Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Açıkcası ekipmanınızı tamamen ihtiyacınıza göre şekillendirmeniz en doğrusu olacaktır.

Örneğin 65W bir amfi oldukça güçlüdür, çalma ortamı olacak mı böyle güçlü bir amfiyi? Zira ev kullanımı için gereksiz kaçacaktır. Kullanılamayacaksa güçlü bir amfiye fazla para vermek yerine 15W bir amfi alıp Prosesörünü ona girmeniz bence çok mantıklı olur.

Bahsi geçen gitarı hiç bilmiyorum, sadece kullananların memnun olduğunu duydum oradan buradan. Fakat şahsi fikrim, mevcut ekipmana dokunmamanız, varsa amfi ihtiyacı 10 - 15W bir amfi almanız ev kullanımı için (80 ila 170 lira arasında değişen bir masrafı olacaktır, satılmak istendiğinde de kolayca satılırlar böyle küçük malzemeler, ama aynı şey pahalı cihazlar için geçerli değil).

Paranızı da harcamamanızı ve üzerine biriktirmenizi tavsiye ederim, ekipmanın tatminkar olduğunu düşünüyorum, eldeki para ile ileri de çok daha profesyonel ekipman alabilirsiniz biriktirerek. Foruma yer yer çok uygun fiyata profesyonel ekipmanlar düşmekte. Takip edip uygun bir anda güzel aletler almak bence en mantıklısı. Yine de siz bilirsiniz tabi.

Amfi gercekten cok büyük olur..Yardımın için teşekkürler bir kaç ay para biriktireyim belki de 2. el alırım gitarımı.Fenderler zam yapmasaydı fiatları cok da kötü değildi:(

Arkadaşlar Boss RV5 deneyen,kullanan varmı acaba. bu aralar yoğun,doğal, AVT 50 havasında (dahada yoğun) bi yaylı reverb sesi bulma çabasındayımda.bu pedal isteklerimi karşılarmı acaba.her nekadar üzerinde DİGİTAL yazsada bi sorayım dedim =)

Şimdiden teşekkür ederim.

Ibanez TS9' un kullanımı için yardımcı olabilicek var mı?
Tek başına lambalı ampliye bağladım ama pek verim alamadım, başka bir pedal daha mı kullanmam gerekiyor acaba? Distortion pedalı...?

lovermanJames demiş ki:
Tek başına lambalı ampliye bağladım ama pek verim alamadım, başka bir pedal daha mı kullanmam gerekiyor acaba? Distortion pedalı...?

Verim de kasıt nedir acaba? Lambalı amplinin modeli nedir? Bir de amplideki ve pedal üzerindeki ayarları da belirtir misin?

rp 80 sorun

aradaslar aletteki durumu anlatayım.
alettin davul özelliğinden davul sesi geliyor fakat gitar sesi gelmıyor.
sonra jacklar da sorun var mı dıye denedım ne amfıde ne gitarda nede jackta bır sorun yok.rp 80 çalısıyor gıbı gözüküyor fakat gitar sesi yok.
bu sorun neden kaynaklanıyor olabılır?

yutup123458 demiş ki:
Arkadaşlar Boss RV5 deneyen,kullanan varmı acaba. bu aralar yoğun,doğal, AVT 50 havasında (dahada yoğun) bi yaylı reverb sesi bulma çabasındayımda.bu pedal isteklerimi karşılarmı acaba.her nekadar üzerinde DİGİTAL yazsada bi sorayım dedim =)

Şimdiden teşekkür ederim.
bende cok merak ediyorum.acaba boss rv 5 nasıl eğer iyi değilse bildiğiniz alternatifler var mı?

arkadaşlar eminim yüzlerce kez sorulmuştur ama tüm 147 sayfayı okuyamadım :)
Bir daha soracam o yüzden. Benim rp50 emekliliğe ayrıldı ayrılacak, tuşları fln çalışmıyor artık. O yüzden yeni bir processor arayışındayım. Fakat wah pedallı bir şey olması lazım. Zoom G1x düşünüyorum. Başka ne önerebilirsiniz o fiyat aralığında mesela korg AX5G nasıldır veya digitech rp90?

