Mor ve Ötesi

pek bir sevimli grup. son albümleri eleştirilse de öncekilerden farklı olsa da çok güzel. senelerdir dinlediğim ve hep sevdiğim grup. 5'inde konserleri var galiba yedikule'de diğer rock gruplarıyla beraber. çok sevindim. iki konserine gitmiştim gayet eğlenceliydi. harun 'un sesine tekrar tekrar hayran kaldım.

bence okadar abartılacak bi sesi yok harun un canlı söylerken şarkıyı çok batırıyo... kasetten dinlemeyi tercih ederim..ozman daha güsel..

Re: DİKKAT!

rocknpeace demiş ki:
Mor ve Ötesi'nin son albümü çıkmıştır uzun zamanlar bunun kritiği eski forumda yapılmıştır ki yeri burası değildir:Kritiklerin yapıldığı bir bölüm zaten vardır sitede sevdiğiniz şarkılar,sözler oraya da pek tabi yazılabilir..umut ediyorum..

Diğer yazmış olduğun şeyler ve konunun uzatılmamasına özen gösterdiğin için teşekkürler fakat alıntı yaptığım kısımda ki söylediklerin pek doğru değil.Mor ve Ötesi'nin son ve önce ki tüm albümleri ve şarkılarıyla ilgili görüşler bu forumda her zaman için belirtilebilir.Zaten bu forumların esas işlevleri;grup ve ya kişilerin müzikal kariyerleri,şarkıları,konserleri,geçmişte ki ve ileriye dönük -çoğunlukla müzik içi ve bazen dışı- projeleri hakkında görüşler belirtmek,başkalarıyla paylaşım içinde bulunmaktır.Ama tüm bunların olmadığı ve mesajında bildirdiğin diğer tutumların yanlışlığı apaçık ortada.

MVÖ forumunda yazışanların çoğunluluğunun bir türlü forumun asıl işlevlerine uygun bir biçimde yazışamadıkları gibi bir de durmadan başka başka kişi ve durumlara karşı küçümsemeli eleştiri içinde bulunmaları gibi çelişkili bir durum da tüm bunların cabası.Artık tüm bunların çözümü bizden çok insanların kişisel gelişimleriyle ilgili heralde.

Acikcasi sikilmaya basladim onlari hergun bir programda izlemekten ...ozletsinler kendilerini birazcik ... neyse takmayalim daha fazla ...
MVO 'ye duydugum sevgi ve saygi da degisiklik yok onlar gercekten de deger verilmesi gereken insanlar zaten o yuzden biraz geriye cekilsinler yeni albume kadar diye dusunuyorum ...

Neyse icimi bosaltayim dedim rahatladim forumdaki arkadaslar kusuruma bakmayin ...
yani eski forumdakiler gibi yeniden bir tartisma konusu yaratmis olmayayim .

bundan sonra yeni albume kadar da bu forumda yazmayi dusunmuyorum ...en azindan onemli bi gelisme olmadigi surece ...zaten oyle bir karar vermistim oyle degilmi rocknpeace kardes ?

Hepinize saygilarimla ...

Programlarda aynı soruların sorulmasından sıkıldım ben.Arayanlar hep aynı şeyleri soruyorlar ya da ay ben Harun'a aşığım geyiği yapıyorlar.Ceyhun Yılmaz Show da da öyle oldu.Türkrock tan biri arasa sonra da burda belirlediğimiz bikaç soruyu sorsa çok iyi olur bence.
Ama sanırım biraz saçma bir fikir.

son albümüne kadar insanların çoğu bilmiyodu grubu.hatta albümü öğrendiklerinde yeni grup çıkmış diye çok duydum.albümde bir derdim var en ii parçası bence.konserinde de gayet iilerdi ama canlı performansla albüm arasında çok fark oluyo.3-4 parça sora yetersiz geliyolar...

muz demiş ki:
Programlarda aynı soruların sorulmasından sıkıldım ben.Arayanlar hep aynı şeyleri soruyorlar ya da ay ben Harun'a aşığım geyiği yapıyorlar.Ceyhun Yılmaz Show da da öyle oldu.Türkrock tan biri arasa sonra da burda belirlediğimiz bikaç soruyu sorsa çok iyi olur bence.
Ama sanırım biraz saçma bir fikir.

mesela ben harun un ve diğer grup elemanlarının enson hangi kitabı okuduklarını, hangi filme veya tiyatroya gittiklerini çok merak ediyordum... bence bu sorularının cevapları kesinlikle onların kişiliklerini ve hoşlandıkları tarzları en iyi şekilde açıklardı... hadi bi ariyim dedim tabii ki meşgüldü... hatta turkrock tan selam da söyleyecektim de, sizlere sormadan yanlış olurdu... zaten ulaşamadım da...

