Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

merhaba arkadaşlar.şimdiye kadar gitar ve amfi ile idare ediyordum ancak amfinin tonunu hic begenmiyorum ve bi pedal almayı düsünüyorum acıkcası pek fazla bilgi sahibi degilim bu aletler üstünde.ama güzel bi distortion tonu olan öncelikle güzel solo icin ideal bir pedal sonra wah wah pedal almayı düsünüyorum.tavsiylerinizi bekliyorum ya da tek tek toplamak yerine hepsini icinde barındıran bir alet mi tavsiye edersiniz?tesekkurler

shahriyar demiş ki:
merhaba arkadaşlar.şimdiye kadar gitar ve amfi ile idare ediyordum ancak amfinin tonunu hic begenmiyorum ve bi pedal almayı düsünüyorum acıkcası pek fazla bilgi sahibi degilim bu aletler üstünde.ama güzel bi distortion tonu olan öncelikle güzel solo icin ideal bir pedal sonra wah wah pedal almayı düsünüyorum.tavsiylerinizi bekliyorum ya da tek tek toplamak yerine hepsini icinde barındıran bir alet mi tavsiye edersiniz?tesekkurler
yanıltıcı olmak istemem. gitarından, tarzından ve amfinden bahsedersen daha rahat yardımcı olabilirim.

Arkadaslar Pod 2.0 ve Boss Gt-8 (Gt-6 da olabilir) arasinda kararsizim. Amfisiz Pod goturur elbet ama Boss da sonucta baba marka fakat amfi olmadan bi ise yaramaz mi GT-8 veya GT-6 ??
Vox'un onceki sayfalarda yer alan modelini arastirdim ve kafama yatti hem pod niyetine kullanilabilir ve daha fazla efekt var poddan hem de footcontroller'a gerek yok. pod kullanmak icin illa bi footcontroller gerekiyor. Ayni sekilde Gt-8 (veya Gt-6) icin de footcontroller'a gerek yok ama onun icin amfi gerek.(gerekiyor mu?)

analog toplamak en guzeli fakat onun icin de amfi gerek ve pedallarin hepsi daha pahaliya geliyor.

Kisacasi Pod 2.0 ve Boss Gt-8 (Gt-6 da olabilir) arasinda hem fiyat olarak hem ses olarak hem amfi kullanimi olarak hem footcontroller gerekliligi olarak celiskideyim.
Belki bunlarin yerine Vox 'un processorunu alabilirim tabi onunla ilgili bilgisi olan varsa ve diger dediklerimle kiyaslayabilirse. (burdan da merak edenler icin link: http://www.musicstorekoeln.de/en/global/0_0_G_192_GIT0005629-000/0/0/0/detail/musicstore.html )

tesekkur ederim simdiden..

Arkadaslar Pod 2.0 ve Boss Gt-8 (Gt-6 da olabilir) arasinda kararsizim. Amfisiz Pod goturur elbet ama Boss da sonucta baba marka fakat amfi olmadan bi ise yaramaz mi GT-8 veya GT-6 ??
Vox'un onceki sayfalarda yer alan modelini arastirdim ve kafama yatti hem pod niyetine kullanilabilir ve daha fazla efekt var poddan hem de footcontroller'a gerek yok. pod kullanmak icin illa bi footcontroller gerekiyor. Ayni sekilde Gt-8 (veya Gt-6) icin de footcontroller'a gerek yok ama onun icin amfi gerek.(gerekiyor mu?)

analog toplamak en guzeli fakat onun icin de amfi gerek ve pedallarin hepsi daha pahaliya geliyor.

Kisacasi Pod 2.0 ve Boss Gt-8 (Gt-6 da olabilir) arasinda hem fiyat olarak hem ses olarak hem amfi kullanimi olarak hem footcontroller gerekliligi olarak celiskideyim.
Belki bunlarin yerine Vox 'un processorunu alabilirim tabi onunla ilgili bilgisi olan varsa ve diger dediklerimle kiyaslayabilirse. (burdan da merak edenler icin link: http://www.musicstorekoeln.de/en/global/0_0_G_192_GIT0005629-000/0/0/0/detail/musicstore.html )

K_r_m demiş ki:

Keremcim aslında Analog toplayarakda amfisiz girebilirsin , bunun içinde ek olarak bir similatör alman gerekiyor.Ama sonuç olarak analog fetişin yok ise çok pahalıya ve zahmetliye gelir sahnede kurulumu şusu busu bende pek tavsiye etmiyorum.

