Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Elektro Harmonix Deluxe Memory Man Delay nasıl bir alet amerikadan almayı düşünüyorum öneriyormusunuz?Analog bi set kuruyorum şimdilik Ts-7 ve Cry Baby var...Redd den Berke Hatipoğlunun çaldığı tonlar hoşuma gidiyor...Başka ne pedallar önerirsiniz.?

Erren demiş ki:
Elektro Harmonix Deluxe Memory Man Delay nasıl bir alet amerikadan almayı düşünüyorum öneriyormusunuz?Analog bi set kuruyorum şimdilik Ts-7 ve Cry Baby var...Redd den Berke Hatipoğlunun çaldığı tonlar hoşuma gidiyor...Başka ne pedallar önerirsiniz.?

EHX deluxe mm, alınabilecek en iyi analog delay pedallarından biridir. Bizzat kullandım, hayran kaldım. Ben de ilerde bir tane alıcam. Delay süresi 0.5 sn olmakla birlikte bu süreden uzun delay süresine de aslında gerek yok. EHX ayrıca true-bypass...

Redd tonlarını çok severim. Uzun süre önce gitaristleri Berke'ye ekipmanı sormuştum, direk alıntı yapıyorum" ekipman basit: 63 custom telecaster, 62marshall bluesbreaker anfi, ibanez tubescreamer ve deluxe memoryman delay. bu kadar. bazen bunlara ek olarak dunlop crybaby wah ve fulltone dp1 kullanıyorum."

Benim buradan çıkardığım grubun kendisi kadar ekipmanları da süper :D

gogostar demiş ki:
Ben denemedim o pedalı... :) Fazla yorum yapmayayım...

DS-1'i de boost oalrak kullanamadığını belirtmişsin, soft diye de tabir etmişsin... Zaten booster'ın softu makuldur... Drive'ı kısarsın, volume'ü açarsın... Booster'ın hadisesi budur, drive'ı açarsan çamur elde edersin... Sevdiğin ton çamur ise daha sert bir pedal deneyebilirsin... :D

DS-1 ve YJM308 kullansam önce DOD'u sonra Boss'u bağlardm, distortion'ı Boss'tan alırdım...

535Q sadece ayar imkanı fazla olan bir pedal... GCB-95 de yeterli gelebilir belki... Keza 535Q'nun ayarlarını çalma esnasında kontrol edemiyorsun... CryBaby seviyorsan seni CryBaby paklar...
cok tesekkurler. absürd bi sey deneyip ds-1'e mt-2 ile boost yapacagim aahahahahahah :mrgreen: :zipla

TUNNEL demiş ki:
herkese merhaba. önceki sayfaları okudum özellikle 535q ve gcb95 arasındaki farkı içeren yerleri ancak true bypass teriminin anlamını çözemedim forumda nereden öğrenmem gerektiğini de bilmiyorum.ayrıca drive'ı boost edebilmek için ritmden farklı olarak bir equalizer pedalından bir solo tonu ayarlayıp yanındaki ses seviyesini biraz açmak makul mudur?yoksa bir overdrive ya da booster mı gerekir?

Öncelikle şunu söyleyim, hem gcb95 hem de 535q true-bypass. true-bypass demek ise yani forumda sayfalarca konuşuldu, şurda bir arama yapsan istediğinden çok fazla bilgiyi bulabilirsin.

Kısacası bypass modunda(pedal çalışmaz halde)ses sinyalinin pedal içinden geçerken kayba uğramasını engeller. Bir-iki pedalın ture-bypass olmaması çok önemli değil ama 5-6 tane pedal dizince kulakla duyulur seviyede ses kaybı oluyor.

Drive boost için benim tercihim bir başka drive pedalı. Mesela ben boost için ts9dx kullanıyorum. Ama EQ da olur herhalde. Ayrıca boosterlı drive-dist. pedalı alabilirsin. Bende rat deucetone var, bu işi iyi beceriyor.

amca demiş ki:
TUNNEL demiş ki:
herkese merhaba. önceki sayfaları okudum özellikle 535q ve gcb95 arasındaki farkı içeren yerleri ancak true bypass teriminin anlamını çözemedim forumda nereden öğrenmem gerektiğini de bilmiyorum.ayrıca drive'ı boost edebilmek için ritmden farklı olarak bir equalizer pedalından bir solo tonu ayarlayıp yanındaki ses seviyesini biraz açmak makul mudur?yoksa bir overdrive ya da booster mı gerekir?

Öncelikle şunu söyleyim, hem gcb95 hem de 535q true-bypass. true-bypass demek ise yani forumda sayfalarca konuşuldu, şurda bir Arama yapsan istediğinden çok fazla bilgiyi bulabilirsin.

535Q hakkında net bilgim yok ama GCB-95 true bypass değil... Bazı pedalcılar true bypass hizmeti falan veriyor bunlar için... Muhtemelen 535Q da true bypass değildir...

Arkadaşlar iyigünler,
Yazılarımı takip edenler bilir :p ev kullanıcısıyım, hobim bu gitar meselesi. Şu an elektro gitarım ve Marshal mg10cd amfim var. Bunların yanına nasıl bir pedal veya prosesör önerirsiniz? Mesela Roland microcube'un güzel efektleri var üstünde. Amfim olmasa onu alırdım. Ona benzer varyasyonları olan, ev kullanıcısını tatmin edecek bir şey arıyorum.

Geri