arkadaşlar alakasız olacak ve ben insanların ne giydikleriyle ilgilenmem ve zaten bu amaçla yazmıyorum.Fakat fark ettiyseniz bır derdim var klibinde harun'un ayakkabısı nike simdi oturup amerikan politikasına karsıyım diyorlar barış yanlısıyım diyorlar.Bende mvö dinledikten sonra bu konulara dikkat etmeye başladım ve özellikle orduya yatırım yapan markaları kullanmamaya başladım özellikle milliyetçi duygularımdan oturup tüm ihtiyaçlarımı türk malı kullanmaya başladım ve harunun nike giymesi açıkçası beni hayalkırıklığına uğrattı bu konuda siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar

purplewilwarin'e katılıyorum.o zaman yaptıklarıyla savundukları çelişiyor.sadece klipte değil katıldığı her programda ayağında o marka ayakkabılar!!!

Bu soruyu Harun Tekin e sorma imkanınız olursa, o size gayet mantıklı cevabını verecektir.Daha önceleri bu konu tartışılmış olup;bazı arkadaşlar Harun tarafından 'gerekli' yanıtı alıp;oturmuşlardır..

hani varya hem amerika politikasına karşı , hem de nike giyiyor meselesi... yani bunun cevabı olan soru kastediliyor... bu arada nike markasının orduya yatırım yaptığını bilmiyordum... purplewilwarin in dediğinden anlaşılıyorki; gerçekten MOR VE ÖTESİ yapmak istediklerini yapmıştır... sadece müziğiyle değil, tavırlarıyla da beğenilmiş, üstüne üstlük örnek olmuştur... bu arkadaşımızı da kutluyorum özellikle mvö dinledikten sonraki değişen tavırlarından dolayı... hep böyle kalman dileğiyle...

amerikan politikasına karşı olan grup, fantanın festivaline de çıkıyor? bence bu konuyu büyütmelerinin anlamı da yok..

purplewilwarin demiş ki:
arkadaşlar alakasız olacak ve ben insanların ne giydikleriyle ilgilenmem ve zaten bu amaçla yazmıyorum.Fakat fark ettiyseniz bır derdim var klibinde harun'un ayakkabısı nike simdi oturup amerikan politikasına karsıyım diyorlar barış yanlısıyım diyorlar.Bende mvö dinledikten sonra bu konulara dikkat etmeye başladım ve özellikle orduya yatırım yapan markaları kullanmamaya başladım özellikle milliyetçi duygularımdan oturup tüm ihtiyaçlarımı türk malı kullanmaya başladım ve harunun nike giymesi açıkçası beni hayalkırıklığına uğrattı bu konuda siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar
Harun Tekin kola da içiyor!! :LOL:

içip içmemesi bence önemli değil ya kendi kararları sonuçta. cola içip rock n coke a çıkmıyorlarsa da bi bildikleri var ne biliyim. en azından bizi ilgilendirmemeli bunlar.. çıksalar ne olcak çıkmasalar ne olcak? o kadar da önemli gelmiyor bana açıkcası..

savaş insanlık için yıkıcı bir felakettir... savaşa karşı olmayanların öncelikle kendi insanlık anlayışlarında bir problem vardır... bu savaş amerika politikasından doğdu diye amerikaya karşı bi pozisyon vardır... önemli olan suçsuz çocukların biz burda bunları yazarken öldürülmesidir... MVÖ elemanları özellikle harun da bunu üstüne basa basa belirtmiştir. konu ne amerika ne nike ne bilmem ne... konu İNSANLIK tır

benimde nike ayakkabım var abd ordusuna yatırım mı yapmış oldum şimdi :) yapmayın arkadaşlar bunlar gereksiz şeyler grubun şarkı sözleri savundukları fikirleri gösteriyo zaten bence de uzamaması gereken bi konu

ya arkadaşlar yapmyın,bu konular 200 bilmem kaç küsürlük ilk forumun en başlarında tartışıldı ve kapandı zaten.bu kadar ayrıntıya ne önem var adamlar istedikleri mesjı vermişlermi evet.bencede önemli olan insanlık.
bişey sorcam;mvönün ne zaman hangi programda olacağı veya nerde performanslarının olduğunu nerden öğrenebiliriz?tv pek izlemediğim için reklamlarıda kaçırıorm,ancak arkadaşların haber vermesiyle izleyebiliorm.keşke öyle bişey olsada kaçırmasak....

Geri