Mor ve Ötesi

küçük sevgilim şarkısını dinleyebildim. evde sıkılmışlar da doğaçlama olsun, şarkı kaydedelim havasındalarmış gibi. özelliği olmayan, sıradan bir şarkı sanki. sevmedim, ilk dinleyişte öyle oldu belki de.

Sadece ''dünya görüşleri'' ve hayatta bencil değil toplumsal düşündükleri için dahi dinlenmeye değer bir grup! Her şarkı insana bir değer katacak nitelikte tabi anlayana... şirkette yine konuşturmuşlar yeteneklerini ;) o nasıl sözlerdir öle bu ülkede o şarkıyı dinlemesi gerekn çokkkk insan var. Ayrıca sonuna kadar destekleyeceğim bir gruptur kendileri ayrıca nedir bu duman mvö karşılaştırması? dj bedboy denen arkadaş sen djsin ve hatırlarsan ben senin programını mı desem ne desem dinlemiştim ve sen rockda çalıosun bu durumda mor ve ötesini tek şarkıyla değerlendiriosan ki öle yapıosun bu bir dje yakışmaz di mi :)

Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL nickli arkadaş galiba dikkat cekmek için abuk subuk şeyler yazmış... (Profiline bakmanız yeterli... )

:) profilime bakınca ne oluyo :) onları profile bakmadanda göre bilirsin :)

neyini sevecem ''Cambaz Sarkısınımı '' başka sarkısını bilmiyorum :)

her neyse halka açık bir forumda iyi veya kötü yorumlar yapmakda serbestim eger sıkıntıya giren varsa girmez siteye olur biter :D:D

DuManiStTt

Sen oraya kocaman dj. yazmissin, eger mor ve otesi sarkilarini bilmiyorsan mesleginden utan...

gülümi aglayimi :D

benim yaptıgım tarz club,undergraund,techno misic,hause,hiphop ve türkçe remix Mor ve ötesiyle ne alakası var çarpıtma Arkadasım Gülmeyim sana :)

Arkadaşım bu ülkede tarkanın "ölürüm sana" şarkısında elektro gitar kullanıldı diye o şarkıya rock diyen şapşallar bile mor ve otesinin hiç bir albumunu bilmese bile "dunya yalan soyluyor" albumundeki butun sarkıları tek tek biliyor... Yazdıklarını baştan aşağı okuda gül kendine!

stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL demiş ki:
stratofanius demiş ki:
Tansiyon-DavuL nickli arkadaş galiba dikkat cekmek için abuk subuk şeyler yazmış... (Profiline bakmanız yeterli... )

:) profilime bakınca ne oluyo :) onları profile bakmadanda göre bilirsin :)

neyini sevecem ''Cambaz Sarkısınımı '' başka sarkısını bilmiyorum :)

her neyse halka açık bir forumda iyi veya kötü yorumlar yapmakda serbestim eger sıkıntıya giren varsa girmez siteye olur biter :D:D

DuManiStTt

Sen oraya kocaman dj. yazmissin, eger mor ve otesi sarkilarini bilmiyorsan mesleginden utan...

gülümi aglayimi :D

benim yaptıgım tarz club,undergraund,techno misic,hause,hiphop ve türkçe remix Mor ve ötesiyle ne alakası var çarpıtma Arkadasım Gülmeyim sana :)

Arkadaşım bu ülkede tarkanın "ölürüm sana" şarkısında elektro gitar kullanıldı diye o şarkıya rock diyen şapşallar bile mor ve otesinin hiç bir albumunu bilmese bile "dunya yalan soyluyor" albumundeki butun sarkıları tek tek biliyor... Yazdıklarını baştan aşağı okuda gül kendine!

bırak şimdi şaklabanlık yapmayı Coni :) :p

buzlukola demiş ki:
küçük sevgilim şarkısını dinleyebildim. evde sıkılmışlar da doğaçlama olsun, şarkı kaydedelim havasındalarmış gibi. özelliği olmayan, sıradan bir şarkı sanki. sevmedim, ilk dinleyişte öyle oldu belki de.

özellikten bahsettin ama ne bekliyordum öyle slow parçadan?
Bazen öz ve kisa sözler bir roman dan daha etkileyicidir üstüne de sebnem ferah'in vokali eklenince sarki daha da guzel olmus
Artik saçma sapan konusmayi birakin,

şuan yeni albümü dinliorum
biraz önce de kızılayda kerem abiyi gördüm(gitar)
çok sewindim hmn albümü aldım gaza geldim!!!
fena diile bnzio:)

chris_cornell demiş ki:
duman ın sahne performansıyla mvo arasında daglar kadar fark var.. ikisinide defalarce canlı izlemis biri olarak mvo nun canlı performansı vasat... harun un sesi cok kotu canlı olarak... sound zayıf,seyirciyle iletisim zayıf... harun rockstar edalarında... duman bambaska cok daha enerjik,cok daha samimi... kaan ve batuhan ın muzikal birikimleride mvo elemanlarınınkinide ikiye katlar... ikiside cok iyi jazz egitimi almıs muzisyenler... daha once mvo ni elestirdigim yorumumda grup ismi vermemistim kıyaslama yapılmasın diye ama sagolsun arkadaslar geri kalmamıslar yine forumda sidik yarısı baslamıs... bosverin abi duman seven duman dinler,mvo seven mvo dinler isteyen ikisinide dinler(benim gibi)...
ne diyim eline sağlık güzel yazmışsın,kıyaslamaya gerek yok ikisinide dinleyin ;)

benim küçük sevgilim
sen bana neler yaptın
böldün parça parça!
onlar bilmez onlar bilmez
bakarlar yüzüme
sanki yoksun gibi..
sanki yalanmışız gibi..

