Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Medusa o çantanın aynısını benim arkadaş kullanıyo ve çok memnun,dip gürültüsü yok.Bi de orjinal adaptörle gerçekten pedaldan kaynaklanan bi dip gürültüsü de olmuyo.İstersen deneyebilirsin bi ara,var bende.

Hellhound demiş ki:
Medusa o çantanın aynısını benim arkadaş kullanıyo ve çok memnun,dip gürültüsü yok.Bi de orjinal adaptörle gerçekten pedaldan kaynaklanan bi dip gürültüsü de olmuyo.İstersen deneyebilirsin bi ara,var bende.

öm attım..burayı daha fazla meşgul etmeyelim diye ;) artık ordan devam ederiz..

Benim merak ettiğim bir şey var;
Mesela bu boss prosesörlerde, pod xt live lerde falan "eruption" modu var, acaba ben piyasada bir eruption analog pedal bulabilir miyim yoksa prosesöremi mahkümum?

Eğer böyle bir analog pedal varsa markasını ve modelini söylerseniz sevinirim.

bende pod xt live filan yok. ama eruption'u görünce aklima van halen'in parcasi geldi. o solo tonunu taklit eden bir sounddur belki de. eddie van halen'in o "brown" denilen soundunu alabilmen icin peavey 5150 amfi almak lazim. tüplü. gayet güzel amfidir.

ha tamamen alakasiz birsey de söylüyor olabilirim bu arada.

geçenlerde bizim arkadaş antmüzik i arayıp sordu bu aleti.yanlış hatırlamıyorsam 180eu demişler fiyatına.zuhalde de 2.eli varmış galiba ona da 150eu istiyorlarmış.
ben de kendisinin yapmasını önerdim.
zaten çanta falan hikaye en önemlisi güç ünitesi.

şu linkte bir tane 8 çıkışlı power supply var. bir bak istersen.
http://www.stompin-ground.com/products/sgpowerpp.htm

bence dip dürültüsünün nedeni adaptörün tam regüleli olmamasıdır yada bu çıkışları çoğaltırken araya birşeyler bağlanıyodur gibi geliyor bana.yani kabloları uc uca ekleyip çok çıkışlı adaptör elde etmek yanlış olabilir.o kadar kolay olsa Voodoo Lab Pedal Power diye bir alet yapmazdı:)

Eruption modu değil o, eruption preseti. Benim pod'da da var netten indirdim. Val halen'ın solo tonudur. Her daim kullandığım solo tonudur aynı zamanda. Kalite.

Ama Eruption adında bir pedal olacağını sanmıyorum. En azından Van Halen tam bir efsane olana dek. (Hendrix misal)

Kaliteli tonlari olan,efektler arasi delay olmayan,sahnede de kullanabilecegim bir pedal ariyorum.Simdiye kadar bana en uygun görünenler zoom 606 ve digitech rp80.Bunlari kullanan varsa bilgi almak istiyorum.Veya bu fiyatlarda olan baska kaliteli pedallar falan filan iste.Expression pedali olmali mutlaka.Zoom 606da delay var deniyor.1-2 kisi var dedi 1-2 kisi yok dedi benim de kafam karisti :?:
Acilen yardimlarinizi bekliyorum.

zoom 606da gecikme sorunu var. gecikme olmasa da sahnede kullanıma pek elverişli değil çünkü çalarken patchler arasında geçiş yapmaya çalışırken o heyecanla bi anda iki switche birden basıyosun ve aynı anda bypass olup, b.ka dönüyo herşey. rp80 hakkında diğer arkadaşlar fikrini beyan edebilir

fiyat performans açısından en iyi wah pedalı nedir? Tabi çok pahalı olmamalı
Bir de başka ne pedallar kullanılır genelde hani distortion metal zone bunlar ne yapar?
V-amp2 nasıldır bana footswitchiyle beraber kullanılırsa çok iyi olur gibime geldi

skate_punk digital olayi harbiden kötü,ne kadar iyi olursa olsun ayni performansi gösteremiyor fakat su aralar durumum musait degil tek tek toplamaya.1-2 yil sonra almayi dusunuyorum tek tek,sicak ve mutlu bir boss ailesi kurmayi dusunuyorum :) sanirim rp80 i alicam onun hakkinda fikrin var mi?

dark_elessar demiş ki:
fiyat performans açısından en iyi wah pedalı nedir? Tabi çok pahalı olmamalı
Bir de başka ne pedallar kullanılır genelde hani distortion metal zone bunlar ne yapar?
V-amp2 nasıldır bana footswitchiyle beraber kullanılırsa çok iyi olur gibime geldi
steve vai falan Dunlop CryBaby kullaniyor.Sanirim piyasadaki en iyi wah.
Classic modeli 69$ www.music123.com da

Söylemeyi unuttum.V-amp te büyük bir latency vardi yaklasik 0.4 saniye falan.Konserde sahnede falan kullanamazsin yani v-amp 2 de de ayni sorun varsa direk kabak gibi belli oluyo :)

Geri