Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

arkadaşlar gt8ime kavuşalı 1 hafta oluyor kurcalayıp çoğu özelliğini öğrendim ama istediğim tonları yakalamakta büyük güçlükler çekiyorum..

en önemli sorunum (şimdilik) manual modunun kullanırken... örneğin bank6 nın 1 tonu olan metal stack tonunu ele alalım...

ben bu ton açıkken manual moduna geçtiğimde distortion efektini açmadan distortion parametreleriyle oynayamıyorum ve distortion efektini açtığım zamanda distortion tonu çok gürültülü gelmeye başlıyor ki galiba iki tane distortion u aynı anda kullanmamdan dolayı.
preamp seçeneğini değiştirip r-frier clean i kullandığımda(clean ton alabildiğim tek preamp) ise ayarladığım distortion un tonu çok derinlerden geliyor

benim yapmak istediğim sanki gt8i distortionu kapalı herhengi bir ampli ye bağlamış ve distortion ve diğer tonları analog pedaldan ayarlarmış gibi gt8 den ayarlamak. tabi bunu herhangi bir ampli kullanmadan yapmak
başka bir deyişle preamp seçeneğiinin distortion tonundan kurtulup distortion efektini açarak kendi tonumu ayarlamak

ben aleti camdan atmadan önce bana yardım ederseniz çok mutlu olurum:)

peki
benim gnx3üm var. güzel tonlar elde ettim ama; clean direk geçiş kadar güzel olmuyor asla!
Pod almayı düşündüm ama; onunda bundan farkı yokmuş. Dijitalde aynı sorun yani. Pod xtde çok daha fazla seçenek var ama, siz ne dersiniz?

ikinci el zoom gfx 4 aldım .ingilizce kullanım klavuzu var..ama çok karışık çıkamadım aletin içinden...bilen varsa ve yuardımcı olursa ..çooooooooooooooooooook minnettar kalıcam...

Merhaba arkadaşlar.

Analog pedalların herhangi birisi hakkında pek bir bilgim yok. İlk defa giriyorum bu analog olayına. Rock/Progressive Rock çalmak istiyorum. Tonlarla oynayıp kendi tonlarımı yaratmak istiyorum.

Bunların doğrultusunda analog setup mı kurayım, yoksa prosessor mı kullanayım? Hangisi daha iyi olur sizce?

Analog setup ise hangi analog pedalları kullanmam daha iyi olur bu tür için?

Processor ise hangisini önerirsiniz?

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü dediğim gibi bunlar hakkında(hangisi iyi hangisi kötü vs. gibi) pek bilgi sahibi değilim.

Saygılar.

Bence gerçekten prograsive yapıyorsan eğer analoglar sana yetecektir çünkü çok ton olayına girmiceksin ve sert tonlar elde etceksin.. boss un analoglarını tercih ederim ki eğer prograsive yapacaksan elinin altında kesin bi Boss ds-2 olması lazım yanına delay alman lazımki bunu ibanezin delaylarından alabilirsin dl-5 dl-10 çok önemli değil nede olsa elektronik ama bu sana bağlı 2. en önemli olan pedal eq. her şeyini kendine göre çevirebilirsin.. rock yapman için chorus lazım olcak tabikide onuda boss tan karşıla ve bunlara topraklı bi çoğaltıcı adaptör al temiz ve sağlam sesler elde edebilesin kolay gelsin

Bende birşey sormak istiyorum. Behringer Ultra-G DI box diye bir DI Box markası var ya. Ben bundan almayı düşünüyorum ama kafama takılan şu : DI Box direct mixer le çalışmak içinmidir? Yoksa evde PC min line in ve ya microfon in ine de bağlayabilirmiyim? Çünkü aletin üzerinde XLR çıkış falanda var. Ben ise DI box ın normal gitar jackı gibi olan bir çıkışından alacağım çıkışı küçük jack dönüştürücü ile pc min line in veya microfon in ine girmek istiyorum olurmu? Olursa performansta XLR a göre bir kayıp falan yaşanırmı acaba? :roll:

