Mor ve Ötesi

kızın kördüğümü mahvettiği konusunda hemfikirim ancak
şunuda unutmamak lazım ki mwö bulunduu yere muhteşemlik getiriyor...

okan güzel konuştu özelliklede kerem k. hakkında....
okan-''darbe bir aşk şarkısı''
harun-''yalancısın sen'':):):)orta koptum ya muhteşemdi gerçektende ben pazar günün youtobe de aradım ama bulamamıştım linkler cidden ii oldu.

en sevdiğim türk rock grubu...şarkılarını her saniye dinlesem de bıkmayacağım bir grup..ne diyebilirm ki onlar muhteşemler..müzikalitelerine hayranım..hem sözleri de gayet anlamlı.toplumsal bir çok konuya değiniyorlar.konserlerini hiç kaçırmamaya dikkat ediyorum.başarılarının yıllarca devam edeceğinden eminim..

hadi bakıyım mvö'nin bu zamana kadar çıkardığı albümlerinde en çok sevdiğiniz parçaları...

-sabahın köründe(şehir)
-yalnız şarkı(şehir)
-son giden(bırak zaman aksın)

gurultu_27 demiş ki:
http://www.derggi.com/ocak.html

derggi nin bu sayısına kapak olmuş grubumuz ayrıca yarın cnnturk de futbolekstra programına harun tekin yaşar ve feridun düzağaç da katılacak duyurulur

bu program saat kaçta bi bilgin var mı ?

yeni çıkan gruplara ilham kaynağı oluyolar.hepsinin klipleri tavırları onlara benziyor. haksız mıyım

son albümde özellikle harun'un ses tekniğindeki gelişme muhteşem. adam dünya yalan söylüyor'da başladığı ses adam etme dönemine bir dönem canlı performanslarda kötü söyledikten sonra (2 albüm arasında; ki bu durum sesin biraz daha oturma çabasıyla ilgili) muhteşem bir sesle ve harika canlı şarkı söyleme performansıyla geri döndü. yeteneklerini ortaya çıkardı. hala yeterince gitar çalamıyor ve hala tavırları bir tuhaf bence ama çok iyi şarkı söylüyor. grubun kayıtlarında, konserlerinde ses kalitesi had safhada. burak'ın geri vokalleri iyi. tarkan gözübüyük gibi bir nimetten çok iyi faydalandılar gerçekten. ve son albümlerinde o beni ve benim gibi müziğe siyaset karışmasını sevmeyenleri sıkmaya başlayan "siyasetle ilgilenen grup" duruşlarından biraz kurtuldular, darbe ile de bu yönlerini kaybetmediklerini göstermekten geri kalmasalar da mantıklı bir şekilde azalttılar siyasi mesajlarını. müziklerine baktılar, çok daha iyi bir albüm ortaya çıktı.
çok beğendim açıkçası.

rolling stones aralık 2006 sayısı......

efenim bu sayıda morötesinden harun tekin bey soruları cevaplamış.harun tekinden genç müzisyenlere öneriler diye de yazmışlar sayfanın en tepesine. röportajdan bir kısmı yazıyorum buraya..

soru - peki şarkı sözlerinin türk müziği üzerindeki önemi..

el cevap - sözler türk insanı için ayrı bir önem taşıyor. yazılı edebiyat türkçede oldukça geç yeşerdiğinden ve öncesinde aşık geleneğinden geldiğimiz için türkiyede insanlar sözleri diğer yerlerdeki insanlara göre çok daha fazla dinliyorlar. yani adam bütün edebiyatı çalıp söyleyerek otoparkürüyor ve o sırada çaldığı şey zaten önemli değil. işte türkçeyle çalışıyorsak bence o zaman sözlerle kafayı kırmamız gerekiyor. şarkı yazmak isteyen birinin roman okumadan, şiirlerde neler olup bittiğini bilmeden, düzgün türkçe ile yazılar yazmadan şarkı yazmaya kalkması zararlı sonuçlar doğurabilir. kalitesiz şeyler genellikle böyle olur. bir şarkı yazarı "karşımdakilere bu kadarı yeter" diye düşünüp de nakaratın orta yerine "falan filan" kelimelerini koyuyorsa onu biz yemiyoruz zaten. ama sen zaten olaya başka bi yerden baksaydın kalbin onu oraya koymaya el vermezdi. sözler konusunda çok ahlaklı olmak gerekiyor yani. türk milleti bu konuda çok yüksek bir kalite beklentisine sahip.

ilginç ve üzücü...

CulDeSuc demiş ki:
rolling stones aralık 2006 sayısı......

efenim bu sayıda morötesinden harun tekin bey soruları cevaplamış.harun tekinden genç müzisyenlere öneriler diye de yazmışlar sayfanın en tepesine. röportajdan bir kısmı yazıyorum buraya..

soru - peki şarkı sözlerinin türk müziği üzerindeki önemi..

el cevap - sözler türk insanı için ayrı bir önem taşıyor. yazılı edebiyat türkçede oldukça geç yeşerdiğinden ve öncesinde aşık geleneğinden geldiğimiz için türkiyede insanlar sözleri diğer yerlerdeki insanlara göre çok daha fazla dinliyorlar. yani adam bütün edebiyatı çalıp söyleyerek otoparkürüyor ve o sırada çaldığı şey zaten önemli değil. işte türkçeyle çalışıyorsak bence o zaman sözlerle kafayı kırmamız gerekiyor. şarkı yazmak isteyen birinin roman okumadan, şiirlerde neler olup bittiğini bilmeden, düzgün türkçe ile yazılar yazmadan şarkı yazmaya kalkması zararlı sonuçlar doğurabilir. kalitesiz şeyler genellikle böyle olur. bir şarkı yazarı "karşımdakilere bu kadarı yeter" diye düşünüp de nakaratın orta yerine "falan filan" kelimelerini koyuyorsa onu biz yemiyoruz zaten. ama sen zaten olaya başka bi yerden baksaydın kalbin onu oraya koymaya el vermezdi. sözler konusunda çok ahlaklı olmak gerekiyor yani. türk milleti bu konuda çok yüksek bir kalite beklentisine sahip.

ilginç ve üzücü...

eueueueue güzel cevap bu arada gönderme var falan filan....

Geri