Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

barlow86 demiş ki:
Ritimden soloya geçişte lead guitarın sesini yükseltmek , daha öne almak için hangi pedal kullanılabilir?

Netteki forumlarda daha çok Boss Graphic Equaliser (Ge -7) , MXR Micro Amp, çeşitli volume pedallar (Morley Little Alligator, Ernie Ball vs.. ) ve Compressorler önerilmiş. Sizce hangisi daha uygundur ?
booster alabilirsin veya booster olarak kullanabileceğin bir drive pedalı da alabilirsin.

merhabalar

ben dist. pedalı almayı düşünüyorum bu aralar.boss metal zone ile digitech death metal arasında kaldım.
boss metal zone hakkında "çok dip gürültüsü yapar,kolay ton yakalanmaz" tarzı şeyler duydum.bunlar doğrumudur?sizce hangi pedalı almalıyım?

..

Merhaba..

Boss mt-2 için bildiğimiz 9V lik pil kullanıyorumda direk pile acıdığımdan açmıyorum falan XD.. Adaptör almak istiyorumda Boss'un orjinal adaptörünü bulamadım.. Şimdi herhangi bir 9V luk adaptörmü alıcam ? Ne yapmalıyım ? Tecrübesi yada fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim =).. Teşekkürler..

dreaming_awake demiş ki:
gt 8 mi, analog setup mı?Setupsa rock,blues,funk,jazz için ne önerirsiniz?(Acaip hora geçer valla tavsiyeler)

Ne istediğini bildiğin sürece bir sorun yok ama bu soru çok geniş bir soru yani bunun üzerine dünyalar kadar tartışma yaşanmıştır ama hala bi fikre sahip olanlar yok diye biliyorum ikisininde seslerini dinle ona göre sen karar ver ama bir GT8 dinleyeceksen bu aleti kullanmayı çok iyi bilen birilerinden dinlemen lazım.

Yada kestirmeden üzerinde hiç oynanmamış olan bir Gt8 tonu duymak istiyorsan http://dream.online.tr.tc den veya da http://www.hemenpaylas.com/download/1859267/Taxi_-Taxi.mp3.html Buradaki demo single'dan dinleyebilrsin ikiside bana ait.

bass gitar için whammy yi bi tek digitechmi yapıyor acaba bi de bu pedalı kendim yapabilirmiyim? çünkü epey tuzlu bi analog pedal 400 dolar gibi bişi :S yurt dışında 199 dolarmış :p :'(

Jemokan demiş ki:
bass gitar için whammy yi bi tek digitechmi yapıyor acaba bi de bu pedalı kendim yapabilirmiyim? çünkü epey tuzlu bi analog pedal 400 dolar gibi bişi :S yurt dışında 199 dolarmış :p :'(
baba ton kalitesi olarak digitechimin whammysi üstüne yoktur istediğin efekti yaratmak istiyosan kas biraz büççeni bunu al :D yada boss pc 5 al bildiğim kadaıyla daha makul fiyatı yanınada expression pedalı bağladınmı al sana alternatif whammy tonu

arkadaslar..yardımınıza ihtiyacım var..bas pedal almayı düşünüyorum..distrortion/overdrive bişi..muse vb. şarkılar yaparken kullanmak için.. aklımda olan marka digitech xbd overdrive/distortion..önerebileceğiniz başka marka var mı?kullanan bir arkadas varsa anlatsın..

bir sorum daha olucak sizlere

whammy kullanmak istiorum..ne alabilirim..sadece whammy olucak wah diil..tekli pedal..nedir ne diildir yardım ederseniz sevinirim..

aklıma gelmişken wah/whammy birliktede olabilir..bole bişi var mı?varsa nedir yardım ederseniz sevinirim..

izmirde olan arkadaşlar mxr distortionplus ve blues breaker yapıorum ilgilenen olursa eklesin msn mi uygun bişiler yaparız ama dış görünüşe güzel bişi ayarlayamam....

vw_hakan@hot....

flea_cn demiş ki:
arkadaslar..yardımınıza ihtiyacım var..bas pedal almayı düşünüyorum..distrortion/overdrive bişi..muse vb. şarkılar yaparken kullanmak için.. aklımda olan marka digitech xbd overdrive/distortion..önerebileceğiniz başka marka var mı?kullanan bir arkadas varsa anlatsın..

bir sorum daha olucak sizlere

whammy kullanmak istiorum..ne alabilirim..sadece whammy olucak wah diil..tekli pedal..nedir ne diildir yardım ederseniz sevinirim..

aklıma gelmişken wah/whammy birliktede olabilir..bole bişi var mı?varsa nedir yardım ederseniz sevinirim..
.
arkadaşım için ibanezin bass od/distortion pedalını almıştık. bence gayet başarılı. digitech pedalları ise hiç bir zaman sevmedim.

selam jim dunlop crybaby 95Q ile 535Q arasında ses farkı warmı acaba...yani kesin wardır ama çok fazla warmıdır acaba..bide 95Q nun swich i olmadıı için bazıları bi müddet sonra pedalın bypass sırasında biraz duraksadıını sölediler ne kadara doorudur acaba ..şimdiden cewaplarınız için saolun

arkadaşlar bişi sorucam tc electronic g major nasıldır dandik bi amfim war eğer tc yi alırsam amfimi postalasam olurmu??????
bide fiyatı pod dan ucuz(xtlive) iimdir peki xt kadar

G-Major'de distortion falan yoktur... XT Live ile kıyaslanası bir ürün değil... Yani aynı kategoriye ait değiller benim gözümde... Biri elma bir armut...

gorkyeah demiş ki:
boss ch-1 ve ce-5 arasındaki fark nedir acaba???
ch1'de equalizer ayarı parametrik equalizer mantığındaki bir ayar düğmesiyle yapılıyor. ce5'te ise bunun yerine filter diye bir ayar düğmesi var, filter mantığına göre daha keskin,yoğun ayarlar sağlıyor olmalı.
ayrıca ch1 çok doğal bir ses veriyor gibi bir ifade var boss kataloğunda.

Geri