Mor ve Ötesi

dila_15 demiş ki:
İnançları falan beni hiç ilgilendirmez

başlığı baştan sona okumadığım için af buyrun,

benim için de inançlar önemli değil, önemli olan "insan" olmaları...

ama yine de neye inanıyorlar, gözüme ilişti de, cambaz şarkısından bahsediyor bazı arkadaşlarımız...

sevgiler...

ya bunların albüm çıkalı 1 ay gibi zaman oldu ama pek ses yok hayret şirket mirket falan aslında piyasamsı duruyor ama cambaz kadar tantana yapmıcak galiba diğer şarkıları dinlemedim dinleyince onlardanda konuşuruz ...

iyi iyi sen ver linki millet almasın albümü..!!

dream haftasonu güzeldi bence..yalnız harun tekinin hal ve tavırları değişmiş gibi geldi bana...neyse şirketin klibi güzel ve kaliteli olmuş..beğenildi ;)

yeni albümleri cok hoş olmuş. gerçi gül kendine albümünden once benim aklımdaki mor ve otesi bambaskaydı ama yapmak istedikleri muzik buysa bişey diyemem yine de cok başarılı cok güzel bir albüm olmuş.

en iyi albümleri "gül kendine"ydi.. hala beğenerek kendimden geçerek dinlerim ama son 2 albümde iyice bozdular nerde o eski şarkıları..
piyasa olması grubun başarısını bozuyor bence
dünya yalan söylüyor albümünü dinlediğimde tam bi şok geçirmiştim hiç yakışmadı onlara.. bu albüm de ondan farklı değil zaten.. aahh aaahh nerde o eski mor ve ötesii...???

arkadaşlar maddi yönden müsait olduğumuz müddetçe, sevdiğimiz, iyi müzik yapan grupların albümlerini orijinal formatta edinelim...

bir arkadaşımız ah nerede eski mor ve ötesi demiş;

gül kendine'den önceki albümleri de inşallah bulur ve dinleriz...

31 Temmuz Pazartesi 21:00
Bilet Fiyatları : 67 YTL - 56 YTL - 45 YTL - 34 YTL

BULUTSUZLUK ÖZLEMİ "20 Yaşında"

Konuk Sanatçılar:
Aylin Aslım, Cahit Berkay, Duman, Mor ve Ötesi, Şebnem Ferah, Zuhal OLcay

Rock müziğinin en iyi gruplarından Bulutsuzluk Özlemi de Açıkhava’da hayranlarıyla buluşuyor. Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Duman, Zuhal Olcay ve Aylin Aslım gibi sevilen sanatçılar bu gecede Bulutsuzluk Özlemine eşlik edecekler.

Aşkım benm onlar yaa en sewdiğim grup olur kendileri yeni çıkan albümleride oldukça başarılı ''büyük düşler'' hepinize tawsiye ederim . Ayrıca mor ve ötesinin akustik konseri werildi bile amöa sen arada bak yeniden yayınlanıyo arada bir

Büyük düşler albümü "şirket" şarkısı dışında çok güzel..Son dönemlerde bu çok oluyor..Vega'nın albümü de serzenişte şarkısı dışında çok güzeldi..Bunu da vokalleri rock'u pop gibi dinleterek albüm satma amacında olduklarını söyleyerek açıklamıştı.Ama bir önceki albümün çok konuşulan,insanların albümü almasını sağlayan,en çok göze çarpan iki şarkı Cambaz ve Bir derdim var şirket şarkısından çok daha güzel şarkılardı..Daha bu yüzden daha iyi bi şarkıyla çıkış yapabilirlerdi bence...

jeqo demiş ki:
Büyük düşler albümü "şirket" şarkısı dışında çok güzel..Son dönemlerde bu çok oluyor..Vega'nın albümü de serzenişte şarkısı dışında çok güzeldi..Bunu da vokalleri rock'u pop gibi dinleterek albüm satma amacında olduklarını söyleyerek açıklamıştı.Ama bir önceki albümün çok konuşulan,insanların albümü almasını sağlayan,en çok göze çarpan iki şarkı Cambaz ve Bir derdim var şirket şarkısından çok daha güzel şarkılardı..Daha bu yüzden daha iyi bi şarkıyla çıkış yapabilirlerdi bence...

kesinlikle katılıyorum.

morvedelisi demiş ki:
jeqo demiş ki:

kesinlikle katılıyorum.

başka bir şarkıyla çıksalardı (mesela çocuklar ve hayvanlar ya da kış geliyor bence çok iyi çıkış parçaları olabilirlerdi :)) sadece eski sevenleri tarafından beğenilirlerdi(yani gerçek mvö tarzını benimseyenler tarafından) ki bu da yanlış bir pazarlama politikası olurdu. sonuçta bunların amacı dinleyici kitlesine yeni insanlar katıp daha çok para kazanmak, şirket dışındaki bir şarkıyla bunu yapamazlardı (belki ayıp olmaz mı? ile de olabilirdi. o şirketten çok daha iyi bir şarkı, ama yine herkes sevmeyebilir yani...). doğru yapmışlar bence...

Ben şirket şarkısının kotu oldugunu dusunmuyorum. Neden herkes bu şarkının ustune gidiyor? Sonuçta o sarkıda mor ve otesinin protest muzigini yansıtıyor. Begenilmeme sebebi acaba enstrumanlarla alakalı mı(başka bir şarkıya mı benzetiliyor)?
Ayrıca mor ve otesi album satma kaygısına hiç dusmemişti ve bundan sonra da duseceğini zannetmiyorum. Pop vokali yapılan rock şarkısı yorumuna katılmıyorum...

şirket, biraz anadolu rock ezgileri taşıdığından mvö nün yeni bir kitle edinmesini sağlayabilecek bir şarkı (şirket mirket anlamam, anlasam da anlamam... erkin koray ın bir şarkısına benziyor, ama hangi şarkısı onu unuttum?). ve rahatlıkla ağza yapışan bir nakaratı var. tercih edilme sebeplerinden birkaçı da bunlar olabilir.
ama çok isterdim ilk klibin çocuklar ve hayvanlar'a çekilmesini :(

sirketin sozleri daha dogrusu nakarat kısmı biraz yazmıs olmak icin yazılmıs gibi onun dısında gitarları falan guzel... bencede albumun en zayıf sarkısı... kordugum,parti,cocuklar ve hayvanlar,ayıp olmaz mı,buyuk dusler,kıs geliyor gibi bombalar varken sirketle cıkmaları kotu oldu ama klip gercekten cok basarılı... bence turkiyede cekilmis en iyi birkac klipten birisi... sonuc olarak daha oncede belirttigim gibi buyuk dusler gercek oldu mvo eski sounduna geri dondu ;)

Geri