erginn demiş ki:
Bence gerçekten prograsive yapıyorsan eğer analoglar sana yetecektir çünkü çok ton olayına girmiceksin ve sert tonlar elde etceksin.. boss un analoglarını tercih ederim ki eğer prograsive yapacaksan elinin altında kesin bi Boss ds-2 olması lazım yanına delay alman lazımki bunu ibanezin delaylarından alabilirsin dl-5 dl-10 çok önemli değil nede olsa elektronik ama bu sana bağlı 2. en önemli olan pedal eq. her şeyini kendine göre çevirebilirsin.. rock yapman için chorus lazım olcak tabikide onuda boss tan karşıla ve bunlara topraklı bi çoğaltıcı adaptör al temiz ve sağlam sesler elde edebilesin kolay gelsin

Gerçekten çok sağol. ;)

Digitech RP200 nasıldır?İsfendan da fiyatı 380 ytl..
Ya da 300 milyona kadar bildiğiniz güzel processorler nelerdir?

rL demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:
Blackburn demiş ki:
Ben ise DI box ın normal gitar jackı gibi olan bir çıkışından alacağım çıkışı küçük jack dönüştürücü ile pc min line in veya microfon in ine girmek istiyorum olurmu?

Olur.
Blackburn demiş ki:
Olursa performansta XLR a göre bir kayıp falan yaşanırmı acaba? :roll:

Yaşanmaz.

Gayet kısa ve net. Dondum valla.

Kısa net ve çok faydalı bir cevap. :LOL: Çok çok saol Skull_KruSher.

Merhaba.

Sağolsun erginn çok yardımcı oldu ama bu sefer de hangi analogları almam lazım ona karar veremdim.

erginn 'in dediklerini göz önünde bulundurarak Rock/Prograssive Rock için;

Boss DS-2, IBANEZ DELAY(Model ???), EQ.(Marka-Model ???), Chorus(Marka-Model ???)

lazım bana. Sizce Marka-Model olarak ne(ler) tercih etmeliyim?

Teşekkürler. Saygılar.

143_image_med_boss_eq_20.jpg

bence

Chorus için

Boss CE20

ANT müzik bu pedalı KDV dahil bu sitedeki fiyata yani 149$ a satıyor kaçırılmıycak fırsat!

EQ için,

MXR KK 10 Band EQ

Bunun KK olmayandan farkı, stereo out bulundurması.Hoş özellik, olsa fena olmaz.Bulunamıyorsa normal 10 bantta güzel.Yalnız TR fiyatları biraz fazla...

Delay için ,

Durum biraz karışık, zamanında hiçbir stombox ı sevemedim bu konuda. Buton çevirerek delay time ayarlamaktan hiç hazzetmem.İstediğim süreyi girmek her zaman tercihimdir."Tap timing" de olabilir ama yine de istediğim zamanda gelmiyormuş gibi gelir devamlı :roll:

Eski digitech RP 20'min üstüne tanımam delay konusunda :p

Buralarda bulamayacağını düşündüğüm özel bir alette var aslında Electro Harmonix 16 Digital Delay

Kolay gelsin

Ch-1 chorus fazla pahalı olmaz ama işini rahatlıkla görür

Ge-7 buda çok sağlam bi eq dır

İbanez de Dl-7 veya dl-5 ama biarada dl-10 vardı forumda oda iyidir içinde reverb de var sanırım ama bu 3 ünü tercih et kolay gelsin..

sansasyon, Dark-Saga ve erginn teşekkürler. Kafamda yavaş yavaş birşeyler oluşmaya başladı.

Son bir soru:

Şu anda hepsini bir anda almam mümkün değil. Öncelik sırası ne olabilir?

Dark-Saga 149$ demişsin Boss CE20 'ye, eğer bu geçici süreliğine bir indirim falansa, ilk onu almak akıl kârı olur.

Not: Şu anda 2 pedal alabilirim. (Maddiyat :( ) 2 'şerli olarak öncelik sırası ne olmalı?

Teşekkürler. Saygılar.

Geri