benim küçük sevgilim
sen bana neler yaptın
kırdın defalarca!
vururlar yüzüme
sanki yoksun gibi..
sanki yalanmışız gibi..

benim küçük sevgilim
ben sana neler yaptım..
kızdım sayfalarca!
yakarlar canımı..
sanki yoksun gibi..
sanki yalanmışız gibi...

benim küçük sevgilim..

begendim..

bilenler bilir , mor ve ötesinin eski bir klibi "yalnız şarkı" edinmek isteyenler bana ö.m. dan elektrnk posta adreslerini gönderirse yollarım...

butun grup elemanları oyle mi bilmiyorum ama harun ateist... zaten sarkılara da biraz kafa yorarsan sozlerden cıkarabilirsin... "derken bir anda farkettim baska bir hayat yok ki" "var mısın yoksun var mısın yoksun iki gozum eminim sen yoksun" gibi...

eminim... zaten harun felsefe ve psikoloji mezunudur ve benimsedigi ekol karl marx ve marksizmdir... zaten hem ekonomik,hem siyasal,hem sosyal hem de dinsel anlamda marksizmi benimsemistir... ateist olması neyi degistirir ki babanızın oglu degil ya insanları oldukları gibi kabul edin,muzigi hosunuza gidiyorsa gerisi sizi baglamaz...

Ateist ve ya bir dine mensup. Merak ediyorum da bu arayış içine giren dinleyici müziğini ne doğrultuda değiştirir? Harun'un ve ya diğer Mor ve Ötesi elemanlarının dini onların müziğinde bir etmen midir? Çıkardığınız şarkı sözlerinden ne gibi bir anlam çıkacağı size kalan bir şey ki herkes farklı bir şey çıkarabilir yanılıyor muyum? Sanki artık dinleyen herhangi bir "dinleyen" olmaktan çıkıp işin özel boyutlarını merak ediyorlar. Bir kimsenin ve ya grubun müziğini anlamak onların özel yaşantısıyla örtüşen bir yansımadan ziyade sizin hissettikleridir kanımca.

Değişik bir durum, merak kötü değildir ama çoğu düşünceler sabun köpüğü değerinde olduğunda biri çıkıp her zaman "size ne yahu?" der. Benim bu mesajımı kaale almayın lütfen. Amacım birine taş atmak ya da sivilce görevi yapmak değil. Naçizane merak düşüncelerimdir.

Güzel bir rock albümü olmuş yeni albümleri Mor ve Ötesi'nin...

Bir grubun sadece müziğiyle iligilenilmez.
Bir grupta sadece müizk yaptığı için en tepeye çıkamaz.
Dinleyici de dinlediği müzikte kedninde bir şeyler bulmak istediği için şarkıalrı yazıp besteleyen insanı tanımak ister.Bazen dinini bilmek ister bazende cinsel tercihini.Bu noktaya fazla takılmamak lazım bence,dinleyen bir kişi grup hakkında bir şeyi merak ediyorsa bu ne olursa olsun çok normaldir bence.

arkadaşlar suni gündem yaratmayı bırakın artık, mor ve ötesi geçen hafta itibariyle büyük düşler isimli 5. stüdyo albümünü çıkardı, dinlediniz mi? mvö'yle bu kadar ilgiliyseniz bence bir an önce bu albümü dinleyin, rock müzik adına çok güzel şeyler var, parti ile anında giriyorsunuz albümün havasına ve büyük düşler'le albümü sonlandırdığınızda cidden mvö gibi bi gruba sahip olduğunuz için kendinizi şanslı hissediyosunuz...
düzenlemelerden kalite akıyor, bütünlük kesinlikle sağlanmış, dünya yalan söylüyor ile girdikleri yeni yolda çok daha sağlam bi adım bence bu albüm, tek bi şarkı ismi verecek olsam durma öyle derim(orda durma ile özdeşleştirdim nedense...) diğer şarkılara göre daha akustik bi çalışma, küçük sevgilim zaten çok güzel bi şarkı ama şebnem ferah'ın vokaliyle bambaşka bişey olmuş, şirket çok eğlenceli bi şarkı, bi de darbe diye bi şarkı varkı albümde derdini en dolaysız anlatan şarkılardan biri...
albümün kapak tasarımı için de bayağı uğraşılmış, mvö pink floyd'un the wall kapağını anımsatan şeffaf bi oda yaratmış ve içini şarkıları(dertlerini) anlatan metaforlarla doldurmuş, onları incelemek bile ayrı bir zevk, iyi ki mvö gibi bir derdi olan bi rock grubumuz var, bu albümle daha da bi devleşecekler gibi... :mrgreen:

Geri