Diken

Şarkıları yeterince dinledim ve ilk eleştrimi tekrarlıyorum sözler kaçış yokta olduğu gibi diğer şarkılarda da tekerrür etmiş..Bu şarkının ruh halim üzerinde ki etkisini düşürüyor "a daha önce ki şarkıda da bu söz ağzımdaydı" filan gibisinden..Bu sorun ciddidir...

Kayıtlar hiç hoşuma gitmedi hatta karanlık şehirin şiirinde bazı bölümler anlaşılmıyor bile.Şarkının artı yönleri diğer şarkılardan daha asi ve daha sert oluşu sözleride çok hoşuma gitti..

Bateri sesleri çok hafif geliyor baterist değişimi ciddi bir problem yaratmış tamam twinler filan hoş çalıyor ama sertlik yok hafif ölü gibi..Taylan abinin attığı sololar bazen eski şarkılardan notaları andırıyor karatoprak şarkısının girişinde ki türkü tadında soundu da hoşuma gitmedi.

Bu şarkılar hedef büyük albümü gibi mi ? Hayır.. Arada cehennem kadar fark var..Bunu ben demiyorum bunu içimdeki asi ruh söylüyor.Hedef büyük albümünde tüylerim diken diken oluyordu titriyordum dişlerimi sıkıyordum kırılacakmışcasına ama o çoşku bu şarkılarda yok...

Ben demoları sevmedim açıkçası ama rezil reva da demiyorum evet güzel düşünce ama yapılamamış..Daha sert daha kaliteli ve farklı şeyler bekliyorum albüme..Bu demoyu da bir deneme olarak algılayıp geçiyorum..

Başarıların devamını dilerim Taylan Ayık çok ama çok daha iyisini yapabileceğine inancım var..Gerekirse Hedef Büyük bile aşılabilir..Özveriyle Lütfen..

KONSER

metalpartigenel2hq5qs0mby6.jpg

Taylan Ayık'ın son demo kayıtları Kara Toprak, Karanlık Şehir ve Kaçış Yok birer ev kaydı olmasına rağmen çok guzel olmuş son 2 haftadır nerdeyse sadece onları dinleyerek geciyor vaktim ayrıca biraz çizgisinin dışına cıkıpta cok guzel sentezlemiş tarzların rifflerini ama her zamanki Blackie Lawless(WASP) havası hala mevcud hatta aşırı derece mevcudki daha bir Wasp'ımsı olmuş parcaları gayet güzel calışmalar imza atmış ve bu sefer ses tonuna uyan ritimler tercih etmiş gayet başarılı çalışmalar olmuş kısacası umarım iyi bir aranjmanla stüdyo kayıtlarını en kısa zamanda yapar ve bu parçaları bir albümde piyasa sürerki bizde evimizdeki bestseller tabir edilen albümlerin arasına sıkıştıralım.....

SEvgiler...

dün akşam (yani 19.11.2006) bronx ta çaldık. pek kalabalık bir program değildi. az ama güzel bir seyirci vardı :) istanbul üniversitesi rock kulubune teşekkür ederim.

gökhan

Senelerdir Taylan Ayik yakınırdı Güven Erkin lerden filan bizi görmezden geliyorlar diye bak işte görmezden gelmemiş bu sefer çıkartıyor programa neyse artık hayırlısı olsun...

Re: TAYLAN AYIK DREAM TV DE

kenan_evren demiş ki:
TAYLAN AYIK 13 ARALIK ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 22:00'DE DREAM TV DE YAYINLANAN GÜVEN ERKİN ERKAL'IN SUNDUÐU YÜXEXES PROGRAMINA KATILACAKTIR.

www.taylanayik.info

Çok güzel haber. Haberi veren Kenan arkadaşımıza teşekkürler. Ayrıca dennischambers arkadaşım uslubun iyi değil. Taylan AYIK yakınırdı, filan.....hem böyle bi konu gectiysede Güvenle Taylan arasında gecmiştir senin bunu buraya bu şekilde yansıtman doğru değil.

Re: TAYLAN AYIK DREAM TV DE

kemal77 demiş ki:
kenan_evren demiş ki:
TAYLAN AYIK 13 ARALIK ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 22:00'DE DREAM TV DE YAYINLANAN GÜVEN ERKİN ERKAL'IN SUNDUÐU YÜXEXES PROGRAMINA KATILACAKTIR.

www.taylanayik.info

Çok güzel haber. Haberi veren Kenan arkadaşımıza teşekkürler. Ayrıca dennischambers arkadaşım uslubun iyi değil. Taylan AYIK yakınırdı, filan.....hem böyle bi konu gectiysede Güvenle Taylan arasında gecmiştir senin bunu buraya bu şekilde yansıtman doğru değil.

ben geçti geçmedi demedim ki dikkatli okumalısın bence sadece senelerdir görmezden gelmeleri ki bu bir gerçek sonunda görmeleri gayet hoş bir durum olduğunu belirttim sevgili kemal77...

Geri