arkadaşlar bi konu da size danışmak istiyorum.elimde ibanez 10g amfi var.ben bunu boss sd1 ile boost etmek istiyorum.sizce mantıklı bi şey mi?seste değişiklik ne kadar olur?bi de dip gürültüsü yapar mı?

taka demiş ki:
lovermanJames demiş ki:

Verim de kasıt nedir acaba? Lambalı amplinin modeli nedir? Bir de amplideki ve pedal üzerindeki ayarları da belirtir misin?
yani demek istediğim ampliden normalde aldığım ses ile ts9 'u bağladıktan sonra duyduğum ses pek farklı değil.

yutup123458 demiş ki:
Arkadaşlar bu vodka mod hakkında bilgisi olan varmı.nedir ne değildir,pedala ne katıyor.ch-1 e katkısı nedir.yabancı kaynaklarda birşeyler yazıyor ama , onlarda Türkçe'ye çevrildiğinde pek anlamlı cümle olmuyor.
(ingilizcem yeterli olmadığından http://translate.google.com/translate_t?hl=tr# de çeviriyorum) yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

http://www.vodkamods.com

okudum inceledim siteyi. mevcut ekipmanların içeriklerindeki malzemeleri daha kaliteleriyle değiştirmişler dip sesi azaltmak için. tonlar daha esnek hale getirilmiş. mevcut ekipmandan daha fazla ton yelpazesi var. (yelpaze lafını kullanmak zorunda kaldım kızmayın anladınız siz. :D) türkiyede normal pedallara ek yapıp onları geliştirenlerden pek farklı bir şey yaptıkları yazmıyor sitede. umarım yeterli olmuştur. tam çeviri istiyorsan öm ile söyle yardımcı olurum.

lovermanJames demiş ki:
taka demiş ki:
lovermanJames demiş ki:

yani demek istediğim ampliden normalde aldığım ses ile ts9 'u bağladıktan sonra duyduğum ses pek farklı değil.

O zaman aşağıdaki linkte yer alan temel bilgiler doğrultusunda bir daha denemeni önereceğim:

http://www.gitarpedal.net/forum/viewtopic.php?t=2201&highlight=boost

matushella demiş ki:
okudum inceledim siteyi. mevcut ekipmanların içeriklerindeki malzemeleri daha kaliteleriyle değiştirmişler dip sesi azaltmak için. tonlar daha esnek hale getirilmiş. mevcut ekipmandan daha fazla ton yelpazesi var. (yelpaze lafını kullanmak zorunda kaldım kızmayın anladınız siz. :D) türkiyede normal pedallara ek yapıp onları geliştirenlerden pek farklı bir şey yaptıkları yazmıyor sitede. umarım yeterli olmuştur. tam çeviri istiyorsan öm ile söyle yardımcı olurum.

Bende bi araştırma ve çeviri yaptım.artık ne işe yaradığını biliyorum şükürler olsun,en sonunda öğrendim :D

Özetle , daha doğal bir ses vermeye yarıyor diyebiliriz.

yinede teşekkür ederim matushella ;)

gitarımın akortunu sürekli değiştirmek istemiyorum. iki gitarda taşımak işime gelmiyor. mi ve re olarak iki farklı akorta farklı zamanlarda ihtiyacım var. soruya gelirsek. mi ye ayarlı bir gitardan hangi pedal yada hangi efekt bana re olarak ses verir. digitech in prosesörlerinde var bu olay ama ben bunu pod un yanına bir analog pedal koyup halletmek istiyorum. daha başarılı olacağını düşünüyorum. ps-5 in özelliklerini okudum olabilecek gibi duruyor ama bu olayı gösteren bir kayıt bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

Geri