Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

gorkyeah demiş ki:
boss mt-2 ve sansamp gt-2 birlikte kullansam saçmalık olur mu :D

Olmazda çok dip gürültüsü alırsın ben behringer amfimin preamp katını GNX ile beraber Fx return/send işleviyle beraber kullandım onda bile bayağı gürültü yaptı ama sen bi dene belki hoşuna gider susturmanın bi yolunu bulursan tabi

Susturmanın bir yolu var arkadaşlar! Ne kadar etkilidir bilmem ama boss un noise supressor diye bi pedalı var dip gürültüyü yok etmek için. Hiç kullanmadım ve kullanan varsa yorumlarını yazmalarını rica ederim...

manyetik_porecesi demiş ki:
Susturmanın bir yolu var arkadaşlar! Ne kadar etkilidir bilmem ama boss un noise supressor diye bi pedalı var dip gürültüyü yok etmek için. Hiç kullanmadım ve kullanan varsa yorumlarını yazmalarını rica ederim...

Processorlardeki noise yeterince güçlü oluyo ama bu dip gürültüsü gitarla aynı desibellerde seyrettiği için kesmeye kalkarsanız gitarın sesleri piyano gibi çıkar sanırım bunun için daha iyi bir preamp katı kullanmanız gerek benimki çok dandik bir preamptı.

Boss gt8 almaya karar vermiştim ama ekonomik durum izin vermedi.Şu an elimde 530 ytl var.Aklımdan geçen gnx2,ax1500g,vamp2 gibi processorler.530ytl civarı önericeğiniz başka processorler varmı.Birde ax1500g yüksek gainli tonlarda nasıl gider.Teşekkürler.

katilinek demiş ki:
Boss gt8 almaya karar vermiştim ama ekonomik durum izin vermedi.Şu an elimde 530 ytl var.Aklımdan geçen gnx2,ax1500g,vamp2 gibi processorler.530ytl civarı önericeğiniz başka processorler varmı.Birde ax1500g yüksek gainli tonlarda nasıl gider.Teşekkürler.

İkinci el GT8 alırsın biraz beklersen sabret bence sonra pişman olma çünki çok kritik bi noktadasın.

DreamofStyks abi gnx-1 in tonları çok iyi demişsin,birşey sorcam bu digitechlerin tonu çok digital geliyor bana mesela rp80 kulllandım fxleri güzeldi fena değildi ama ben dist. tonlarına özel önem veriyorum. bana her tazr dist. tonunu alabileceğim bir processor gerek yani mesela metal de alabileyim blues tonları da soft rock da. gitarım singlelı ve singlelıyla amfiye girince dist. tonları kaldıramıyor. ama processor işimi görür diye düşündüm. önerileriniz nelerdir?

selamlar;digitech gnx2 yada gnx1 arasında ne gibi farklılıklar var ? yani gnx1 in üzerine o kadar vermeye değecek farklılıklar var mı mesela ben özelliklerine bakıyorum da distortion tonlarını ayarlamak gibi bir seçenek var sanırım gnx2 de yani daha geniş ton elde ediliyor sanırım.bir de daha fazla ton kaydediliyor peki başka yardımcı olabilecekmisiniz...?

analog tavsiye

selamlar,

dijital pedallardan analog sete gecmeyi dusunen biri olarak marka, fiyat ve "sound" tavsiyelerine ihtiyacım var..

aslında "pod xt live" alma amacıyla yola cıkmıştım ki 8O analog pedalları deneyince (ozellikle "distortion" baglamında) fikrim degisti biraz..
bir de kısa vadede analog pedal toplamak biraz daha karlı olmaz mı.. :?: :?

arkadaşlar vamp2 mi satamazsam ikinci el bir fcb1010 almayı düşünüyorum ama taşıması zor bi alet olduğu söylendi.eğer kullanımı da zorsa başka bi prosesör mü almalıyım yoksa fcb1010 önerirmisiniz?teşekkürler...

Re: analog tavsiye

oogieboogie demiş ki:
selamlar,

dijital pedallardan analog sete gecmeyi dusunen biri olarak marka, fiyat ve "sound" tavsiyelerine ihtiyacım var..

aslında "pod xt live" alma amacıyla yola cıkmıştım ki 8O analog pedalları deneyince (ozellikle "distortion" baglamında) fikrim degisti biraz..
bir de kısa vadede analog pedal toplamak biraz daha karlı olmaz mı.. :?: :?

bende senin gibi düşünüodum ABDden podxtlive alıcaktım ama aksilik oldu almadm..(türkiyedede podxtlive fiyatlararı 2katı olduğu için hiç düşünmedm bile)şimdi analog kuruyorum ve hepsini 2.el toparlıyorum çoğu gitti azı kaldı baya bi karlı oluo analog için 2.el (tabi temiz ise) sana önerim şu 750ytl'den yüksek fiyata podxtlive almanı tavisye etmem..o paraya analog kurarsın babalar gibi..hem parça parça paran yettiği kadar alırsın hem sora satarken ne zarar edersin ne de zorlanırsın..