Pod 2.0'a gelince , amfiye ihtiyacın olmaz , amfi olursa daha iyi olur fakat amfisizde hiç kötü sonuç olmazsın fakat footcontroller şart.İkinci olarakda zamanında aynı grupta çalmışlığımızda var az çok zevkini biliyorum :) Pod un drive karakteri hoşuna gitmeyebilir diye düşünüyorum.Özellikle sizin yaptıgınız müziğe uymaz bence ama onuda bir düşün tabi Pod'da iyidir :)

Boss ' a gelincede ben boss almanı tavsiye ederim , amfisiz de iyi sonuç alırsın amfili daha da iyi sonuç alırsın :) Amfi şart değil yani similatörü mevcut. Footcontroller ' a ihtiyacın kalmaz.Zaten Gt-6 yada Gt-8 aldığın taktirde içlerindeki efektler sana fazlasıyla yeteceğinden eminim.Drive karakterinide beyeneceğinden eminim:)

Vox konusunda bir yorum yapamicam hiç kullanmadım :)

Kolay gelsin...

Gt-8 in drive'larını POD'un drive'larından nasıl daha üstün olduğunu söyledin anlamadım..Tam tersi gt8in drive'ları tatmin etmeyebilir tabi effect için 1 numara..

gorkyeah demiş ki:
Gt-8 in drive'larını POD'un drive'larından nasıl daha üstün olduğunu söyledin anlamadım..Tam tersi gt8in drive'ları tatmin etmeyebilir tabi effect için 1 numara..

Drive karakterinden bahsediyorum ben.İkisinide kullandım beni Gt-8 in drive ları daha çok tatmin etti.Daha üstün demedim zaten.Zevk meselesi bu.Üstünlüğü hangi konuda bu arada onuda merak ettim doğrusu.Pod şeklindede bir genelleme yapmadım Pod 2.0 dan bahsediyoruz.

ben genelleme olarak algıladım..neyse pod 2.0 hakkında pek bilgim yok fakat podxt ile gt8 drivelarını karşılaştırcak olursak ben podxt seçerim.(herkesin zevki farklı tabi.gt8 daha dijital geldi bana) ki bir de pod pro versiyonları var onlara hiç değinmiyorum bile..

Romulus_Augustus demiş ki:
marshall JackHammer nasıl bi pedaldır?

Marshall Jh - 1 solo & lead için uygun bir drive pedalı bence.Fakat yanına bir equilizer pedalı ilave etmekte çok büyük fayda olur , hatta equilizer pedalı ilave etmiceksen tek başına Jh-1 e yaklaşma derim.İnanılmaz boğuk bir tonu var ve üstündeki ayarlarla bu boğukluğu gideremiyorsun hiçbirşekilde :) Ama hoş bir tonu var bence equilizer ile çok iyi olur.;)

Equilizer sayesinde Jh-1 ile ritim güzel ritim tonları bile elde edebilirsin hatta :)

Arkadaşlar benim bi sorum olcak. Laney tfx1 amfimin effects loop una girdiğim boss eq pedalını kullanarak bu amfiden başka amfilerin tonuna benzer ton elde etmek istiyorum. Örneğin twin reverb karakterinde bi ton elde etmek istiyorum diyelim. Ayarlamam gereken eq kıvrımı için ton tabloları nerde bulabilirim? Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar dün abim kargoyla zoom gfx 707 yolladı ama nasıl kullanacaımı bilmiorum seert tonları warmıdır bni idare edemi gitara başladıım 8 ay falan oldu alet nasıldır bilghisi olan söleyebilirmi??

Geri