Mor ve Ötesi

dead_poet demiş ki:
pure_evil demiş ki:
Fondip demiş ki:
piyasa olmuş olsa bile sırf bu yüzden dinleyenin bırakması gereken bir grup değildir.. ha "bırak zaman aksın","gül kendine" ve "şehir" döneminde daha güzel bi gruptu ama bence kalite olarak "dünya yalan söylüyor" albümünde verilen ödünü "büyük düşler" albümünde toparlamış gruptur.. kandır, candır..

mor ve ötesi sanki giderek samimiyetini kaybetmekte....daha profesyonel çalışıyorlar,şarkılar yine iyi güzel ama bza daki samimiyet sıcaklık yok...
büyümelerine mi yormalı bilinmez ama sanki tribünlere oynuyorlar artık...
önceden konserlerine gelenlerin sayısı yüzü geçmezken(ki maximum) şimdi dörtyüzbinlerden bahsediliyor
sence hangi biriyle samimi olabilirler??

seyirciler bir yana..ben şarkı sözleri açısından ele almıştım..bilemiyorum..bence böyle..

slm arkadaşlar mor ve ötesi benim sevdiğim rock gruplarından biri. önceki albümleri daha güzeldi ama bu albüm de güzel. ilk dinlediğimde beğenmemiştim ama insan dinledikçe beğeniyor. dinledikçe güzellşen ve şarkıları eskimeyen bir grup. umarım mor ve ötesi kurban gibi dağılmaz. ayrıca grup elemanları hepside birbirinden iyi

pure_evil demiş ki:
dead_poet demiş ki:
pure_evil demiş ki:
Fondip demiş ki:
piyasa olmuş olsa bile sırf bu yüzden dinleyenin bırakması gereken bir grup değildir.. ha "bırak zaman aksın","gül kendine" ve "şehir" döneminde daha güzel bi gruptu ama bence kalite olarak "dünya yalan söylüyor" albümünde verilen ödünü "büyük düşler" albümünde toparlamış gruptur.. kandır, candır..

mor ve ötesi sanki giderek samimiyetini kaybetmekte....daha profesyonel çalışıyorlar,şarkılar yine iyi güzel ama bza daki samimiyet sıcaklık yok...
büyümelerine mi yormalı bilinmez ama sanki tribünlere oynuyorlar artık...
önceden konserlerine gelenlerin sayısı yüzü geçmezken(ki maximum) şimdi dörtyüzbinlerden bahsediliyor
sence hangi biriyle samimi olabilirler??

seyirciler bir yana..ben şarkı sözleri açısından ele almıştım..bilemiyorum..bence böyle..

biraz çok alıntı oldu ama şarkısözleri açısından demişsin bi örnek verir misin hangi şarkıda nerde samimiyetsizlik gördün? belki senin samimiyetsizlik diye adlandırdığın şey birysellikten çıkmaları(dünya yalan söylüyorda ) olabilir.ne de olsa dünya yalan söylüyor grubun alman lisesinde hayal ettiği tepki albümüydü ve bu tepki de toplumsal meselelere yöneltti onları..eğer samimiyetsizlik görüyorsan ki ben göremiyorum sorun burdadır...yani bi samimiyetsizlik bulmak için kendimi çok kastım:D ama en fazla bu çıktı düşün o kadar samimiler :D

Bestial demiş ki:
Şirket mirket anlamam, Anlasan da anlamam.

Nedir bu ya? Mor ve Ötesinden böyle berbat bir çıkış parçasını beklemiyordum.

şarkıyı teknik olarakmı inceledin anlam olarak mı ?büyük ihtimalle anlam olarak incelemişsin...ve şunu söyliyim şarkıyı yüzeysel olarak dinleyen ne demek istediğini sorgulamayn herkes aynı şeyi söylüyor..şarkıyı cambazla ardarda dinlemeni tavsiye ederim arkadaşım.. belki o zmn berbat olmadığı gibi muhteşem olduğunu da düşünürsün :D

ARKADAŞLAR SİSTEM VE SİSTEMİN BİZE DAYATTIKLARI DERKEN NE ANLIYORUZ!?
Yav yapmayın etmeyin şirket şarkısını daha dikkatli dinleyin.MOR VE ÖTESİ BU ÜLKEDİ EN BABA gruplardan bi tanesi...