s.o.s

3limdeki para tukenmeden ufaktan analog toparlamak istiyorum aslında..
notlarıma bakıyorum da oncelikli almayı dusunduklerim soyle:

-boss od-3 (bir de "marshall"dı sanırım "zakk wylde overdrive" var ki ruhumu oksamıstı zamanında :LOL: )
-boss equalizer
-boss ns2 noise suppressor
-"distortion" icin "digitech xmm" onerdiler ama salt ritm içinmiş :x gibi geliyo bana solo tonları icin ne onerirsiniz + tabi ritm bakımından da zayıf kalmayacak..

akabinde;
-"crybaby" bi wah pedal ama daha arastırmadım
-soru: "compressor" su zamanda gerekli midir?
-tabiki sevdigim efektler olan "chorus" ve "delay" i de unutmamak lazım.. :roll:

not: biliyorum forumu bastan sona okusam saglam bilgiler edinirim ama.. :oops:

:!: tesekkur :!:

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
arkadaşlar vamp2 mi satamazsam ikinci el bir fcb1010 almayı düşünüyorum ama taşıması zor bi alet olduğu söylendi.eğer kullanımı da zorsa başka bi prosesör mü almalıyım yoksa fcb1010 önerirmisiniz?teşekkürler...
Bence FCB1010 çok büyük bir alet. Taşıması da hayli zor. Araban yoksa hiç kolay olmayacaktır taşımak. Hatta gitar, vamp ve fcb1010'la beraber asansöre binmek bile işkence olacaktır...
Eğer processorından vazgeçemiyorsan biraz daha araştrma yaparak daha küçük bir midi foot controller bulabilirsin (vamp ile uyumlu)... Taşımak yine zor gelebilir ayrı ayrı oldukları için, ama fcb1010'dan daha rahat olacaktır.
Ben olsam en azından x-vamp düşünürdüm...

Re: s.o.s

oogieboogie demiş ki:
3limdeki para tukenmeden ufaktan analog toparlamak istiyorum aslında..
notlarıma bakıyorum da oncelikli almayı dusunduklerim soyle:

-boss od-3 (bir de "marshall"dı sanırım "zakk wylde overdrive" var ki ruhumu oksamıstı zamanında :LOL: )
-boss equalizer
-boss ns2 noise suppressor
-"distortion" icin "digitech xmm" onerdiler ama salt ritm içinmiş :x gibi geliyo bana solo tonları icin ne onerirsiniz + tabi ritm bakımından da zayıf kalmayacak..

akabinde;
-"crybaby" bi wah pedal ama daha arastırmadım
-soru: "compressor" su zamanda gerekli midir?
-tabiki sevdigim efektler olan "chorus" ve "delay" i de unutmamak lazım.. :roll:

not: biliyorum forumu bastan sona okusam saglam bilgiler edinirim ama.. :oops:

:!: tesekkur :!:
Zakk Wylde Overdrive (ZW44) MXR tarafından üretiliyor. Benim de aklımdaki birkaç OD'dan biri.
Bence noise suppressoru en son olarak al. Çünkü sistemin gürültü yapıp yapmayacağı, seni rahatsız edip etmeyeceği kesin değil. Benim bakış açıma ve tarzıma göre çok fazla clean kullanıyorsan chorus ve compressor için öncelik tanı...
Ritm ve solo için de pedal seçimi yaparken diğer pedalları da göz önünde bulundur. Belki aynı pedalı aynı ayarlarla hem ritm hem de solo için kullanırsın. Geçişi de eq yada delay gibi pedallarla verebilirsin...
İşin özü hepsini beraber düşünmekte fayda var ancak çok fazla konsantre olma. Yavaş yavaş en önemlileri toplamaya başla, zamanla eksikler, açıklar kendilerini beli eder, ona göre davranırsın...

SELAM arkadaşlar az önce turk rock'a dahil oldum pek çok tecrübeye ve deneyime sahip pek çok insanın olduğu bi yere geldiğimin ve bu noktada fikir alışverişinin ii olacağını düşünüorum. şimdi ben amatör olarak gitarla ilgileniorum kullandğım amfinin overdrive'ından başka bişey yok amfim oscarschmidt 19 watt gitarım cort x 11 ha birde jackım var bunun dışında hiçbirşeyim yok metallica ironmaiden çalıorum bu sene öss'em var ondan sonra önüme yavaş yavaş pedalları dizmeyi düşünüorum biraz araştırdım analog tercihimdir nasıl ve nereden başlamalıyım bir ds-1 tutkunuydum ama bu sitede daha çok mt 2 öneriliyor örnek seslerini dinledim hakaten de daha güçlü bir sound yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Geri