Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

ds-1 ile ds-2 arasında nasıl bi fark var?

ben ds-1 aldım. drive ı zayıf geldi.(deneme şansım yok.netten sipariş ediyorum)

sonrada dedimki acaba ds-2 mi alsaydım.turbo kanalı daha bi turbodur diye düşündüm :) tam ds-2 acaktım,dedimki netten bi seslerini dinliyeyim.

dinledim; 2. (yani turbo modu) na gelince sese sanki sadece mid ekleniyo gibi.!!

kullanan varsa bi bilgi verebilirmi. + bide mega distortion hakkında. ben soloda kullanıcam. kuvvetli bi drive istiyorum. yoksa sansamp classic le bu istediğim drive ı alabilirmiyim????(marshall100wat amfide kullanıcam)

deneme fırsatım olmuyor.yardımlarınızı bekliyorum

sayın death- lead abi..sana özeldende mesaj attım..benim elimdede zoom gfx 4 var..ikinci el aldım..fakat bende ingilizce klavuzu var..yani çözemedim..daha önce prosesör kullandım ama bu harbiden çok karışık..eger türkçe klavuzu varmı bilmiyorum ama eger böle bişey varsa ve sende mevcutsa...bana yardımcı olursan ..yada kullanımıyla ilgili bir iki ipucu verirsen..çok sevinirim..minnettar olurum.. msn [email protected] saygılar..

duyduğuma göre 2 tane gfx4 ü kombine ettiğin zaman mükemmel oluyormuş. benimkinide alman gerekiyo malesef :D

bence kullanımı çok kolay. bendekide ingilizce malesef, türkçe yok ama ingilizce olsada bazı şeyleri anlıyosun. yani ben anladım ama istediğim soundu alamadıktan sonra baktım.yaptıklarımdan farkı yoktu. ama baktığın zaman en soldan sağa doğru giderek herşeyi adım adım yapıyosun. yani bence çok kolay.

benim beğenmediğim tek şey analog kullandıktan sonra duyduğum processor sesiydi. bana prosesör seslerinin hepsi yapay geliyo. buna gt8, pod xt live da dahil.

Death-Lead demiş ki:
ds-1 ile ds-2 arasında nasıl bi fark var?

ben ds-1 aldım. drive ı zayıf geldi.(deneme şansım yok.netten sipariş ediyorum)

sonrada dedimki acaba ds-2 mi alsaydım.turbo kanalı daha bi turbodur diye düşündüm :) tam ds-2 acaktım,dedimki netten bi seslerini dinliyeyim.

dinledim; 2. (yani turbo modu) na gelince sese sanki sadece mid ekleniyo gibi.!!

kullanan varsa bi bilgi verebilirmi. + bide mega distortion hakkında. ben soloda kullanıcam. kuvvetli bi drive istiyorum. yoksa sansamp classic le bu istediğim drive ı alabilirmiyim????(marshall100wat amfide kullanıcam)

deneme fırsatım olmuyor.yardımlarınızı bekliyorum

Zamanında analog pedal çılgınlığım olduğundan ds-2 yi de md-2 yi de kullandım,ds-1'i de denemişliğim var.DS-1 diğer ikisinden farklı bir pedal transparan rock soundu diyebiliriz.Pek bana göre değil :) Ds-2 ve md-2 için ise yorumum birbirlerinin kaldıkları yerden devam etmeleri.Yani sıra şöyle:normal mod ds-2 - turbo mod ds-2 - mega distortion.Bu sırayı takip edersek gaini arttırmış gibi bir şey oluyor.Akabinde ses de boğuklaşıyor.Boss'un drivelarını pek sevmem zaten.Ds-2 yi 2 gün kullanıp sattım,md-2 yi ise 1 hafta civarında :) Birkaç OD-3,DS-1,MT-2(hoş bunları da sevmiyorum ama en azından karakteristik aletler :) ) gibi isim yapmış driveları hariç Boss'un drivelarında pek iş yok bence.Yine de zevk meselesi.Tarz olarak belirtirsen başka fikirler vermeye çalışabiliriz.

benimki solo üzerine. şöyle söyliyim ds1 çok zayıf kalıyo. sadece bi ds-1 i amfiye girdiğin zaman sololarda zayıf kalıyo.

mesela petruccinin drive ı kuvvetli! onun gibi. veya bi malmstenin g3 konserindeki gibi bi drive. gitarın tonu değilde drive olayında sanki 2 drive üst üste binmiş gibi.

örneğin fender gitarıma az bi compressor,%60 ds-1 drive ve bunuda zayıf overdrive kanalı %50 açık olan marshall mg100dfx amfime bağladığımda g3teki malmsteenin sounduna çok yaklaşmış oluyorum. ama drive lar üst üste bindiğinden tellere vurmadığın anda ses kirliliği çok oluyo oda başka bi hadise tabiki. net sustain gerçekten çok uzun.ama çalman biter bitmez hemen volume potunu çeviri vermen gerekiyor :D line6 nın falan pedalları var overdrive/distortion falan diye onlar acaba nasıl bilemiyorum.

ama en son heralde gidip bi sansamp classic alıcam. isteğime cevap verirmi peki bu??

wah pedalı almayı düşünüyorum ama 100 dolar falan civarına iyi bişey bulabilirmiyim?bir de bu pedalı dist. ile amfi arasına yani dist. pedalından önce mi bağlamamız gerekiyor*

Alım-satım'da biri Morley wah pedalı satıyordu. 80$ civarı diye hatırlıyorum. Arama yaptırıp bulabilirsin.