Herkesin görüşür farklıdır tabiki beğenmeyebilirler ama genelde cambaz ile mor ve ötesine hayran olan kitle bu albümde istediğini bulamamış...Ne yazık ne yazık!!

şirket mirket şarkısı bana göre biraz erkin korayın ESTARABİM şarkısına benziyo mvö nün bu albümü pek hoşuma gitmedi ne yalan söleyim eski havasını yakalayamamış

ScOoBy demiş ki:
Herkesin görüşür farklıdır tabiki beğenmeyebilirler ama genelde cambaz ile mor ve ötesine hayran olan kitle bu albümde istediğini bulamamış...Ne yazık ne yazık!!

katılıyorum...ayrıca ,bence dys da daha farklı bir mvo vardi.buyuk duslerle ozlerine tekrar donduklerine inanıyorum.

bu arada "mustafa hakkında her şey" filminde Mor ve Ötesi müzikleri kullanılmıştı bildiğiniz gibi ama filmi tekrar izlediğimde farkettim "küçük sevgilim" in introsu da var filmde :s

aysu_ demiş ki:
bu arada "mustafa hakkında her şey" filminde Mor ve Ötesi müzikleri kullanılmıştı bildiğiniz gibi ama filmi tekrar izlediğimde farkettim "küçük sevgilim" in introsu da var filmde :s

'Gül Kendine' albümündeki 'Hayat' olmasın o şarkı ?

morvedelisi demiş ki:
aysu_ demiş ki:

'Gül Kendine' albümündeki 'Hayat' olmasın o şarkı ?

hayır, bende farkettim 'küçük sevgilim'in introsuydu o. yada kücük sevgilim e cok benziyordu :?:

"hayat" vardı "gece" vardı ilk albüm "şehir"den "şehir" vardı (zaten söz yok) ama o çalan intro "küçük sevgilim" dendi parçanın en sonlarındaki kısım tekrar izleme şansınız varsa bi izleyin derim ben.. :s

Arkadaslar cok seyler yazilmis yazmissiniz dogal olarak hepsini okuyamiyorum.

Ama grup olarak kendilerini ufak bir analiz edecek olursam önce müzikten baslarsak o piyasaya hizmet etme fikirlerinin yersiz oldugunu düsünüyorum

saund olarak ise gecen bir yazida elektronik ten baska bir sey olmadigini falan okudum bunu yazan adamin elektronikten ne anladigini cok merak ediyorum acikcasi örnegin ben elektronikten'' din dan don, tin tın '' gibi seyleri anliyorum ;)

Bir durus olarak bakacak olursak ''ne icin müzik'' sorusuna verdikleri cevap ta anliyoruz zaten ki bunu rock'in coke tan barisa rock gecmeklede gösterdiler ama grup icinde fikirlerin sanki biraz carpistigini belkide birbirinin devami olmadigini görebiliyoruz bu sorunu nasil cözebilecekler bilemiyorum özellikle Harun un düsüncelerini yalitabilecegini düsünüyorum.

ÖDP de örgütlü olduklarini biliyoruzdur fakat buradan büyük bir karmasa icinde koparak kaldirac etrafinda yapilandi kendileri (ki kaldirac in saglam cikarimlari var) bunu diyorum cünkü ÖDP ABD ye hayir AB ye evet derken kendi icindeki celiskisinin disa vurumunu bize gösteriyordu diye düsünüyorum ki bunu grup ta görmüs olucak.

Sirket sarkisinin ne oldugunu anlamayip ''ne bu kardesim böyle berbat sarki '' gibi sözü devam ettiren arkadaslarima gelince benim kendilerine bir sorum olucak - sen ne bekliyodun güzel kardesim ?

ne güzel dimi piyasaya sürülmüs popüler kültürü alttan pohpohlamaktan baska birsey yapmayan sarkilara karsi böyle bir sarkinin olmasi.

bu konuyu aslinda farkli bir sekilde tartismamiz gerek öncelikle ''sirket'' derken ne dedigine bakmamiz gerek galiba :)Belkide sistem den ve sana bana insanliga dayattiklarindan bahsediyordur belkide sürü-biri olayini isliyordur belkide durum analizini birakip bir pratiksellige tesvik ediyordur yine seni beni:)) tabii serketin sana bana saldirdigida bir gercek degilmi?

Geri