanı sevmeyen birçok kişi tanıyorum emin oLabiLirsin :D ama bunun konuşma yeri burası değiL...bence pek dinLemeden bir gruba yorum yapma... :roll:

bende aldım büyük düşler albümünü bayıldım özellikle darbe ve küçük sevgilim ya diğerleride çok güzel ama en çok onları beğendim

duman ın sahne performansıyla mvo arasında daglar kadar fark var.. ikisinide defalarce canlı izlemis biri olarak mvo nun canlı performansı vasat... harun un sesi cok kotu canlı olarak... sound zayıf,seyirciyle iletisim zayıf... harun rockstar edalarında... duman bambaska cok daha enerjik,cok daha samimi... kaan ve batuhan ın muzikal birikimleride mvo elemanlarınınkinide ikiye katlar... ikiside cok iyi jazz egitimi almıs muzisyenler... daha once mvo ni elestirdigim yorumumda grup ismi vermemistim kıyaslama yapılmasın diye ama sagolsun arkadaslar geri kalmamıslar yine forumda sidik yarısı baslamıs... bosverin abi duman seven duman dinler,mvo seven mvo dinler isteyen ikisinide dinler(benim gibi)...

chris_cornell demiş ki:
duman ın sahne performansıyla mvo arasında daglar kadar fark var.. ikisinide defalarce canlı izlemis biri olarak mvo nun canlı performansı vasat... harun un sesi cok kotu canlı olarak... sound zayıf,seyirciyle iletisim zayıf... harun rockstar edalarında... duman bambaska cok daha enerjik,cok daha samimi... kaan ve batuhan ın muzikal birikimleride mvo elemanlarınınkinide ikiye katlar... ikiside cok iyi jazz egitimi almıs muzisyenler... daha once mvo ni elestirdigim yorumumda grup ismi vermemistim kıyaslama yapılmasın diye ama sagolsun arkadaslar geri kalmamıslar yine forumda sidik yarısı baslamıs... bosverin abi duman seven duman dinler,mvo seven mvo dinler isteyen ikisinide dinler(benim gibi)...

dediğin gibi konserLerde mvö seyirciyLe kopuk...duman daha doğaL ve samimi bu yönden...kesinLikLe coşturuyor...

Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:

DuManiStTt

Sen oraya kocaman dj. yazmissin, eger mor ve otesi sarkilarini bilmiyorsan mesleginden utan...

stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:

DuManiStTt

Sen oraya kocaman dj. yazmissin, eger mor ve otesi sarkilarini bilmiyorsan mesleginden utan...

gülümi aglayimi :D

benim yaptıgım tarz club,undergraund,techno misic,hause,hiphop ve türkçe remix Mor ve ötesiyle ne alakası var çarpıtma Arkadasım Gülmeyim sana :)

Geri