Evet, tüm pedallardan önce wah pedalı bağlanır.

Death-Lead Sansamp Classic denemedim ama denediğim Sansampların hepsini Boss'tan daha çok sevdim.Açıkcası Boss'un drive pedallarının tonlarının kısıtlı ve birbirlerine benzediğini düşünüyorum(türü hemen hemen aynı olanlar).Kolay gelsin.

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
wah pedalı almayı düşünüyorum ama 100 dolar falan civarına iyi bişey bulabilirmiyim?bir de bu pedalı dist. ile amfi arasına yani dist. pedalından önce mi bağlamamız gerekiyor*

tabiki önce wah ı bağlaman daha sağlıklı oluyor.

yani : gitar :arrow: wah :arrow: diğer pedal ve efektler :arrow: amfi

arkadaşlar kısa bir süre içinde bir prosesör almayı düşünüyorum (daha sonra ek pedal fln ekleyebilirim) 250$ gibi bir bütçem var ne almalıyım :?: ve babamı ikinci el almaya ikna edemiyorum :? naapmalıyım ve önerileriniz nedir?

Herkese merhaba

Prosesör almayı planlarken zaten aklıma daha önceden önerilmiş bir yöntem geldi.Bir ekolayzır ve distle başlayıp iyi kötü coxx marka 30w lık amfiye tak sonra rp100 gibi bir prosesör al sağdece efektlerini kullan para toplayıncada amfi al gibi bir öneriydi .Pod 2.0 almayı hesaplıyordum.Poduda müzik setine bağlıycaktım amfiyide satıcaktım.Kafamda belli bir sound falan yok genel kullanıma yönelik bir set-up düşünüyorum.Poduda 2. el alacaktım 0'ı pahalı geldi.Önerilerinizi beliyorum.

hangi prosesör?

arkadaşlar sahne performansı için distortion tonları dijitale kaçmayan en uygun hangi prosesörü alabilirim yardımcı olurmusunuz?rp80 kullanmıştım ama çok dijital geldiğinden sattım analog kullanıyorum şuanda ama her parçada ayar değiştirmesi sıkıcı ve zor oluyor

selam
bende şuan boss mt-2 var yeni aldım.
wah pedalı almayı düşünüyorum,en iyisi kralı hası nedir?
bi de bi stüdyoya götürdüm pedalı amfiye bağladıımda çok gürültü geliyodu amfiden ama dayanılıcak diil yani. acaba ben mi ayarı yapamadım amfide mi sorun var pedalda mı bende mi anlamadım inşallah bendedir de düzeltebilirim :D

wah için de crybabyleri çok duyuyorum.. ama hiç bi bilgim yok anlatırsanız bişiler iyi olur

merhaba arkadaşlar
bayağı bir analog pedal geçti elimden
yalnız sahnede mesela aynı anda delay ve phaserı açmak gerekince falan insan zorlanabiliyor hem delaye hem pahsera basmak gibi...
sahnede efektleri dijital bir processorden almak en mantıklısı gibi gözüküyor
bildiğiniz en iyi efekt processorunu yazarsanız tavsiye mahiyetinde sevinirim
tc electronic in malları var ama abartı pahalı
mesela boss me50 hakkında bilgisi olan varsa...
ben zoom gfx 1 kullanıyorum 6 aydır gerçekten çok güzel bir efekt pedalı
sadece bir seviyeden sonra ayarları biraz basit kalıyor yoksa çok memnunum
yardımcı olacaklara teşekkürler şimdiden

wah pedalı olarak benim kullandığım 535q modeli crybaby nin oldukça iyi bir model
3 tane ayarı var istediğiniz karakterde wah elde edebiliyorsunuz
bir de volume pedal işlevi görseydi mükemmel olurdu herhalde
kısacası ben 535q yu tavsiye ederim
morley de kullanan çok var fakat denemedim ben

epiphone demiş ki:
wah pedalı olarak benim kullandığım 535q modeli crybaby nin oldukça iyi bir model
hoca eywallah ,da metin türkcan morley mi kullanıyor yani???bir de senin aletin fiyatı kaç ytl'ye tekabül ediyor???

epiphone demiş ki:
bende morley steve vai bad horsie var. keskin tonlara sahip, clean tone'da da biraz boost yapıyormuş gibime geliyor. bu pedallar switchless, yani ayağını koyduğunda çalışmaya başlıyor; çekince bypass oluyor. bir de iddia ettiklerine göre potların eskime sorununu ortadan kaldırmışlar. göreceğiz :) bu pedalı tünelden 160 dolara almıştım, 535q ise 235 dolar civarındaydı.

Geri